Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Elena - ja na Allegro wyszukałam najzwyklejsze paskowe (bo są najczulsze - 10 ;) ]). Z tego co wiem, to kasetkowe są "ładniejsze", ale za to mają nieco mniejszą czułość. I pokazują ciążę bardzo wcześnie. Ja jestem niecierpliwa, więc testy robiłam kilka dni przed terminem @. milllllenka - spóźnia ci się okres, mdli cię i masz stan podgorączkowy? To akurat bardzo dobrze rokuje, bo takie są właśnie najczęstsze objawy wczesnej ciąży (ja mam cały czas temperaturę w okolicach 37st.). Ale nie chcę cię za bardzo "nakręcać", bo wiadomo, że objawów może być mnóstwo, a ciąży może nie być. Za to mam pytanie: czemu ty JESZCZE NIE TESTOWAŁAŚ? Masz mnóstwo pytań i wątpliwości, które w najprostszy sposób wyjaśni ZROBIENIE TESTU CIĄŻOWEGO :P kambel - miłego "robienia dzidziusia" ;) zmęczona - naprawdę współczuję takich sąsiadów... Dobrze, że macie jeszcze możliwość się wyprowadzić zanim wpakowaliście pieniądze w remont. makatka03 - i pomyśleć, że jesteś jedyną osobą w naszej firmie, która wie o mojej ciąży ;). Naprawdę życzę ci, żeby udało ci się jak najszybciej zajść. Wtedy nawet sytuacja w firmie nie byłaby ci straszna, bo zawsze miałabyś tą "furtkę", żeby móc od niej uciec. mi-fa-so - trzymam kciuki, żeby okres się nie pojawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety wpakowalismy mnostwo kasy w remont jak sie wprowadzalismy. Zrobilismy wszystko nowe okna podlogi sciany itp chcielismy teraz jeszcze tylko w jednym pokoju kolor scian zmienic i zrobic taka atrape kominka. Z regipsu nastepnie oblozyc to piaskowcem a w srodku wylozyc kawalkami lustra. Na tacy wysypac kamykibi ustawic swiece. Super to wyglada. Znajoma ma cos takiego i efekt boski. Ale nic nie bedziemybjuz robic skoro wystawilismy na sprzedaz. Millllenka ja bym nie wytrzymala tak dlugo i bym testowala codzien z nadzieja na dwie kreseczki. Ciezko jest miec takie sasiedztwo. Wprowadzilismy sie z nadzieja ze beda dobre relacje bo sami mlodzi ludzie tu mieszkaja a tu taki zonk. Klotnie o to ze maz stawia samochod pod domem choc plac jest wspolny dla wszystkich mieszkancow.klotnie o muzyke choc to nie my gralismy tylko ci z gory to my za to dostawalismy. I obgadywanie tak zebysmy slyszeli ze pewnie jestesmy trefni ze dzieci nie mamy albo ze jie mozemy miec dzieci to zwierzaki mamy itp. Normalnie szlag trafia z tego wszystkiego ze ludzie sa tacy okrutni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli piszecie o testach ciazowych to najlepsze sa te o czulosci 10 mIu np acon,pepino lub na allegro mozna znalezc takie po 1 zl i te paskowe maja przewaznie czulosc 10mIu. Ja tez musze zamowic wieksza ilosc owulacyjnych i ciazowych bo na tych z apteki czy drogerii mozna majatek stracic. Ostatnio kupilam w aptece ciazowy najtanszy za 9 zl a i tak nie byl ten najczulszy. To na allegro mozna miec za to 9 testow. A wiadomo ze jak sie czlowiek stara to robi wiecej niz jeden jak okres sie spoznia. Ja kiedys 5 i wiecej ciazowych robilam w jednym cyklu tak sie nakrecalam. A sluchajcie dziewczyny mam pytanie. Biore luteine od 16 do 25 dc. Czy wtedy moge zrobic juz test 26 dc i cos wyjdzie czy raczej czekac do dnia okresu jak nie nadejdzie. Bo z jednej strony po poronieniu luteina wrazie co pomoze ale czy jak odstawie a bym zaszla to nie wywola okresu to odstawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hje :) Ja juz po wizycie i jestem w ciąży na 100 % tyko nie wiem w którym tygodniu bo z wrażenia nie zapytałam :P moja fasolka na 0.43cm i już było widać serduszko maleńskie. to że na zdjeciu usg jest napisane 6w1d to zdnaczy ze jestem w 6 tygodniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* aneczka - gratulacje! jak miło odczytać taką wiadomość z samego rana :) * tymianku - nikomu nie zdradzę ;) dyskrecję mam w zakresie obowiązków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko 0124 - gratulacje jeszcze raz:) zobaczyć i usłyszeć serduszko.. bezcenne:) moim zdaniem 6w1d to początek 7 tygodnia, ale na 100% pewna nie jestem zmęczona - my na szczęście nie robiliśmy żadnych większych remontów w mieszkaniu, poza odświeżeniem ścian, więc nie mamy takiego problemu. Co do testów to ja będę czekać do dnia @, nie wiem jak to jest po luteinie, czy może wpłynąć na wynik testu. Generalnie z luteiną to jest chyba tak, że jeśli jest ciąża to ją podtrzymuję, a jeśli nie ma ciąży to wywoła @, więc chyba nie ma mowy o takim przypadku, że będzie ciąża a po odstawieniu luteiny pojawi się okres, sama nie wiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmęczona - z tego co wiem i co mówił mój lekarz, to z @ i luteiną jest tak jak napisała mi-fa-so

