Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pod półksiężycem

Wyjazd na stałe do Emiratów Arabskich

Polecane posty

Gość Eva ITT
" twoja tolerancyjna wypowiedz co do gejow. strone wczesniej. Sugerujesz, ze jako katoliczka jestes NORMALNYM, UCZCIWYM czlowiekiem." Piszę do Ciebie po raz ostatni. Widać masz poważne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Chodziło mi o to, że zamiast walczyć o prawa kobiet i gejów, powinniśmy walczyć o prawa do bycia Normalnym uczciwym człowiekiem, bez względu na to czy jest się kobietą czy mężczyzną. Ja zdecydowanie czułam się lepiej w Dubaju niż w pseudowyzolonej Europie, która wcale wolna nie jest i każda mniejszość etniczna jest dyskryminowana. Gdzie przez szacunek dla nierobów i łobuzów nie szanuje się normalnego uczciwego człowieka. Może Tobie to odpowiada, mi nie. Emiraty Arabskie są obecnie najbezpieczniejszym państwem na świecie. Najbezpieczniejszym, ponieważ że są pewne normy zachowań poza które się tutaj nie wykracza, bo po prostu nie wypada. Np. sytuacja na stacji benzynowej, wchodzi się i można samemu zrobić sobie kawę / czekoladę i ją wypić, po czym kubek wyrzucić, nikt nie kontroluje, bo każdy wie, że wychodząc podejdziesz do kasy i powiesz jaką kawę / czekoladę wypiłeś i po prostu za nią zapłacisz, a jak zapomnisz, to nikt za Tobą nie pobiegnie, bo wiedzą, że pewnie zaraz się wrócisz z parkingu. Tego typu offtop, nie jest przeze mnie mile widziany, moim zamiarem nie jest wykazać wyższość prawa Emiratów nad prawem w Europie, bo to jak dowodzić wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. To zupełnie inne historie i nie można ich w ten sposób rozpatrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
I naprawdę możesz tutaj pisać jeśli chcesz, nikt ci tego nie zabroni. Ale ja nie czytam już Twoich postów, bo szkoda mi czasu na rozmowę z betonem. Jak chcesz to gadaj sama ze sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa nie czytaj jej
tej pseudo wyzwolonej Europejki... namieszalo jej sie w glowie od tego wyzwolenia i teraz nie wie gdzie dupe wsadzic...jak ogolnie swiat zacznie tolerowac gejow to bedzie tj teraz jest w Szwecji, pelno samotnych mamusiek, dzieci sieroty, nastolatki zacpane, rodzina nie ma prawa istniec, trzeba zrobic wszystko, zeby ja zniszczyc. Co do Zydow to widac co w Europie robia, to wystarczy, pozmieniali sobie na polskobrzmiace nazwiska i drenuja z ludzi kase, a ciemnota pseudowyzwolona im klaska, az przyjdzie na nich kolej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj ewcia ewcia
ja cos czuje ze ty zonka muslimka jestes :D Ta sama glupia gadka tak w kolko. Dla orzezwienia twoich emocji proponuje wyjazd do Arabii Saydyjskiej. To niedaleko od Dubaju, wiesz? Tam zycie jak w Madrycie. Zobaczysz jak prawdziwi gentelmani traktuja swoje damy :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty wyzej
"jak ogolnie swiat zacznie tolerowac gejow"-----> swiat JUZ dawno zaczal tolerowac gejow. Tylko komunstyczne KATOLICKIE kraiki jak Polandia no i moze jakas Litwa czy Bialorus wciaz tkwia w jakims renesansie :D komunizm udziela sie rowniez wsrod panow w czarnych sukmanach udajacych poboznych oraz wsrod tych najbardziej poboznych co do kosciolka co niedziele raczki skaladaja do pana bozi :) A w srodku to diably wcielone. Co widac i po Ewci i po innych takich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa nie czytaj jej
