Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pod półksiężycem

Wyjazd na stałe do Emiratów Arabskich

Polecane posty

Gość Pod półksiężycem

Witam, czy ktoś z Was mieszkał lub pracował w Emiratach Arabskich? Chodzi mi konkretnie o Abu Dhabi:) Wyjeżdżam tam za 3miesiące do pracy z agencji headhunterskiej z Irlandii. Będę pracować przy projektach. Szukam i szukam po forach internetowych, a podobno tylu Polaków tam pracuje:) Podaje maila, gdyby ktoś chciał się skontaktować prywatnie- magdaziolk3@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salam
Witaj! Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę! Ja niespełniona podróżniczka, całę zycie marzyłam, śniłam o zamieszkaniu w jednym z Emiratów Arabskich. Co Cię skłoniło do wyjazdu? Praca czy serduszko :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
W życiu nie spodziewałam się, że spotkam na tym forum kogoś o ambitniejszych horyzontach:) (Wybaczcie jeśli kogoś uraziłam) Nie mieszkałam w Abu Dhabi, ale mój mąż pracował przez 5lat w Dubaju, gdzie mieszkaliśmy razem. Jeśli chodzi o Emiraty Arabskie i prawa kobiet, to nie jest prawdą że kobiety są tutaj gorzej traktowane. Wręcz przeciwnie. W tym kraju bedziesz mogla poczuc sie jak ksiezniczka. Tutaj kobieta jest pod szczegolna ochrona, np. jezeli bedziesz chciala pojechac autobusem, to sa przewidziane miejsca dla kobiet z przodu, oczywiscie jak chcesz to usiadziesz z tylu, Twoja sprawa, ale gdy autobus jest pelen, to moze sie zdarzyc, ze wyprosza jakiegos mezczyzne abys Ty mogla pojechac. W publicznych miejscach, zachowania typu dawanie klapsow, czy tez podszczypywanie, nie bedzie mile widziane, mogliby to zrozumiec jako atak na Twoja osobe i w obronie przed atakujacym Cie mezem wezwac Policje. W Emiratach Arabskich jest szczególne prawo chroniące kobietę. Mozesz wszedzie chodzic sama, do sklepow, centrow handlowych, szpitali, szkol, hoteli, kin, bankow, na plaze, na koncerty.... wszedzie. Masz prawo miec wlasny samochod i mozesz nim jechac gdzie chcesz, teoretycznie tez z kim chcesz, ale nie jest mile widziane, gdy kobieta jest w samochodzie z mezczyzna, ktory nie jest jej mezem, ale naturalnie bardziej to dotyczy muzulmanek, wiec sie raczej nie przejmuj. Co do ubioru: również możesz ubierać się jak chcesz, nawet w mini i krótkie szorty, mniej wiecej jak w Europie, ale wiele kobiet rezygnuje z tego typu ubioru poniewaz wielu Azjatow (Hindusow, Pakistanczykow, itp) na taki widok reaguje zbyt nachalnym ogladactwem. Wybor nalezy do Ciebie. Lokalni mieszkancy sa milymi ludzmi, doskonale rozumieja, ze sa u siebie w kraju a jednak bardzo sympatycznie odnosza sie do Emigrantow. Western people, bo tak sie tutaj Europejczyków okresla moga zyc bez problemu, dyskryminacja rasowa, religijna i w ogole kazda jest tutaj surowo zabroniona. Masz prawo wyznawac swoja religie, jest tu Kosciol Katolicki, Koptyjski, rowniez Protestancki, nie ma synagog, ale to sprawa polityczna. Pozdrawiam, jakbyś miała jakieś pytania to pisz śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ile nie masz blond włosów
to możesz liczyć na to, że cię któryś nie zgwałci, panno o szerszych horyzontach niż reszta plebsu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
W Emiratach jakakolwiek agresja w stosunku do kobiet jest bardzo surowo karana. Tam własny mąż nie może krzyknąć na kobietę w miejscu publicznym. Emiraty Arabskie to aktualnie najbezpieczniejszy kraj na świecie:) A blond włosy, mam do pasa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalalalalalaona
