Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chce być eko

Czy są tutaj ekologiczne mamy?

Polecane posty

Gość noooapol
ok, do napisania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
ja z zasady do marketów nie chodzę, kupujemy tam tylko pieluchy w promocji i kwadratowe waciki do pupy. co do sieciówek ubraniowych, to oczywiście ciężko nie kupować. ostatnio kupiłam małemu body w h&m z bawełny bio i są tak badziewne :O, szybko się porozciągały, a jedno nawet przy zapięciu się popruło, jak miałam z bawełny bio z c&a, to były lepsze i co ciekawe tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko matki jest dobre na
my mamy najwięcej z cubusa, ale nie tylko i wcale nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
z cubusa, to synkowi jeszcze nie nie kupiłam, sobie coś tam...co do ubranek, to przetestowałam sporo polskich tańszych i droższych i jakością nie byłam mocno zachwycona, jednak muszę przyznać że mothercare, next są dużo lepsze jakościowo...bo wcześniej twierdziłam, że po co kupować angielskie ;), jak można polskie np. pinokio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie dziewczyny, że odkopałyście topic, bo się ciekawostek od Was wywiedziałam. Co do mięsa ekologicznego, to nie wiem czy Was to urządza, ale można spróbować kupować mięso ze wsi (choć w sumie też na początku nie ma pewności co do pochodzenia, zanim się tzw. chłopa lepiej nie pozna) na jakimś bazarku podwarszawskim w sobotę, np. w Konstancinie czy Piasecznie. Ja teraz przeprowadziłam się bardziej na Zachód od Wawy i dzięki babci mojego M znalazłam dojście do prawdziwego chłopa, a lada moment kupujemy babci młode kurki, to będą i jajeczka i drób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko matki jest dobre na
z polskich dobre eko ubrania robi nanaf. w blue city jest cubus, do którego są sprowadzane rzeczy z całej europy, które nie zeszły w sprzedaży w ostatnich latach (wiele kolekcji nawet nie trafiło na nasze polskie półki) i jest tego ogromna ilość, ceny od 10 zł, dużo ciuchów nie tylko z bawełny ale i z wełny. przejedź się tam. po drugiej stronie ulicy w reducie też jest ten sklep, ale nie ma tego samego towaru, nawet w czasie wyprzedaży i w jednym i drugim jest całkowicie różny towar i niewiele rzeczy się pokrywa. polecam też kappahl (szczególnie w czasie wyprzedazy, bo normalnie ma wysokie ceny) i lindex, którego nie ma niestety w wawie, ale można kupować przez interent (ale też tylko w czasie wyprzedaży, bo normalne ceny mają takie jak w kappahlu + koszty przesyłki). pepco też polecam. szczególnie body z koszów (głównie są to same markowe rzeczy z grubej mięsistej bawełny, ale zdarzają się przemieszane z kiepskimi). c&a też jest ok, szczególnie dla starszych dzieci, bo dla niemowląt mają średnio ciekawą ofertę (mało praktyczne ubranka za wyjątkiem body). pepco jest np. kilka przystanków za arkadią i tam jeżdżę najczęściej, ale byłam tez kilka razy na woli/bemowie. ale ja też jestem za tym, żeby wspierać polskich producentów, więc jak tylko nadarza się okazja i widzę coś konkretnego u polskich producentów to oczywiście to biorę (rajstopki/skarpetki wola, paputki, polskie kocyki, pieluchy, chusty, mam nawet kilka rzeczy z nanaf i jestem zadowolona, czasem coś kupię w cocodrillo lub smyku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko matki jest dobre na
ja jestem z północy :) ale bardziej tej wschodniej północy. konstatncin i piaseczno mam w sumie niedaleko, ale żadnych chłopów w okolicy nie znam, bo w sumie nie muszę, dlatego że u mnie jest zagłębie mięsno wędliniarskie, więc towar raczej dobry (przynajmniej staram się w to wierzyć) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
