Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Szkrabs

JAKI SAMOCHÓD KUPIĆ?

Polecane posty

Gość gość
wszystko zależy od tego jaki ma się budżet . Ale powiem wam że coraz częściej opłaca się po prostu sprowadzić samochód z USA czy Kanady. Wystarczy sobie popatrzeć na ceny na usaimport.pl (oni się tym zajmują), a samochody - pierwsza klasa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie było o samochód do 5,5 tysiąca a niektórzy tu się z nowymi produkują. Halo, nie ten budżet! Jakbym miał firmę to bym brał nówkę w leasing, np. aurisa, bo nie traci szybko na wartości i rata by była groszowa natomiast co do pytania autorki wątku to może się rozglądać za avensisem. Braciak kupił niedawno takiego 1.8 benzyna z 2000 i praktycznie nic nie musiał inwestować tyle co klocki i tarcze zmienić. Japończyki są chodliwe i mało awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to ma być auto dla kobiety to najlepiej się yaris sprawdzi. Budżet trochę mały ale jak dołożysz trochę to używaną kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja jestem zdania że koreańskie samochody to dobra jakość, po kilku miesiącach jazdy xlv wiem że prędko sie go nie pozbędę, bo wygoda i solidna budowa to jego mocne strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samochody toyoty w rankingach nieźle wypadją więc możesz sobie popatrzeć. Umów się na jazdę próbną tak najpeliej bo wiesz możesz sobie pooglądać a jednak jak przetestujesz to co innego. To tak jak z cukierkiem.. przez papierek go nie spróbujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wychodzę z założenia, iż najważniejsze jest to "na czym" pojazd będzie jeździł. Benzyna zupełnie się nie opłaca, z kolei na instalacji LPG można znacznie zaoszczędzić. Miałem przyjemność przekonać się o tym za sprawą katowickiej firmy Auto Gaz Śląsk http://autogaz.com.pl/ , która zamontowała instalację LPG w moim pojeździe. Podróżowanie jest teraz niezmiernie tanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erener88
Według mnie świetną opcją jeśli chodzi o nowy samochód jest Dacia Duster. Ładny a przy okazji tani samochód, który może się poszczycić bardzo ciekawymi osiagami - https://www.dacia.pl/samochody/pelna-gama/nowy-duster.html . Warto sobie zerknąć. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wygląd no i rewelacyjna cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Apogeum
Jeśli nie możesz się zdecydować na samochód to zapraszam do komisu Auto Loco koło Leszna https://www.auto-loco.pl/. Mają szeroką ofertę świeżych samochodów. Profesjonalni sprzedawcy na pewno doradzą jakiś rozsądny lub nie samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za tę cenę to raczej coś starego. Nie lepiej coś odłożyć więcej? Poszukaj różnych zestawień, na pewno jakieś polecane autko znajdziesz. Chyba na http://mojeauto.pl/ mają takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też się zgodzę, że toyota to marka warta polecenia. Samochody są stosunkowo niedrogie, a jakość super. No i są w sumie bezawaryjne. Zerknij sobie np. na oferte salonu Carolina Toyota Wola - tam co trochę mają jakieś promocje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert M
Podczas poszukiwań na pewno nie powinieneś pominąć oferty salonu Auto-Res z Rzeszowa w którym znajdziesz naprawdę szeroki wybór modeli nowych i używanych, bo nie ograniczają się tylko do jednej marki, a mają m.in Fiat, Jeep, Alfa Romeo, czy Hyundai. Do tego na każdym etapie można liczyć na pomoc ich obsługi i bardzo przystępnie przygotowany cennik oraz sprawne aso w którym mojego Jeepa serwisuję od ponad dwóch lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem warto odwiedzić http://www.nhmotors.pl/. Salon forda, który ma świetną ofertę :) Ja mam nową Fiestę i sprawdza się idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomos
Już nigdy więcej nie kupię używanego samochodu. Czemu? To bardzo proste, po tym gdy kupiłem auto w Golemo w Krakowie, to wszystko inne stało się dla mnie nijakie. Bardzo dobra obsługa, świetne podejście do klienta. Sam pracuje w sprzedaży i czegoś się nauczyłem. Teraz mogę robić to dalej w moim nowym Hyundaiu. Wiecie –„handej lajk sandej” :) Polecam współpracę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yacobiknka
Jeśli chodzi o samochody używane to na pewno warto sie zastanowić dwa albo trzy razy nad zakupem auta od prywatnego właścieiela, bo można się oszukać. Warto na pewno odwiedzić jakiś dobry salon sprzedaży z używanymi samochodami, w Wawie polecam Carolina Toyota Włochy, bardzo dobry salon, sporo aut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkaulahaha

Najlepiej to skode, są tanie i dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SzymonK