Jeżeli to prawda, że w Emiratach Arabskich jest zabronione MEIESZKANIE WSPÓLNE BEZ ŚLUBU to przewraca w każdy razie do góry nogami wizję Dubaju jako wspaniałej multikulturowej mertopoli. Nie ma mowy o swobodnym, mieszaniu się kultur jeśli ogranicza się wolnośc poglądów. Chociaż może wypada uszanowac miejscowe zasady...może...tylko z drugiej strony jak daleko możemy sie posunąc akceptując innych. Gdzie jest granica. Mogłabym tam pojechać, powalczyć o prawa kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W Emiratach jakakolwiek agresja w stosunku do kobiet jest bardzo surowo karana. Tam własny mąż nie może krzyknąć na kobietę w miejscu publicznym." x Skad takie info? Znalezione na jakims blogasku czy co? ;) xx xx "Emiraty Arabskie to aktualnie najbezpieczniejszy kraj na świecie" Bzdura. Owszem, Dubaj i Abu Dhabi sa bezpieczne, ale pisanie o calych kraju jako o najbezpieczniejszym jest lekko mowiac, smieszne. W Emiratach rowniez zdarzaja sie przestepstwa - jak wszedzie. Szejk jednak nie pozwala na publikowanie tych danych w prasie/mediach. Cudowny wizerunek Dubaju nie moze byc zepsuty, bo turysci napedzajacy ten kraj by pouciekali. xx xx "A blond włosy, mam do pasa" I tu moze byc problem. Arabowie kochaja blond wlosy. Bedziesz dla nich obiektem do patrzenia. Beda sie patrzec w metrze, w centrach handlowych, na ulicy... Ale jesli to lubisz, to coz.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
"Skad takie info? Znalezione na jakims blogasku czy co? " Mój ex chłopak pracował w Dubaju z branży IT:) To od niego wiem:) "Bzdura. Owszem, Dubaj i Abu Dhabi sa bezpieczne, ale pisanie o calych kraju jako o najbezpieczniejszym jest lekko mowiac, smieszne." Emiraty Arabskie to JEDEN kraj podzielony na kilka Emiratów Abu Dhabi, Ajmn, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah:) " W Emiratach rowniez zdarzaja sie przestepstwa - jak wszedzie." Tak, ale bardzo rzadko bo są tam bardzo surowe kary za kradziez i przemoc wobec kobiet. Emiraty Arabskie to jeden z najbezpieczniejszych krajów świata, nie musisz obawiać się, że ktoś ukradnie Twój samochód (chociaż kilka takich sytuacji sie zdarzyło np. w Sharjah, ale złodziei z byłego ZSRR złapano i wierz mi, będą tego żałować do końca życia), nie musisz obawiać się wracając piechotą do domu, że ktoś Cię napadnie, bo nikt nie będzie śmiał Cię dotknąć. Nie będzie śmiał dotknąć obcej kobiety. Sytuacje wykraczające poza normę, są tu tak sporadyczne, że każdy przypadek jest mocno nagłaśniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"W Emiratach jakakolwiek agresja w stosunku do kobiet jest bardzo surowo karana" Znam dziewczyne, ktora probowala znalezc kiedys prace w Dubaju. W jednej z nich, szef - Arab, zaproponowal jej seks w zamian za dostanie pracy. I wyobraz sobie, ze zaskarzyc Araba w jego wlasnym kraju, to smiech na sali. W Emiratach prawo stoi po stronie lokalnych Arabow. Zawsze. xx xx "No właśnie i jak to jest, jesli nie mam męża, a chłopaka/narzeczonego? Czy wówczas jestem uznawana jako osoba samotna i rzeczywiście nie mogę wynająć z chłopakiem mieszkania?" x Absolutnie nie mozesz. Wynajecie mieszkanie czy nawet pokoju w hotelu jest mozliwe tylko dla malzenstw. Musisz przedstawic akt malzenstwa jesli meldujesz sie z mezczyzna. Za takie rzeczy jak mieszkanie razem bez slubu idzie sie do wiezienia. xx xx "I proszę napisz mi coś więcej jak jest z kupnem alkoholu ? Czy kupię w Emiratach bez problemu wino, czy tylko w restauracjach?" x Alkohol jest latwo dostepny w sklepach, clubach i restauracjach. Musisz jednak pamietac o tym, ze nie wolno ci pic w miejscach publicznych, jak np. park, plaza czy laweczka przy ulicy. Nie mozesz rowniez byc pijana na ulicy. Jesli cie zlapie policja - aresztuja cie. xx xx "I czy rzeczywiście Arabowie/Emiratczycy są nachalni w stosunku do kobiet?" x Tak jak pisalam wczesniej, gapia sie niemilosiernie na blond