Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
heerooinee

Jaki kierunek studiów wybrać ?

Polecane posty

Gość gość astak
Obiektywnie to uważam, że teraz jest tam teraz całkiem przyzwoicie. Nie wiem jak jest w Poznaniu i Gdańsku. Mogę napisać tylko i wyłącznie o Gliwicach. Serio to czasami jest chaos jeśli chodzi o sprawy organizacyjne, ale nie mogę powiedzieć bo zmienia się na lepsze. Jako, że studiuję na Bezpieczeństwo Narodowe to muszę przyznać, że kadra prezentuje wysoki poziom, można sobie posprawdzać w necie ich publikacje. Czesne jest niskie w porównaniu do konkurencji, na uwagę zasługuje nowy budynek, który rozwiązał większość poprzednich niedogodności. Bądźmy poważni, gadałem o BN na innych Uczelniach rzekomo lepszych... kpina Ps widziałem, że teraz mają psychologie. A na zakonczenie to powiedzcie mi gdzie teraz studia są na jakimś mega wysokim poziomie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta barcik
Nie poszłam ana studia, wszystkiego uczyłam się poprzez szkolenia zawodowe. To było kilka szkoleń w new nails, w ten sposób wiele się nauczyłam, w zasadzie opanowałam cały zawód i się rozwinęłam. A właśnie o coś takiego chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość mongoł
postawiłem na wyższą szkołe bezpieczenstwa bo przekonała mnie ich psychologia. kolega polecał tę uczelnie, czesne praktycznie śmiesznie niskie jak na ten kierunek, poza tym plany studiów konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki, który Cię interesuje i w którym będziesz mógł się tym samym zrealizować. Ja poszłam na filozofie nowych mediów, to i przyszłościowe, i można powiedzieć, że ciekawe jak dla mnie. Studiuję tu: http://www.ignatianum.edu.pl/ i sobie chwalę. zapisałam sie na koło naukowe i już się nie mogę doczekać aż się rozkręci rok akademicki: http://www.ignatianum.edu.pl/. Najważniejsze, żeby człowiek robił to co sprawia mu przyjemność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim zainteresowania. Nie chodzi o żadne papiery, tylko konkretne umiejętności. Od razu po szkole poszłam do new nails na szkolenia zawodowe i wszystkiego nauczyłam się właśnie tam. Da się? Pewnie, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardziak
Najlepiej - z zainteresowaniami, ja robiłam szkolenia w Beauty Lux, później zdobyłam dobrą praktykę i rozwijałam się w tym kierunku. To mi pozwoliło faktycznie znaleźć pracę w zawodzie. Jestem blisko otwarcia własnego salonu - studia to głównie teoria, zero praktyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie pracodawca wysyłał na kursy, które mi bardzo pomogły. Ale dla mnei to już za mało. Chce czegoś wiecej. Ale niestety nie mam matury, zeby iść do jakiejś szkoly. Czy w wieku 30 lat warto zrobić maturę? Znalazłam szkołe dla dorosłych http://www.liceum-zaoczne.sopot.pl/home.html i tam w sumie sa ludzie i starsi ode mnie wiec moze sie odważyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studiuję w akademii morskiej i chciałbym pracować na morzu. Pochodzę z rodziny w której kultywowany jest zawód marynarza. Dziadek pływał jako bosman, a ojciec jest kapitanem. Wiem że jest firma która zajmuje się pośrednictwem pracy dla marynarzy www.pracanamorzusopot.pl i że oni prowadzą rekrutację kadetów. Złożyłem aplikację i wkrótce mam od nich wypłynąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćolala45
W dzisiejszych czasach wybór kierunku studiów trzeba dobrze przemyśleć zwłaszcza pod kątem późniejszej pracy, bo niestety niektóre zawody mają słabe perspektywy... Jeśli lubisz przedmioty ścisłe, poczytaj sobie o programie ADAMED SmartUp, który pozwala na rozwinięcie skrzydeł młodym i zdolnym :) Na ich stronie znajdziesz dużo informacji o studiach w Polsce i za granicą, można też wygrać stypendium!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stas16
Moim zdaniem jest już strasznie dużo absolwentów pedagogiki, a dzieci coraz mniej więc o pracę ciężko. Ja zamierzam iść na polibudę bo przyszłość to fiza! Znalazłem ostatnio tutaj https://adamedsmartup.pl/ fajne info o kursach naukowych na PW, strasznie mnie ciekawi co tam będą czarować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrwieProgramista
Ja wybieram się w przyszłości na informatykę :) Na razie skupiam się na matmie i nieskromnie przyznam, że jestem w tym niezły. Marzę o studiach w Londynie, zarejestrowałem się w programie Adamed SmartUp i mam nadzieję, że wygram kasę na studia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka17
Ja właśnie wybieram się na medycynę, bo fascynuje mnie to, ale też praca prawie pewna, no i można się ciągle rozwijać i naprawdę wiele osiągnąć! też zarejestrowałam się w programie Adamed SmartUp i mam nadzieję, że uda się wygrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nola09845
