Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Hej Dziewuszki :) Wczoraj bylam na wizycie, slyszałam serudszko :) Malenstwo ma juz 7,3 milimetra wiec rosnie :) Gin na moje mdlosci i wymioty zareagował : no to super to tylko sie trzeba cieszyc bo to dobrze wrozy ciazy :D hehe ale przepisal tez czopki Torecan 3x1. Jeszcze nie probowalam bo o dziwo od wczoraj troszku mi lepiej, pomagaja mi platki kukurydziane z mlekiem. Jedynie co mnie zmartwil to ze blyskawicznie tyje, otoz za tydzien co zylam na sucharach i wodzie przytylam 0,5 kg wiec zapowiedzial mi wiecej ruchu - rowerek stacjonarny i spacery a dieta to warzywa i owoce i miesko nie smazone, stwierdzil ze do 12 tyg powinnysmy przytyc zaledwie 1kg. ja juz polowke z tego mam a dopiero 8 tydzien :D hehe... Lulika kuruj sie Kochana, zdroweczka zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebibabu - jak chcesz, to ci oddam swoje mdłości ;) lulika - zdrówka! Roozia - no co za bzdury ten lekarz opowiada... Przecież waga w ciągu jednego dnia może się wahać nawet o kilogram, w zależności od tego, o jakiej porze się zważysz. A tobie pokazało o pół kilograma więcej i on już mówi, żeby uważać na nadmierne przytycie? :o Kin@ - ja też na samym początku pierwszej ciąży czułam się super, dopadło mnie w 8 tygodniu i trzymało aż do 15-tego. A teraz już od połowy 6 tygodnia mnie męczy :( Jeśli chodzi o latanie samolotem, to w pierwszym trymestrze jest ryzyko poronienia, a w trzecim porodu przedwczesnego. Najbezpieczniejszy do latania jest drugi. Ale oczywiście ryzyko nie jest jakieś bardzo wysokie, najprawdopodobniej wszystko będzie dobrze :) Ale ja "dmuchałam na zimne" i specjalnie wstrzymałam się przez kilka miesięcy ze staraniami, żeby lot samolotem nie wypadł mi w pierwszym trymestrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaDz Pytałas wczesniej o ciemniejszy niz zwykle sluz, nadal go masz, jak dlugo go mialas? Bylas u Gienka w miedzyczasie, wiec napewno juz wiesz, ze to nic powaznego i nie trzeba sie nakrecac. Ale pytam bo tez go zauwazylam i w tym tyg polecialam do lekarza bo sie wystraszylam, ale uspokoil mnie, ze dopoki nie ma zywej krwi nie ma powodow do zmartwien. Zrobil usg, jest pecherzyk, wielkosc prawidlowa, wszystko tak jak trzeba! a wiecej bedzie widac za 10 dni. 11go kolejna wizyta mam nadzieje zobaczyc upragniona fasolke i moze uda sie uslyszec juz serduszko :) a poki co termin porodu ustalony wstepnie na 26 lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Dz, serdecznie gratuluję Tobie widoku serdusia:D Zazdroszczę jak nie wiem;) Alalat, my na wakacje się wybieramy w góry jakieś...Morza latem nie lubię-pogoda zwykle obrzydliwa, nie ma co robić, a jak jest pogoda to są też tłumy ludzi... Ryba-lufa, witaj w naszym gronie:) Kolejna Mamusia Trójeczki-fajnie:) Zielona Oliwka, ale masz wrażliwą Córeczkę;P Marcowa, na temat latania pogadaj z ginekologiem...Musisz sama zdecydować, bo różnie się do9 latania podchodzi i różne mamy podejścia(w sensie Ciężarne). Lulika, ależ Ciebie to choróbsko męczy://// Gorączka w ciąży niebezpieczna, więc zbijaj...A Duomox, jak wiesz, i ja biorę...Napisz jak się czujesz? BebiBabu, ja też nie mam mdłości...Z Synkiem też nie miałam , a ciąża była ideolo... Roozia, super, gratulacje:D Z tym tyciem, to bym się nie przejmowała za bardzo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny :-) Rybko juz dzis troche lepiej goraczki na szczescie juz nie ma Zebyscie widzialy co ja sie teraz nakombinuje biore ten antybiotyk co 8 godz a poniewaz ciagla mnie mdli to mysle zwymiotowac i wziasc czy wziasc i liczyc na to ze nie bedzie wymiotow...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkockaKratka
tez sie dopisze:) NICK.....................WIEK..........SKĄD............. ... T.P..................PŁEĆ mmm...szarlotka....28.............Pl(Wroc)..............0 2.02.14..............? Alwareza................26.............małopolska....... ....04 .02.14..............? BebiBabu ....... ......33 .............UK .......................05.02.14.............? majowa .................27...............PL(ok.Gliwic).......05.02. 14.... ...... ..? Królik skacze.........25...............ok. Katowic..........05.02.14............? Żabka37 ................37................Pl........................ 07.02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25................DE................... ...07. 02.14 ............? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl........................08.02.12........ ......? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska.. ...... 17.02.14............? Apik1......................41.................Kraków.... ...........17.02.14..............? lulika.......................30.................Pl....... ........ ........21.02.14................? RybkaPlum............29.................ok.Poznania...... .23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............? chudzina123............23................ok. gdanska........19.02.14............? szkockaKratka.........31............... UK (Szkocja)........20.02.14.............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaśka27
hej :) lulika to dobrze, że już lepiej :) podobno teraz panuje znowu jakiś wirus... wszyscy dookoła chorują. mi się w pt nadżerka odezwała i miałam straszny atak paniki. Ale od wczoraj spokój. Jakbym mogła to do lekarza co chwilę bym latała, ta niepewność jest okropna. Ale za to coraz częściej mam mdłości :) bez wymiotów, ale za to trwają po parę godzin. Próbuję je przesypiać, a to ostatnio nie sprawia mi najmniejszego kłopotu :) Oby mnie w pracy nie dopadło. Dziewczyny, a Wy kiedy zabieracie swoich mężów na usg? Mój co chwilę się mnie pyta, czy może jechać :) twierdzi, że najwyżej nie wejdzie do gabinetu:) w sumie to bardzo mnie to cieszy, że tak się angażuje :) ale to nasze pierwsze wymarzone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj lekarz nie wyrazil zgody na lot samolotem, uznając ze do 14 tyg. trwa organogeneza, i do tego czasu lepiej się wstrzymać, no chyba że lot będzie krotki do godziny czasu i zależy gdzie. Powiedzial rowniez o promieniowaniu (przeciez kladziemy torby i duzo rzeczy i to jest prześwietlane, a my przechodzimy obok, no ja tam wolę nie ryzykować, to jest przeciez w jakimś sensie rentgen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wtorek mam wizyte i pewnie usg, raczej przez pochwę, i mam nadzieje, ze to mojego meza nie zrazi. Lekarz go zawola juz na sam koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poczytalam ostatnio o krwiaku I mnie to zmartwilo bo lekarz nie mowil ze to grozne jest I ze mozna przy tym latwo poronic.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka963
Wpisze sie, bo mnie nadal nie ma :D NICK.....................WIEK..........SKĄD............. ... T.P..................PŁEĆ mmm...szarlotka....28.............Pl(Wroc)..............0 2.02.14..............? Alwareza................26.............małopolska....... ....04 .02.14..............? BebiBabu ....... ......33 .............UK .......................05.02.14.............? majowa .................27...............PL(ok.Gliwic).......05.02. 14.... ...... ..? Królik skacze.........25...............ok. Katowic..........05.02.14............? Żabka37 ................37................Pl........................ 07.02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25................DE................... ...07. 02.14 ............? Cytrynka963......29.....DE.............03.02.14....? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl........................08.02.12........ ......? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska.. ...... 17.02.14............? Apik1......................41.................Kraków.... ...........17.02.14..............? lulika.......................30.................Pl....... ........ ........21.02.14................? RybkaPlum............29.................ok.Poznania...... .23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............? chudzina123............23................ok. gdanska........19.02.14............? szkockaKratka.........31............... UK (Szkocja)........20.02.14.............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.....................WIEK..........SKĄD............. ... T.P..................PŁEĆ mmm...szarlotka....28.............Pl(Wroc)..............0 2.02.14..............? Alwareza................26.............małopolska....... ....04 .02.14..............? BebiBabu ....... ......33 .............UK .......................05.02.14.............? majowa .................27...............PL(ok.Gliwic).......05.02. 