wlosy. W metrze oraz centrach handlowych musisz miec zakryte ramiona i kolana. Czyli miniowka i bluzeczka na ramiaczkach odpada. Przed Dubai Mall jest scisle napisane jak kobieta winna sie ubrac przed wejsciem do srodka. Sa rowniez meczety turystyczne, przy ktorych musisz zalozyc abaje i zakryc wlosy. Nie wolno sie calowac w miejscach publicznych (za calowanie mozna byc aresztowanym). Trzymanie za reke jest dozwolone. W trakcie Ramadanu zakazane jest jakiekolwiek picie oraz jedzenie w miejscach publicznych przez KAZDEGO, nawet chrzescijanina. I znowu - jesli ktos cie zobaczy pijaca wode lub jedzaca kanapke, podczas gdy muzulmanie poszcza - aresztuja cie. Jest to lamanie ich prawa. Przemysl sobie milion razy czy chcesz tam zamieszkac na stale, jak to napisalas w tytule tematu. To byl, jest i bedzie kraj muzulmanski, w ktorym muzulmanie maja pierwszenstwo. Obywatelstwa rowniez nie dostaniesz, nawet jakbys wyszla za maz za Emiratczyka. Proponowalabym ci najpierw pojechac tam na tydzien lub dwa, zobaczyc jak to wszystko wyglada i wtedy ocenic czy bedziesz mogla zamieszkac w muzulmanskim kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze toc tu mamy sporo osob ktore cos o emiratach wiedza...same nie mieszkaly ale ktos znal kogos kto kogos znal kto tam mieszkal :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
" To byl, jest i bedzie kraj muzulmanski, w ktorym muzulmanie maja pierwszenstwo. " No akurat tutaj nie masz do końca racji, bo 80% mieszkańców to Emigarnci i obowiązuje tam zasada, że prawo dotyczy bez wyjątku wszystkich. Rasizm i dyskryminacja są zabronione. I trochę zdziwiła mnie Twoja histroia z szefem Arabem i Twoją koleżanką. Bo w Emiratach obowiązuje Szariat i za przedmałżeński sex trafia się do aresztu, często chłosta i deportacja na stałe z kraju. Dlatego takie sytuacje, zdarzają się bardzo rzadko z tego co mi wiadomo. P.S Byłaś w Emiratach? Chcę wyjechać, ponieważ praca w Abu Dhabi jest moim snem i marzeniem:) Zawsze moge wrócić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
1. " Jeżeli to prawda, że w Emiratach Arabskich jest zabronione MEIESZKANIE WSPÓLNE BEZ ŚLUBU to przewraca w każdy razie do góry nogami wizję Dubaju jako wspaniałej multikulturowej mertopoli. Nie ma mowy o swobodnym, mieszaniu się kultur " x Ależ jest swobodne mieszanie sie kultur, z czym jest problem ? Tym, że uznawane sa tylko związki małżeńskie ? Zalegalizowanie swojego związku z partnerem, to chyba nie jest takie straszne. Chcesz walczyć o prawa kobiet tutaj? Zapewniam Cię, że ja czuję się tutaj bardziej bezpieczna niż w Europie, w tej pseudowyzwolonej Europie, gdzie przez szacunek dla łobuzów nie szanuje się normalnego uczciwego człowieka. W Europie, gdzie paradują mniejszości spychając na margines ludzi, którzy są podstawą normalnego społeczeństwa. W Europie, gdzie złodziej ma większe prawa niż okradziony a morderca większe prawo niż ofiara. W mysl źle pojętej chrześcijańskiej demokracji, Europa zatraca swoją chrześcijańską tożsamość. To nie o prawa kobiet trzeba walczyć, ale o prawo bycia normalnym, uczciwym człowiekiem, o prawo do małżeństwa i posiadania dzieci przez kobietę i mężczyznę, a nie karykaturalne komórki społeczne dwóch mam, lub dwóch ojców. Może zepsucie moralne wielu ludziom się podoba, ale mnie nie. Młodzież tutaj po meczu okazując radość wraca spokojnie do domów i nie słyszałam, aby kiedykolwiek kibice Al Wahda F.C. bili się z kibicami Al Jazeera, chociaż oczywiście za sobą nie przepadają, w przeciwieństwie do naszych kiboli:) Emiraty sa wyjatkowym krajem, i kazdy kto ma ochote sie tu pzreprowadzic musi sobie z tego zdawac sprawe. Jest to kraj muzulmanski i zyje sie tu wedlug ich praw i to my dostosowujemy sie