Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

oaniao - to Karolina juz w wieku gdzie wiecej czasu poza domem niz w domu ;) pannica :D a teraz chlopiec tak? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybki! mmmmm! ale ja jedyne co toleruje to sos z kurek bo nie lubie tych "obslizglych" :P ale lubie zbierac podgrzybki bo to hcyba jedyne grzyby ktore widze :D grzybiara ze mnie zadna ;p bo poprostu jestem slepa :D a moja cora w 24 tyg wazyla 500g tylko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :-) Melduje sie ze zyje tym co mnie pamietaja :-)) niestety nie jestem w stanie Was nadrobic, z ostatniej strony tylko skrobne ze... x Co do wagi po ciazy atomooffka dobrze slyszala ja schudlam po 1 ciazy 30kg a przytylam 10 ale to bylo indywiduum bo mialamn nadwage przed ktorej nie moglam sie pozbyc a po ciazy wrocilam do wagi ze szkoly sredniej :)) x tofilebork - moja tez w 4 klasie i zalamalam rece po kupieniu wyprawki i ksiazek...nie wspomne ze "co bedzie jak dostane pale" o nowych paniach zasadach etc :)) x poza tym wrocilam wlasnie z urlopu bedac w trakcie remontu przeprowadzki wsio na raz i praca wiec totalnie nie mialam czasu tu zajrzec bo przed urlopem po 14h na nogach...w pt wracalam z przeprowadzki do "skonczonego" mieszkania a w sb o 4 rano mialam jechac nad morze wiec WARIATKOWO...o 4 nie wyjechalismy bo PECH zespul sie tel. a musialam tate zostawic i miec kontakt wiec 4h naprawiania fona....przez co 4h opoznienie co sie potem okazalo na krajowej 3 byl ten karambol co sie zderzylo 19 aut, 7 spalilo a ja 3 - jechalam i gdybym wyjechala normalnie bylabym wlasnie w tym miejscu .... eh....a tak z 4-h opoznieniem stalam w 10km korku 3h....wiec 10h jechalam nad morze, tam 5 dni i powrot...wracalismy juz inna droga o 13 bylam w miescie, zgarnelam siostre z lotniska, przepakowalam sie i o 22 do katowic na samolot do bulgarii tam tydzien, slonce, drinki (0% :-))) i plaza - basen, mialam stroj sportowy wiec wygladam smisnie bialy brzus reszta czarne ;)....wrocilam to nie obylo sie bez wariatkowa bo juz czekala nieskonczona kuchnia dzieci pokoj etc...suma sumarum ciuchy z garkami leza dzieci w pokoju maja dywan :)) a ja w kuchni mikro w ktrorym jak sie dokopie cos mozna podgrzac i nic poza tym:)) od wczoraj w pracy....ciezko sie bylo przestawic, tydzien stanowczo za malo bo wrocilam do wariatkowa w pt i znow po 12h by jakos dzieciaki poscic do szkol przedszkoli i sie odkopac... x x poza tym jutro mam glukoze a osobno cukier, wyniki mam kiepskie mimo zelaza wzrosly tylko o 0,2....dla dzidzi nic nie mam szykuje sie jak skoncze remont moze pazdziernik....tylko jak ma chwile czytam x x nie wiem ktora to chciala szalec po gorach ale mam to sama krew jednak ostrzegam, tez troche sobie dalam wycisk pierw moze trasa powrot, potem przesiadka na samolot 48h podroz i nawalilo mi krazenie, nogi wysypalo, b. bolalo ibrzus sie stawial....dlatego odpuscilam wycieczke do stambulu....mimo ze dobrze sie czulam trza uwazac... x x rowniez mi ciezko z zapinaniem sandalow i czasem tak mnie wzdymie ze wygladam jak hipa.... x x jesli chodzi o kg - na poczatku jak mowilam skoczylo mi 5kg w 2 mc ciazy a potem 1 kg...ostatnio schudlam niestety 1kg a od mc wogole waga nie ruszyla wiec suma sumarum 6kg i chyba wsio w brzuchu.... x x te dziewczyny co sie w miare czuja do kiedy chcecie pracowac?? ja chcialam do wrzesnia ale chyba w pazdzierniku dopiero pojde na l4 a Wy? x x no i wspolczuje wszystkim szpitalnych pobytow szczegolnie nie pamietam, jakas kobitka nam tu prawie rodzila eh.... x x Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa :) i chyba sie skusze i zapytam o plec bo kazdy mowi ze bedzie chlopak, ja w sumie nei chcialam wiedziec ale moj by chcial wiec co tam...wizyta 11 zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tillitilli, tak, mam dwie córki, a teraz lekarz dopatrzył się siusaka:), więc co tu ukrywac, nasza radosc jest wielka:) . Kroptuska, ja trochę się wylegiwałam na L4, teraz wróciłam do pracy i zamierzam dotrwac do końca... ale zobaczymy,czasem życie weryfikuje wszelkie plany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
