Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość bonprixs

życie z endoprotezą biodra

Polecane posty

Gość gość
Qrde poważnie ze sztucznym biodrem nie ma sexu?:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija 6 tydzień po wstawieniu edoprotezy biodra. Czeka mnie w tym roku jeszcze operacja drugiego. Chętnie bym przesunęła termin tej operacji, ale różnica długości nóg chyba mi na to nie pozwoli. Operacja przebiegła z krwotokiem podczas operacji ( za bardzo rozrzedził mi krew POLOCARD). Sprawnie przebiegała rehabilitacja po operacji, dużo ćwiczyłam przez ostanie kilka lat, poruszam się już o jednej kuli i staw pracuje idealnie. Niestety problemem jest długość nogi operowanej. Już kilku lekarzy oceniło mi tą długość (min. na podstawie zdjęć całej kończyn) i jest dłuższa od 1,8cm do 3,5cm. :( Sama przychylam się do 3cm. Trudno dopasować obuwie z wkładką 3cm a co dopiero powyżej. Nie śpię od 2 tygodnia na wznak, lecz na boku z wałkiem i różnie bywa z tymi nocami. Męczą mnie przykurcze mięśnia prostego i pośladkowego, ale to chyba sprawa złożona , min . różnicy długości nóg. Może mi ktoś poradzi jak żyć przy dużej rozbieżności długości nóg, jak uniknąć problemów z kręgosłupem lędzwiowym i jak wreszcie uzyskać pewność co do różnicy długości nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ,ja mam planowaną operacje na marzec,juz odliczam czas,a sam nie jestem pewien czy dobrze robie decudujac sie na to bo różne zdania są wyrażane(wiadomo każdy przypadek inny).mam 38 lat,przed laty miałem intensywne,aktywne życie sportowe,nawet prace ciężką ,fizyczną.Teraz mam problem z chodzeniem,o bieganiu to juz zapomniałem ale jezdzę bardzo duzo na rowerze nie zaleznie od pogody, by jak najbardziej wzmocnic miesnie i usprawnic rehabilitacje.Chorą noge mam juz krótszą prawie 2 cm.nosze podpiętki w butach(mniej cierpie).Odczuwam drugie biodro bo jest przeciążone,ale sam jestem ciekaw jak bedzie po operacji ,mam na myśli długość kończyn.Napiszcie prosze czy konieczna jest podstawka na sedes,bo kule kupuje,no i po jakim czasie wracacie do pracy i za kierownice.wielkie dzieki i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam operacje , chociaż czuje jeszcze jej ciężar, bo upłynęło zaledwie 2 miesiące od operacji .Minusem jest 3,5 cm wkładka spowodowana 1,8cm dłuższą nogą w resztę sprawiła skrzywiona miednica .Męczą mnie przykurcze , mam 63 lata brak elastyczności mięśni i ścięgien nie pozwala na przystosowanie. Proszę nie zaniedbywać rany (nikt o tym nie mówi w szpitalu), równie ważna jest rehabilitacja blizny od samego początku , bo może przyrosnąć do mięśni i ból . Szukam kto by mi poradził jak uelastycznić mięśnie i ścięgna, ćwiczę ale pomaga na krótko. Zażywam 4flex i krzem. Może powinnam brać coś jeszcze. Moja refleksja dla tych co idą na operacje: lekarze powinni przed operację ocenić długości nóg i wszelkie skrzywienia na stojąco a nie dopiero na stole operacyjnym. Nie było by wtedy tych różnic w długości a na pewno mnie szokujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jeszcze jedna refleksja , tym razem jeszcze do pana w młodym wieku. Endoprotezy wytrzymują 10-20 lat i jak powiedziała to pewna rehabilitantka z doświadczeniem, młodzi ludzie wymieniają endoprotezy przeważnie po 10 latach. A dlaczego? Bo nic nie boli po założeniu endo, myślą że można żyć jak dawniej i tak żyją , tylko wcześniej te endoprotezy zużywają. Nie możemy odpuścić sobie zaleceń o których nas informują w szpitalu, odpowiednie sięganie po przedmioty, schylanie, zakaz przekraczania kata 90 stopni nie dźwiganie ciężarów, to mantra na resztę życia. Można tak żyć i trzeba tylko tego trzeba się nauczyć lub wymieniać endo, tylko to nie jest ani przyjemne ani nie można tego robić wiele razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale się rozpisałam , to cały czas ja. Odpowiadam na pytanie pana przed operacją. Ja siadłam za kierownicę po 6 tygodniach od operacji, wcześniej z pomocą rehabilitantki dopasowałam fotel, tak by nie przekraczać 90stopni, nauczyła mnie wsiadać bokiem i przenosić obie nogi równocześnie w odpowiedniej odległości i naciskać na pedał gaz, hamulec przenosząc całą stopę a nie pracować tylko piętą. Ortopeda zezwolił mi na ostawienie kul w domu całkowicie też po 6 tygodniach a z powodu zimy posługiwania się nimi na dworze. Odstawiłam je całkowicie. Ciągle się rehabilituję i potrafię ustać na jednej nodze operowanej na poduszce powietrznej bez asekuracji. W nocy