Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

ciocolatta witaj..... oj smiac mi sie zachciało bo jak bym czytała o sobie... nawet ostatnio się tak zastanowiłam czy mnie teraz tak zaczął brzuch pobolewac jak zaczęłam sie starac, czy zawsze tak był tylko nie zwracałam na to uwagi... :-) Wkrecam sie chyba mniej niz w zeszłym miesiącu bo jakos tak nie jestem przekonana czy wogóle moglo cos wyjść.... miałam 4 testy owulacyjne które oszczędzałam więc jeden zrobiłam tak jak mi płodne z kalendarza wychodziły i raczej krecha słaba była i potem po kilku dniach zrobilam następne 3,4 czerwca były mocna krechy :-) ale nie było przytulania, było dopiero 5 rano.... a tego dnia po południu już nawet wspomnienie po kresce nie pozostało... czytałam niby ze owulacja następuje 24-48 po tych kreskach, ale to by znaczyło, ze mi sie cykl przesunał.. sama nie wiem..:-( pozostało przytulac sie dalej, tak dla przyjemnosci i ciepliwie czekać A co do badan przed planowaniem, ja robiłam morfologie, mocz, usg ginekologiczne i usg piersi i cytologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja narazie chodzę prywatnie bo w mojej praCY niestety nie jestem ubezpieczona a dopiero po ślubie cywilnym mój chłopak weźmie mnie na ubezpieczenie w swojej pracy ale wcale nie załuje wudanych piniędzy bo watro bylo :) a nastpena wizyte mam 26 czerwca czyli za trzy tygonie a w przyszłym tygodniu ide na badanie grupy krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytologię i USG piersi też robiłam, ale to jak co roku - kontrolnie - nie jakoś specjalnie przed staraniami. Do lekarza chodzę na NFZ, ale do prowadzenia ciąży raczej wybiorę innego lekarza prywatnie. Mój obecny mam wrażenie jest dobry do badań kontrolnych i wypisywania recept na tabletki anty (do tej pory właśnie w takich celach do niego chodziłam), ale jak zaczyna się jakiś poważniejszy problem, to mam wrażenie, że go bagatelizuje, bo nie bardzo wie jak się do niego zabrać. Dlatego też postanowiłam iść w lipcu po wczasach do lepszego specjalisty, jeśli w tym cyklu też nam się nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba tez zostane przy prywatnym, ale postaram sie wykozystac to ze babeczka przyjmuje tez państwowo w przychowni, pogadam z nia zebym mogła z pieczatka przychodni brać skierowania na badania... A powiedzcie dziewczyny... te które maja juz jedno lub więcej dzieci... robiłyście w pierwszej ciąży to usg 3d lub 4d... jak byłam w ciazy z córa to dopiero stawało sie modne, ale sie nie zdecydowałam.. a teraz sie zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam pytanie - czy wasi mężowie/partnerzy też zażywają jakieś suplementy? mój dotychczas nie, ale teraz prosi żeby mu coś kupić np. Promen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulek x
Cześć kurcze tylko mnie chwile nie było a znów mam mase do nadrobienia;-) zmęczona masakra mieć takich sąsiadów mam nadzieję że szybko uda wam się sprzedać i wprowadzić w lepsze mieszkanie;-)zawsze możesz trochę sąsiadom podokuczać skoro i tak już na was tak gadaja;-) millenka jaką ty masz cierpliwośc ja bym już chyba z 10 testów zrobiła cały czas trzymam za ciebie kciuki i mam nadzieję że te wszystkie objawy to dobry znak:-)daj znać jak odbierzesz wyniki:-) aneczka0124 gratulację;-)!!!!!!! witam anetaa i cioccolatta anetta ja też mam we wrześniu 3 rocznice;-) cioccolatta ja poza kwasem foliowym biorę żelazo;-) lulika ja chodzę prywatnie i chyba chciałabym żeby tak już zostało nie mam dobrych wspomnień po państwowym gin i jakos mnie zraziło na długi czas;-( Efie najgorsze jest to czekanie czy się udało czy nie i każdy objaw się dokładnie przemyśla;-) Makatka ja