Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stokrotka ;-)

117 kg - 167cm 30 lat z niedoczynnosia tarczycy i hirsutyzmem

Polecane posty

Gość stokrotka ;-)

Witam babeczki- jak w temacie- mam niedoczynnosc tarczycy wiec nie spie po nocach. Moja krotka historia- zawsze mialam nadwage - wydawalo mi sie wtedy ze jestem wielorybem a tak naprawde mialam jakies 7-8kg do stracenia. Potem niefartownie przez glupote zaczelam jesc co popadnie i tyc - w pewnym momencie moi rodzice spojrzeli na mnie i zapyali czy waze 120kg? rozplakalam sie - weszlam na wage i zobaczylam 117kg. Zawzielam sie bardzo i schudlam do 68kg. I tak sobie z ta waga funkcjonowalam dobrych pare lat. Poznalam super goscia obecnie moj narzeczony i stopniowo zaczely sie romantyczne kolacyjki wypady gdzies tam na jedzenie. I zaczelam tyc- a poniewaz nauczona doswiadczeniem jak zauwazylam ze kg wzrastaja to sie intensywnie odchudzalam - i co dieta o pare kg wiecej. W koncu zadna dieta juz na mnei nie dzialala a kg dalej szly w gore. Pojawily mi sie pierwsze wloski na brodzie, potem wasik.... obecnie jestem owlosiona jak malpa wszedzie - (oczywiscie sie depiluje wiec nie widac jakos bardzo). I po 3 latach walki z moimi kg na wadze pojawilo sie 115kg. Pojechalam na tygodniowy turnus odchudzajacy - basen jakies 5h dziennie dieta itd wrocilam zadowolona i zmotywowana i weszlam na wage - 117 kg............................. no wiec - lekarz - i wtedy okazalo sie ze mam niedoczynnosc tarczycy (mimo badan kontrolnych) ......no wiec lykam tabletki na niedoczynnosc jem te ryby ...........chcialabym tutaj z wami dzielic sie moim dniem pisac co jem i jak jem i ile waze moze ktoras z was mi cos doradzi co zmienic (dietetyczki itd mam przerobione ich diety nie dzialaja na mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec kobitki kochane zaczynam moje wywody. Waze sie codziennie ale stopke bede - mam nadzieje ze bede zmieniala co tydzien ;-) Moje dzisiejsze menu z kaloriami ktore uwazam ze tam sa- ale w sumie nie wiem Sniadanie - 3 pomidorki koktailowe -30kcl Obiad - makaron z tunczykiem i z warzywami (porcja zakupiona w pracy - zjadlam 1/2 porcji na oko jakies 200gr) - 500kcl Podwieczorek- jablko -60kcl Kolacja- 1/4 gotowanej piersi z kurczaka - 150kcl 200ml zupy tajskiej - mysle ze kolo 300kcl (kolega zrobil) Total: 1040kcl - do tego marsz szybki 30 minut i 100 brzuszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej trzymam mocno kciuki :) Ja też sie odchudzam dieta mż. Moim problemem sa napady kompulsywnego jedzenia. Staram sie z tym walczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta mż jest uniwersalna, z tym że trzeba wiedzieć, czego mniej jeść. Bo są produkty, z których można śmiało zrezygnować, a są też takie, których odstawienie może spowodować uszczerbek na zdrowiu (oczywiście w dłuższej perspektywie). Dlatego dietę warto ułożyć z głową: http://studiourodylaura.pl/dieta_online.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znacie jakas dobra skuteczna diete na schudniecie przy niedoczynnosci tarczycy? Ale chodzi mi o konkretny diadlospis bo w internecie jest tego wiele ale takie generalne informacje a nigdzie nie ma informacji. MOj lekarz powiedzial mi ze mam jesc okolo 1000kcl dziennie i cwiczyc - no i w sumie tak robie - zreszta od ostatniego roku uwazam na to co jem i cwicze a waga idzie w gore!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Stokrotko, piękny nik ..nie wiem, czy to dobre m-ce, aby szukac porad z takim problemem a lekarz, co? nie dał ci jadłospisu, diety? ja jestem na diecie strukturalnej i tak o. 1000- 1200 kcal mogłabyś spróbować niby zdrowe robi się takie koktajle ale czy do końca to dieta dla nadczynności...nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej otoz z moja niedoczynnoscia jest troche zagmatwana sprawa. Bylam u lekarza mojego bylego rodzinnego w polsce (obecnie nie mieszkam w polce) zrobil mi badania - mowilam mu ze nie moge schudnac i ze caly czas tyje mimo diet i cwiczen - mowie o okresie ostatniego roku czy 2. Ze sie staralam i ze naprawde robie wszystko i nie chudne a wrecz odwrotnie tyje!!! No wiec lekarz polski powiedzial mi ze mam leciutka niedoczynnosc tarczycy i mam brac lek - pol najnizszej dawki jaka jest -no wiec grzecznie wykupilam lek i zazywam. Lekarz kazal mi isc na badania kontrolne za jakies 6-8. Poszlam ale juz nie w polsce moj lekarz rodzinny powiedzial ze mam przestac brac tabletki bo moja tarczyca jest w porzadku - malo tego zrobil