Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość bonprixs

życie z endoprotezą biodra

Polecane posty

Gość bonprix
a powie mi ktoś jeszcze może czy zawsze będzie trzeba tak uwazać, spać w wyznaczonej pozycji, nóg nie zginać wyżej niż 90 stopni, siedzieć z nogą wysuniętą do przodu, wstawać odpowiednio? czy to tylko na czas rekonwalescencji takie zasady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgtuewju
a co mowil ci lekarz lub rehabiltant? na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonprix
nie ja będę operowana a bliska mi osoba i szukam wiadomości już osób operowanych jak to przechodzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgtuewju
no ok ale pytal ten kto bedzie operowany o to lekarza? mojego dziadka czeka ten zabieg wiec pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bonprix
jeszcze nie, pewnie po operacji wszystko się dowie jak to bedzie wyglądac a ta już w następnym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, za chwilę też muszę podjąć decyzję czy zmienić biodro czy nie. Jestem już na zastrzykach przeciwbólowych i lekarz mówi, że nie ma na co już czekać. I o ile wcześniej nie bałam się i nie wahałam to teraz zaczynam myśleć czy warto. Czytałam, że czasami biodro nie jest już tak sprawne jak to stare, nie ma już takiego odwodzenia. I dużo wyrzeczeń w codzienności. Nie wspominając już o seksie, kiedy będzie się już całkowicie bierną partnerką. Czy ktoś z Was może opisać jak wygląda życie seksualne z protezą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rukzak
Powiem tobie że po operacji może nie zostaniesz olimpijczykiem, ale znacznie polepsza to jakość życia. Dzięki temu można wyjść normalnie, pojeździć na rowerze, nawet potruchtać. Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny specom z CKRu za ich profesjonalną robotę i przywrócenie mi możliwości normalnego funkcjonowania bez ketonalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja babcia miała endoprotezę kolana w 2010 roku a w styczniu endoprotezę biodra, w tej samej nodze !!!! Ma 88 lat i chyba już 2 miesiące po operacji śmigała wszędzie samodzielnie. Na początku trochę się asekurowała kulą ale w sumie nie była jej wcale potrzebna. Chodzi normalnie, po schodach, wszędzie. Sama prowadzi dom, sprząta, gotuje....robi zakupy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość operowany przy muzyce l
niektóre osoby po endoprotezie pisza głupoty tak jakby byli w kosmosie ludzie nie czytajcie głupot zabieg miałem listopad-2013 wszystko jest ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani,,,rok temu mialam wymieniony staw w biodrze i musze wam powiedziec ze nie pamietam kiedy mialam taka ilosc energii jak mam teraz , ten bol dziala na wszystko negatywnie a szczegolnie na psychike.Ja po operacji nareszcie jestem soba!!!!Nie ma na co czekac ....szukaj dobrego chirurga !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Życie seksualne po roku od operacji jest trochę ograniczone, ale te ograniczenia pochodzą z głowy, a nie z bioder. Boję się teraz ostrego seksu, ważne żeby partner obchodził się z nami ddlikatniej. Bzdurą jest, że musimy być tylko bierne, w sumie każda pozycja jest możliwa. W sumie najgorsza to tradycyjna, najlepsza na górze, przynajmniej dla mnie. Z niczego nie trzeba rezygnować, obcasy, taniec. Mam 52 lata i dużo rozsądku, więc to nie brawura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknutja
Moja mama ma endoprotezę. Najwięcej trudności przysporzyło nam dostosowanie mieszkania do jej potrzeb. Dotychczasowe łóżko było dla niej niewygodne, z kolei wejście do wanny stanowiło nie lada wyzwanie. Po dwóch tygodniach doszliśmy do wniosku, że nadeszła pora, aby kupić kabinę prysznicową. Ostatnio znalazłam ciekawy artykuł w internecie nt. endoprotezy. . Żałuję, że 8 lat temu temat nie był tak popularny i niektóre rzeczy wychodziły w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem juz 3 miesiace po operacji, probowalismy w lozku jak bezpiecznie to robic, ale napotkalismy wiele trudnosci, jestem zalamana ta sytuacja, partner zniechecony, nie wyobrazam sobie takiego zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Narazie zyje w mysl przyslowia Spiesz sie powoli Reszty ucze sie , ale jednak z endoproteza czlowiek jest okaleczony Przed operacja zylam pelnia zycia Teraz zyje jak stara kr**** babcia i musze ciagle pamietac co mi wolno a co nie Endo wstawili mi w wyniku wypadku wiec wiem jak wiele stracilam Nie wejde juzna drzew, nie bede biegac i szalec z psem, nie kucne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i to ciagle uwazanie na teren po ktorym chodze aby nie wywichnac endoprotezy, a kiedys ganialam po plazy , po lasach nie zastanawiajac sie jak wywinie sie noga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoby, które wcześniej cierpiały na skutek choroby, po wstawieniu endoprotezy zaczynają żyć bez bólu. Wtedy wszystko wydaje się lepsze, zaczynają doceniać zmianę. Nie traktują tej sytuacji jak kalectwa. Jednak to wszystko zależy od powodu dla którego wstawiono endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) jestem studentką fizjoterapii i właśnie jestem w trakcie pisania pracy mgr. Zwracam się z prośbą do osób, które są po wymianie stawu biodrowego o wypełnienie ankiety. Jeśli znajdą się osoby, które były by chętne mi pomóc proszę o zostawienie komentarza:) dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaje również mail: xsylwia89x@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, jestem studentką fizjoterapii. Aktualnie prowadzę badania do pracy licencjackiej właśnie na temat endoprotezy stawu biodrowego, dokładniej "Postępowanie usprawniające po zabiegu endoprotezy stawu biodrowego" Do przeprowadzenia badań niezbędna jest Twoja wypowiedz :) Razem sprawmy, aby świadomość fizjoterapeutów była lepsza ! Aby każdy uczący się fizjoterapeuta wiedział jak Ci pomóc ! Ankieta: https://docs.google.com/forms/d/1L79MqInDVxgsJkXDZgjPcua-KZwx6wuheHuVTVkwI0k/viewform Dziękuję ! :-) :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam68 lat szyjka złamana po upadku z roweru,Zalozyli endo bezcementowe bipolarne wiec została moja panewka.Siadałam na sedes normalnie,na niskie łozka takze,nalezy tylko miec silna druga noge,zeby potrafic sie na niej podniesc.Po 2 miesiacach ,normalnie plywam i cwicze w wodzie.Spie na wznak,jakos jeszcze troche pobolewa jak probuje spac na boku nieoperowanym.Chodze o 2 kulach bezbolesnie ,a jestem 2,5 m po operacji. Schylam sie normalnie ,bez problemu,ale jeszcze paznokci nie obetne,buty z trudem.Powiedzcie czy cwiczyc zginanie nogi powyzej 90 ?Moze jeszcze jakies podpowiedzi od osob ,ktore maja to co ja??? Pozdrtawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy sie ciesza z założenia endo bo mieli chore biodro.Gorzej jest jak endo zakladaja po wypadku wtedy swiat sie wali ręce bollą od kul,trudno ogarnac dom.Straszne inwalidztwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć Mam pytanie do facetów z endoprotezą. Jak wygląda wasz sex(uważacie na pozycje itd). Jestem facetem po operacji)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:))) qrde faceci z protezą biodra nie uprawiają sexu????:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś się podzieli swoją wiedzą?:)) facet z biodrem:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę temat :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę temat facet z biodrem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też czekam na operację :) i się panicznie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co z tym sexem?:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×