Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pod półksiężycem

Wyjazd na stałe do Emiratów Arabskich

Polecane posty

Gość co za banialuki
Tak rzeczywiscie kobieta w Emiratach moze poczuc sie jak ksiezniczka. Zwlaszcza jak nie ma prawa do glosowania tylko dlatego ze jest kobieta albo wedle jakichs glupich przepisow musi zakrywac kolana i ramiona np w centrach handlowych i metrach. Gluopty piszesz. Przez meza muslima zapomnialas jak zycie kobiet wyglada w krajach normalnych,cywilizowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do "co za banialuki" a gdzie ty widziales/las ksiezniczke pokazujaca kolana ? z tego co ja pamietam to raczej dlugie suknie nosza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Podejrzewam, że NIGDY nie byłaś w Emiratach Arabskich. W Dubaju, możesz ubierać się jak chcesz, nawet mini, dekolty itp, tyle jeżeli nie przeszkadza Ci wlepiony wzrok Hindusa, albo Pakistańczyka. A mój mąż jest Katolikiem, o czym już pisałam. W Emiratach kobiety uczestniczą w Wyborach, tak samo w Bahrajnie. Do 100 najbardziej wpływowych kobiet świata należy Lubna al Kasimi, która była w 2007 roku ministrem gospodarki w ZEA. Nie wypowiadaj się na tematy, na których nie masz zielonego pojęcia, bo się kompromitujesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Moja wypowiedź była skierowana do - co za banialuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za banialuki
Panna musze cie zaskoczyc, ale nie tylko ty bylas w Dubaju. Wow, zszokowana jestes co nie? No przykro mi ze cie rozczarowalam :) Jesli jestes taka tepa, ze nie widzialas napisu przed Dubai Mall, To all women, cover knees and shoulders To ja juz nie mam wiecej pytan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
co za banialuki Sukienki i spodenki można nosić w Dubaju dowolnej długości, jedynie w Dubai Mall trzeba miec zakryte ramiona i sukienke do kolan. Faceci po Dubai Mall tez nie chodzą w slipkach. I to jest ta dyskryminacja kobiet????? HA HA HA Naprawdę nie kompromituj sie juz, bo w Dubaju nie byłas. Gdyby była, to zapewne byś wiedziała, że kobiety mają tam prawa głosu, jak i w innych Emiratach:D Dubaj i Abu Dhabi to najbezpieczniejsze miasta świata, skala przestępstw wynosi tam 0:) " zapomnialas jak zycie kobiet wyglada w krajach normalnych,cywilizowanych" A Polska to ten cywilizowany kraj?? :D Pytanie retoryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
Zdecydowanie POLECAM dla ludzi z kasą Abu Dhabi:D. To nie jest miasto XXI wieku, nawet nie XXII, tylko XXII :D Budynki, Architektura, luksusowe restauracje - baśń z 1000 i jednej nocy:) A zarobki:) mmmmmm NIGDZIE NIE MA TAKICH WYSOKICH ZAROBKÓW JAK W EMIRATACH ARABSKICH. Kraj otwarty, CYWILIZOWANY, tam możesz rozwinąć swoje skrzydła jako lekarz albo inżynier. Nie za 2tys zł jak w "cywilizowanej" Polsce;), a za 50 tys zł. I to jeszcze opłacą ci mieszkanie, auto i komórke. Dlatego śmieszy mnie wymadrzanie sie osób które nigdy tu nie były a udają wielkich znawców. Autorko wysłałam Ci maila, sprawdź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
XXIII miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
Urzedowym jezykiem jest arabski ale kazdy tu zna angielski, mozna sie nim porozumiewac w prawie kazdym sklepie. Biorac pod uwage, ze rdzennej ludnosci tutaj jest zaledwie ok. 20 % czyli 80% stanowia obcokrajowcy ze wszystkich krajow swiata (oprocz Izraela), to jezyk angielski jest na porzedku dziennym. Ceny sa porownywalne z Europa, wiekszosc produktow jest z importu, tu nie ma zadnych podatkow i nie ma Urzedow Skarbowych. Ja pracowałam jako Projektant Wnętrz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za banialuki
Nie jasne ze nie bylam w dubaju :D jedynie ewcia z forum byla i ONA wie wszystko. Panna kolanka i ramiona trzeba zakrywac rowniez w metrze. No tak tego juz ci twoj muslim nie powiedzial :D Widac jakie Polki wychodza za maz za muslimow. Jak im jakis arab nakaze zakryc kolana i ramiona w centrum handlowym to tak zrobia i sie ciesza i mysla ze on je szanuje :D Wole zyc w kraju w ktorym nikt mi nie kaze ubierac sie tak i tak tylko dlatego ze nie jestem muslimka :D I nikt tu nie pisal o chodzeniu w slipkach czy bikini po centrum handlowym idiotko. Czytaj ze zrozumieniem. Sama sie juz gubisz w tych swoich bredniach. Pisalas ze kobieta moze sie ubierac jak chce i to wszedzie w kazdym miejscu w Dubaju. A jak ci pokazalam ze tak nie jest to bredzisz cos o jakichs slipkach. Moze wez sie do jakiejs roboty bo widze ze ci sie nudzi. Mam nadzieje ze maz muslim pozwala pannie pracowac? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