zielononozka- wyślij mi słoiczek grzybów w śmietanie! :))) uwielbiam, ostatnio o nich mówiłam mężowi.. ;) x x dziewczyny, wczoraj zrobiłam porządny zakup: lodówka, płyta grzewcza, piekarnik, zmywarka, mikrofala. jestem szczesliwa, ale w sklepie myslalam ze padne.. mialam olbrzymie bóle tak przy jajnikach, aż oblał mnie zimny pot. z jednej strony to były bóle jak na okres, a z drugiej mogłabym tłumaczyc sobie ze to promieniownie od kregoslupa czy zeber.. sama nie wiem. na szczescie wszystko przeszlo. x x słyszałyście może, czy w kuchni, może w jednym słupku stać zmywarka, wyżej piekarnik i najwyżej mikrofala? bo piekarnik nastepnie mikrofalówka jak najbardziej.. ale czy zmywarka moze byc na samym dole? niby w internecie znalazlam zdjecie takiego projektu, sa nawet 3 w 1- z firmy candy. czyli w jednej kuchence pod spodem mała zmywarka..takze licze ze da rade z osobnych urzadzen :) jesli istnieje mozliwosc takiej kombinacji to jestem w 7 niebie :) x x mój syn w 23 tc miał 573 g. :) także duży chłopak, mam nadzieje ze do 4 kg nie dojdzie :) a właśnie, wczoraj mi sie snilo ze urodzilam córke, miala 52 cm i 3.300 kg! :) patrzylam na nią i zastanawiałam się jak dać jej na imię, bo przecież miał byc chłopiec. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska, ja zamierzam pracować do października, czyli do końca 7 miesiąca ciąży. Do tej pory miałam dwa zwolnienia po 3 dni, więc myślę, że swoje już odrobiłam. A Tobie udało się w końcu wyjechać za granicę z dziećmi? Zdobyłaś zgodę na paszport?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowy las - rozumiem i lacze sie w "bolu" koncze kuchnie wiec w amoku przeprowadzek kafli w castoramach etc i kuchowania wszystkich materialow rowniez kupilam lodowke, mikro, kuchenke, zmyware i meble na wymiar robie wiec wariatkowo w sklepach:)) x x Czarne oczy - tak wyjechalam w koncu z mloda ale mlodego zostawilam nie udalo mi sie zdobyc nie probowalam potem szkoda nerwow, znalazlam rozwiazanie ze w 3 wiecej odpoczne tak se tlumaczylam a zaczne "walke" jak spokojnie wroce ale bylam tydzien w bulgarii :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) Nie piszę super często ale czytam regularnie. Gratuluję wszystkim mamom co znają już płeć dziecka. :) Witam serdecznie ]nowe mamy które dołączyły do forum :) x U nas z planów wyjazdowych nie zostało nic, postanowiliśmy ostać w domu bo jednak nie służą mi upały i nie ma co ryzykować. :Wiec troszkę zazdroszczę dziewczynom które mogły chociaż na chwilę wyjechać i odpocząć od codzienności :) x Co do pracy co najprawdopodobniej będę pracować do 20 listopada o ile wszytko będzie dobrze. x Jak na razie mam 3kg na plusie. x Co do spostrzeżeń "ciążowych" mam wrażenie że mój mały jakoś mało się rusza, w porównaniu do waszych maluchów. No ale cóż każda ma inaczej może się jeszcze to poprawi. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda,moj tez się mało rusza...A raczej ja mało czuje przez lozysko i tłuszczyk bo na każdym usg wariuje jakby po tacie adhd odziedziczyl;) Kroptuska!Hej hej! Ja już nic nie planuje co do pracy.Wrocilam przedwczoraj po ostrej chorobie,a na piętrze jest remont i od jutra zaczynają cyklinować i lakierować parkiet i sama szefowa mowi,ze jak będą chemikalia smirdziec to wysle mni na l4.Poza tym wsztskie moje kumcie które planowaly pracować do końca w 7-8 m-cu ladowaly na zwolnieniach z powodu jakiś tam komplikacji,cukrzyc itp. wiec nauczona nie planuje już kompletnie nic. Jutro odbiram wyniki moczu,krwi i krzywa cukrowa i mam wizytke u gina...Troch stresik,jak zawsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