Zawsze kierunkiem, który będzie się rozwijać jest rachunkowość. Kierując się tym trendem skończyłam Rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim. Teraz planuje rozpocząć jakieś studia w tym kierunku. Myślałam o Academy of Business i studiach podyplomowych z MSSR (http://www.academyofbusiness.pl/pl/mssf-w-praktyce,28/). Studia podyplomowe „MSSF w praktyce” zorganizowane są wspólnie przez EY Academy of Business oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Stwarzają uczestnikom wyjątkową szansę zdobycia praktycznych umiejętności w dziedzinie finansów. Wykładowcami są profesorowie SGH, posiadający doświadczenie naukowe. Zajęcia praktyczne prowadzone są przez trenerów EY Academy of Business. Oprócz tego zawodami przyszłości są lekarz i farmaceuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Matejko
polecam nabór zimowy w wyższej szkole bezpienstwa, niskie czesne. liczne promocje i wysoki poziom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trwa nabór zimowy do Famu, siostra skończyła wizaż tam, bardzo sobie chwali, całkiem sporo zarabia na malowaniu (nawet po odliczeniu kosztów kosmetyków), ale dla niej to zajęcie dodatkowe. http://fam-makeup.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem teraz nie ma sensu iść na studia ogólne, które są związane na przykład z pedagogiką albo psychologią, to bez sensu. Lepiej chyba postawić na jakiś ściślejszy kierunek na przykład związany z finansami. Ja się skłoniłam na http://www.wsu.pl/kierunki-studiow/finanse-przedsiebiorstw - moim zdaniem to przyszłościowy bardzo kierunek jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madryposzkodzie
to jest zawsze wielki dylemat... Jeśli jednak nie jesteś na nic konkretnego zdecydowana to może lepiej wybrać jakiś ogólny kierunek np. zarządzanie http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-stopnia,2,2,259,54,259 po nim masz sporo możliwości i możesz się ukierunkować na jakąś specjalizacje w trakcie studiów, także wybór tego kierunku nie przesądza jeszcze jednoznacznie o Twojej przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedlug mnie najlepsze sa studia inzynierskie, ale oczywiscie tam to trzeba sie do tego nadawac. Jesli nie jestes 'scislowcem' to szybko przepadniesz. Sama studiuje inzynierie produkcji na http://www.gsw.gda.pl/ wiec wiem co mowie. Ale po studiach inzynierskich nie ma problemu ze znalezieniem pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam tak jak poprzednicy studia w branży IT - informatyka oraz ekonomia :) Wciąż brak specjalistów z tych dziedzin :) a po za tym.... Jest mało kobiet inf., a sa one milo przyjmowane na takich kierunkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaraNowacka
Obecnie na uczelniach jest mnóstwo ciekawych kierunków. Ja zdecydowałam się na zarządzanie projektami -http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyjna/zarzadzanie-ii-stopnia/zarzadzanie-projektami,2,2,4279,54,4269. Wybrałam taki kierunek, ponieważ w przyszłości chciałabym pracować w branży usługowej, a może nawet otworzę własną firmę. Cóż, czas pokaże:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym momencie największy popyt jest na kierunki ścisłe (Politechnika ect.). Bez wątpienia dają one pewne zatrudnienie, często są bardzo ściśle wyspecjalizowane, więc pracodawcy sami szukają osób po takich kierunkach. Ale z drugiej strony (a może przede wszystkim) trzeba się zastanowić nad tym co chciałoby się robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brasia
Nie studia, a jakieś szkolenia w konkretnym kierunku. Tak na prawdę wystarczy poświęcić temu kilka miesięcy i będziecie mieli więcej niż po studiach. Miałam iść na kosmetologię, a poszłam do new nails, w branży pracuję od 3 lat i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barczek
Bez konkretów, moim zdaniem optymalnie powinien się sprawdzić każdy kierunek związany z zainteresowaniami, bo to ma sens. Wszystkiego czego nauczyłam się przez new nails, przez studia dochodziłam bym wielokrotnie dłużej, a i tak bym tego nie opanowała... Zatem czy studia mają sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszop... Uczelnia skierowana na pieniądze i studiując tam przez rok miałam wrażenie, masz płacić i zaliczać egzaminy na które masz do wkucia mase materiału tak na prawdę nie potrzebnego... Byłam na Inżynierii Produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hurata
Żadna uczelnia. Ilość miejsca na studiach powinna być kilkukrotnie zmniejszona. Ledwie kilka kierunków ma sens. Pracuję jako kosmetyczka, ale jestem po Beauty lux, poświęciłam temu kilka miesięcy, a nie 5 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avee
Śmieszni jesteście ci ktorzy reklamujecie sie z tymi zalosnymi szkolkami. Liczą się tylko dobre panstwowe Uczelnie a nie wyzsze szkoly niewiadomoczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×