Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uk/gb whatever

macie normalne zawody za granica??? naprawdę?

Polecane posty

Gość Wjsjsj
Dnia 26.01.2020 o 16:56, Gość Norman napisał:

Naprawdę jest tak że wegetują na fabrykach od kilkunastu lat i nie widać poprawy, co najwyżej na gorsze.

Byłem, Zobaczyłem, ...oliłem.

Naprawdę jest tak, że jesteś nieudacznikiem. Wszyscy Polacy których znam mają pokończone szkoły w UK, znają język, mają dobre zarobki. Ale świat też potrzebuje takich przegrancow jak ty. Między innymi dlatego, żeby tacy ludzie jak ja mogli sobie popatrzeć, pokiwać głową i cieszyć się że nie są na dnie. Dzięki, że jesteś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okmokmkmkmkm
Dnia 26.01.2020 o 16:56, Gość Norman napisał:

Naprawdę jest tak że wegetują na fabrykach od kilkunastu lat i nie widać poprawy, co najwyżej na gorsze.

Byłem, Zobaczyłem, ...oliłem.

Naprawde?

coz.

jeszcze w 2014 sprzatalam, a moj maz pracowal w supermarkecie.

obecnie ja pracuje w biurze w dziale rozwoju firmy jako glowny administrator, a maz jest UX designerem z kilkuletnim doswiadczeniem w branzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 28.07.2019 o 19:13, Gość Aaa napisał:

Mam 26 lat, pracuję jako "kontroler jakości " w fabryce i zarabiam 8.48 f brutto. Pracę mam taką, że idę domu dopiero jak robota się skończy. W Polsce skończyłam studia, wymęczyłam tytuł inżyniera. Klepałam jednak biedę i na nic nie było mnie stać, więc wyjechałam. Minęły 2 lata od kiedy tu jestem, nie znam jezyka na tyle by się dogadać i po pracy spędzam czas na oglądaniu telewizji. Nie chodzę do kina, restauracji i wstydzę się gdziekolwiek wyjść. Nie widzę szansy na szczęśliwe życie ani w Polsce ani w UK. 

No i po co ci był ten inżynier ? Nikt ci nigdy nie mówił że na jak firmy szukają inżynierów to preferowani są mężczyźni ?

Moja znajoma skończyła inżyniera budownictwa, składała kilkadziesiąt cv i zadzwonili tylko z jednej firmy budowlanej z zaproszeniem na rozmowę a po rozmowie cisza. Dziewczyna była załamana i teraz pracuje w markecie budowlanym.

Szkoda było tylko czasu i kasy na te twoje studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franek
5 godzin temu, Gość okmokmkmkmkm napisał:

Naprawde?

coz.

jeszcze w 2014 sprzatalam, a moj maz pracowal w supermarkecie.

obecnie ja pracuje w biurze w dziale rozwoju firmy jako glowny administrator, a maz jest UX designerem z kilkuletnim doswiadczeniem w branzy.

udowodnij to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okmokmkmkmkm
3 godziny temu, Gość franek napisał:

udowodnij to.

Co takiego? nie badz smieszny. Mam moze nazwiska podawac czy jak? Bez przesady. zapewne jestes typem, ktory w nic nie wierzy.

Nie napisalam, ze jestesmy  na jakis kierowniczych stanowiskach wielkich firm... Wymienilam, ot,  zwykle zawody.  ktore jednak znacznie sie roznia i poczuciem spelnienia zawodowego, i wysokoscia zarobkow od tego, co robilismy jeszcze 6 lat temu. Nie spadlo nam nic z nieba, to byl efekt pracy,  determinacji oraz troche szczescia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franek
22 godziny temu, Gość okmokmkmkmkm napisał:

Co takiego? nie badz smieszny. Mam moze nazwiska podawac czy jak? Bez przesady. zapewne jestes typem, ktory w nic nie wierzy.

Nie napisalam, ze jestesmy  na jakis kierowniczych stanowiskach wielkich firm... Wymienilam, ot,  zwykle zawody.  ktore jednak znacznie sie roznia i poczuciem spelnienia zawodowego, i wysokoscia zarobkow od tego, co robilismy jeszcze 6 lat temu. Nie spadlo nam nic z nieba, to byl efekt pracy,  determinacji oraz troche szczescia.

nie ściemniaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franek
22 godziny temu, Gość okmokmkmkmkm napisał:

Co takiego? nie badz smieszny. Mam moze nazwiska podawac czy jak? Bez przesady. zapewne jestes typem, ktory w nic nie wierzy.

