Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość dziubek74
Hej dziewczyny mnie zbulwersowała informacja o tej matce co urodziła chlopczyka oboje pijani ..... brak mi słów .....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek74 też byłam w szoku jak można będąc już w końcówce ciąży schlać się tak żeby dziecko miało 4,5 promila alkoholu we krwi? : / Niektórzy ludzie na prawdę nie powini mieć dzieci,a pary starają się latami mogąc dziecku zapewnić godne życie i dzieci mieć nie jest im pisane : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tętna,właśnie sprawdziłam w karcie poprzedniej ciąży i faktycznie mój synek na każdej prawie wizycie miał tętno 140 sporadycznie chyba ze 3 razy zdarzylo się że wzroslo do 146 lub 148...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie mi jak o jest teraz z tym becikowym..odwiedziłam już kilka str ale wolałabym żeby mi to ktoś WYOŚLIŁ..:) wiem że dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 1922 zł.. liczymy to z dochodu brutto czy netto? co jeśli do czerwca pracowałam, później tylko mąż i jeszcze jedno dochód dziele na 3 czyli na mnie męża i synka.. czy już na 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Słyszałam coś na temat tętna i płci, nawet położna badając tętno 142/min. powiedziała "to teraz proszę zgadnąć płeć..."ja na to: po tętnie? ona: TAK! Ale nie powiedziała mi, tylko się uśmiechnęła. Ja mam przeczucie, że chłopak (tętno się zgadza) - zobaczymy :-) Jestem w 16 tygodniu i na następną wizytę mam skierowanie na badania morfologia krwi, mocz, krew na toxoplazmozę (już 2 raz ). Ogólnie krew 2 raz (pierwszy raz bardzo szerokie badanie krwi, teraz podstawowe ), mocz 3 raz ale miałam jakąś infekcję i lekarz chce sprawdzić czy już ok. Przytyłam już 4 kg , już widać mi trochę brzuszek (sąsiedzi zauważyli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusinka; dochód brutto, becikowe jest płacone po urodzeniu dziecka, czyli dochód dzieli się na wszystkich członków rodziny (łącznie z nowonarodzonym )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tętna to u mnie się sprawdziło,przed chwilą sprawdziłam w karcie poprzedniej ciąży i mój synek prawie całą ciążę miał tętno 140 tylko kilka razy zdarzylo się że wzrosło maksymalnie do 148 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups sorki dodałam post dwa razy :)) A jeżeli chodzi o wagę to dziwne brzuszek mi wywaliło do przodu a przed ciążą ważyłam 72kg w 10 tyg 71kg,a wczoraj czyli przelom 13/14 tydzien ważyłam 70,7kg :D Ale położna powiedziała że nie jest to drastyczny spadek wagi i na pewno to nadrobię więc nie ma się co przejmować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wniosku wpisujemy aktualną na dzień jego składania liczbę członków rodziny, czyli jak będziesz składać to o jednego członka rodziny będzie więcej. Nowela zakłada, że becikowe będzie przysługiwać rodzinom, których dochód nie przekracza 1922 zł netto na osobę. Od początku tego roku, aby otrzymać "becikowe" trzeba przedstawić zaświadczenie, że matka od co najmniej 10. tygodnia ciąży pozostawała pod opieką lekarza. Jeśli pracowałaś do czerwca to ten dochód z 2012 też będzie się liczył CHYBA bo składa się pit z roku poprzedniego. Zresztą to Ci powiedzą jak pójdziesz do mopsu, albo urzędu gminy (nie wiem gdzie u Ciebie w mieście wypłacają świadczenia rodzinne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
No to jezeli to prawda z tetnem to synek u mnie:) tetno bylo 143 na usg prenatalnym ale plci nie widział lekarz. Mam wizyte za tydzień moze sie potwierdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Wiarawmarzenia o co chodzi? Z up ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to że podnoszę temat bo nie widzę wpisów na kafe. Coś z serwerami im się dzieje. No i w pewnym momencie widzę, że ktoś coś napisał bo godzina i liczba wpisów się zmienia a widzę wpisy tylko do swojego ostatniego. Czasem nawet i jego nie widzę. Jak coś napiszę to wtedy pokazują mi się wszystkie wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę po tętnie można poznać płeć? U mnie u jednego jest 167, a u drugiego 164, czyli będę miała dwie dziewczynki? Ja jakoś czuje że to chłopcy... no ciekawe ile w tym prawdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja morfologie robie na kazda wizyte ale to z powodu mojej małopłytkowości, a mocz co kilka wizyt bo nie mam zadnych bakterii ani nic takiego. Ostatnio robilam badanie na toxo i sie okazuje ze juz ją przechodzilam. A co do