mojemu mężowi raz na jakiś czas daję kwas foliowy wyczytałam z necie że facet też może brać podczas starań;-)ale naprawdę rzadko mu daję;-) ja dziś byłam u gin trochę się podłamałam powiedziała mi że nie mam sie przejmować jeżeli przez kilka najblizszych miesięcy nie zajdę bo dziewczyną tak do roku może potrwać próby zajścia w ciąze a po roku jeżeli się nadal nie uda wtedy będziemy robić różne badania żeby znaleźć przyczynę i wspomóc moj organizm do zajścia w ciąże (niby to wiem i jak podjeliśmy starania to też powiedziałam sobie że jeżeli przez rok nie zajdę to wtedy będę się martwić)dała mi skierowania na różne badania między innymi morfologię toksoplazmozę dostałąm kartkę z tabelkami jak powiedziała moja pani dr żeby miec wszystko profesjonalnie zrobione;-) i mam mierzyć codziennie rano temp;-) a testy owu mówiła że mam robić codziennie o stałej porze;-)i mówiła że nie ma różnicy czy to jest 7 rano czy 22 tylko ważna jest stała pora mówiła też że te paskowę mogą tam sobie wklejać i mieć wszystko idealnie czarno na białym też mam dobrze obserwować organiżm i wpisywać tam jaki śluz czy jest ból owulacyjny itp mówiła też że w tym miesiącu owulacja będzie w lewy jajniku bo tam widzi pęcherzyki;-) p.s u mnie pogoda piekna polezałąm dziś trochę na słoneczku bo tak ciepło życze miłego popołudnie;-) kurcze ale się rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulek x
zapomniałam dodać że moje testy owu kasetowe mają czułość 25 mIU/ml i dostała w gratisie dwa testy ciązowe Czułość (20 mlU/ml) hCG niewiem czy sa dobre jaka jest różnica między tymi że moję mają 25 a wsze 10?bo nierozumiem tego miałąm paskowe ale nie pamiętam jaką miały czułość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stempelek83
czesc dziewczynki witam nowe staraczki!!! troszke dlugo mnie nie bylo ale to wszystko jakos sie uklada coprawda nie dozyskalam dokumentow i torebki ale juz dokumenty sa wyrabiane i juz lepiej sie czuje i nie obwiniam sie juz tak bardzo.no coz bylo tam sporo pieniazkow bo mialam je wplacic do banku ale co pieniadze rzecz nabyta raz sa a raz ich nie ma.To byly nasze oszczednosci ktore w planach mieliscmy przeznaczyc na ostatnie samotne wakacje tz bez maluszka w listopadzie bo mam nadzieje ze w przyszlym roku wakacje spadzimy we trojke:) anetaaa jestesmy w tym samym wieku, u mnie 30urodzinki tuz tuz jeszcze 2tyg i tez jestesmy 3 lata po slubie (rocznice mielismy w kwietniu) starania zaczelismy juz dzisiaj, w tym cyklu obiecalam sobie ze co drugi dzien bedziemy probowali wiec intensywny okres przed nami. efie, makatka, kicccia mysle ze juz tak nam zostanie ze za kazdym razem gdy cos nas zaboli itp to juz sie zastanawiamy co jak i czy to juz chyba to sie nie zmieni do czasu 2 kresek na tescie millllenka gratuluje wytrwalosci i cierpliwosci ja chyba wykorzystlabym wszystkie testu jaki bylyby dostepne, caly czas czekam jak twoja sytuacje sie rozwiaze wszysko wskazuje na ciaze, ja ostatnim razem czulam wie inaczej niz zwykle bylo mi niedobrze,mialam mdlosci, kuly mnie nerki i mysle ze to sila podswiadomosci bo moja @ przyszla ale ty ciagle czekasz wiec zycze ci milego zaskoczenia zmeczona oj wspolczuje takich sasiadow, na nich chyba mnie ma sposobu, ja troche nie rozumiem dlaczego ludzie robia takie rzeczy czy z zazdrosci czy poprostu nie maja swojego zycia i interesuja sie zyciem inny z ta luteina to chyba kazdy ma inaczej ja probowalam sie testowac zaraz po odstawianiu ale i tak nic nie pokazywal oprocz jednej wyraznej krechy a biore luteine do18do28dnia cyklu aneczka ja tez mysle tak jak ma-fi-so ze to 7 tyd ale glowy nie dalabym uciac makatka moj maz bierze tylko kwas foliowy od