Eve gdzie konkretnie mieszkałaś? Mieszkasz jeszcze w Dubaju? Ja bym się chętnie na kawke spotkała:) Pierwszy raz słyszę, żeby w metrze trzeba było zasłaniać kolana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za banialuki
i jeszcze jedno ewcia :D Nie ma czegos takiego jak zerowa przestepczosc. Nie ma kraju na tym swiecie, w ktorym nikt nigdy nie dokonal przestepstwa. Wiem wiem, znowu cie rozczarowalam. Przestepczosc w dubaju jest stosunkowo niska, ale nie zerowa. Szejk nie pozwoli aby niekorzystne informacje wyszly na swiatlo dzienne. Tak samo jak te o slaves labour czyli pracownikach ktorzy pracuja w pocie czola przy budowli a sa traktowani gorzej niz zwierzeta. No ale zapomnialam przeciez to taki wspanialy tolerancyjny kraj z zerowa przestepczoscia jak to Ewcia i jej muslim twierdza :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
I love Abu Dhabi Nie, nie mieszkam już w Dubaju. Mieszkaliśmy tam z mężem ponad 5lat, ale chcemy tam wrócic. Mąż dostał oferte pracy z EA. Mogę podać Ci maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
slaves labour- wybacz, ale nikt im nie kazał tu przyjeżdżać. Zasady są proste: Masz wyższe wykształcenie, jesteś fachowcem- zarabiasz krocie Masz średnie wykształcenie - zarabiasz dużo mniej, średnio Nie masz wykształcenia, niewielu umiesz- zarabiasz niewiele. I o to chodzi! To nie jest komuna, że każdy tyle samo zarabia. No i przestępczość na dzień dzisiejszy jest niemalże równa 0.:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Naprawdę nie kompromituj się juz. W Dubaju przestępczość na dzień dzisiejszy wynosi 0, według statystyk wskaźnika przestępczości. Także riposta ci nie wyszła, betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
I love Abu Dhabi - dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
Eva ja podaj maila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
ewa.zawadzka80@gmail.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
Mogę polecić Wszystkim wybierającym się do Dubaju : rosyjską restauracje (hotel Moscow). ahhhhh, jakie tam jest dobre jedzonko! swojskie sledzik, galareta, salatka, pierogi z grzybami, wodeczka, ciasto.... mniam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
banialuki w Dubaju mozesz praktycznie wszędzie chodzić roznegliżowana, ale prawda taka, że wyneglizowani laza jedynie ci cudzoziemcy, ktorzy nie maja za grosz respektu dla lokalnej kultury i religii. No i nie bardzo rozumiem, gdzie ty widzisz tam dyskryminacje kobiet? Bo według mnie są traktowane b. dobrze:) I oczywiscie mam chłopaka Emiratczyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za banialuki
No widzisz ja jestem betonem, a ty slepa kretynka. W dodatku jak ktos ma inne zdanie od twojej wyobrazni, to zaczynasz obrzucac blotem i zarzucac komus ze klamie albo nigdy w dubaju nie byl :D Podaj te statystyki. Tylko wiarygodne :D I jeszcze jedno panna: wyjechalas juz z raju Dubaju? Z tego idealnego miejsca? I wrocilas do tej dzikiej i niecywilizowanej europy? Panna strasznie ubolewam nad twoim losem :D ze musisz sie meczyc z tymi dzikusami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
Polecam również w AD: 1.The Club - VISTA 2. Hilton - Jazz Bar i Hamingway 3. Jeśli już ma być taniej, to Lebanese Flower - dobre libańskie jedzenie :) A koncerty to w Cultural Foundation.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za banialuki
I love abu dhabi- nasteona co nic nie rozumie. Ja nie pisze o zarobkach tych ludzi. Ja pisze o tym jak oni sa traktowani tam! Bylo o tym głosno w tv i organizacja Human Rights postanowila sie tym zsjac ale jak zwykle szejk zamknal wszystkim dzioby. Kase ma to mozna wszystkich oplacic byleby cicho bylo o jego kraju :D No ale kto tam sie martwi ze jakis pakistanczyk czy nepalczyk jest poniewierany w jakims Dubaju. Przeciez to ludzie nie sa. To malpy jak ewcia twierdzi wiec mozna nimi gardzic jak szmatami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