Co do Izrale to sztucznie utworzony twor Brytyjczykow, gdzie osiedlili sie zydzi zagarniajac palestynczykom ich ziemie... a tutaj ja sie komus nie chcialo czytac artykulu przytaczam 1) James Rennie, koordynator grup LGBT Youtk i główny doradca szkockiego rządu do spraw kontaktów homoseksualistów z dziećmi, oraz Neil Strachan, były sekretarz gejowskiego Celtic Boys Club, okazali się być czołowymi postaciami w siatce pedofilskiej wykrytej w 2007 roku. Obaj zostali skazani na dożywocie. To informacja ze Szkocji. 2)Teraz USA. Frank Lombard 42-letni dyrektor Centrum Polityki Zdrowotnej pracownik uczelni Duk University, wpadł po tym jak zachęcał mężczyznę, który okazał się policjantem, by wykorzystał jednego ze swoich dwóch synów, których adoptował ze swoim homopartnerem. 3)Wieści z San Francisco, mekki homoseksualizmu. Aktywista homoseksualnego lobby 66-letni Larry Brinkin pracownik Komisji Praw Człowieka w tym mieście, skazany na dożywocie za rozpowszechnianie i propagowanie pedofilii w tym molestowanie seksualne niemowląt. 4) Dworzec Centralny w Katowicach, miltum homo, torzy korzystaja z uslug nastoletnich chlopakow dajac im kase... Tam wyzej przytoczone sa osoby na znaczacych stanowiskach ze srodowiska gejow i dopuscily sie pedofili... Tak tolerujmy ich, bo oni sa tacy cacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa nie czytaj jej
nie swiat nie toleruje gejow, tylko media, ktore sa opanowywane przez gejow, albo zastrachane dziwki partyjne, chce taka wizje przedstawiac. W UK i we Francji ludzie smieja sie z gejow, owszem sa zatrudniani w wielu miejscach pracy, ale jezeli sprobuja w jakikolwiek sposob okazac swoje preferecje, odrazu wylatuja. Nikt gejom nie chce wynajmowac domow, sama mialam kiedys taka sytuacje, ze landlord natychmiast jak mnie z mezem i synem zobaczyl dzwonil do agencji, ze nam maja wynajac dom. Gejom nie chca wynajmowac domow, bo robia burdel, obnosza sie ze swoja seksualnoscia, spraszaja przy tym roznej masci cpunow, dewiantow i dziwakow. Nasz landlord juz to przerabial. Kazdy jest tolerancyjny do czasu. Ja pracowalam z gejami, normalni oni do konca nie sa, zawsze musza sie czyms wykazac, ze sa gejami, a to pomaluje brwi, a to krzywo nozkami chodzi, a to reka dziwnie macha, ze wygladaja groteskowo, albo wtracaja smieszny akcent. No jak wyglada dorosly facet, ktory mowi jak dziecko?... Ogolnie to beznadziejna imitacje kobiet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
oj ewcia ewcia Doskonale wiem jak żyją ludzie w Arabii Saudyjskiej.Kobieta musi założyć będąc w Arabii Saudyjskiej abayę (czy chce, czy nie chce) i jeżeli już w Emiratach są one naprawdę eleganckie, to w Arabii Saudyjskiej pozbawione ozdób są po prostu brzydkimi czarnymi okryciami zewnętrznymi.Żadna wiara oprócz islamu nie jest akceptowana w Arabii Saudyjskiej, a jeśli ma się symbole religijne, np. łańcuszek z krzyżykiem to na lotnisku go zerwą i bezceremonialnie wrzucą do kosza. Będzie się miało szczęście, jeśli za ten wwóz niedozwolonego, szkodliwego i szatańskiego przedmiotu nie dostanie się chłosty. Wwiezienie Pisma Świętego grozi gorszymi sankcjami, ale już mówienie o chrześcijaństwie i publiczna modlitwa może skończyć się karą śmierci. Wiem o kilku Saudyjskich rodzinach, które przeszły na chrześcijaństwo i muszą to ukrywać pod karą śmierci. Bicie żony jest prawnie dozwolone, kobieta może poskarżyć się najwyżej swojej rodzinie, gdyby wezwała policję, okryłaby hańbą siebie, swego męża, dzieci i całą rodzinę, nikt by jej tego nie wybaczył. Sprawy o zabójstwo żony są nieliczne, najczęściej ogłasza się, że kobieta zginęła na skutek "wypadku", np. bo niechcąco oblała się olejem w kuchni i tak spłonęła lub spadła ze schodów. Kobieta może posiadać samochód, jeśli jej ojciec lub mąż pozwoli, ale nie może go prowadzić, słynne są Saudyjki, które łamią ten zakaz i jeżdżą w rajdach... ale to wyjątki. Muzyka zachodnia jest w większości zakazana, nie ma koncertów, nikt do A.S. nie jeździ koncertować, bo i po co? W Arabii Saudyjskiej Nie ma żadnej kultury w myśl pojęcia światowego, nie ma kin, teatrów, oper, filharmonii... nic !!! A coś takiego jak "kultura arabska" po prostu nie istnieje. Jedyną rozrywkę stanowią publiczne egzekucje, na które kobietom