Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Cześć dziewczęta ;) Ja również mam termin na luty a dokładnie na 7 luty 2014 ;) Wczoraj zaczęłam 18 tydzień ;) W piątek byliśmy u lekarza i potwierdziło się, że będzie dziewuszka :) Co tam u Was słychać?? Jak się czujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark_paradise ;) wtrącę Wam się w rozmowę ;) My wybraliśmy imię Lenka :P Ustaliliśmy z Mężem, że On wybiera imię dla dziewczynki a ja dla chłopca. Co prawda 100% pewność będę miała jak się urodzi także awaryjne dla chłopca też mam chociaż jeszcze nie do końca zdecydowane, podobają mi się bardzo : Oliwier, Tymon, Igor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgredzio gratuluję dziewczynki:D ja na początku niepewnie podchodziłam do tego co powiedział lekarz - że będzie dziewczynka. Ale teraz to już tak psychicznie się do tego nastawiłam, więc mam nadzieję, że już zdania nie zmieni;) Lenka to bodajże nr 2 w najpopularniejszych imionach (zaraz po Julce), bardzo ładne zresztą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U Nas dla dziewczynki: LENKA dla chlopczyka: MATEUSZ w niedziele wizyta i juz nie mge sie doczekac, mam nadzieje ze dzidzius bedzie taki łaskawy i pokaże płeć :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie mam pojecia jakie imie bedzie nosil nasz synalek :( tyle meskich imion nam sie podobalo a teraz jak juz wiem ze na 99% chlopak- czarna dziura :(( ja tak bardzo bym chciala Adasia a mojemu mezowi sie nie podoba:((( on chce Kevin a mnie sie to imie od razu kojazy z filmem "Kevin sam w domu". Dla dziewczynek jest wiecej ladnych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Livvia_86
Borys i Sara :) Oto moje propozycje, a płeć chcę poznać na porodówce, oczywiście jeśli podczas usg przez przypadek się nie zorientuję. Ile przytyłyście do tej pory ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Livvia_86
Obawiam się cesarki i chciałabym maksymalnie się wyluzować, dlatego zdecydowałam się na poród w wodzie. Prowadzę hodowlę psów i szczeniaki po cesarce dużo wolniej dojrzewają, długo są słabsze od tych urodzonych drogą naturalną. Czy któraś z was rodziła w wodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livvia_86 Ja przytyłam do tej pory 3,5 kg od pierwszego ważenia, generalnie nie ważyłam się przed zajściem w ciąże:( Co do porodu to sama nie wiem jak to będzie, mam sporą wadę wzroku, rozmawiałam ostatnio z lekarzem prowadzącym i powiedziała, że w III trymestrze będziemy badać dno oka i wtedy zobaczymy. Dark_paradise Co do imienia to słyszałam właśnie, że Lenka jest dość popularne ale mój Mąż się zawziął i koniec.... Mnie się bardzo podoba Tosia no ale cóż, czasem trzeba iść na ustępstwa ;) Powiedzcie Dziewczęta jak tam u Was z r****mi?? Odczuwacie już coś??? Qrcze ja wyczekuje wyczekuje i nic :( Wiem, że to 18 tydzień i pierwsza moja ciąża więc mam jeszcze chwilkę ale tak już bym chciała poczuć ruchy Maleństwa ;) A tak w ogóle to w jakich miastach mieszkacie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Ja przytyłam 3 kg, ale dziś się ważyłam i znów schudłam 0,5kg nie wiem co jest grane... :( czy wyczuwam ruchy? Sama nie umiem tego określić czy to ruchy czy bulgotanie w brzuchu :) a jestem już w 18 tc. Ja mieszkam w Pruszkowie pod Warszawą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Livvia_86
Ja przytyłam około 2 kg. Przeciw rozstępom stosuję rękawicę sizalową i bio oil. Mam mały brzuszek i jak szybko urośnie to już teraz dbam, żeby nie było rozstępów. Mieszkam na śląsku. W brzuszku mi burczy po zjedzeniu czegoś słodkiego lub obiadu czyli dodaje dziecku energii, budzi się. Czekam na pierwszego kopniaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola_88