14.... ...... ..? Królik skacze.........25...............ok. Katowic..........05.02.14............? Żabka37 ................37................Pl........................ 07.02.14 ...... .......? wKoncuSieUda......25................DE................... ...07. 02.14 ............? Cytrynka963......29.....DE.............03.02.14....? tymianek111.......... 28...............ok. Katowic.........07.02.14.............? Michaśka27........... 27................Pl........................08.02.12........ ......? Doska11111..........27... .............UK .....................11.02.14............? 1984Asia1984....... 29.................Pl ......................14.02.14.............? AniaDz.................. 25 ................UK......................16.02.14...........? Roozia...................26.................Małopolska.. ...... 17.02.14............? Apik1......................41.................Kraków.... ...........17.02.14..............? lulika.......................30.................Pl....... ........ ........21.02.14................? RybkaPlum............29.................ok.Poznania...... .23.02 .14............? m.gda.................... 23................ok. Szczecina.....24.02.14............? chudzina123............23................ok. gdanska........19.02.14............? szkockaKratka.........31............... UK (Szkocja)........20.02.14.............? dzidzius210..............32...............ok.Szczecina....28.02.14............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RybkaPlum - A małego będziecie nosić w takim specjalnym nosidle? Wiesz, ja jadę bez męża, on teraz nie ma urlopu, moi jeśli chodzi o chodzenie to często marudzą, małego pewnie trzeba by nosić, a u mnie teraz to odpada, starszy też pewnie też by jęczał... Choć ja uwielbiam góry! Nad morzem, owszem, ja się mogę niestety nudzić, rodzice mówią, że tydzień to krótko, żeby 'chociaż' na 2 pojechać, pewnie tak zrobimy, ale nie wiem, czy ja to wytrzymam. Inna sprawa, że niekoniecznie trzeba leżeć plackiem na plaży. Ja uwielbiam spacerować wzdłuż brzegu. Chłopcy będą mieli ubaw, bo woda, bo piasek, babki ,zamki, muszelki, czy inne meduzy. Do tego jakiś plac zabaw i inne dzieci. Zabierzemy ich rowerki. I może jakoś wytrzymamy... Jak bym już nie mogła po tygodniu, to wrócimy. Nie wiem tylko jak ja z ciuchami nastarczę na tak długo, przydałaby się możliwość zrobienia prania, a z tym może być krucho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba_lufa - witaj! Jejku, jak przeczytałam Twojego posta, to normalnie jak bym o sobie czytała! Tak trójeczkę też chciałam, ale tak bardziej w teorii ha ha ha, a w realu trochę mnie to przeraża. Chociaż ostatnio jakoś już nieco bardziej dojrzewam do tej myśli, tj staram się tym za bardzo nie martwić i jakoś bardziej optymistycznie podejść do sprawy. Ale wiem, że w praktyce łatwe to nie będzie. Nawet jeśli chłopcy będą w przedszkolu przez część dnia. No bo pewnie ja będę musiała ich stamtąd chociażby odebrać. Załóżmy nawet, że pory spania, karmienia itd nie pokrzyżują mi planów i będę mogła po nich pojechać, ale przecież tam jest milion zarazków, a takiego maleńkiego noworodka nie ciąga się w takie miejsca, tylko na niego chucha i dmucha... Albo po szczepieniu, albo tym bardziej, jak się przeziębi, czy będzie duży mróz, czy coś. Nie mówiąc o tym, że starszy syn już chodzi na jakiś basen, tam też trzeba go zawieźć. Itp itd. Cóż, na początku, będziemy chyba musieli trochę liczyć na babcię. Albo inną opiekunkę, żeby chwilę posiedziała z maleństwem. Tyle że ja się boję, że opiekunka, którą wybiorę zawiedzie moje zaufanie, tyle jest takich historii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, widzę że wszyscy marzą o trójeczce:) A jest tu jakaś mama co się 4 dziecka spodziewa? Czy to tylko ja jestem taka nadprogramowa?