"Ja pisze o tym jak oni sa traktowani tam! Bylo o tym głosno " No właśnie bo Ty całą swoją wiedzę czerpiesz z TV!!! Przepraszam bardzo, ale ja np. mam blond długie włosy i jak jakiś kretyn idzie za mną po całym centrum handlowym i zachowuje się jakby pierwszy raz w życiu widział kobietę, to jak można kogoś takiego nazwać? Odnośnie statystyk: pytanie nie było do mnie, ja odpowiem. Tutaj masz odnośnie zerowej przestępczości: http://www.travelmaniacy.pl/artykul,cuda_dubaju,3823,4,0.html A jeśli chcesz bardziej wiarygodne źródło, to poszukaj sobie na stronie Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich albo na Pew Reserch Center, powinno być. I odnośnie robotników fizycznych: Powtórzę jeszcze raz. NIKT nie kazał im tu przyjeżdżać, NIKT ich na przyjazd nie namawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
1. "Przepraszam bardzo, ale ja np. mam blond długie włosy i jak jakiś kretyn idzie za mną po całym centrum handlowym i zachowuje się jakby pierwszy raz w życiu widział kobietę, to jak można kogoś takiego nazwać?" Dokładnie:). Nie tylko łażą, ale są nachalni niemiłosiernie, potrafią przez pół dnia śledzić kobietę . Tak będę ich nazywać "małpkami". Ale nie dlatego, że wykonują fizyczne prace, czy dlatego że są innej narodowości, lecz przez ich beznadziejne zachowanie w stosunku do kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za banialuki
wciaz nie widze statystyk. Tylko link do artykulu, w ktorym napisane ze przestepstwo wynosi 0.Ale statystyk ani widu ani sluchu. :D Bylo glosno o tej pracy na budowie w calych Emiratach. Nie slyszlas? a to dziwne panna :) Nikt nie kazal im przyjezdzac, ale nikt im rowniez nie wytlumaczyl jak ich praca bedzie wygladac. Oni mieli miec zapewnione inne warunki a jednak zostali oszukani i zyja jak zwierzeta. Ciekawe czy tak samo bys napisala o wywozie Polek za granice pod pretekstem pracy a tak naprawde wywiezli ich do burdelu. No ale przeciez NIKT im nie kazal jechac. Jestes egoistka zadufana w sobie. Ci ludzie nawet nie moga wrocic do swoich krajow, bo im Araby paszporty wzieli. Musza robic w pocie czola i juz. Nawet nie wiesz ilu sie juz z tego powodu zabilo... Ale co tam, przeciez oni nie ludzie sa jak juz wspomnialam wczesniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
co za banialuki pewnie jakiś film dokumentalny obejrzałaś o Emiratach i się teraz podniecasz! Wielki znawca:D:D. To po prostu śmiech. U nas w Polsce jest mnóstwo przypadków, gdzie facet krzyczy albo wyzywa kobietę na ulicy, raz moja siostra została napadnięta w tramwaju. W Emiratach, byłoby do nie do pomyślenia!! Nikt by się nie odważył nawet tknąć czy szarpnąć kobiety. Tutaj w pracy zrabiasz bez względu na podział płci. Jak jesteś DOBRYM fachowcem, to zarabiasz jak DOBRY fachowiec, bez względu na to czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Większa DYSKRYMINACJA KOBIET JEST W POLSCE. I wracając do tematu: W Abu Dhabi polecam pojechac na LULU Island. Dowoza na nia malymi lodkami, sa fajne miejsca przygotowane na plazy, a poza tym mozna wyspe zobaczyc jeszcze nie zabudowana. To co ma byc na niej kiedys, przechodzi moje wyobrazenie. Widzialam projekt zagospodarowania z koncowa data 2030. Abu Dhabi czeka powazne przeobrazenie i mnostwo ale to mnostwo inwestycji. Nie mowiac juz o kosmicznej ilosci wiezowcow i budynkow innego rodzaju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I love Abu Dhabi
co za banialuki - doskonale wiedzą, że będą pracować na budowie, a Polki jadące do pracy za granice nie wiedziały że trafią do burdeli. To kraj kapitalistyczny, dlatego polecam jechać, tylko osobom z wyższym wykształceniem, fachowcom. Nie nie jestem zadufana, piszę jakie są realia w Emiratach. A odnośnie statystyk to pisałam Ci już, żebyś sama poszukała na stronie Ambasady albo Pew Research Center, wybacz ale nie będę specjalnie dla Ciebie szukać wiarygodnych statystyk, żeby coś udowodnić jakiemuś Trollowi Internetowemu:) Jak Cie to interesuje, to sama poszukaj. Powiedziałam Ci gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wieś tańczy i śpiewa:D
Co za banialuki Ty weź idioto naucz się budować zdania, a nie piszesz jak typowy troglodyta spod butki z piwem. Określenie "ty panna" aż kole w oczy w twoich zdaniach. W Dubaju to ty moze byłaś, chyba jako ten najniższej klasy robotnik na budowie albo na taśmie:). żal cie dupe ściska, że komuś się udało, dlatego bóldupisz na forum. Normalnie wieś , tańczy i spiewa. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o LOL...........
przyganiał kocioł garnkowi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×