do nich a nie oni do nas. Jesli sie to nam nie podoba - nikt nas nie zmusza do tego zeby sie tu sprowadzac... Wyobrazcie sobie jak nas by irytowalo zachowanie muzulmanow przeprowadzajacych sie do Polski i wymagajacych od nas zachowan, ktore nam sa obce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nie ma sensu przedstawianie ci prawdy co do Emiratow, bo ty jestes tak zapatrzona i zafascynowana, ze nie przyjmujesz żadnych wiadomosci na 'nie'. W Emiratach obowiązuje islam. Prawie 80 % populacji to muzulmanie. Reszta - turyści. Prawa kobiet są ograniczone - kobiety nie mogą głosować. Prawa człowieka są łamane na kazdym kroku np. za homoseksualizm idzie się do więzienia. Żyjesz w śnie, który ktoś ci kiedyś opowiedział. Rzeczywistość wygląda jednak ciut inaczej. Tak, byłam w Dubaju wielokrotnie. Piszę o tym co sama zaobserwowałam, a nie na podstawie tego kto mi coś tam opowiedział. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
1."Czy kupię w Emiratach bez problemu wino, czy tylko w restauracjach?" W resteuracjach kupisz alkohol bez problemu, ale również w sklepach. Musisz mieć jednak Licencję na alkohol, to bardzo ważne. 2."I czy rzeczywiście Arabowie/Emiratczycy są nachalni w stosunku do kobiet? " Emiratczycy nie są nachalni wobec kobiet, są bardzo szarmanccy i nie spotaksz się z ich strony z jakimiś zaczepkami. Beda sie na ciebie gapic Hindusi i inne takie "malpki" z trzeciego swiata i to nie koniecznie wszystkim odpowiada, Ja nie zwracałam na nich uwagi. Kobiety, także te z Europy a mieszkające tutaj już jakiś czas, chodząc po ulicach i centrach handlowych starają się zakładać ubrania zakrywające ciało, ponieważ wielu mężczyzn, którzy przyjechali tutaj do pracy, a jest to praca ciężka, typu na budowach i przy oczyszczaniu miasta, reaguje natrętnym oglądactwem. Ludzie Ci są niewykształceni, pochodzą z niżyn społecznych (tutaj pewnie nastąpi szereg pytań, co to takiego? No chociażby najniższa kasta w Indiach) bardzo ubogich krajów, nie mają w domach prądu, nie mówiąc o telewizorze, jak więc mają mieć jakąkolwiek wiedzę o świecie, edukacja tych ludzi jest prawie żadna, zdecydowana większość z nich nie umie pisać i czytać. Ci właśnie mężczyźni, widząc kobietę rozebraną, a w ich odczuciu kobiety w mini, krótkich szortach, bluzeczkach na ramiączkach to już kobiety nagie, nie wiedzą jak należy się zachować i nagle stanie na drodze taki człowiek, otworzy buzię ze zdziwienia i stara się napatrzeć ile może aby mu się później ten sen śnił wiele razy. Tak więc wyglądają jak te "małpki" niestety, niektórzy potrafią nawet śledzić po całym Centrum Handlowym swoją "wyśnioną panią". Kobieta ma możliwość wtedy poprosić o pomoc Strażnika Ochrony lub Policjanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Bo w Emiratach obowiązuje Szariat i za przedmałżeński sex trafia się do aresztu, często chłosta i deportacja na stałe z kraju. Dlatego takie sytuacje, zdarzają się bardzo rzadko z tego co mi wiadomo." xx Po raz kolejny - coś gdzieś zasłyszane. Proponuję ci przejść się do clubow w Dubaju w piątki lub soboty. Zobaczysz jak żonaci Arabowie zabawiają się z Rosjankami. I jakoś żaden z nich nie został schłostany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Homoseksualizm jest zabroniony i karany. Sposób okazywania sobie przyjaźni przez mężczyzn, jest podobny, jaki kobiety okazują sobie wzajemnie, całując się, przytulając i trzymając za ręce, zapewniam Cię, że nie w każdym przypadku są to przypadki homoseksualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Azjatycka Pani Mieszkałam w Dubaju ponad 5lat i zmężem mamy zamiar tam znowu powrócić. Być może mylisz Emiratczyków z innymi nacjami. Za przedmałżeński seks, nieślubną ciąże