śpię z wałkiem między nogami i od początku lepiej mi się śpi na nodze operowanej niż tej przed operacją. A tak między nami , to spałam już na nodze operowanej po miesiącu od operacji. Warto się rehabilitować przed operacją , do ostatniego dnia korzystałam z masaży i ćwiczeń indywidualnych z masażystą. Ale tak naprawdę to mam już dosyć tych rehabilitacji, nic jednak nie wskazuje na to że to się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,dziękuje Pani za odpowiedz,cenne informacje ;) Wczoraj pisałem że waham sie co do operacji,i jak na ironie losu rano po przebudzeniu miałem taaaki ból że ciężko było mi sie ubrac i rozruszać.masakra.ja bede miał operowaną lewą noge,i raczej przy manualnej skrzyni tak szybko nie siąde za kierownice.A co z tą nasadką na sedes ,czy jest konieczna? bo sumujac wszystko pod kątem operacji to robi sie nie mały wydatek.Z góry dziękuje za odpowiedz.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrenata
Witam wszystkich.moze ktoś się tu wypowie kto ma złamaną szyjkę w trakcie wypadku i założona bipolarna czyli bez wymiany panewk i bez cementu.ludzie z sztuczna panewką szybciej zaczynają chodzić mają łatwiej.jezeli kogoś interesuje podzielę się doswiadczeniem.moj mail renatap0@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ponownie,mam pytanie,czy każdy z was byl szczepiony przeciwko żółtaczce przed operacją? Ja mam planowaną operację na marzec a nie bylem szczepiony bo nikt z lekarzy mnie nie poinformował o takiej konieczności .dzięki,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś mi się nie udaje dokonać wpisu. No ale może tym razem. Odpowiedzialność za brak szczepień to Pana sprawa. Ja byłam szczepiona dużo wcześniej 4 razy. Polecam kupić nasadkę na sedes i poduszkę dmuchaną na krzesło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie. Mam w rodzinie osobę po operacji stawu biodrowego. Operacja była trzy dni temu a jeszcze nie było rehabilitanta. Ma być dopiero jutro. W efekcie tego osoba po operacji leży w łóżku i może tylko siadać. Czy to nie za długo? Dlaczego w szpitalu w weekendy nie ma rehabilitanta to nie wiem ale czy wstanie w czwartą dobe po operacji to nie za późno.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majsun
Moje endo, najwspanialsze co moglo mi sie przytrafic po nieustannych godzinach bolu i bezsennosci.... wiecie o tym tylko WY! nikt nawet nie podejrzewa! Tańcze na miedzynarodowych i ogolnopolskich mistrzostwach, zdobywam medale, mialam powiklania ale.... wierzylam, cwiczylam, nie poddalam sie, dazylam do zdrowia i normalnosci! Wierze w Was, dacie rade, jak nie Wy to kto??? Mialam 25 lat! Teraz mam :P 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też żyje z endoprotezą biodra. Muszę powiedzieć, że wreszcie mogę poruszać się bez bólu. Myślałem, że nie będzie tak dobrze ale jednak jest ! Operację wykonał doktor Jan Paradowski z kliniki http://www.sport-med.pl w Krakowie i szczerze go polecam dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasja60
witam wszyscy tu sa po operacjach z załozona sztuczna panewka .Mnie załozyli, bo miałam wypadek ,bipolarna połowiczą bezcementowa,Mineło 10 miesiece .Jestem sprwana po rehabilitacji w Reptach ,ale cos mnie bez przerwy boli Rano wstaje bezbolesnie,ale po zakupach i chodzeniu z bida wsiadam do samochodu.Sądze,ze to nie noga ,ale kregosłup bo przez kule sie w nim pogorszyło .W sumie sama nie wiem ,mam kłopot z schylaniem sie isiadaniem i wstawaniem,ale funkcjonuje dobrze .Nigdy nie spałam z poduszka miedzy nogami.Noge w zgieciu moge dac pod brode .Moge zkładac noge na noge.Pełen zakres ruchow,ale ten bol .Czuje takie ciagniecie w gornej czesci posladka.Nie chodzcie ludzie o jednej kuli ,nie polecam.Po jezdzie na rowerku czuje sie bardzo dobrze,bezbolesnieMoze ktos wie dlaczego mnie boli???Duzo pływam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem 3 lata po operacji endoproteza biodra miałam w Kołobrzegu w wieku 36 lat czuje siē cudownie mam krótszä nogę ale wkładam wkładki i jest ok. PO 4 miesiącach od operacji byłam w sanatorium i tam mi bardzo pomogli bo do tego okresu słabo chodziłam a do 3 m-cy po operacji nie mogłam ćwiczyć wg. Zaleceń lekarza Niestety mam zmiany w drugim biodrowego ale u mnie jest to w wyniku nieprawidłowe budowy bioder.Ale polecam operacje bo naprawdę zmienia się życie na plus i jak mówię że mam endoproteza to ludzie nie wierzą bo tak ładnie chodzę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Virrrka
