Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
heerooinee

Jaki kierunek studiów wybrać ?

Polecane posty

Gość gość
Co do pracy w zawodzie kosmetologia. Robienie paznokci, przedłużanie rzęs czy robienie make-up'u to nie jest praca kosmetologa tylko kosmetyczki. Nie żebym tu ubliżała kosmetyczką czy coś! nie, nie, nie. Podziwiam dziewczyny, które zajmują się robieniem paznokci, niektóre są na prawdę świetnymi profesjonalistkami. Pójście na studia kosmetologiczne jednak nie uczy robienia wzorków na paznokciach. Są to studia interdyscyplinarne. Wykładane są tam przeróżne przedmioty związane z medycyną, chemią itp. Studentki uczą się ogólnego funkcjonowania organizmu, uczą się też receptury i technik wykonywania kosmetyków. Ta wiedza jest im potrzeba w późniejszej pracy. Dobry kosmetolog musi mieć wiedzę teoretyczną na temat skóry, jej wykwitów, ewentualnych powikłań po użyciu różnych substancji plus dużo praktyki żeby liczyć się na rynku. Nie wyobrażam sobie kosmetologa, który nie ma wiedzy teoretycznej, a oferuję np zabiegi laserami czy prądami stałymi. Więc dziewczyny nie mówcie że takie studia są nic nie warte i nie przydatne! Wiele zależy od tego co kogo kręci w dziedzinie beauty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę nad pójściem na architekturę. Uczę się dobrze, lubię matmę i nieźle rysuję ale nie jestem pewna czy na pewno mnie to kręci. I tak sobie pomyślałam że wybiorę się na kurs http://www.kursprojektowaniawnetrz.com.pl żeby zapoznać sie chociaż odrobinkę z zawodem i zdobyć jakieś tam podstawowe umiejętnosci na początek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila Lorek
Obecnie mamy ogromy wybór w zakresie kierunków studiów. Ja zdecydowałam się już na studia II stopnia http://www.apeiron.edu.pl/studia/studia-ii-stopnia i ta konkretna droga to strzał w dziesiątkę. Czesne nie jest zbyt wysokie, a ponadto wiążę swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, dlatego zdecydowałam się na bezpieczeństwo wewnętrzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto co lubi. Ja wole te kierunki inżynierskie, wydaja się być badziej przyszłościowe. Za to wybrałam już uczelnie, będę studiowac tutaj od przyszłego roku www.cswi.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby dobrze wybrać studia można wstępnie zapoznać się z ofertami pracy jakie są na rynku. Jakich ludzi szukają pracodawcy i jakie umiejętności są potrzebne by po studiach znaleźć pracę. Znam fajną stronę, gdzie pracodawcy oferują wolne wakaty i stanowiska, które są potrzebne na rynku pracy :) rekrutacyjna rewolucja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość matis
A ja moge polecić Wyższa szkołe bezpieczenstwa ze względu na duży wybór specjalności, fajne zajęcia praktyczne, a czesnie mam cały czas takie same, do tego polecam patrzec na ich promocje, szczegolnie na fakt, że mozna połaczyc usługi z kursami i szkoleniami a dla mnie bardzo wazne jest zdobycie dodatkowych kwalifikacji, wiec w związku z tym, że oni mi to umożliwiają polecam tą Uczelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KorneliaQ
Dla mnie odpowiednim wyborem okazały się Stosunki międzynarodowe :) Od zawsze interesowała mnie historia, polityka, ale i też chciałam pracować w służbie celnej, z tego też względu tak połączyłam to w jedną całość i wybrałam UTH Chodkowskiej w Warszawie, a tam na tym kierunku była specjalność obsługa celna biznesu. Nie powiem, trochę się naszukałam żeby to tak połączyć, ale wiedziałam czego chce :). Teraz przygotowuje się do stażu i ciesze się, że się nie poddałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwira901
Tutaj http://swift.edu.pl/huddersfield/kierunki/ można się dowiedzieć jakie kierunki są w Huddersfield na uczelni w UK. W Polsce nie ma po co iść na studia. Tam można wszystko sfinansować z kredytu studenckiego. Rekrutacje prowadzi na tą i inne uczelnie Swift. To naprawdę super sprawa dla tych, którzy w tym roku pisali maturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taki, który da dobrą przyszłość z zatrudnieniem - ekonomia ze specjalizacją bankowość na ukw w bydgoszczy pod mecenatem pko bp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta671
Można też rozejrzeć się tutaj http://www.wseiz.pl . Bardzo ciekawa uczelnia. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania ma z roku na rok coraz ciekawsze kierunki. Naprawdę super sprawą jest studiowanie np. na kierunku wzornictwo. Jest to lepsze od prawa czy jakieś medycyny w związku z niepewną przyszłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość774
