Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wkurzona na maxxxxa

KOT sika na nową kanapę - MAM DOŚĆ!

Polecane posty

aaaa. przecież autorka nie będzie całodobowo warować na kanapie i czekać, aż kot przyjdzie się wysikać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koty są zdecydowanie szalone :D Do tego mają swoje osobowości (jak człowiek), dlatego tak ciężko znaleźć rozwiązanie uniwersalne dla każdego kota. Moje bździągwy są tak różne, że muszę każdą traktować inaczej. Jedna lubi kąpiele, druga się ich boi. Jedna lubi cytrusy, druga nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka31
mialam kiedys takiego kotka przynioslam z parku bo blakal sie malutki.... zaczol sikac w domu gdzie popadnie i srac prosilam blagalam tlumaczylam zadnych efektow w koncu kot zostal zpakowany do babci na wies i wrzucony do stodoly w siano nie umial sobie nawet myszki zlowic tylko jadl zaby ze stawu.po tygodniu jak odwiedzialam babcie postanowilam dac mu ostatnia szanse i zabrac go z powrotem .wzielam go do babci dalam mleczka ogrzal sie przy babcinym piecu i po jedzonku poszedl do babci pokoiku i nasral za zaslonke:D:D i tu pogrzebal swoja ostatnia szanse po kilku tygodniach zginol pod kolami ciagnika jakiegos szalonego rolnika:D:D:D the end