witam, ja też jutro wizyta, wkońcu bo już malucha miesiąc nie widziałam i mi tęskno :) MagdaM456456 ja też tak miałam koło 24/25 tygodnia, raz mały odzywał się "normalnie", a czasami to tylko takie muśnięcia, że miałam wrażenie iż sobie je sama wymyślam, a łożysko mam na tylnej ścianie, planowałam już też parę razy wizytę w szpitalu w obawie że może coś z nim nie tak czytając jak dziewczyną brzuchy skaczą, rezygnowałam gdy wracał do swojej normalności. Teraz od kilku dni zauważam, że bryka jak by się szaleju najadł, jak leże na lewym boku to mi normalnie "bokiem wyłazi", kończe 27 tydzień, także pewnie nie masz powodow do obaw. x dziewczyny mam pytanie od którego tygodnia GP robią wam KTG? i jak to w ogóle wygląda, chodzi się codziennie? czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. Ja też rzadko się odzywam, ale czytuje regularnie:) U mnie niestety od paru dni pojawia się i znika wysypka na brzuchu, która trochę swędzi i dzisiaj lekarz zrobił mi badania czy to czasem nie od wątroby. Na szczęście wyniki dobre, więc nie wiadomo co jest przyczyną. Dostałam jakąś maść ze sterydami, ale jakoś nie mam przekonania czy się smarować. Nie jest to aż tak uciążliwe i mam nadzieję, że samo przejdzie Co do ruchów maleństwa to zależy od dnia. Czasami prawie wogóle się nie rusza, a czasami aż cały brzuch mi się trzęsie. Niektóre kopniaki naprawdę bolą. Dzisiaj na szkole rodzenia położna dawała wskazówki co do kupna niektórych rzeczy. No i tak w skrócie: wózek ma mieć pompowane koła, dobre amortyzatory, w miarę głęboką gondolę. Łóżeczko: szczebelki gęsto rozmieszczone ok 8 cm odstępu, zwrócić uwagę czy ma atest (żeby nie było malowane toksycznymi farbami), Materac: najlepiej gryczano-kokosowy, albo piankowy. Takie oczywiste rzeczy, ale może komuś się przydadzą. Pozdrawiam i miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Dziewczyny we wtorek mam glukoze a dzis mialam zrobic sam cukier wyszedl mi 75 to nie za niski ?jak Wy sie ogolnie czujecie? Ja totalnie sapie ostatnio, mecze sie szybko, od 14 chce mi sie tak spac ze nawet w 1 trymestrze tak nie bylo, w domu mimo ze sama wsio chce i zawsze robilam to nie mam sil padam, przysypiam i ciagle kreci sie w glowie, placze sie jezyk....nie wiem jakbym byla totalnie zmeczona/zajechana...czy ten cukier moze miec wplyw, norma od 80-100 na karteczce x x Pozdrawiam x x ps. pierwsze moje pytanie odnosnie wozka hehe nie wiem czy kupie bo mam ale juz 2 dzieci i zajechany czy te foteliki maxi cosi cabrofix pasuja do wiekszosci wozkow 3w1 jak sie ma te przejsciowki czy tam jak to zwal do montazu :) x x Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarcia26
czesc kobietki:-) u mnie bol spojenia jest coraz bardziej uciazliwy,moze smieszne ale zwyczajne zalozenie skarpetek na stojaco masakra jakas uczucie strasznego ucisku a juz nie wspomne o przekrecaniu sie w lozku i wstaniu z niego po malej drzemce uuuu:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tillitilli - nie skarbie - ja mieszkam praktycznie w Łodzi (tam też pracuje). Piszę GP - bo nie chce mi się pisać "ginekolog położnik" :P Niestety tak - mamy ten zakaz. W zasadzie ja- zakaz jakiegokolwiek orgazmu ;/ Od maja.... To jest coś strasznego - bo bardzo mi tego brakuje. Jak się ostatnio pożądnie nakręciłam na męża - to przez 2 dni mnie brzuch kuł i ciągnął. Modliłam się by nospa wystarczyła. No ale oboje wiemy, że jest ważny powód. Liczę że za miesiąc lekarz mi pozwoli - jeśli będą 2 miesiące bez krwawień, to jest jakaś szansa ;) x aura - dziękuję i wzajemnie gratuluję dziewczynki ;) Byłam na małym rekonesansie jeśli chodzio ubranka, i jestem tylko przerażona ich cenami (jeśli chodzi o nowe). Jeśli chodzi o używane - byłam w dwóch "ciuchach" ale jakość tych rzeczy była masakryczna ;/ Pozostanie mi tablica i allegro plus kilka nowych ciuszków. W Pepco są dobre ceny no i w C&A. x zielononozka - dziewczyno super!!! Jeju jak ja uwielbiam grzyby. Np takie podgrzybki ze śmietaną i pietruszką - aż ślinka cieknie. Niestety z relacji mojej siostry - u nas grzybów jak na lekarstwo. Byli ze znajomymi i od 5 do 10 zebrali 7 grzbów (na 4 osoby). x małgosia - a ja bym z kurek to jajecznicę zjadła. No i jeszcze z boczusiem lub dobrą kiełbaską. x Kropustka - no fajnie, że się znów pojawiłaś dziewczyno ;) Fajnie, że jesteś kolejnym przykladem na zrzucenie większej wagi niż się wrzuciło. Cieszę się, że mimo początkowych przygód - że wypoczęłaś. x pomarańczowy las - gratuluję tak dużego i poważnego zakupu. Mnie czeka jeszcze płyta, piekarnik, okap i pralka. Niestety nie podpowiem Ci w kwestii złożenia słupka. Ja będę mieć piekarnik w słupku koło lodówki - i wiem, że tak mozna. No ale o łączeniu piekarnika ze zmywarką w jednym - niestety nie. Chociaż - skoro mogą stać obok siebie, to czemu nie jedno nad drugim? x MagdaM456456 - nie jesteś sama bez wakacyjnego wyjazdu. Nie martw się - odbijemy sobie za rok ;) monteblack - ja ostatnio podpytałam mojego GP, czy fakt iż łożysko jest na przedniej ściance nie utrudnia/opóźnia odczuwania ruchów. Powiedział, że nie bardzo. x bea - a byłaś z wysypką u dermatologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - właśnie znalazłam ogłoszenie - ciepła wyprawka dla dziewczynki: firmy - George, Disney, GAP, CA, Next, MCO, MarksSpencer, Early Days, HM i inn. w tym: - pajacyk z łapkami-łatwo je założyć i się nie ściągają, - 4 pajacyki z długim rękawem, - pajacyk polarowy-może służyć jako kombinezon-cieplutki, mięciutki - 4 body z długim rękawem, - 2 bluzeczki z kapturem z długim rekawem (jeden rozpinany suwak), - 2 koszulki z długim rękawem, - 2 koszulki z krótkim rękawem, - 3 body z krótkim rękawem, - body kopertowe rozpinane z boku na napki - ciepły sweterek rozpinany na guziczki, - spodenki ze stópkami-półśpiochy, - 4 pary spodenek - 3 śliniaczki, - 4 czapeczki, - 2 szt.łapek niedrapek, - buciki, - 5 par skarpetek, - ręcznik z frotte z kapturem, - polarkowa kołderka z kapturem, - kocyk Myślicie że warto się na niego skusić? Cena 200 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała Hania
Ponawiam pytanie dotyczące ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala hania - ja bylam w obu ciazach pare razy jedynie i nie regularnie jak mialam juz skurcze i raz jak mi sie wydawalo ze to skurcze ale nie te ktore cwicza do porodu bo braxtona hicksa - bo te sa naturalne i cwicza do porodu, ja bylam przy ostatniej ciazy z 3-4 razy w 9mc a tak jak sie nic nie dzialo nie chodzilam...z corka po terminie chodzilam co 2-3 dzien sprawdzac czy sie cos dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi mowil gin to jak ok to od 38tc jak sie cos dzieje to od 32 sie monituruje, po terminie porodu czesciej do terminu ok 1 raz na tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
jak tam dziewczyny nowy dzień?:) jak się czujecie? u mnie ok, niestety szybko słabne. miałabym dziś mały wypadek, spadłam ze schodów.. wchodząc na nie. na szczescie zatrzymałam się na dłoniach. nie wiem jakim cudem do tego doszło. to chyba przez beznadziejne buty (?) x x dostałam po siostry dzieciach sporo ubranek, wszystkie uzywane, ale w stanie dobrym. moja rodzina wspiera mnie jak moze, oczywiscie twierdzi ze takie małe dziecko nie potrzebuje więcej i ze nie warto tracic pieniedzy na same nówki, lepiej kupic paczke pampersów. no i tu się z nimi zgadzam, mimo wszystko oczywiscie zakupilam tez czesc nowej wyprawki ;) te ubranka w sklepach są takie rozkoszne..;) a dzis, postanowiłam