samwgo poczatku naszych staran i tyle niulek tak masz racje moj ginekolog tez powiedzial ze rok staran to nic nienormalnego i dopiero po tym czasie zaczynaja sie badania itd ale z drugiej strony to bardzo bardzo dlugo wiec ja (nie polecam tego wcale) bede troszke klamac i jak nie zajde w ciaze do pardziernika to tak po 7 miesiacach staran bede prosila o badania i mowila ze staram sie juz prawie 2 lata bo tutaj (uk) maja troszke inne standardy pisza jak wszedzie ze po roku rogularnego wspolzycia a w praktyce oznacza to 2 lata troche to dziwne ale nie bede miala wyjscia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninulek cos ty jestes mloda z tego co widze nie zatruwaj sobie glowy tym ile to potrwa tylko sppkojnie robcie swoje Makatka moj nic nie bierze tylko jakis czas temu rzucil palenie wlasnie ze wzgledu na starania i to mnie baaardzo cieszy :-) a witaminki dostarcxam mu w jedzonku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulek x
no ja mam nadzieję że szybko się uda chociaż coraz bardziej wydaję mi się że długo jeszcze nie zajdę bo mój mąż często wyjeżdża niby na krótko bo maksymalnie 4tygodnie i to bardzo rzadko na te 4 tygodnie ale przez to ciężko wpasować się w te dni;-( ale postanowiłam sobie że jezeli przez wakację intesywnych starań się nie uda to odpuszczam jak będzie nam pisane to będzie dzidzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobity.Chyba zwariuję.Od dwóch popołudni strasznie mnie mdli i mam bóle w jajnikach. Napomknę,ze to 14dc,więc prawdopodobnie bóle owólacyjne.Dziś opowiedziałam siostrze o tych dolegliwosciach a ona żebym zrobiła test.Zrobiłam i ku mojemu zdziwieniu wyszły dwie grube krechy.Test zakupiony na allegro,płytkowy.Może felerny?.Nie wiem co o tym sądzić.OKRES MIAŁAM W TERMINIE OD 24 DO DO 30 MAJ.Wspomnę,że ten sam robiłam dzień przed spodziewana miesiaczka i wyszedł negatywny.Jutro kupię w aptece i powtórzę.Chyba dzisiaj nie zasnę.Jestem cała rostręsiona.Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam owulacja przez ó.Rany to chyba z nerwów.Dopiero jak czytam to byka widzę:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makatka... Moj mąż nic nie bierze z witamin. Antenka... Powtórz jutro test! Ale by było gdy wyjdą dwie krechy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makatka... Moj mąż nic nie bierze z witamin. Antenka... Powtórz jutro test! Ale by było gdy wyjdą dwie krechy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antenka no co Ty ! Jej na Twoim miejscu tez bym nie mogła zasnąć i znając siebie to pewnie już bym pojechała do apteki calodobowej po test :) trzymam za Ciebie kciuki i koniecznie daj znać co wyszło na drugim tescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stempelek... Fakt nawet w Polsce do roku nic nie sprawdzają jeśli się nie udaje. Lulika... Robiłam takie usg w połowie ciąży... Usg polowkowe i polecam w 100%. Mam film, zdjęcia, miałam sprawdzone wszystkie wymiary, stan zdrowia dziecka i dowiedziałam się że to syn;-) a w ten sam dzień miałam robione zwykłe usg u swojego lekarza i nie widziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak wyglądała Twoja miesiaczka ostatnio? Była bardziej skapa i bez skrzepow ? Miałas silne bóle miesiaczkowe? Wychodzi na to ze chyba jesteś tym wyjątkiem ktore przechodzą krwawienie przypominające okres na poczatku ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elena... Też właśnie o tym pomyślałam... Szukalabym apteki która ma dyżur hehe antenka POWODZENIA! I szybko daj znać co wyszło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe staraczki! Anetka36, niezła heca, kupuj jutro rano test w aptece i testuj