Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Zrozpaczona:(((((

Nigdy nie zdam matury z matematyki:( Po co mi ona jak bede studiowac filologie ?

Polecane posty

Gość gość
Wielu wspaniałych aktorów ujawnia po latach,ze matematyka dla nich to czarna magia niektórzy mieli szczęście,nie była obowiązkowa ukończyli studia aktorskie,są wspaniali,uwielbiam ich /ogólnie są cenieni i lubiani/__w tym momencie cieszę się,ze dopisało im szczęście w życiu dostarczają nam moc miłych wrażeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki mojemu zamiłowaniu do matematyki,nauka szczególnie j.angielskiego była przyjemnością.Uważam,ze przyswoiłam go w/g "wzorów" dot.budowy zdań w danym czasie. Uważam,ze ludzie "ścisłowcy" mają predyspozycje do języków obcych.Należy je rozwijać, po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak matematyka to język, jeśli uczysz się jej tak jakbyś do nauki języka obcego czytała na pamięć słownik to efekty będą marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w matematyce potrzebne jest myślenie i logika,w języku obcym tez ___kiedy zaczynasz rozmawiać w języku obcym,natychmiast musisz włączyć myślenie w tym języku. Niektórzy najczęściej mówią w j.obcym ale myślą po polsku.Nie tędy droga.Nieporozumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2013 o 20:47, Gość znowu 10 osób pisze,.,,,.,. napisał:

praca w markecie na kasie jak liczyc nie umie :D ? zastanow sie nad tym co piszesz. matematyka jest potrzebna kazdemu, nie licz na to ze nie bedzie jej na maturze po nieudanej probie sprzed kilku lat doszli do wniosku ze wysyp ...i na studiach byl tak ogromny ze matematyka musi byc obowiazkowa na maturze. v moja rada nie ucz sie tej matematyki do matury tylko zacznij od poczatku bo od konca sie nie nauczysz jak masz braki z podstawowki.

Tak ? To że nie zdała matematyki, to nie znaczy, że nie potrafi liczyć. Bo k***a geometria przecież jest zajebiście potrzebna do życia, a bez niej żyć się nie da. Większość zadań na maturze podstawowej powinna być na rozszerzeniu. W Anglii i USA nie trzeba mieć matury, żeby iść na studia i jakoś żyją. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.05.2014 o 17:13, Gość gość napisał:

i słusznie, że trzeba zdawać matmę na maturze. ja musiałam zdawać polski, a jestem wybitnie nie humanistyczna, więc niech humaniści pomęczą się z matmą. btw. matury mają tak żenujący poziom, że nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby jej nie zdać. Uważam że temat to prowo, bo rozumiem że ktoś nie jest orłem z matmy, ale już od dawan wiedziałaś, że będziesz musiała zdać ją, więc trzeba było myśleć o tym wcześniej to byś nie płakała teraz.Bo k***a geometria przecież jest zajebiście potrzebna do życia, a bez niej żyć się nie da. Większość zadań na maturze podstawowej powinna być na rozszerzeniu. W Anglii i USA nie trzeba mieć matury, żeby iść na studia i jakoś żyją. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2013 o 20:43, Gość Zrozpaczona:((((( napisał:

Witam. Niestety matury z matematyki nie zdam na pewno. Odkąd pamiętam mam problem z tym przedmiotem i obojętnie kto i jak by mi czegoś nie tłumaczył to nic z tego nie rozumiem. Pisałam w szkole dwie próbne matury z matmy, rozwiązywałam w domu sama trochę testów i żadnej nie zdałem - najwięcej udało mi się uzyskać 11 pkt. Większość zadań muszę strzelać bo kompletnie nie wiem o co chodzi jak widzę te wszystkie liczby. Tak więc czeka mnie poprawka w sierpniu i pewnie potem jeszcze za rok, za dwa itd. Może kiedyś uda mi się strzelić te 15 zadań... Zastanawiam się tylko gdzie jest sprawiedliwość? Dlaczego ktoś kto urodził się trzy lata wcześniej ode mnie nie musiał pisać matury z tej głupiej maty, dlaczego on miał łatwiej w życiu? I jeszcze pytanie: Czy jeśli w ciągu najbliższych kilku lat znów matura z maty nie będzie obowiązkowa, a ja będę w trakcie corocznego poprawiania, to jak przestanie być obowiązkowa to już nie będę musiała poprawiać i będę miał maturę całą zaliczoną? Mam zamiar studiować filologie polska i ta matma jest mi niepotrzebna:o

A co mają powiedzieć Ci co matma dla nich łatwa a mają problem z językami obcymi, czy z językiem polskim. W matematyce wystarczy tylko pomyśleć, skorzystać z karty wzorów. A te interpretacje wierszy i ta wymagana ilość słów na wypracowaniu to dopiero problem. To jest dopiero do życia niepotrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×