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
Cześć dziewczyny :) Jak wam dzień mija?Ja w pracy już jestem i tak do 16 :/ U mnie pogoda taka jak wczoraj zimno i pochmurno,jeszcze przed wylotem chciałam nacieszyć się słonkiem a tu mi nie dane :P Mdłości mi jak na razie przeszły dzisiaj jest już ok z tym że mam cały czas temp 37,5. *aneczka124 super wieści od rana :) gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaa83
Hej dziewczyny:) Załozyłam swój własny osobisty temat:)Ale makatka03 zaprosiła mnie do Was:) No ja jestem dopiero na początku:) 12 maja wzięłam ostatnia tabletke anty:)a w lipcu kończę 30 lat:) jestem po wstępnej wizycie u lekarza rodzinnego - jestem nadciśnieniowcem - biore leki, które niestety w ciązy są zabronione...dostałam nowa receptę..nowe leki - zobaczymy:) 12.06 mam pierwszą wizyte u ginekologa - powiadomie go o swoich planach - pewnie dostane zlecenie na badania... Ehhh...najważniejsze, że decyzja podjęta..długo zwlekałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
Witaj Anetaaa83 :) Fajnie że dołączyłaś do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Anetaaa83, dobrze że dołączyłaś, w końcu temat ten sam, więc po co pisać 2x :) Spróbuj nas może poczytać trochę wstecz, żeby się zapoznać…wiem dużo tego :) Ale na stronie 48 jest najbardziej aktualna tabelka, która w skrócie mówi co nieco o naszych staraniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka fajnie czytac takie mile info z rana Mpim zdaniem to takze poczatek 7 tygpdnia A kiedy masz nastepna wizyte? Dziewvxyny mam pytanie chodzicie do gina prywatnie czy psnstwowo ja przed pierwsza ciaza chodxilam panstwowo ale jak mnie lekarz po 3 wixytach bez bafanis leczyl na zapalenie to poszlam prywatnie gdzie wyszlo ze to nie zadne zapalenie tylko wysuszenie sluzowki... i potem dalej prywatnie chodzilam w pierwszej ciazy Jakos na wizyte kasy mi tak bardzo nie szkoda ale na tee wszystkie badania ze skierowania prywatnego juz tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za literowki ale pisze z tel i jade autobusem ktorym strasznie trzesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetaaa82 - witaj :) lulika - ja chodzę prywatnie, w pierwszej ciąży chodziłam prywatnie i teraz jak mi się uda to też tak będę, płacę za wizytę 115 zł, pamiętam w pierwszej ciąży to na początku sporo kasy poszło na badania a później to już tak spokojniej morfologia, mocz przeważnie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
lulika ja w pierwszej ciąży chodziłam państwowo i nie mogę narzekać wszystko było ok,teraz również chodzę państwowo ale zmieniłam lekarza z tym że do tej pani doktor do której chodzę są strasznie długie terminy ale ciężarne mają przywilej i są przyjmowane praktycznie od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cioccolatta
Witajcie dziewczynkI! Dołączam do Was! Jak miło, że ktoś otworzył taki fajny topic :)) Jestem z rocznika 87 i też niebawem zaczynamy staranka o pierwszego dzidziusia. najchętniej już zaczęła, ale mamy już na sierpień wykupione wczasy i to mnie/nas blokuje. Już się nie mogę doczekać !!! Pozdrawiam wszystkie staraczki i pomału zacznę doczytywać Wasze starsze posty bo tyle już tutaj tego jest! :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetaaa83
czytam i czytam i czytam...mam sporo do nadrobienia:) naprodukowałyście dziewczyny nieźle:)ale spokojnie...dam radę:)dz Kurcze...czuję sie tak jakoś..hmmm dziwnie:))takie uczycie ekscytacji miesza się z poczuciem misji do spełnienia.. od wczorajszej wizyty u lekarza...kiedy wiem, że zmieniam leki..żeby nie zaszkodzic dziecku...że zaczynam robić coś z myślą o tym, że będe matką... takie dziwne podniecenie:) a mąż to zapytał czy kupimy specjalne ksiązki:)To ma być nasze pierwsze:)we wrzesniu 3 lata po slubie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