sie i oczywiście informuj nas,ja też bym wariowała... Milllenka ja też z niecierpliwością czekam na wiadomosci od Ciebie jutro po badaniach. Aneczka0124 gratulacje i dużo zdrówka dla Ciebie i maleństwa! Stempelek83 a gdzie dokładnie mieszkasz w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie, makatka - ja już 4 cykl sobie wkręcam, a w pierwszym cyklu starań to miałam wszystkie objawy, jakie mogłam mieć, naprawdę czułam, że się udało, no ale okres przyszedł.. teraz juz trochę ostrożniejsza jestem, niż w pierwszym cyklu, ale i tak wszystko czuję i analizuję, lulika - ja w pierwszej ciąży robiłam 2 razy usg 3d, super sprawa:) na zwykłym tak nie widać dzidziusia, jak na 3d, pamiętam był to dla mnie i mojego męża bardzo wzruszający moment:) makakta - mój mąż czasem bierze magnez i tylko tyle niulek x - mi też lekarka powiedziała, ze do roku to normalka przy staraniach, tym bardziej, że my już mamy jedno dziecko, więc wiadomo, że oby dwoje możemy mieć dzieci. A ja chcę już a nie do roku!! ;) antenka36 - o rany, dziwna sprawa, a okres miałaś normalny? czy tylko plamienie? koniecznie powtórz jutro test i daj znać, trzymam kciuki, żeby jutro też pokazały się dwie kreseczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okres jak najbardziej normalny,choc dosc długi.Zwykle 5 dni teraz 7.Wydaje mi sie ,ze przez 6 i 7 to lecial mi śluz z krwią.Boli mnie prawy jajnik a ból promieniuje,aż do uda i pleców.Nie wiem czy to normalne?Martwie sie jak nigdy dotad:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antenka nie martw się bo nic nie wymyslisz. Musisz to sprawdzić a potem będziemy myśleć:-) fakt że byłaby to rewelacja;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Napisalam dlugi post i przy dodawaniu wyswietlilo mi blad 500. I tak pol dnia nic dodac nie moge. Pisze z tel moze dlatego bo laptopa dalismy do naprawy bo system padl eh. Glowa mnie dzis cos boli. Jak byla z psinka na spacerze to uzarl mnie jakis robak w reke to mam czerwona inokropnie piecze ze robilam oklady z octu. Anetka faktycznie dziwna sparawa. Moze zamiast testu lec rano na bete od razu bedziesz miala 100% pewnosci i ktory tydzien bedziesz wiedziala. Dzis w lidlu kupilam termometr bo w promocji byly za 9,99 przyda sie do mierzenia temp bo poprzedni juZ troche wiekowy. Moj maz nie bierze nic procz kwasu foliowego i witaminy c. Do tego bedzie pil teraZ napoje energetyczne bo dobrze wplywaja na szybkosc plemnikow. Kolezance gin polecil godz przed i sie im udalo. Dziewczyny tak z ciekawosci farbujecie wlosy? Na jakie kolorki? Bo ja przerabialam juz blond, pasemka,brazy,czekolady,fiolet a teraz od dluzszego czasu granatowa czern. A jak u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyzej to ja zmeczona26 zalogowac sie nie moge z tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmęczona ten błąd przy pisaniu z mojego telefonu też się właśnie pojawia:-( Ja włosy teraz mam naturalne choć wiele kolorów już przerobilam. Długości też... Teraz właśnie zapuszczam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kicia podobno sprawiaja ze plemniki sa szybsze w drodze do jajeczka. Kolezanka mowila ze jej gin polecil i sie sprawdzilo im bo w tym cyklu co poila meza to zaszla ale moze to zbieg okolicznosci. Mi kiedys gin kazala dawac mezowi szklanke prawdziwej coca coli tak z pol godz do godz przed ze tez niby daje tym robaczkom powera ze staja sie szybsze. Pamietam ze w cyklu w ktorym zaszlam w ciaze moj maz bral duzo rutinoscorbinu pil duzo coli i energetykow tez ale dlatego ze byl przeziebiony i oslabiony i bez energetyka chodzil pol przytomn y. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×