Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość k.s.a

Administracja na politechnice śląskiej

Polecane posty

Gość sth_new
Tak jak napisały może poprzedniczki - sesja zimowe na pierwszym roku nie jest taka trudna. Wstęp do prawoznawstwa (podstawy prawoznawstwa) najlepiej nie uczyć się na pamięć, ale na zrozumienie. Pan Doktor Szewc jest na tyle sprawiedliwy, że nie jest zainteresowany sztywnym wykuciem pojęcia na blachę i jego recytacji. Warto mówić, swoimi słowami. Dla mnie podręcznikiem wiodącym była ksiązka prof.Tobora (z UŚia) z 1994 roku. Było w niej bardzo dużo przykładów w przypisach. Jeśli chodzi o logikę, to uważam, że dr Agnieszka Ziółkowska jest świetnym wykładowcą i ćwiczeniowcą. W sesji letniej może wam dać się wznak nauka o administracji, ale to ze względów tecnicznych. Tak prawdę mówiąc, to na pierwszym roku najważniejsze przedmioty to PCZUWA, wstęp do prawoznawstwa i elementy prawa konstytucyjnego. Resztę śmiało możesz zapomnieć. Na drugim roku nauczysz się podstaw prawa administracyjnego - zarówno na prawie administracyjnym, jak i postępowaniu administracyjnym. Tutaj niestety będzie trochę pracy. Ale to, czego nauczysz się na drugim roku, śmiało możesz wykorzystać na trzecim. Własnie trzeci rok będzie bardziej specjalistyczny: nauczysz się ustrojowego prawa administracyjnego na przedmiocie ustrój samorządu terytorialnego, a także materialnego prawa administracyjnego na przedmiotach: ochrona środowiska (moim zdaniem jedne z ciekawszych zajęć z dr inż. Adamem Ryszko) i gospodarka przestrzenna (bardzo techniczny przedmiot i profesjonalnie wykładany przez dr inż. Marka Komoniewskiego). W zasadzie to zarządzanie kryzysowe (ustawa o zarządzaniu kryzysowym) też należy do prawa administracyjnego materialnego, ale przedmiot ten jest traktowany trzeciorzędnie i nikt nie będzie od ciebie wymagał jego znajomości, i słuszne bo to takie "papinki, ciulinki". Pierwszy rok to takie wprowadzenie. Wydaje mi się, że przed każdą sesją będziesz mówić "ach, jak mi ciężko, och, jak mi źle", a po sesji - "pff, banał". Prawda jest taka, że im wyżej, tym ciężej jeśli chodzi o partie materiału, które <> zostać przez wykładowców przerobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margaretka93
Warto dodać, że pod koniec 4 semestru będziecie wybierać z listy dodatkowe 4 przedmioty, które na rozpisce przedmiotów są ujęte jako "przedmiot wybieralny". Nasz rok wybrał sobie prawo karne z prawem wykroczeń, zarządzanie kryzysowe, zarządzanie kadrami w administracji oraz gospodarkę przestrzenną ;) więc 5 semestr ewidentnie zależy od Waszej inwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ma ktoś notatki z przedmiotu takiego jak:statystyka z demografia u dr Lecha mam różnice programowe i muszę to zdać a jak byłam u dr powiedział mi żebym zapytała młodszych roczników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sth_new
Gość: chyba starszych? Jasne, możemy się umówić i ci dam te notatki ze statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A studiujesz zaocznie czy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sth_new
To nie ma znaczenia. Napisz na: nobody_like_you@vp.pl ; umówimy się drogą mailową ws. tych notatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma znaczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są takie co nie mają chłopaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sth_new, a Ty jesteś fajną studentką i nie masz faceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up podnoszę Wam dziewczyny temat bo jesteście bardzo miłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up podbijam temat seksownym studentkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na Adminie są same ładne studentki i mądre tylko przystojnych i fajnych facetów brak ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość od iks de
No.dzięki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:15, ale pewnie niestety nie lubią komplementów, że są śliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy to prawda że część studentek zarabia w niemoralny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, ale część z nich zarabia niemoralnie składając w domu długopisy za bardzo niemoralne stawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie o składanie długopisów mi chodzi tylko o seks za kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kogoś tu widzę poniosła fantazja. Przypominam że jest to forum na temat ADMINISTRACJI a nie kto jak zarabia i na tym się skupmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wracając do głównego (i jedynego) wątku ma ktoś może ze starszych roczników notatki na przedmiot Organizacja i zarządzanie w administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studentki nie udawajcie takich cnotek, przecież macie chcice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś pewnie ma śliczna studentko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drodzy chłopcy zapraszam do przedszkola a nie na poważne fora, na których nie potrzeba nam pary idiotów, tylko rzetelnych informacji. Z góry dziękujemy śliczne studentki administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:56, wszystkie jesteście dziewicami i nie macie facetów? to super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy faceci to idioci, czy tylko wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:02, nie obrażaj nas studentko, nie udawaj że nie lubisz komplementów od faceta że jesteś śliczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×