witaj cioccolatta :) Anetaaa83 powoli nadrobisz zaległości,spokojnie. Ja też jutro mam dwie wizyty u lekarza + rano badanie betaHcG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
nie wiem czemu ale od czasu do czasu mam kłucie w podbrzuszu,jutro idę na bete i myślę że jak odbiore wynik to wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
nie wiem czemu ale od czasu do czasu mam kłucie w podbrzuszu,jutro idę na bete i myślę że jak odbiore wynik to wszystko się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cioccolatta
Dziewczynki, A powiedzcie proszę jak przygotowywałyście się do ciąży poza oczywiście przyjmowaniem kwasu foliowego? Ja porobiłam już jakiś czas temu morfologię, mocz i inne badania podstawowe, żeby upewnić się, że wszystko ok :) Oczywiście odbyłam również wizytę u ginekologa, która poleciła zakupienie sobie jakichś testów owulacyjnych, które pokazują kiedy jest największa szansa na „zapylenie” :) Jednak póki co spróbujemy chyba naturalnie bez żadnych „podpowiedzi”, a jak nie będzie wychodzić to wtedy może się skusimy na jakieś testy. A jak to było u Was? :-) p.s. milllenko, a to Ty nie zrobiłaś jeszcze testu? (nie doszłam jeszcze do wszystkich postów, ale wnioskuję, że chyba nie?) swoją drogą jak nie chciałam zajść w ciążę (kilka lat wstecz), a parę razy już myślałam, że jestem bo tak okres się spóźniał, to bałam się zrobić test z obawy, że ujrzę dwie kreseczki, a teraz, za niedługo pewnie będę zwlekać z jego zrobieniem z obawy, że dwóch kreseczek jednak nie zobaczę... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milllllenka
cioccolatta robiłam test 31.05 i wtedy wyszedł negatywny :( ale okres spóźnia mi się nadal objawy mam jakie mam i wskazywałoby na to że może się udało ale jutro idę na bete i mam nadzieję że się wyjaśni co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
* milllenka - no beta w końcu chyba rozwieje wszystkie wątpliwości. Twoje objawy coraz bardziej wskazują jednak na ciążę...oby :) * cioccolatta - ja jestem z tych zapobiegliwych (czasami za bardzo :) ) i zanim zaczęłam starania rok temu w kwietniu robiłam badania ogólne moczu i krwi, toksoplazmozę, cytomegalię i przeciwciała różyczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cioccolatta
millenko, a więc trzymam kciuki, aby to jednak była ciąża :-) może test zrobiłaś po prostu za szybko i stężenie hormonu nie było jeszcze odpowiednie... a do gościa: nie robiłam jeszcze toksoplazmy, cytomegalii (co to takiego.?), ani przeciwciał różyczki. o pierwszym i ostatnim wspominała moja ginka więc trzeba się będzie wybrać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane! Przepraszam, że się nie odzywałam. Miałam ostatnio bardzo dużo pracy, a w domku robiliśmy w końcu kominek :-) było troszkę zamieszania więc musiałam to ogarnąć. Wybraliśmy się też z mężem na zakupy takie "domowe" czyli pościel, szklanki, talerzyki ... troszkę nam jeszcze tego brakowało, a nie da się od razu wszystkiego kupić. Nasze starania w tym miesiącu jak wiecie były niepewne, ale prawdą jest, że w dni płodne udało nam się poprzytulać. Robiłam testy Lh i trafiliśmy w najbardziej płodne dni ... jeśli oczywiście ufać testom. Mi "nakręcenie" nie minęło i teraz każde kłucie w jajniku analizuję i podejrzewam, że może to ciążą ... aczkolwiek od niedzieli wciąż mam jakby "nadmuchaną" macicę i czuję jakby gorąco i kłucie w środku. Pewnie to jakaś autosugestia ... ach chciałabym przestać o tym myśleć! Mam nadzieję, że nadrobię co u Was :-) pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie – cieszę się, że wróciłaś :) Ja też się w tym miesiącu jakoś zaczynam wkręcać. Wszystko przez te testy owu i starania w odpowiednim momencie. Strasznie mi się dłuży do terminu @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie, makatka... Dokładnie tak jak u mnie.. Każde pobolewanie analizuje i nie mogę doczekać się terminu @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×