te nanaf to nie są aż takie drogie jak na eko, chyba się skuszę dla następnego maleństwa na początku, jak będzie ;), bo już dla takiego zaczynającego raczkować, to ten jasny jednolity kolor to niezbyt praktyczne ;) dzięki za namiary na Cubusa, na pewno się wybiorę :). a Carry to też skandynawska marka? tylko że oni to dla dzieci chyba nic nie mają. kappalaha cos tam, dostaliśmy,ale jeszcze za duże. c&a jak pisałam body jest ok, dość tanio, jakość nawet ok i fajne wzory, tylko w necie często nie ma rozmiaru jaki chce. na smyku się zawiodłam, te droższe ubrania są nawet w miarę jakościowa, choć też mało starannie uszyte, bo jakieś nitki wychodzą. ale te najtańsze body, to porażka, najgorsze jakie miałam. jakoś mi coccodrilo z fasonami nie podchodzi. ja jeszcze nawet lubię reserved, zawsze trafiam na dobre body, szczególnie za taką cenę. 5-10-15 też mają fajne ubranka, tylko mały wybór. no i uwielbiam wójcika, z przeceny ;), choć ostatnio mi się popruło przy zapięciu :O, ale ich wzory ubranek to uwielbiam. też staram się popierać polskie marki, np. Gluck ma fajne dla takich maluchów szczególnie do pół roku, tylko że są jakieś szczupłe, a mój maluch jakimś grubaskiem nie był, jak np. w śpiochach chodził, a szybko robiły się szczupłe, choć ta cena nie z wyprzedaży wysoka. jeszcze na innych markach polskich też się zawiodłam, więc teraz już różnie też choćby h&m, bo niestety praktyczność i adekwatna cena są najważniejsze. Ale fakt że teraz można na wyprzedażach dość tanio i fajnie dziecko ubrać, że często to się nie opłaca kupować używanych, no chyba że faktycznie za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
no własne różnie z tym mięsem od chłopa ;). takimi rzeczami czasem ludzie te świnie karmią, tak samo drob i inne zwierzaki....że włosy się na głowie jeżą. tylko że ma się pewność że mięso jest świeże, bo po prostu nie mają gdzie tergo przechowywać i muszą na bieżąco sprzedawać...w sklepach wiadomo chłodnie itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
Hej! :) a co polecacie do czyszczenia kuchni, łazienki, podłóg drewnianych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona4433
popatrz sobie na stronie zdrowekosmetyki.com.pl, mają szeroki wybór jeśli chodzi o kosmetyki, ale też zwykłe środki czyszczące i piorące. a ja chciałam spytać co sądzicie o ekologicznych zabawkach? macie takie w domu? lepsze to niż jakieś sztuczne plastiki? znalazłam ostatnie takie cuda - http://tektoora.com/pl/Oferta/SWIAT-DZIECKA/Zabawki-edukacyjne i zastanawiam, czy trafię czymś w gust 4-latka? może taki domek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
podnoszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleko matki jest dobre na
cześć noooapol :) ja ci w maju napisałam bardzo długi post z wieloma informacjami, ale wtedy kafeteria często nawalała i się nie wyświetlił, więc szlag mnie trafił, wkurzyłam się i zostawiłam temat, bo nie chciało mi się drugi raz tego wszystkiego pisać i jeszcze linków szukać od nowa. może jak mnie wena najdzie któregoś dnia w wakacje, jak będę miała więcej wolnego czasu, to postaram się odtworzyć tego majowego posta, także proszę o cierpliwość i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja moze troszkę nie na temat ale... Chcialam oszczędzać energię. Wymieniłam w domu żarówki na energooszczędne, zapłaciłam ok 300zl (bo np w łazience mam panel na którym jest 5 a każda po 35 zł) i co? ANI O GROSZ RACHUNKI NIE SPADŁY A ŻARÓWKI SĄ TAK GÓWNIANE ŻE CO MIESIĄC JAKAŚ JEST PRZEPALONA. A te nie kosztują 5zł a kilkadziesiąt. Nie dajcie się nabrać. Płacę o wiele więcej teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
Hej! mleko---> napisz koniecznie, jak znajdziesz czas, dzięki :) Jak się masz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wieczorny Jastrząb
Teraz jest wielka moda na Eko- i bardzo dobrze. Można też np przekazywać uszkodzone telefony do recyclingu lub po prostu sprzedawać te, z których nie korzystamy- po co wyrzucać czy po co mają zalegać w szufladach- to ekologiczne. Wiem, że np. w salonach Playa można z tego skorzystać a za wiele telefonów jeszcze zapłacą...Fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