wstęp jest zabroniony. W EmiratachArabskich jest zdecydowanie luźniej i bardziej "zachodnio" przez co mułłowie saudyjscy grzmią ze swoich meczetów potępiając rozwiązłość swoich braci emirackich. Przede wszystkim w Emiratach jest wolność wyznania i możliwość dowolnego stroju. Będąc Chrześcijaninem możesz pić alkohol, mieszkańcy mogą chodzić do resteuracji, właściwie mogą robić wszystko, prócz propagowania rasizmu, uprawiania przedmałżeńskiego seksu i mieszkania bez ślubu. Przede wszystkim Emiraty są krajem Wielokulturowym i bardzo otwartym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafeMoniiiii
Zastanawia mnie jedna kwestia, bo piszecie, że tylko po ślubie można tam mieszkać ze sobą, ale po jakim ślubie? Wystarczy cywilny w Polsce (bo katolickiego wiadomo, że nie uznają), czy trzeba przejść na ich wiarę i się znowu pobrać? Przecież według nich nasze śluby poza ich religia są nieważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
kafeMonii - możesz mieć tylko ślub cywilny w Polsce. Emiraty Arabskie uznają wszystkie religię, są tutaj budowane nowe Kościoły Chrześcijanskie i bez problemu możesz się obnosić z symbolami religijnymi. Nie możesz tylko mieszkać bez ślubu, bo obowiązuje Szariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
"z tego co pisalas to skoro placa Ci 21k to jest to pozycja powiedzmy menadzerska dochodzi " 21 tys zł to i tak nie jest wysoka pensja jak na inżyniera w Emiratach Arabskich:) Inżynier "kontraktoway" (a ja jestem tam na kontrakcie) zarabia od 10 - 60tys zł. No i ma się rozumiec cała pensja trafia do kieszeni bo tam nie ma podatków:) Emiraty Arabskie są rajem podatkowym, bo pensja brutto jest pensją netto. Bede pracować jak inżynier (environmental/building services/hvac) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy można przyjechać do Dubaju na wakacje ze swoim partnerem, który nie jest mężem i mieszkać w tym samym pokoju hotelowym, czy również jest do zabronione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika80 08
Ewelina, z tego co mi wiadomo, nie mozna wynajac pokoju z chlopakiem jak sie nie jest malzenstwem. I nie wazne czy mieszkasz tam na stale, czy jestes na kontrakcie lub na wakacjach. Takie sa zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o Indii
do ty wyzej bulwersujesz sie zlizywaniem kremu z kolan ? moj ojciec jak plywal i przekraczal rownik po raz pierwszy to kapitan tez krem na kolanie mial i kazdy "chrzczony" po raz pierwszy musial polizac, tzw Chrzest Neptuna. Zakladasz wiec ze ten Kapitan to pedal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Ewelina1985 Dokładnie . Dubaj jest bardzo tolerancyjnym i pięknym krajem, bardzo bezpiecznym. /Jednak obowiązuje tutaj szriat i podaje Kilka szczegolow dotyczacych Emiratow Arabskich: -NIE możesz mieszkać bez ślubu z chłopakiem, bez względu na to czy jesteście narzeczeństwem - możesz tutaj przyjechać jako osoba samotna i pracować, możesz robić wszystko co tylko zechcesz jako samotna kobieta, jednak zwiazki nieformalne sa niedopuszczalne, tzn. nie uznane prawnie sa konkubinaty. - nie możesz całować się publicznie z mężczyzną, za to grożą surowe kary - możesz wyznawać swoją religię, w Emiratach jest pełno Kościołów Chrześcijańskicj, nikt nie zwróci uwagi na łańcuszek z krzyżykiem:). - W Dubaju możesz ubierać się jak tylko zechcesz, nie jest obowiązkowe zasłanianie ramion i kolan, w pracy obowiązuje strój bardziej formalny - to piekny kraj dla twardych ludzi, albo sie to prawo akceptuje i zyje na wysokim poziomie i luksusie albo wyjezdza w pospiechu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź, prawdę powiedziawszy to o tym nie wiedziałam. Myślałam,że na wakacje w hotelu można pojechać z narzeczonym/partnerem i mieszkać w jednym pokoju. A jak to wygląda? W recepcji czy też przy wynajmie mieszkania