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apik - przypomnij w jakim wieku i jakiej płci ta Twoja trójeczka :) i jak Ci z tym ;). Była tu jedna mama, która chyba się piątej pociechy spodziewała, o ile dobrze policzyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.kinderswiat.pl Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy na bezpieczne zakupy wyprawki oraz innych artykułów dla Waszej Pociechy do sklepu www.kinderswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.kinderswiat.pl Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy na bezpieczne zakupy wyprawki oraz innych artykułów dla Waszej Pociechy do sklepu www.kinderswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn 16 lat - właśnie zdaje do licuem, córka 9 lat idzie do 4 klasy i najmłodszy urwis 6 lat idzie do zerówki. Jak do tej pory było super, może trochę duża różnica wieku, lepiej jakby była mniejsza, ale tak naprawdę między posiadaniem dwójki dzieci i trojki nie widzę żadnej różnicy. Różnica jest między jednym dzieckiem i dwojgiem:) A teraz następne w drodze i znowu duża różnica wieku będzie...I wszystko co już było ładnie poukładane trzeba będzie pozmieniać i wywrócić do góry nogami.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apik, my widzę prawie jeden rocznik czy co:) Ja jestem przy nadziei z trzecim - wszystkie zaplanowane, tylko to trzecie trochę długo "robione". Mam 13 latkę i 10 latka, są naprawdę ze sobą zżyci, a syn po prostu marzy o maleństwie. Odkąd się dowiedział, co chwila się do mnie tajemniczo uśmiecha... W sumie nas namówił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Apik - może przy takiej, jednak dużej, różnicy wieku między dziećmi nie ma specjalnej różnicy między dwójką a trójką. Jednakże moja mama zawsze mówi, że z trójką było jej dużo trudniej niż z dwójką. Inna sprawa, że właśnie różnica wieku pomiędzy mną i moim rodzeństwem była nieduża, jak się urodziło najmłodsze z nas, to średnie miało 2 lata i 3mies., a najstarsze niespełna 5. Między moimi chłopcami różnica jest jeszcze mniejsza, bo 1 rok i 8 mies. Teraz za to będzie większa, bo młodszy będzie miał prawie 4 lata ( 3 i 8 mies.), jak się maleństwo urodzi, a starszy ok 5 i pół. No i różnica jest taka, że będą chodzić do przedszkola, a my nie chodziliśmy, no i my jesteśmy zmotoryzowani, a moja mama mogła skorzystać co najwyżej z komunikacji miejskiej. W dodatku ja mam ją dosyć blisko, jej mama też pomagała - czasem przyjeżdżała, ale to już była dla niej wyprawa. A z piątej strony, to moja mama wychodziła z bloku i już był plac zabaw ( ja mam do niego ok 1,5 km), w pobliżu nie było dużych, r***liwych ulic (u mnie wręcz przeciwnie), moją drogę do zerówki widziała praktycznie całą z okna, więc zaprowadziła mnie tam może ze 2-3 razy na początku i potem już chodziłam sama, do podstawówki też nikt mnie nie woził, tylko sama chodziłam i wracałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee, poczytałam, że sprawdzalność tego testu na płeć i wszystkich podobnych jest taka sobie, więc chyba nie warto, lepszy dobry ginekolog ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Alalat jak urodziło się Twoje drugie dziecko to ciężko było? Starsze dziecko było zazdrosne o maluszka? Moja córcia będzie miała w lutym niecałe półtora roku. Boję się i nie wiem czego się mam spodziewać. A co do testu na płeć, ja uważam że się nie opłaca. Mój lekarz już w 12 tygodniu wstępnie podaje płeć dziecka a w 16 tyg może już potwierdzić na 100%, o ile oczywiście dzidziuś ułoży się tak jak trzeba. Tak było przy poprzedniej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ale się wkurzyłam dziś.. byłam u gina dziś państwowo a ta zdziwiona dlaczego już przyszłam, że to za wcześnie i ani mi zaświadczenia do pracy nie da (w celu nformacji poprostu) i wzasadzie to za 2 tygodnie mam przyjść.. z łaski na ucieche, bo dwa razy wspomniałam że chcialabym dostałam skierowania na te wszystkie badania.... a na usg mam dopiero za 2 tyg przyjśc... kurcze już nie wiem czy ja głupia jestem czy jaki... poszłam 2 tyg po terminie spodziewanej @.. to jest u mnie początek 7 tygodnia dokładnie 6 tydzień 4 dzień.. NIE WIEM CZY NIE ZMIENIĆ LEKARZA ani kary ciązy mi nie załozyła, ani żadnego wywiadu nic :-( Z tego co pamiętam dziwczyny które już byly u gin tez tak chodziły Tymianku- help? Rybko ty chyba też miałaś na dziś wiztye, tak? i chyba ktoś jeszcze tylko nie pamiętam kto i nie moge znaleźć? napiszcie dziewczyny jak było u was, bo juz sama nie wiem czy to ja przesadzam czy lekarka do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika, ja bylam na pierwszej w izycie u gina, dokladnie w siodmym tygodniu, i zostalam zupelnie inaczej potraktowna. Zalozono mi karte ciazy, zrobiono usg- bylo juz widac bijace serduszko i dostalam skierowanie na wszystkie niezbedne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×