podbijam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noooapol
hej! :) mleko----> byłaś może w Cubusie w Blue City na wyprzedaży? ja się wybieram w weekend i się zastanawiam czy jest sens tam jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszeekkk
I jak wyprzedaż? Mnie głownie interesuje elektronika. Można coś ciekawego teraz gdzieś kupić? Sprzedałam parę telefonów w Play- dzięki za info o tym Jastrząb (wyżej). więc kasę chce wydać na nowe gadżety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenak
Jestem fanką drewnianych zabawek i ekologicznych kosmetyków dla siebie i dla dzieci. Na szczęście jest duża oferta dobrych ekologicznych kosmetyków w sieci bo inaczej brakło by mi już czasu na zakupy. Moje dzieci uwielbiają mandarynkową pastę do zębów Green People a ja to wiele mam swoich ulubionych kosmetyków ekologicznych, których używam. Ostatnio zaczęłam dla dzieci kupować http://biosna.pl/pl/sklep/produkt/krem-dla-niemowlat-nagietkowo-rumiankowy-provida-organics-50-ml.html. I jestem z niego bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matriszaa
jakie wg was eko mam najzdrowsze mleko modyfikowane dla noworodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewie ci się zmieni
u nas eko się akurat nie sprawdziły. podaję Enfamil i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem juz mocno starsza mama, bo dzieci dorosły, ale cala rodzina zawsze była, na ile sie da, eko. Dzieci wychowaly sie w tym duchu i nadal, juz samodzielnie, zyja eko, unikaja chemii w jedzeniu, fastfoodow, napojow gazowanych, zawsze dbały o recycling itp, itp - no i na zdrowie im to wychodzi ( środowisku oczywiscie tez). Wyrabianie dobrych nawyków sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupuję kosmetyki dla dziecka na www.zdrowekosmetyki.com.pl fajny sklep, sporo maja tego i wiem, że przykładają wage do tego, co mają w ofercie tylko ekologiczne, a jesli nie to ze sprawdzonim dobrym składem produkty, ale przede wszystkim to zdrowe produkty. Kupuje orzechy piorące teraz ostatnio ekokule z ekomama. Środki czystości do mycia butelek. Na prawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na dbanie o to aby jesc produkty eko nie bardzo mam czas, ale za to staram się nadrabiac innymi czynnościami, np. zbierając zuzyty olej i oddawac do specjalnych punktow albo pozbywac się elektrosmieci przez firmy takie jak www.elektrosmieci.warszawa.pl. W sumie jest wiele pomysłów na bycie eko,ja je realizuje w wyzej wymieniony sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na dbanie o to aby jesc produkty eko nie bardzo mam czas, ale za to staram się nadrabiac innymi czynnościami, np. zbierając zuzyty olej i oddawac do specjalnych punktow albo pozbywac się elektrosmieci przez firmy takie jak www.elektrosmieci.warszawa.pl W sumie jest wiele pomysłów na bycie eko,ja je realizuje w wyzej wymieniony sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bycie eko mama to dla mnie bardzo szerokie pojecie, nie tylko dotyczące wychowania dziecka , ale czynności wiążących się z pracami wokół domu.. jest wiele czynności które staram się robić tak aby nie szkodziły przyrodzie. Ostatnio polubilam akcje takich instytucji jak ta http://www.euro-eko-polska.pl/ - zbieranie zuzytego oleju spożywczego i wykorzystywanie go do innych celow. Cudowne ze powstaje coraz wiecej instytucji i pomysłow ,aby korzystnie wpływać na środowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, a czy ktos z was oddaje do skupu jakies tworzywa sztuczne? ja wlasnie sie zastanawiam nad oddaniem tu www.recyklingtworzywsztucznych.pl/oferta/ ale moze polecicie cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałyście może już o ekologicznej firmie której możemy powierzyć swój zużyty olej? Nie wiecie od jakiej ilości pofatygują się do mnie ? :) Tutaj namiary na stronę: http://www.bio-ekon.pl/ , przyznam szczerze że to wszystko mnie zadziwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×