tetna to w pierwszej ciąży córka miała zawsze kolo 160 albo i wyzsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos wyczytałam że jeśli jest tzw dochód utracony to bierze się dochód z 3 ostatnich miesięcy dzieli się przez 3( ilość miesięcy) i przez (4 ilość członków rodziny) i własnie my, czyli matki listopadowe bedziemy musiały składać informacje o dochodach z 2012 , a matki przed październikiem czy listopadem za 2011- jeśli to dobrze rozumiem.. będę się musiała faktycznie kiedyś wybrać do Gminy to nasze Państwo zamiast upraszczać to wszystko utrudnia szok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Z tym tetnem to w szoku jestem :) nigdy nie slyszałam, a tu proszę :) ja jestem w 12 ty i do tej pory miałam mocz 3 razy, morfologię robię co tydzien, ale to ze wzgledów hematologicznych. Co do wagi to ja już mam +5 kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) mi niestety przyplatala się okropna infekcja górnych dróg oddechowych byłam wczoraj u lekarza i dostałam duomox coś osłonowo syrop stodal i apap na gorączkę bo miałam 38 stopni:-( normalnie jestem załamana martwię się o dzidzie niesamowicie... Jak pech to pech:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o L-4 to ja jestem od 5tyg na zwolnieniu bo po pierwszym poronieniu lekarz od razu mi wypisał i powiedziałw że do końca będę już w domu siedzieć. A tak jak już ktoras pisała to jest indywidualna sprawa każdej z nas :-) Ja też dużo czytałam o tym że po tętnie można poznać płeć i jak sprawdzałam tętno mojego brata to miał 140 czyli niby się sprawdza u nas od początku powyżej 150. Na pierwszym usg 152 a kolejne 156 ciekawe czy się sprawdzi za 2 tyg kolejne badanie prenatalne to może już dowiemy się jakiel płci będzie dzidzia:-) i czy to tętno się potwierdzi:-) pozdrawiam Was serdecznie:-) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask Mama Monika...........29 lat.........01.11................Oświęcim ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto margarita79..........34 lata.........03.11...............Ustrzyki Dln polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04.11.............. Bielsko-Biała roza1985..............28lat..........06.11............... ...Zawiercie nata91.................21lat..........06.11.............. ........Śląsk anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto młoda przyszła mama:)...24lata.....07.11.................Otwock aggata..................21 lat.........08.11.................Dąbrowa G. dzielna kulka..........26 lat..........08.11.................Śląsk mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń Tinnerra..............26lat...........09.11.............. .....Trójmiasto betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Biała_kuleczka_1985...28lat........11.11................ ..Leszno Wlkp Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów wiara-w-marzenia.....24lata.........23.11................ Olsztyn konopielka91............22lata.......24.11............... mazowieckie laura.laura...............24lata.......24.11............. .....Opole geocha..................29lat..........25.11............. ...Tychy Lisiczka 83 .............30 lat.........25,11.................. Zgorzelec natija89.................24lat.........27.11............. .....Słupsk dziubek74...............39lat..........7.11.............. ...Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma wróciłą dziś od gina i jej bobasek miał w 8 tyg 167 w 12 tyg 159 tetno, a dziś się doiwedziała, ze na 99,99 % bedzie miała chłopca. Kurcze nie ma co sie nastawiać :P mamy 50 % szans na chłopca i 50% na dziewuszke XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow co Za informacje z tym tetnem :) problem w tym ze nigdzie nie moge znalezc zapisu tetna, ani w karcie ciazy, ani nigdzie... Tak jak juz mowilam moje wizyty zawsze trwaja krotko i nawet nie pomyslalam zeby spytac lekarza o tetno :( albo zwykle jestem tak przejeta ze polowy zapominam... Co do wagi to ja przytylam az 2 kg od poczatku ciazy, az, bo to chyba za malo co nie?! Jestem kompletnie zielona w sprawach ciazy, ale dobrze ze Wy jestescie, zawsze dobrze sie poduczyc od doswiadczonych kolezanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roza 1985 nie przejmuj się na pewno wszystko będzie dobrze, ja też brałam Duomox, 2 tyg temu zakończyłam leczenie, jak trzeba to co poradzić, ja się wyleczyłam i wszystko jest ok, więc dużo siły i zdrówka życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×