zwiedzić SH, i wiecie co.. mozna naprawde znalezc fajne uzywane ubranka. wiem, ze wiekszosc stac na nowe, i gardzą uzywanymi, ale ja mam taką sytuacje a nie inną.. i nie moge pozwolić sobie na full wypas. za 9 x body, 2x spodenki, 1x bluzeczka zapłaciłam 20 zł. :) mysle ze to dobra cena. długo robiłam selekcje w SH, i sa naprawde ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupie nowych tylko pare sztuk, żebym miała na wyjscie ze szpitala. A tak to szukam używanych na aukcjach, ale musze sie wybrać do lumpków, bo tych malutkich ubranek jest od groma (kupuje tylko w idealnym stanie). Gorzej już tak dla starszego dziecka, bo ubranek już tak nie ma, albo bardzo zniszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omaranczowy las ja tez kupuje w sh ostatnio kupilam body i pajacyka zaplacilam za to 5 zl ,a wczesniej na targowisku stali ze odzieza uzywana i mieli wszystko po 1 zl to kupilam 4 spiochy :d z nowych ubranek kupie tylko na wyjscie ze szpitala i na zmiane jak by trzeba bylo jechac np do lekarza w rozmiarze 56 , i kupie z 2 komplety nowe na 62 reszte tez bede szukac w sh, pamietam ja z corka kazdy kto przyszedl przyniosl ubranko jakies i mialam nowych pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a co sądzicie o tym zestawie co umieściłam na poprzedniej stronie? kurcze - tyle razy to było wałkowane - a ja nadal nie wiem ile czego i w jakim rozmiarze powinnam mieć? x uważam, że nawet jak nas stać - to czemu nie korzystać z SH czy innych podobnych. x zastanawiam się dziś intensywnie nad materacem/klinem Lifenest Może powiecie co sądzicie o takim materacyku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem takiego samego zdania. Ja tez myślę kupić nowe ubranka tylko do szpitala w najmniejszym rozmiarze i pewno kupimy parę "wyjściowych" ubranek. Bo przecież śpioszki i ubranka takie na co dzień nie muszą być nowe. deli82 ja też patrzę po aukcjach na ebay. Dzisiaj nawet udało mi się kupić 5sztuk śpioszków za 1f + 2f przesyłka. :) A w weekend z reguły wybieramy się na carboot tam też można znaleźć pełno ubranek dla dzieciaczków w bardzo dobrym stanie za naprawdę niewiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
Czy body na krótki rękaw są tak samo przydatne jak na długi? tzn które praktyczniejsze? Zauważyłam ze mam sporo na krotki rękaw.. Do szpitala tylko na długi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowy las....jak zakładasz na body kaftanik, to body z krótkim wystarczy. Chyba,że półśpiochy, to wtedy do tego długi rękaw. A na początku tak dzieciątko będzie pewnie w rożku jeszcze owinięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska - odnosnie badania glukozy, to ja rowniez mialam 75 na czczo, a potem po wypiciu glukozy po 2 godz rowniez mialam 75! Lekarz tylko pytal czy aby na pewno to wypilam, bo rzadko sie taki wynik zdarza! Wypilam ta glukoze, nawet problemu mi to nie sprawilo, siedzialam tam 2 godz bez wstawania, nawet wody nie pozwolili mi wypic w miedzyczasie. Ale gin nie widzial w tym nic czym mozna by bylo sie martwic. Takze chyba jest ok. Ja nie zaobserwowalam u siebie jakiegos wiekszego zmeczenia, czy sennosci, ale kazdy organizm jest inny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aura - dzieki :) no ja znam swoj organizm nie raz walczylam z anemia poza ciaza gdzie hb mi leciala na 8/9 wiec mdlalam na ulicy teraz rewelacji nie ma bo hematokryt mam niski i hb do tego cukier ale mozna zyc i sie co najwyzej czasem pozataczac ;) x x Co do ciuszkow podpisze sie tylko ze ja dla 1 corki kupilam jedna sukienke reszte wyzbieralam z forow etc..."oddam" znajomych troche...potem przeszlo na synka a kupowalam dopiero jak dzieci podrosly...wiele mam nowek ktorych zalozyc nie zdarzylam tak dzieci rosna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×