Ja też przeszłam operację wszczepienia endoprotzy biodra. Moje życie wreszcie wróciło do normy. Chciałam szczerze podziękować lekarzowi, który przeprowadził moją operację bo dzięki niemu zniknął wreszcie ból. To doktor Jan Paradowski z Krakowa z kliniki Sport-med.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja teściowa jest 3 lata po operacji endo biodra,od dziecka miała problemy z biodrami,ma tez jedną nogę krótszą.Jedno co mnie wkurza,to ciągle zachowuje się jakby była poważnie chora.Powinna nosic buty ortopedyczne,ale twierdzi,że za drogie, pije codziennie litr coca coli,nie stosuje się do zaleceń dietetyczki i je same tłuste i niezdrowe dania.Przy wzroście niecałe 160 cm waży ponad 100 kilo!!!!Nie ćwiczy; nie dba o siebie w ogóle a głównie po to,żeby mieć złe wyniki,bo nie chce wracać do pracy i dalej dostać rentę!!!Zresztą sama nam powiedziala,że do pracy juz nie pójdzie a ma dopiero 52 lata!!!Wiecznie brzeczy ,że nie może się tyle ruszać i nie może jeździć na rowerze a w styczniu na urodzinach swojej matki to była królową parkietu,tak wywijala .Wszyscy byliśmy w szoku.W tym roku kończy jej się renta a ona już kombinuje, żeby dostać nową. Ręce mi opadają, tym bardziej po tym co tu przeczytałam,jak ludzie potrafią być sprawni po endo!Nie wiem co z nią dalej będzie,nic do niej nie dociera,jak jej zwracamy uwagę, zeby dbała o siebie to jeszcze ma pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie dochodzi do calkowitej sprawnosci to zalezy od kazdego czlowieka moze przebiegac inaczej. Mialam 3 operacje . W pazdzierniku 2015 prawe biodro calkowita endoproteza jednak cos sie poluzowalo i ponownie mialam operacje w grudniu 2015 roku. Bylo lepiej ale nie moglam w wytrzymac z bolu na lewe biodro myslalam ze dojde do sil z prawym i bedzie robione drugie ale nie dalo sie zyc lewe biodro wymiana calkowita endoprotezy luty 2016r w zasadzie ciezko bylo lewe biodro jest duzo lepsze noga mocniejsza ale prawa ciagle slaba w kolanie dopiero po 5 miesiacach zaczelam prowadzic auto poniewaz nie moglam uniesc nogi do gory i wyprostowac jej .po fizjoterapie jest w 60 procentach lepiej ale ciagle nie jak moje biodra. Dlatego to zalezy od osoby ja bardzo chce isc do pracy ale zwyczajnie jeszcze sie nie nadaje ciagle korzystam z laski bo czuje sie bezpieczniej. Jednak nie kazdy musi miec jak ja czy inne osoby u niektorych bardzo szybko wraca sie do sprawnosci u innych dluzej dlatego sami zobaczcie jak wam bedzie to wszystko szlo. Wazne ze nie ma tego bolu a wszystko inne da sie zniesc I przyzwyczaic. Zycze wszystkim powodzenia I duzo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja miałam zdrowe biodro a potem wypadek na rowerze oraz założona bipolarna połowicza. Minął rok a mnie dalej boli w reptach byłam i mi się tam pogorszył masakra taka tam była rehab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margo903
Po takim zabiegu konieczna jest odpowiednia rehabilitacja. Tutaj https://constancecare.pl/g-eo-system/ macie namiary na klinikę, w której stosowany jest G-EO System - nowoczesny system do reedukacji chodu. Szczególnie przydatny po tego typu zabiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpasja60
byłam na rehabilitacji i u wielu ortopedow,czeka mnie operacja rewizyjna zalozenie sztucznej panewki.Lekarze olali mnie i zrobili zabieg na skroty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wygląda wpisanie się w kolejkę na wymianę stawu biodrowego ?? zostaliscie wpisani przez lekarza ?? dostaliscie jakies powiadomienie o dacie zabiegu proszę o odp .to dla mnie bardzo wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpasja60
kochana,,lekarz ortopeda daje Tobie skierowanie,a Ty sama sobie szukasz ,miasta szpitala,gdzie robia operacje bioder,tam wpisuja Ciebie na liste i czekasz sobie spokojnie z 5 lat az przyjdzie kolejka Twoja Ponoc w czechach jest szybciej i NFZ refunduje czesc kosztow.Prywatnie to 25 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Życie z endoprotezą wcale nie musi być takie straszne i niewygodne jak niektórym się wydaje. Czasem wystarczy odrobina dobrej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Życie z endoprotezą wcale nie musi być takie straszne i niewygodne jak niektórym się wydaje. Czasem wystarczy odrobina dobrej woli. Pomógł mi doktor mateusz Firlej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a przy odrzuceniu kul mieliśćie bóle przy chodzeniu ? to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×