Dziewczyny chętnie się do Was dołączę :) Mam termin na 12 lutego. Jeżeli o mnie chodzi to ciężko powiedzieć czy przytyłam... Przed ciążą ważyłam ok. 56 kg, jak zaszłam to w ciągu 3 miesięcy schudłam 4 kg. Dwa tygodnie temu przed wizytą u lekarza ważyłam 53,5 kg, a dzisiaj ważę już 56 kg... Teoretycznie, że tak powiem jestem na zero, ale zaczynam się zastanawiać czy to normalne, że jest taki moment że waga tak skacze... Jestem w 17 tygodniu i jeżeli w takim tempie będę przybierać na wadzę to się załamię... albo po prostu za dużo jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też nie jestem w stanie określić czy to ruchy czy bulgotanie:) Pola_88 a miałaś wymioty i mdłości??? Może dlatego tak schudłaś na początku a teraz zaczynasz przybierać?? ;) Ja generalnie nie miałam żadnych mdłości, wymiotów jakbym nie była w ciąży ;) Was spytałam skąd jesteście ale o sobie nie napisałam :P Otóż ja mieszkam w Łodzi. Pytałam się o to bo zastanawiam się nad wyborem szpitala i myślałam, że któraś będzie z Łodzi i mi coś podpowie, doradzi;) Ja też od początku samej ciąży używam oliwki Johnson's Baby żeby nie mieć bądź mieć jak najmniejsze rozstępy. Co do słodyczy to znajoma powiedziała, że najlepiej pojeść ich wieczorem bo właśnie po słodyczach podczas odpoczynku dziecko najbardziej się uaktywnia ;) Generalnie staram się unikać ich a jak na razie nawet nie mam kiedy tego wypróbować bo całymi dniami pracuje i jak wracam do domku to padam ale jeszcze tydzień czasu i będę leniuchować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) ja też wyczekuję tych ruchów, wyczekuję i nic!ale mam nadzieję, że już niedługo:) do tej pory jestem 3 kg na plusie. Nie miałam problemów z wymiotami, z mdłościami tak, ale na wadze nie straciłam żadnego kg, więc tylko systematycznie przybieram. Smaruję się systematycznie od momentu zobaczenia II kresek. Na początku stosowałam balsam na rozstępy palmersa. Ale po I trymestrze zmieniłam już na inny, bo nie mogłam znieść już tego zapachu. I zostały mi jeszcze 2 opakowania palmersa;/ Teraz kupiłam krem z tołpy ujędrniający i równolegle stosuję z bieleny sexy mamę;] Wczoraj zakupiłam spodnie ciążowe;D w h&m. Macie jakies sklepy, gdzie można jakieś fajne spodnie nabyć? nie chcę kupować w typowo ciążowych, bo ceny ok. 200;/ Brzuszek wystaje mi coraz bardziej:) ale jeszcze ktoś niewtajemniczony nie rozpozna ciąży. A szkoda, może w kolejkach by mnie puszczali;D (jestem naiwna?) zgredzio - ja też mam wadę wzroku. Ponoć nie jest to powód żeby robic cesarkę. Bylam niedawno u okulisty i mówił, że nie ma żadnych przeciwwskazań by rodzic naturalnie. Ale każda wada inna, więc różnie może być. Pytałam go jeszcze czy mam przyjść bliżej daty porodu żeby jeszcze raz zbadał oczy - powidzial, że nie ma takiej potrzeby. Pola - witamy:) Też slyszalam, że po słodyczach dzieciaczki wariują. Dziewczyny od którego tyg. zaczyna się 5 miesiąc? bo jakoś sobie liczyłam, że 18/19tc. Pozdrawiam Was Mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
a ja nie wiem co się dzieje :( do tej pory tyłam tylko, a teraz spadło mi znów 1kg :( nie wymiotuje i jem normalnie poza tym zauważyłam, że brzuch się jakby zmniejszył, a był już ładnie widoczny nie rozumiem... Usg mam dopiero 20 września chyba zwariuje, a wczoraj miałam jakieś bóle u dołu brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka nie martw się na zapas. Jeśli dobrze się odżywiasz i nie chodzisz głodna, to chyba nie ma się co martwić. Na naszym etapie ciąży powinnyśmy jeść ok. 300-400 kalorii więcej niż zwykle. Na bóle brzucha trzeba uważać. Mi lekarz kazal brać no-spe jeśli będzie mnie bolał brzuch. Ostatnio koleżanka (też ma termin na luty) zaczęła mieć takie bóle brzucha i jej lekarz tez kazał zażywać no-spę. Na Twoim miejscu, jeśli będzie się to powtarzać, skontaktowalabym się z lekarzem wcześniej. Trzymam kciuki żeby już nie bolało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dark_paradise, ja 5 miesiąc liczę normalnie od 16 tygodnia, chyba, że coś źle liczę?? Myslałam, że to normalnie tak jak trwa miesiąc 4 tygodnie się liczy ;) Co do wady wzroku to pisałam już, że cesarka zależy od dna oka czy jakoś takoś bo rzeczywiście u każdej osoby jest inaczej więc może obejdzie się bez cesarki, zobaczymy jak będę miała wizytę u okulisty ;) Jeśli chodzi o spodnie ciążowe to ja kupiłam sobie w Vero Moda w Outlet Ptak (nowe centrum niedaleko Łodzi w Tuszynie się otworzyło) i tam dałam za te spodnie 30 zł :) Może zobacz sobie jakieś na allegro?? Typowe ubrania ciążowe to są strasznie drogie :( Ostatnio wymyśliłam, żeby kupić spodnie rozmiar bądź dwa większe i dokupić do tego pasy ciążowe, dać krawcowej i wszyć ;) Myślę, że taka opcja wyniesie mnie o wiele taniej niż typowe spodnie ciążowe :) U mnie też brzuszka zbytnio nie widać jeszcze. Aguś bóle brzucha mogą być spowodowane rosnącą macicą ale rzeczywiście nie można tego bagatelizować, jakby się nasilały to nie ma co czekać do 20 września tylko trzeba iść na wizytę wcześniej. Głowa do góry!!! Będzie dobrze :) Spokojnej niedzieli życzę Wam Mamuśki !!!! ;) Odpoczywajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Livvia_86