Nie napisalam, ze jestesmy  na jakis kierowniczych stanowiskach wielkich firm... Wymienilam, ot,  zwykle zawody.  ktore jednak znacznie sie roznia i poczuciem spelnienia zawodowego, i wysokoscia zarobkow od tego, co robilismy jeszcze 6 lat temu. Nie spadlo nam nic z nieba, to byl efekt pracy,  determinacji oraz troche szczescia.

nie ściemniaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka

Ja jestem Senior Accountant w US 75k-90k rocznie jest taka mniej więcej stawka i powoli udało mi się dość to tego więcej niż mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka
Dnia 12.07.2019 o 02:34, dada16 napisał:

Prawda jest taka, że nie ważne jaki kraj, jak się nie będzie pracowało przez dobrą agencję to i tak człowieka oskubią, coś o tym wiem. Teraz pracuję przez Opiekę 24 Schuette i dopiero zarabiam takie pieniądze jakie bym chciała

To akurat prawda sama robię księgowość dla agencji pośrednictwa pracy tylko to nie ma nic wspólnego z Polska to zwykła amerykańska która zatrudnia kogokolwiek i kasują sobie ponad 60% czyli jeśli firma płaci Agencji powiedzmy 30$ na godzinę za prace tymczasowego pracownika to ten pracownik ma płacone 12$/h a agencja zarabia 18$/h. Co prawda maja bardzo duże koszta ubezpieczeniowe wie jakiś złoty interes to tez nie jest ale dla zwykłego człowieka to ciężko się tam dorobić czegokolwiek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linka
Dnia 8.03.2016 o 06:32, Gość gość napisał:

Odpowiadając na pytanie z tytułu tego wątku - tak, mam "normalny" zawód, ale dopiero od niedawna. Od listopada jestem link developerem (w zasadzie to developerką 😉 ) a mój mąż jest graphic designerem, niedawno wraz z podwyżką dostał nowy tytuł - digital designer gdyź właściwie to jest to, co głównie robi. Ja self employed, z długoterminowym zleceniem, po którym już mam "obiecane" kolejne. mąż na kontrakcie w niedużej fajnej firmie. zarobki? moje wiadomo, są różne, ale bynajmniej nie mam powodów do narzekania! bywa, że zarobię tylko 200-300 funtów więcej, niż wczesniej (praca zwykła, fizyczna, ale stawka ok 1 funta powyżej minimum) w miesiąc, ale pracując MNIEJ godzin, a bywa, że mam nawet i do 2 i pół raza tyle co jeszcze rok temu, w jeden miesiąc. Mąż obecnie jest w przedziale 22-24 tys funtów (nie Londyn lecz Szkocja). jest to jego peirwsza praca w branzy więc to samiutki dopiero początek kariery. a jestesmy w przedziale wiekowym 30-35 oboje.

A to akurat bardzo ciekawe bo to trochę tak jak ja i mój mąż tez zaczynaliśmy od zwykłych prac i powoli szliśmy do góry i w tym damy przedziale wiekowym jesteśmy 🙂 musieliście kiedyś o USA? Czy może próbowaliście? Bo my często ostatnio myślimy o Europie żeby może spróbować na kontrakt na rok i zobaczyć czy będziemy lubiec. Ani ja ani on nigdy w Polce jie pracowaliśmy ja wyjechałam jak byłam na pierwszym roku politechniki w Łodzi on wyjechał jak miał 11 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roksana

Ja jestem menedżerem w hotelu znanej sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dwóch moich znajomych pracuje w Mclarenie. Jeden na malowaniu drugi w Quality. Oboje zarabiają tyle samo. Czyli 13/h +17% czegoś tam. Wychodzi prawie 2000 na miesiąc. Matka znajomego? Księgowa z kilkuletnim stażem. Oczywiście jest multum Polaków którzy pracują na budowach i w tych pracach które wymienilas/eś bo jest łatwiej, bo nie znają języka i do takich prac zawsze przyjmą. Polak już nie będzie chciał pracować za najniższą krajową. Już nie jest tania siła robocza. Teraz to Rumuni, Brazylijczycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×