Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agniesia2509

Czy moje dziecko naprawde dużo waży???

Polecane posty

Gość agniesia2509

Witam mam pół rocznego synka i nie dawno spotkałam sie z wielką bezczelnoscią ze strony pielęgniarki która robi w osrodku szczepienia... Tu gdzie mieszkam przepisałam sie nie dawno do osrodka. Jak do tej pory jezdziłam do mojej miejscowosci rodzinnej i nie spotkałam sie z czyms takim ze strony pielegniarki. Otóż nie dawno mój synek miał miec szczepienie w tutejszym osrodku gdy zobaczyła go od razu stwierdziła ze jest za gruby a wrecz stwierdziła cytuje... ze "czym ja go karmie bo jest strasznie upasiony" strasznie mnie to uraziło... Nie wiem czemu tu w osrodku robią z tego taką afere ze ma nadwage przeciez nie kazde dziecko ma odpowiednia wage... Dodam ze urodził sie duzy bo wazył 4.800 i mierzył 59 cm... Czy dobrze rosnie ? Bo nie wiem co o tym myslec... Prawidłowo przybral na wadze czy nie??? Prosze o rady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
Aaa zapomiałam dodac.. Teraz wazy 10kg a karmie go sztucznym mlekiem i od 4 miesiaca zaczynałam wprowadzac niektóre wazywa i owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
a ile waży autorko Twój synek ? Urodził się spory to fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
a ile waży autorko Twój synek ? Urodził się spory to fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gf dcddd
moj wazyl 10 jak mial roczek, wiec to sporo ile wazy twoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
w takim razie pielęgniarka jest niezdrowo jebnięta za przeproszeniem skoro uważa malca za spasionego. Mój urodzony z wagą 3400 w 6 miesiącu ważył 9 kg karmiony tylko piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
gf ale syn autorki będzie teraz coraz mniej przybierał na wadzę i moje dziecko mimo, że wazyło te 9 kg w 6 mż to juz w 12 m-cu ważył jedynie 10,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
To jest paranoja... Ona to skierowała do mojego dziecka! Nie dosc ze jest tylko pielegniarka to uwaza sie za nie wiadomo jakiego profesora a mój synek juz taki jest i taki sie urodził... I na dodatek stwierdziła ze cos z ta otyłoscią trzeba zrobic... Ciekawe co! Zastosuje malutkiemu dziecku diete? Czy wysle go na odchudzanie! Nie rozumiem!!!v :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurów
To faktycznie dużo waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
Czytałam w poradnikach ze dziecko w 7 miesiącu podwaja swoja wage urodzeniową i to by sie u mojego dziecka zgadzało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie martw....zacznie raczkować , czy chodzić to szybko to zrzuci...Moja szwagierka też miała synka który w 6 miesiącu ważył 9 kg ale urodził się z wagą 3400 i też w ośrodku usłyszała tekst: czym pani tak spasła to swoje dziecko????? Z tym że Ona faktycznie przesadzała z karmieniem.... O 7 flacha mleka , o 9 mały wsunął 2 parówki , a o 11 już mu wpychała miskę kaszki...Gdy mały nie chciał jeść pokazywała mu takiego osiołka na baterie który skakał , mały był tak zapatrzony że otwierał buzie a ta mu ładowała kaszkę i nie łyżeczką tylko dużą stołową łyżką...Ja byłam w ciężkim szoku.... Ale mały teraz ma 2 latka , biega jak szalony i zrzucił nadwyżkę..Z tym że teraz jak nie chce jeść to nie je... takie większe dziecko ciężko jest zmusić by zjadło więcej niż ono samo potrzebuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
Moim zdaniem za duzo.Moja córka ma 14 miesięcy i waży ok 10 kg,fakt,ze chodzi a właściwie biega wiec pewnie wszystko spala aje dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
Tylko teraz musze sie uzerac z tymi chorymi ludzmi w osrodku. A mój mały duzo nie je bo wieczorem gdzy idzie spac je butle o 22 potem o 4 nad ranem w dzien juz o 10 lub o 11 potem o 15 16 podaje obiadek lub jabuszko czy troche bananka a potem znowu je o 22 na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
to ja się zaczynam bać, mój urodził się 2800 i 51 cm (w 35 tc) w okolicach dnia kiedy miałam termin zważyliśmy go, wiadomo że może by przybrał inaczej ale ważył wtedy ok. 4 kg, teraz ma 2 miesiące i waży ok 5... ma jeszcze 4 mce do wieku Twojego brzdąca więc pewnie będzie to samo. Na sztucznym jest od początku... :) Ja się nie przejmuje, póki badania będą wychodzić ok (chociaż ostatnio wyszła anemia) to nie sie odp... od mojego dziecka, lekarka też ostatnio krzywo spojrzała, ale niech spadają ;) a na Twoim miejscu to bym z chęcią zwróciła jej uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
martula ale czy twoje dziecko urodziło się z wagą niemal 5 kg ? Nie porównuj bo akurat do 7 m-ca dzieci najwięcej przybierają i np. syn autorki w wieku 12 m-cy może ważyć nie wiecej jak 11-12 kg .To uważasz równiez za duzo ? Ile twoja córka miała długości i jaka wagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