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaa.
No zgadzam się, ale można w ogóle odstraszać go z kanapy w ten sposób i do pomieszczenia z gazetą :). Moje kocisko zrozumiało po 4 dniach, a była to dorosła adoptowana kotka perska, która była mściwa, wredna i pamiętliwa. No i sikająca do łóżka... Raz wyjeżdżałam, a ze nie lubiła zostawać sama nasikała mi do walizki. :)) Uważam, że to próba sił. Koty to inteligentne bestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaa.
Do pomieszczenia z kuwetą nie z gazetą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
do łakowik prawda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
do krzywa pokrzywa juz pisałam wcześniej - tak, chętnie pisze sie nawet na wymianę kanapy tylko kto mi da gwarancję, że z kolejną nie bedzie tak samo? Nie będe przecież wymieniąc kanapy co miesiąc w nadziei, że któras akurat mu się spodoba... patent z taśmą klejącą zamiast drapaka - super - moje koty byłyby szczęsliwe, drapałyby tą taśmę po całych dniach i najchętniej nosiły na sobie. I jeszcze by prosiły zeby im gdzies przykleić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam to szczęście, że wszystkie moje koty nie znoszą wręcz zapachu cytrusów, dzięki czemu nie łazą mi np. po blatach kuchennych, bo rozstawiłam tam zapach:P Miałam w życiu 6 kotów (teraz mam dwa) i faktycznie co jeden to zupełnie inny przypadek. Straszni indywidualiści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje moga chodzic po meblach ale nie po stole i nie po blatach. Nauczyłam je po prostu zwalając jak wlezą i jakoś nie korci ich by włazić :) x nie wierzę, że twoje koty by się bawiły taśmą dwustronnie klejąca :D One nie mają przeciwstawnego kciuka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
ok - podsumowując: kupuje neutralizator, psikam. potem zakładam zapachy cytrynowe na kanapie i czekam. tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
nie wierzę, że twoje koty by się bawiły taśmą dwustronnie klejąca One nie mają przeciwstawnego kciuka - ale mają przeciwstawnego kolege kota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Z tym neutralizatorem będzie trochę bawienia, bo (przynajmniej mój) był płynem, a nie sprejem. On musi wsiąknąc w kanapę tak jak mocz, a potem zapierasz ręcznie. Jak wyschnie i nadal będzie czuć mocz to czynność powtarzasz i tak kilka razy, bo mocz pewnie stary. No i potem odstraszacz i liczysz na szczęście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
no to ja myślałam, że ty mi sprawdzone metoday podajesz...:) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkurzona, kolega tez mu raczej z tasmą nie pomoże. Tez nie ma kciuka :) x Z taśmą jest taki myk, że ona nie ma się do niego przykleić tylko ma zostać na kanapie. Uczucie przyklejania jest generalnie obrzydliwe, tym bardziej dla kota. Drapać dwustronną taśmę tez ciężko, bo się przykleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwaaaaaaa
Jesli tylko wykażesz sie cierpliwoscia i sprytem to wygonisz tego swojego śmierdziela z kanapy! Otóz koty alergicznie wrecz nienawidza pryskania woda w pysk .No wiec przygotuj sobie rozpylacz(taki maly,podreczny) z woda .I trzymaj go przy kanapie.Jak tylko kot zacznie lac prysnij mu w pysk !! I tak kilka razy!! Jesli uda Ci sie oczywisci przypilnowac tego smierdziela!! Po kilku takich "strzałach" w pysk kot nie wejdzie nawet na kanape!! Spróbuj!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie się sprawdziło:) Tylko z kotami wiesz jak jest, na 20 kotów metoda podziała, a akurat na tego jednego nie. Wystarczy, że na Twojego nie zadziała odstraszacz i już będzie problem. Ale powinno być ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko wtedy trzeba go pilnowac :/ x ja nie wpuszczam kotów do sypialni, ale jednak wręcz czyha tylko wy wbiec do niej. Wcześniej psikałam ją wodą, teraz wystarczy tylko wstrząsnąć spryskiwaczem i sama ucieka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosannnnna2222
Autorko! Kotek sika na nowa kanape w celu zaznaczenia jej :) tak robi większośc, nie on jeden tak ma.Zaznacza teren. Nowy mebel który wg kota jest teraz jego bo jest w " jego domu" na "jego terenie" Minie mu to niedługo nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
do rosannnnna2222 - tzn. kiedy mu to dokładnie minie? Podaj ile twoim zdaniem to dokładnie trwa, bo miom zdaniem powinien się juz oswoić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
Z taśmą jest taki myk, że ona nie ma się do niego przykleić tylko ma zostać na kanapie. Uczucie przyklejania jest generalnie obrzydliwe, tym bardziej dla kota. Drapać dwustronną taśmę tez ciężko, bo się przykleja padałam ze smiechu - wystarczy kilka razy z obrzydzeniem na nią wejść, położyć się i przestanie się kleić - moje koty to już wiedzą - a potem kocia ZEMSTA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
Iwaaaaa "Jesli tylko wykażesz sie cierpliwoscia i sprytem to wygonisz tego swojego śmierdziela z kanapy! Otóz koty alergicznie wrecz nienawidza pryskania woda w pysk .No wiec przygotuj sobie rozpylacz(taki maly,podreczny) z woda .I trzymaj go przy kanapie.Jak tylko kot zacznie lac prysnij mu w pysk !! I tak kilka razy!! Jesli uda Ci sie oczywisci przypilnowac tego smierdziela!! Po kilku takich "strzałach" w pysk kot nie wejdzie nawet na kanape!! Spróbuj!!" KOchana, kiedyś chciałam oduczyć koty drapać drzwi - psikałam, psikałam, kot cierpliwie czekał aż skończe, kapało z niego, ale czekał. Jak juz skończłam, zabrał się za dalsze drapanie. TYle w temacie psikania wodą. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosannnnna2222
Kochana myślę ze 2-3 tygodnie i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
rosannnnna2222 - no to lipa bo sika juz 2 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zadzialal zapach cebuli tyle ze problemem u mojego bylo dojrzewanie, po kastracji nie nasikal ani razu ja bym mu w te miejsce tez postawila drapak - na drapaka raczej nie nasika Pozatym musisz dokladnie wyczycic miejsce gdzie kociak lal, Ty mozesz nie czuc zapachu, ale on ewidentnie go wyczuwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i dziala tez u mnie metalowe pudelko z monetami w srodku - jak potrzasne to zaraz ucieka - koty nie lubia halasu, nie podchodzi rowniez do odkurzacza bo wie co go moze czekac :D wiec takie przyrzady mam porozstawiane po katach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
co ja mu tam już nie kładłam... miskę z jedzeniem, kocyk, leżaczek z drapaka na którym lubi spać... Ewidentnie trzeba zacząć od porządnego odwonienia tego miejsca a potem kombinować dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wkurzona na maxxxxa
wykluczone sa metody, które zakładją 24-godzinne czuwanie przy kanapie na 2 sekundy w ciągu doby kiedy siknie. Odkurzacz - jeden z moich kotów się go boi - to fakt, jeden ma stosunek obojętny, a ten trzeci wskakuje na odkurzacz gdy odkurzam i traktuje to jak bezpłatną taksówkę. Bardzo mu się podoba, żeby sobie tak jeździć na odkurzaczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×