Oto tabela, która przedstawia najwłaściwiej wiek ciąży od dnia ostatniej miesiączki: 0 - 4,5 pierwszy miesiąc 4,5 - 9 drugi miesiąc 9 - 13,5 trzeci miesiąc 13,5 - 18 czwarty miesiąc 18 - 22,5 piąty miesiąc 22,5 - 27 szósty miesiąc 27 - 31,5 siódmy miesiąc 31,5 - 36 ósmy miesiąc 36 - 40 dziewiąty miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za info o miesiącach:) dziś zaczynam 18tc zatem i 5 miesiąc:D super;D Zgredzio fajnie masz, że Tuszyn pod nosem:) słyszałam, że można się tam obkupić. Ja jestem z Dolnego Śląska, więc taka podróż średnio by mi sie opłacała:) za swoje spodnie dałam 130;/ ale następne kupuję na allegro. Boje się tylko, że będą za krótkie, ale że będzie sezon kozakowy, to jakby co przeżyję. Ciekawa jestem co Ci okulista potem powie. Daj znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konwwalia
Hej dziewczyny :) Postanowiłam przyłączyć się do Was, chociaż nie wiem czy to nie za szybko :) Wszelkie kroki zostawiłam na okres "po operacji" bo takowa mnie czeka w zbliżającym się tygodniu. Jednak nie mogłam się powstrzymać i jestem. W piątek zaczęłam 18 tydzień pierwszej ciąży, chociaż bez przygód niestety w przeszłości się nie obyło. Może na tą chwilę nie będę Wam opisywać konkretów, ale zastanawiam się czy znacie przypadki dziewczyn, które przeszły operację w ciąży? Wybaczcie za taki temat, ale pomyślałam że dodacie mi trochę sił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze ruchy a moze raczej otarcia zaczelam odczowac juz okolo 3 tyg temu. Nawet Wam napisalam ze juz mam ruchy :). A wczoraj wieczorem udalo mi sie nagrac wariacje dzidzi po raz pierwszy :) maz jeszcze nie czuje jak polozy reke ale jak zobaczyl filmik to cieszyl sie do telefonu jak wariat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.bobasy.pl/natalia2010/fotka/1163633/ Jezeli ktoras z Was kobietki ma ochote poznac moja corcie to zapraszam na jej profil na bobasy.pl :)) Ide otworzyc profil synkowi (?) i rowniez wysle Wam adres to bedziecie mogly zobaczyc filmik z pierwszymi widocznymi r****mi i zdjecia usg :)) jesli macie ochote oczywiscie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) miałam dziś wizytę to jest początek 17 tygodnia, lekarz powedział że nie da 100% pewnosci bo narządy płuciowe są malutkie ale miedzy nogami jest płasko czyli dziewczynka, nastepną wizytę mam 25. Myslicie, że może siusiak jeszcze urosnąć????? a zapomnialam dodac ze dziecka wymiary wskazują iż jest o tydzidzień wyżej. Ogólnie wszystko oki :) Przytyłam 3 kg z czego lekarz był zadowolony, ze bardzo dobra waga, przy wejsciowej 63 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
więc z tej tabelki wychodzi, że pojutrze zaczynam już 19 tc... Kurcze, a brzuch jakiś taki malutki... Bóli już nie mam, ale tak dziwnie jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslicie, że może siusiak jeszcze urosnąć????? a co panikujesz ze z twojej pieknej dziewczynki moze zrobic sie chlopak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi "gosciu" jezeli nie potrafisz sie madrze wypowiedziec na jakis temat to po prostu nic nie pisz... Podejzewam ze masz bardzo niskie mniemanie o sobie lub sporo kompleksow jezeli jako anonim wypisujesz bzdety na forum. Pozdrawiam i zycze udanego dnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malamaja a co konkretnie nazywasz bzdetem? to ze masz owlosiony brzuch i ze ja osmielilam sie to skomentowac? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poniedziałek 123
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mo to przyłączę się do Was dziewczyny. Moja historia leczenia w stopce. Jest to ciąża po in vitro. Termin mam na 17 lutego. Ruchy maleństwa wydaje mi się, że czuję. Np. Dziś rano jakby mnie ktoś po brzuchu w środku smyrał. To może być to? Co tam jeszcze o mnie? Dużo leżę i odpoczywam, ponieważ już 2 razy byłam w szpitalu z powodu krwawień. Lekarze nie wiedzą skąd one mogą być. . . Następna wizytę mam za tydzień, bo wtedy też kończy mi się zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×