http://study4u.eu/ - tu znajdziesz największy katalog uczelni w Polsce - więc bez problemu znajdziesz coś dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, żeby pokrywał się z zainteresowaniami i zapotrzebowaniem na rynku pracy, ale wiadomo, nie zawsze się tak udaje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja studiuję administrację na tej uczelni http://gsw.gda.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Moim zdaniem to jest dobra szkoła a kierunek daje przeróżne możliwości więc z pewnością znajdą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku wybieram się na studium, a nie studia i wybrałam psychologie tutaj www.psychologia.org strasznie jestem ciekawa jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paninie
ja polecam Informatykę. Studiuje już drugi rok w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie i jestem bardzo zadowolony z wyboru. Jak ktoś szuka dobrej i sprawdzonej uczelni to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz czas na logistyków. To zawód bardzo uniwersalny. W każdej firmie jest potrzebny i będzie ktoś od zaopatrzenia, magazynowania, produkcji, dystrybucji, transportu itp. Polska jest w centrum Europy na przecięciu szlaków handlowych. Tu buduje się centra logistyczne i dystrybucyjne (np. Amazon, Volkswagen itp.). Ja wybrałem studia na kierunku LOGISTYKA na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu w Radomiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilobajtos
Masz rację - logistyka to dobry kierunek. Zwłaszcza w miastach gdzie są centra logistyczne (Wrocław czy Poznań). Ja zapisałem się na logistykę na WSB do Wrocławia i nie martwię się o zatrudnienie po studiach. Swoją drogą szkoła bardzo dobra, bo znajomi mi ją polecali. Teraz zapisując się nawet dostałem zniżkę 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja idę na politykę senioralną http://gsw.gda.pl/ uważam, że takie mniej znane kierunki są lepsze i są większe szanse na znalezienie pracy po nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elperdon
kilobajtos a ta zniżka na WSB dalej jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Promocja zniżkowa w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej została zmodyfikowana i obecnie zapisując się na studia w terminie do 30 września można oszczędzić 400zł na czesnym. Pozdrawiam Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno nie żadne humanistyczne . aczkolwiek jak ktoś nie ma zdolności w kierunku tych ścisłych to trudno mu będzie się nauczyć i może się nieźle męczyć na studiach. ja wybrałam finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie www.wsu.pl. jest tam sporo specjalności które można sobie wybrać. ogólnie jest to kierunek po którym raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem pracy. w końcu wszystkie firmy instytucje czy organizacje mają jakieś działy związane z finansami. warto też szukać takiej uczelni która pomoże w znalezieniu stażu tak jak mi. zaczynam właśnie jego drugi miesiąc i jak na razie jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hameski
Nie robić studiów bo to jedna wielka bzdura - robić szkolenia zawodowe w konkretnym kierunku, to wam pozwoli zdobywać praktyczne umiejętności. To przez Beauty lux, nie przez studia doszłam do własnego salonu kosmetycznego. Nie róbcie na siłę studiów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misia ABC
ja kończyłam studia, bo zawsze wiedziałam, że chcę je skończyć. ale prawda jest taka, że niezależnie od tego, jak bardzo reklamuje się dana uczelnia, żadna nie da gwarancji pracy. wszystko zależy od wielu czynników, od wielkości i charakteru miejscowości, od umiejętności, a najczęściej niestety od znajomości. aby móc powiedzieć, że robię wszystko, co w mojej mocy, aby mieć jakiekolwiek szanse na rynku pracy, ciągle się szkolę. znam 2 języki obce, skończyłam kilka podyplomówek, kursów zawodowych i szkoleń. jeśli o kursach zawodowych mowa, to osobom z Trójmiasta polecam np. bezpłatne kursy zawodowe w PSB w Gdańsku: http://www.psbgdansk.pl/o-szkole-2/kierunki-ksztalcenia/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe/ można zarejestrować się online. jest to jedyna szkoła w Trójmieście, w której jest bezpłatny kierunek Technik budownictwa. zajęcia są bardzo ciekawe (a jestem kobietą ;) ). z moich obserwacji wynika, że pracodawcy najbardziej cenią konkretne umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haszneks
Pewnie, że wystarczy nauka poprzez szkolenia zawodowe, ale nie byle jakie, tylko w odpowiednim kierunku. Bo to daje kwalifikacje do pracy i pozwala się rozwijać. Sama doskonale wiem jak wiele mi to dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×