martula ale czy twoje dziecko urodziło się z wagą niemal 5 kg ? Nie porównuj bo akurat do 7 m-ca dzieci najwięcej przybierają i np. syn autorki w wieku 12 m-cy może ważyć nie wiecej jak 11-12 kg .To uważasz równiez za duzo ? Ile twoja córka miała długości i jaka wagę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
Moja w wieku 6 miesięcy ważyła jakieś 7 -8 kg.urodziła się prawie 3500 to fakt i nigdy gruba nie była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
Dzięki kobietki za pocieszenia juz inaczej zaczynam to wszystko widziec.. :) Niech wasze dzieci się zdrowo chowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
I równiez twierdze ze tu maja do czynienia geny... Ja urodziłam sie tez 4 kg i była długa a mój mąż jest tez bardzo wysoki i urodził sie z wagą 4.550 to taki własnie tez jest nasz synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn miał rok jak ważył 10 kg więc pól roczne dziecko ważące tyle to bardzo dużo byś póniej nie szukała ratunku jak zmniejszyć wagę u dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
To najpierw napisz ile wazył jak sie urodził a nie od razu stwierdzasz co moze byc... Nie wszystkie dzieci sa takie same a sa nawet wieksze a mój jest okazem zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
tak tylko moje dwumiesięczne waży tyle co autorki gdy się urodziło! dajcie se siana, przybiera ok. to Waszym zdaniem od porodu pzez 6 mcy ile powinno przytyć? 2 kg? nie bądźcie śmieszne, bo wypowiadają się negatywnie osoby które urodziły w terminie takie jak ja w 35 tc! i to jest najśmieszniejsze. Ja nie mogę pojąć jak w 40 czy 41 tc można urodzić dziecko ważące 3 kg, bo ja urodziłam 2800 w 35...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
autorko a ty lepiej idz z tego forum bo mnie na przykład zalewa gdy czytam mamuskę ala myszka . Niby ma dziecko a takie głupoty wypisuje :-O myszka pisałam wyżej , że dzieci od 6-7 m-ca zaczynaja dużo mnie przybierać i w rezultacie gdy syn autorki będzie dmuchał świeczkę na swoich pierwszych urodzinach to może ważyć 12 kg .To dużo biorąc pod uwagę że urodził się bardzo duży ? Nie to jak porównywanie 5 kg noworodka do 3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeLlA 28*
Nie ma to jak porównywanie noworodka z wagą 5 kg z noworodkiem z wagą 3 kg* :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
AUTORKO a Ty miej to głęboko w poważaniu bo urodziłaś naprawdę duże dziecko, i nikt na to nie patrzy... Tym bardziej, że dopóki nie raczkuje, to gdzie ma to zrzucić, zacznie śmigać będzie szczuplejszy ;) p.s. lepiej mieć grubsze dziecko niż potem latać po lekarzach i apetizer dawać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaukiee
myszka twój post nic nie wniósl do tematu :O puknij sie w leb to chyba oczywiste, że inna wagę będzie miec dziecko z waga urodzeniową 3 kg a inna z waga urodzeniowa 5 kg !!! Autorko twoje dziecko miało na starcie 4800, więc jak najbardziej jesgo waga jest ok!!!!! w 6 miesiacu dziecko powinno mniej więcej podwoic wage urodzeniową i twoje podwoilo. Niczym sie nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
Belia28 zgadzam się z Tobą w 100%... Moja lekarka też się na początku krzywiła ale potem ją uświadomiłam przy ważeniu, że to przecież wcześniak, a jak woła jeść to mam powiedzieć "nie wolno bo dużo przytyjesz" to nagle zmieniła zdanie i mówi "no faktycznie wcześniak teraz musi nadrobić, bo stracił ten ostatni miesiąc, gdzie dzieci najwięcej przybierają" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 kilo? :O :O :O Ja się urodziłam mając 4.500, a 10 kilo to ja ważyłam mając ponad rok. Kobieto dziecko rozpychasz. Ciężko ci zrozumieć, że jak teraz rozepchasz dziecku żołądek, to na przyszłość będzie tyle żarł, że pęknie :O Opanuj się, co ty robisz. Potwora i kalekę hodujesz, świniaka nie dziecko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój urodził sie z waga 2900,dl 53,tydzień po terminie.jak miał 6-7 mcy to ważył 8-9 kg,był pulchniutki ale gruby nie był.teraz ma rok i od 2,5 Mac waży 10,5 kg.odkad zaczął raczkowac i wstawać to nie przybiera tak duzo.nie martw sie,zacznie sie poruszać to zgubi.nie można takiego malucha na diecie trzymac.synek lubił jeść i teraz tez nie jest niejadkiem.ja tez słyszałam komentarze od rodziny męża czy mały nie jest za gruby,ale je ucinalam mówiąc ze je tyle ile potrzebuje i straci nadmiar niedługo.tesciowa mi mówiła,żebym go woda oszukiwala w nocy :( no jak tak można skoro on chciał jeść a nie pić a od 4mca jadł tylko raz w nocy.odkad skończył 7 je ostatni posiłek o 20 i do rana do 7-8 nic nie je bo śpi cała noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×