Za tą cenę to skupiłbym się na czymś co jest mało awaryjne co by nie pakować drugie tyle na naprawy. Siostra kupiła sobie yarisa II i informacje o ich niezawodności nie są wcale przesadzone. Ma już go półtora roku i nic się z nim nie działo poza eksploracją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cupcake

Jeżdżę jakieś pół roku koreańskim tivoli i mogę powiedzieć, że warto kupić takie auto a to dlatego że wcale nie wychodzi drogo, tym bardziej pod koniec roku na wyprzedaży a jest bardzo komfortowe i ma ekonomiczny silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldie

zakładam że mówimy o używanym samochodzie. Tutaj odradzam wszelkie komisy i tego typu sprzedawców - tam sprzedają buble. Jeśli chcesz mieć pewność, że używany model jest sprawny to tylko oferta salonu Carolina Toyota Włochy wchodzi w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek

Chciałbym zdecydować się na zakup nowego samochodu. Będąc w Bawarii Motors w Katowicach w oko wpadł mi Mini Cooper. Czy powinienem się na niego zdecydować? Jakie jest Wasze zdanie na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Używane w Polsce to bubel. Zawsze coś przekombinowane. Ja kupiłem 6 lat temu nowego Focusa. Jestem mega zadowolony. Przez 6lat zrobiłem w nim klocki, tarcze, świece, kable, raz akumulator, końcówki na przedzie i łączniki na tyle bo zaczęły stukać. Nie liczę oleju w silniku i skrzyni biegów oraz odgrzybiania klimy bo to norma. Nic więcej przy nim nie robiłem. Auto używane prywatnie, garażowane. Miesięcznie robię około 1500km. Ostatnio licznik przebiłl 110.000km. Nic się nie dzieje z autem. Dopiero w tym roku kupowałem komplet opon. Do października jeździłem na oryginalnych. Od nowości mam LPG. Zero oznak zużycia silnika (sprawdzali kamerą tłoki i resztę). Za auto płaciłem w wyprzedaży rocznika (TrendLine 1.6 kombi) 68000zł brutto. Przed Focusem miałem wcześniej dobre 8lat Astrę G. Kupiona także jako nowa i także jeździła w LPG. Silnik 1.6 ale sedan. Zrobiłem nią 185.000km bez jakichkolwiek napraw większych. Ta sama eksploatacja co w Focusie. Zero problemów. Za Astrę płaciłem 59.000zł wtedy. Przed Astrą miałem masę samych szrotów. Najczęściej wozy 8-12letnie ale bywało i tak że były dość krótko wraki 13-15letnie. Czy warto? Nie! Nie warto! Szkoda kasy, zachodu i nerwów. Samochody używane i używane na odcinku kilku lat, często były droższe o 30-40 a nawet i 50% jak ich zakup. Kilka razy się wtopiłem i nabyłem z uszkodzoną głowicą. Raz była uwalona automatyczna skrzynia. W efekcie samochód za 8000zł kosztował mnie na odcinku powiedzmy 3,4 lat ponad 18000zł (naprawy, remonty). Ale tak miał każdy kto nie miał kasy na nowy i nie chciał dorabiać banku ratami i odsetkami. Gdybym mógł cofnąć czas to czy kupił bym auto używane? Nigdy! Moją Astrę wzięła ode mnie siostra. Samochód ma już 14lat. Wygląda jak nowy. Nadal garażowany i od nowości zakonserwowany od spodu. Dopiero dwa lata temu robili w nim sprzęgło i zawieszenie w komplecie. Na remont Astry która dziś ma około 260.000km wydano około 10.000zł. Samochód sprawuje się wyśmienicie. Nadal w LPG a w internecie pisali że głowice padają, zawory się wypalają. Tiaaaaa! Piszącym pod ich własnym deklem!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadeusz

Może avensis II, z silnikiem 1.8 znajdziesz pewnie coś z lpg, tankowanie będziesz miał tanie a ze toyoty są mało awaryjne to nie wydasz też za dużo na naprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rarytaskaaa

zgadzam się z osobą powyżej. Toyota to dobry wybór. Tym bardziej że możesz kupić używany, sprawdzony model z gwarancją za przyzwoitą cenę w salonie Carolina Toyota Włochy. A toyoty do tego są tanie w eksploatacji więc same plusy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kail

najbezpieczniej jest kupić nowy samochód, przynajmniej jest pewność, że nie ma ukrytych awarii. Ja kupiłem swojego korando 2.0 w benzynie i bez większych problemów jeźdzę już trzeci rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edwos

no nowe wiadomo. Ale szczerze byłoby mi szkoda dać tyle kasy za nowe auto, jak po 3 latach mocno straci nawartośći. Wolałem kupić 5 letnie auto w dobrej już cenie w salonie Auto loco. Mieli dobrą ceną a auto wygląda jak nowe, w środku bogate wyposażenie, zadbany wózek, nic przy nim nie było kombinowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×