należy im pokazać akt małżeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Ewelina1985 Wiesz nie jestem Ci w stanie na to pytanie odpowiedizieć, ponieważ nie mieszkałam tam w hotelu, tylko w mieszkaniu. A chcecie jechać z biura podróży czy na własną rękę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Samotna kobieta poniżej 30roku życia, nie będąca zamężna, nie może wjechać do Emiratów Arabskich, nie mając zgody Ojca:). Chyba że jedzie tam do pracy jako specjalista. Aplikując o wizę raczej nie da się kłamać na temat stanu cywilnego. Tak naprawdę większość hoteli nie będzie dociekać czy jesteście małżenstwem ani Was o to tym bardziej pytać. Z góry zakładją, że jesteście małżeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pytam z ciekawości :) Ale chyba wybierzemy się do Emiratów jak już zalegalizujemy nasz związek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
Zdecydowanie tak jest lepiej:) Chociaż gdybyście chcieli jechać jako para, to w hotelach nie bedziecie miec raczej problemow z wynajeciem pokoju wspolnie.Ale lepiej, dla 'spokoju ducha' nie chelpic sie faktem, ze nie jstescie malzenstwem. Pozdrawiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze mozna mieszkac z kobieta bez slubu - nie mowie ze to w pelni legalne ale dozwolone - cala Marina tak zyje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
webster - robią to na własne ryzyko. A zapewne wiesz, jaka kara jest za mieszkanie na "kocią łape" ;) P.S Byłeś w Emiratach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do polksiezycowej
Autorko, w odroznieniu od ciebie wiekszosc wypowiadajacych sie w tym temacie, byla w Emiratach. Ty zachowujesz sie jakbys wszystkie rozumy pozjadala a przeciez nigdy tam nie bylas nawet na 5 minut :o opowiadasz jedynie to co przeczytalas na jakims blogu (pewnie blog Marceliny z Dubaju tak ci namieszal w glowie) oraz to co ci jakis ex czy jeszcze ktos tam opowiedzial. Webster nie tylko byl w Dubaju, ale tam mieszkal. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
do polksiezycowej Nie, swojej wiedzy nie czepię z bloga. O obyczajach i zasadach panujących w Emiratach Arabskich, a konkretnie w Abu Dhabi, poinformował mnie mój pracodawca:). Zresztą Eva, równiez mieszkała w Dubaju i pisała, że związki nieformalne są tam zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod półksiężycem
czerpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze zwiazki nieformalne sa zabronione , oczywiscie ze posiadanie alkoholu w domu jest zabronione etc....latami ludzie mieszkaja razem i nikt sie nie przyczepia - Dubaj jest troche inny niz Abu Dhabi akolwiek AD rowniez staje sie bardziej elastyczne - zasada jest jedna nie szkodz drugiemu robiac pewne rzeczy ostentacyjnie... co do blogu Marceliny to musza ja spytac skad ona ma tyle czasu na krecenie tych filmikow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do webstera
nie musisz sie jej niczego pytac. Tak jakbys nie wiedzial, ze Marcelina nie pracuje, wiec dlatego ma tyle wolnego czasu na krecenie filmow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla i już
A to ciekawe doświadczenie poczytać sobie o tym, jaki to bezpieczny i pełen szacunku dla kobiet kraj. Bo ja miałam wątpliwą przyjemność poznać mężczyzn z Emiratów właśnie na kursie we Francji. I okazało się, że w kraju, w którym wolno im znacznie więcej, szybko wychodzi szydło z worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ze to kraj bezpieczny to jest to niezaprzeczalna prawda, kobiety rowniez sa tu dobrze traktowane jesli inaczej trafilas to coz...pozostaje wspolczuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eva ITT
webster Prawda:) Jeżeli gdziekolwiek kobieta może się poczuć jak praedziwa księżniczka, to właśnie w Emiratach Arabskich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×