są tam bardzo surowe kary i lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"edukacja tych ludzi jest prawie żadna, zdecydowana większość z nich nie umie pisać i czytać" x Az dziwne, że taka nietolerancyjna i zaściankowa osoba jak ty mieszkała w tych podobno tolerancyjnych Emiratach ;) Skoro WIĘKSZOŚĆ nie umie czytać i pisać, to zakładam, że to jakaś sprawdzona teoria? Znaczy się pochodziłaś do każdej 'małpki' i pytałaś czy umieją pisać i czytać? ;) Uff dobrze, że chociaż na forum możesz sobie ulżyć w wyzbyciu się zaściankowych, komunistycznych poglądów co do innych ras oraz orientacji seksualnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
Eva ITI - czy czy 21 000 dirhamow miesiecznie + mieszkanie od pracodawcy to dobra pensja czy raczej smieszne pieniadze? Ile sie wydaje na jedzenie miesiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Być może mylisz Emiratczyków z innymi nacjami." x Sugerujesz, że po kilku latach mieszkania w Azji oraz częstych podróżach ( do Dubaju także) nie potrafię odróżnić Emiratczyka od Hindusa czy załóżmy Hindusa od Pakistańczyka? Proszę Cię..... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
1."Az dziwne, że taka nietolerancyjna i zaściankowa osoba jak ty mieszkała w tych podobno tolerancyjnych Emiratach" "Małpki" napisałam w cudzysłowie i nie miałam zamiaru nikogo tym obrazić.Dla kogoś, kto nie mieszkał w Emiratach, (piszę dla kogoś kto nie mieszkał, bo jeśli ktoś był tutaj tylko w ramach wypoczynku, to może to postrzegać inaczej), ale wracając do tematu, więc dla kogoś kto tu nie mieszkał, trudno jest zrozumieć warunki tu panujące i styl życia oraz stosunki społeczne. Jeżeli ktoś łazi za Tobą ze spuszczonym językiem, to własnie wygląda jak ta "małpka". Uwirz mi, że czasami naprawde mozna dostac szalu i czasami gorsze slowa cisna sie na usta. I jeszcze jedna uwaga czasami nawet zakrycie od stop do szyi nie pomaga, bo co u niektorych blond wlosy wywoluja taka egzaltacje na twarzy ze rece opadaja. Co zdolniejsi potrafia gapic sie przechodzac np przez ulice. A gdyby tak generalizowac, to bardziej niz gapiacych sie Hindusow i Pakistanczykow nie mozna uciec od bezczelnego patrzania Jordanczykow, Syryjczykow i Egipcjan. Tak tak wiem ze jestem niepoprawna politycznie, ale jestem kobieta i moge sobie na to pozwolic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech dziewczyny widze ze wam sie strasznie nudzi - bedziecie sie przyekrzykiwac i chelpic swoim doswiadczeniem z azjatycko, arabskimi kulturami...troche pokory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
"Sugerujesz, że po kilku latach mieszkania w Azji oraz częstych podróżach ( do Dubaju także) nie potrafię odróżnić Emiratczyka od Hindusa czy załóżmy Hindusa od Pakistańczyka? Proszę Cię" Po pierwsze to co piszesz to nieprawda, dlatego nie wieżę Ci że mieszkałas czy byłaś w Dubaju, bądź w jakimkolwiek innym Emiracie. Arabowie z Emiratów nachalni nie są, w taki sposób zostali wychowani i tak narzuca ich kultura. A Emiratczyka od Jordańczyka nie odróżnisz, może tylko ubiorem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo, ale tak właśnie jest w kraju muzulmańskim. Blond włosy wywołują zamieszanie wśród takich mężczyzn i Arabowie (lokalni Emiratczycy) też się gapią niemiłosiernie. Doświadczyłam tego nie raz, ale ja już jestem przyzwyczajona do takich zachowań. Podróżuję po Azji i tutaj też się patrzą na blondynki (np.w Indiach lub Malezji). Jednak dla świeżej osoby w tym środowisku może to być szok. Nie każdy czuje się komfortowo jak ktoś wlepia ślipia. Na koniec dodam od siebie, że Emiraty to piękny kraj, owszem, polecam na wakacje, na zwiedzanie, zabawę. Ale nie polecam na zamieszkanie. My z mężem wolimy jednak mieszkać w katolickim kraju, w którym spokojnie możemy usiąść na ławce w parku i pocałować się, bez strachu, że ktoś nas aresztuje. Pozdrawiam i wracam do moich obowiązków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