mi badania na inne hormony i powiedzial ze wszystko jest w normie. Nie da mi skierowania do endokrynologa bo nei ma najmniejszej medycznej podstawy. Malo tego powiedzial mi - poniewaz chodze do niego raz na pol roku zrobic profilaktyczne badania krwi -powiedzial mi ze za kazdym razem robi mi tarczyce - i wszystko jest w normie... Kazal sie wziasc za siebie i jesc okolo 1000kcl dziennie. Bylam tez u dietetyczki w polsce ktora wydrukowala mi jakas diete ktora polegala na jedzeniu chleba i weglowodanow.... jadlam przepisowo - po miesiacu przytylam 5 kg. A na koncu odzucilam tabletki na tarczyce tak jak kazal moj obecny lekarz rodzinny - i po 2 tygodniach - dodam jedzenia na diecie przytylam 7kg. Wiec zadzwonilam do lekarza w polsce ktory kazal mi jesc te tabletki i jak bede w polsce to zglosic sie na badania kontrolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do który to juz Twój topic? odpowiedz - to moj pierwszy topik - popatrz wiecej osob moz emiec problemy z tarczyca dzieki skarpetka za podpowiedzi napewno przeczytam z tymi dietami a do który to juz Twój topic? - zegnam z mojego topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarpetka22
Stokrotka radziłabym długie marsze z kijkami może basen odrzuć pieczywo, makarony, słodycze jedz warzywa, zdrowe chude jedzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej stokrotka, powiem ci ze ja tez nie moge schudnac. Diete prowadze od miesiaca, codziennie cwicze po 1,5 h i schudlam niecale 3 kg, a startowalam z waga 100,6 tezsie zastanawiam, ze moge miec cos z tarczyca pochrznione bo innego wytlumaczenia nie mam napisz mi prosze czy masz jeszcze jakies inne objawy poza tymi co juz opisalas, bo ja tez nie moge spac po nocach, i na twarzyrosna mi czarne wloski, wasika nie mam ale na policzkach i brodzie sporo ich jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej stokrotka, powiem ci ze ja tez nie moge schudnac. Diete prowadze od miesiaca, codziennie cwicze po 1,5 h i schudlam niecale 3 kg, a startowalam z waga 100,6 tezsie zastanawiam, ze moge miec cos z tarczyca pochrznione bo innego wytlumaczenia nie mam napisz mi prosze czy masz jeszcze jakies inne objawy poza tymi co juz opisalas, bo ja tez nie moge spac po nocach, i na twarzyrosna mi czarne wloski, wasika nie mam ale na policzkach i brodzie sporo ich jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie spac nie moge - jak zwykle - malo tego nie jestem zmeczona a spie po 3-4 godziny. Co prawda od czasu do czasu mnie napadnie ale to raz w miesiacu i spie caly weekend. A co do innych objawow to - wypadaja mi wlosy garsciami, jestem rozdrarzniona, placzliwa, agresywna czasem, mam cos a la tradzik na twarzy - ale mysle ze to bardziej od nieustajacej depilacji peseta. A i jeszcz ekolejne obiawy - bardzo zadko mam miesiaczke - co 2-3 miesiace - jak zwykle lekarz mowi ze to norma.....ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oraz kolejny nocny moj monolog o moich zjedzonych dzisiaj kaloriach. Otoz rano zjadlam jablko - 60kcl, potem caly dzien nie mialam czasu nic zjesc a wieczorem - przed 18 zjadlam wypas obiad. 2 faszerowane papryki zapieczone w piekarniku. Farsz to warzywa (takie cos a la warzywa na patelnie) i troche ryzu....pycha, a do tego kawalek kurczaka - udko - ugotowane - bez skory podsmarzone na oliwie z cebula i oliwkami..... mysle ze moje dzienne menu zamknelo sie w 1000kcl a co do sportu 30 minut intensywnego marszu i 150 brzuszkow a i pije duzo herbatek owocowych zielonych itd i wode z cytryna i ze 3 kawy w pracy ale takie lury ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarczyca
Również mam niedoczynność tarczycy, z tym, że ja jestem bardzo senna - śpie po 12h, nic mi się nie chce, czuje się często taka nabrzmiała. Pare lat temu w ciągu 3 miesięcy przytyłam ponad 20kg - odchudzałam się, ciągle waga stała w miejscu. Nie miałam wtedy jeszcze pojęcia o mojej niedoczynności. Przez jakieś 3 lata moja waga stała (ok 70kg), w końcu troche więcej się zaczełam ruszać, zwracałam uwagę na to aby zawsze zjeść śniadania i momentalnie waga mi poleciała - schudłam 15kg. Generalnie nie robiłam nic specjalnego, a waga spadała. Dziwiłam się, ale moimo wszystko byłam szczęśliwa. Przez 2 lata cieszyłam się szczupłą sylwetką. Mama namówiła mnie na badania TSH itp. okazało się - niedoczynność. Od razu zaczęłam łykać tabletki - senność + zwiększony apetyt (przytyłam), sama odstawiłam tabletki i olałam sprawę mojej tarczycy. Waga się cofnęła. A teraz... od grudnia waga znowu mi rośnie, jem tak samo, ruszam się tyle samo, żadnych zmian, a ja tyje... juz mam 5kg mniej. Boję się, że moja poprzednia waga znowu powróci. Nie mam pomysłów, pojęcia co robić, jak to zatrzymać. Tak jakby żadne diety, nic nie miało znaczenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarczyca
*5kg więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie teraz śpisz stokrotko :) a ja już nie.... i chciałabym do Was tu dołączyć jeśli to możliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweeeee29
a czy ja tez moge,?? dziewczyny na innych topikach sie juz dobrze znaja i ciezko sie jest wpasowac waga obecna 80.5 kg, od tlustego czwartku schudlam 3 kg na 1500 kal, do tego biore alli;] od tygodnia waga raz idzie w gore ,,,raz w dol.. ehh chcialabym wrocic do swojej poprzednej wagi 63 kg.. ale watpie ze mi sie to kiedys uda.. , jak na razie moim pierwszym celem jest 75 kg:) przy 75 wygladam juz szczuplo , ah zeby nie bylo mam 178 cm, drugim celem i ostatnim jest 70 kg , no a pozniej wiadomo..utrzymanie wagi.. raz w tyg chodze na silownie na godzine, i 4 razy w tyg mam zajecia z cwiczen aerobowych ( zumba, step, 2 x aqua, i na zakonczenie yoga) jak cholera jasna nie schudne po tym wszystkim to juz nie wiem co... i dziewczyny, na necie jestem b. zadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jutro moje wazenie. Dalam z siebie wszystko w weekend- spacer po gorach - jakies 5 h oraz duzo ale to duzo ruchu. No i zobaczymy. A wam jak minol weekend? Ja jutro rano sie waze i mam nadzieje ze zmienie stopke.... oby..cos daly moje meczarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro mam wazenie i mama ndzieje ze zmienie stopke poniewaz dalam z siebie wszystko w weekend. Spacer po gorach - 5h oraz duzo ale to duzo cwiczen. No i zobaczymy. Mam nadzieje ze sie nie zalamie...tylko zmienie ilosc kg w stopce..... a wam jak idzie odchudzanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Wiec zwazyalm sie dzisiaj i mam jakis postep po tygodniu. Schudlam 3.5kg w tydzien wiec nie jest zle.....ale duzo wysilku mnie to kosztowalo....ale sie udalo. Odchudzam sie dalej...bo jeszcze jakies 40kg ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj stokrotko :)
Ja zaczynalam z identyczna waga jak ty- 117kg ok roku temu. Dzis mam 104 na liczniku i idzie mi to chudniecie barrdzo wolno. Tez mam niedoczynnosc- wyniki jakis czas temu robione w PL na to wskazywaly. Ost robione sa na granicy i z tego powodu nie jestem leczona :( Mieszkam w UK i jak powiedzial pseuo lek. skoro jestem na granicy nie maja obowiazku mnie leczyc :( A ja, oprocz wagi ciezkiej mimo regularnych cwiczen i diety, stracilam juz ponad polowe wlosow i 1/3 brwi, nie mam energii na nic- ciagle spie, mam obnizony nastroj i ciagle mi zimno. O suchej skorze nie wspominajac. Przylacze sie do was, ale nie jestem w stanie pisac czesto bo duzo pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja mam podbny problem. W polsce lekarz powiedzial mi lekarz ze mam niedoczynnosc tarczycy a obecny rowniez w UK twierdzi ze nadczynnosci nie mam. Ale za 2 miesiace jade do pl to sie przepadam pozadnie. Jak narazie ciesze sie bo lekko waga spadla...ale coz to dopiero pare kg a nawdage mam olbrzymia. Zycze powodzenia i pisz co u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga autorko...
Ty nie masz problemów z tarczycą! Twoje objawy wskazują na PCOS,czyli zespól policystycznych jajników! Umów się na wizytę do ginekologa i niech Ci zrobi usg dopochwowe,wtedy się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwila na reklamę:-) Prowadzę drobna sprzedaż "witaminek do odchudzania" szeroki asortyment. Zapraszam do siebie. Przepraszam za zaśmiecanie tematu i życzę miłego dnia. Mój namiar --- kkk.aneta@interia.pl ---- Proszę o nieumieszczanie złośliwych komentarzy , z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj stokrotko :)
Wyniki na granicy ( zdaniem kilku lekarzy z ktorymi wirtualnie sie konsultowalam) + objawy ktore mam swiadcza o niedoczynnosci. No i wyniki wczesniejsze rowniez, te aktualne sa na skraju i nawet babka z recepcji powiedziala mi, ze oni wiedza, ze mam te niedoczynnosc. Jednak kogo nie musza to nie lecza. Nawet powiedziala, ze te wartosci sa zmienne i np tydz pozniej moge juz byc w tej strefie gdzie musza to leczyc, jednak na dzien dzisiejszy jeszcze (ledwie) mieszcze sie w normie i nie musza nic robic- nie maja obowiazku... Swinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×