"Evo, ale tak właśnie jest w kraju muzulmańskim. Blond włosy wywołują zamieszanie wśród takich mężczyzn i Arabowie (lokalni Emiratczycy) też się gapią niemiłosiernie. " Blondynka sama w sobie nie jest też tutaj istnym cudem. Taki sposób gapienia się i zaczepiania jest charakterystyczny dla mniej wykształconych i mniej wyedukowanych osób. Zapewniam Cię, że Emiratczycy nie zachowują się nachalnie na widok ładnej kobiety bez względu jaki kolor ma włosów lub skąd pochodzi. 2."czy czy 21 000 dirhamow miesiecznie + mieszkanie od pracodawcy to dobra pensja czy raczej smieszne pieniadze? Ile sie wydaje na jedzenie miesiecznie?" Bez problemu. Pracodawca sponsoruje Ci mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
Eva ITT Tak mieszkanie mam opłacone przez pracodawce, a co z opłatami za jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Jeśli pracodawca opłaca Ci mieszkanie, to warunki sa bardzo dobre:)Odnosnie jedzenia to z mezem na same zakupy spozywcze wydawaliśmy miesiecznie 2500 DHS, do tego musisz doliczyc wypady do restauracji osobno, tak samo wieksze zakupy typu srodki do czyszcze nia itp itd A co z ubezpieczeniem i samochodem. Czy Twój pracodawca sie tym zajmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
bardzo dziekuje za informacie. Mieszkanie ma byc na koszt firmy, tak samo samochod (nie wiem czy tylko kierowca z samochodem w zawozeniu i przywozeniu do pracy czy sam samochod do uzytkowania przeze mnie kiedy chcemy):) A i jeszcze jedno: czy istnieje w Emiratach umowa przedmałżeńska, dotycząca jednożeństwa ze strony męża? P.S Nie szukam męża, ale wole być pewne gdyby kiedyś wpadłoby mi do głowy zakochać się w Emiratczyku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Jezeli Twoim wybrankiem jest Emiratczyk, to owszem taka umowa przedmalzenska istnieje. Wydaje mi sie,ze nie ma to znaczenia czy w momencie slubu jestes muzulmanka czy nie.Pomimo iz nie jestes muzulmanka a takowy slub zawierasz z muzulmaninem i tak i tak musisz sie stosowac do nakazow i zakazow panujacych w jego kraju. Opowiem najlepiej na przykladzie: Emiratczyk z Abu Dhabi z dobrej rodziny poslubil kilka lat temu Rosjanke jako pierwsza zone, zawarta byla umowa przedmalzenska, naturalnie w jezyku arabskim i tlumaczona jej mniej wiecej tak aby zrozumiala. Bardziej mniej niz wiecej naturalnie. Co bylo w umowie tego nie wiem dokladnie ale to bez znaczenia. Przez kilka lat bylo dobrze, urodzilo im sie dwoje dzieci. 3lata temu temu ten Emiratczyk zakochal sie w Marokance. Poszedl do zony i powiedzial: mam inna ale Ty jestes pierwsza, mozesz sie nie zgodzic na moj nastepny slub, to pakuj sie ale dzieci oczywiscie zostawiasz lub zgadzasz sie byc pierwsza zona to obiecuje, ze nadal bede Cie szanowal. Wlasciwie to jej zgoda nie byla mu w ogole potrzebna, w dwa lata temu ożenił się z Marokanka, wzial z nia slub oficjalnie z wszystkimi potrzebnymi dokumentami... o oficjalna zgode pierwszej zony nikt nawet nie zapytal. Tak wiec ma druga zone, ktora jest wlasnie w ciazy i kocha ja bardzo. Pierwsza zona nadal mieszka w jego domu z dziecmi i o nic nie pyta, drugiej kupil mieszkanie i pomieszkuje raz u jednej raz u drugiej... no tak to wyglada w rzeczywistosci... ja znam ten przypadek bo Marokanka była moją znajomą. Także ewentualnie przed takim ślubem z muzulmaninem, radziłabym zainwestować w dobrego prawnika, który pomoże Ci spisać taki kontrakt, aby był jak najkorzystniejszy dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×