Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Dziewczyny wiecie coś o stosowaniu antyperspirantów-blokerów w czasie ciąży? Ja odkąd się dowiedziałam o ciąży zrezygnowałam z ich stosowania (używałam antidralu lub blokera ziaja). Pytałam o to w aptece i tam babka o ziaji nic mi nie powiedziała, mówiła, że nie poleca etiaxilu, niewiele się dowiedziałam... Chciałam jeszcze spytać o to lekarza, ale na wizycie w końcu o tym zapomniałam;/ Ponoć w ciąży kobieta bardziej się poci, choć ja jeszcze tego nie odczuwam. Przypuszczam, że może się to nasilić wraz ze wzrostem brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowa moge do was dolaczyć?w skrocie powiem iz 12 lat temu poroniłam w zeszłym roku w36tyg.urodzilam martwa corke a teraz mamnadzieje ze bede lutową mamą jestem przeszcześliwa i chciałabym tym szczesciem podzielic sie z wami moge?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki bardzo ja tez tak myśle że bedzie o.k.mimo ze biore dużo lekow-luteine,nospe,acard ale tak ma być.Z tamtą ciaza chodziłam prywatnie a i tak mi nie pomogł teraz chodze panstwowo rożnica jest taka że usg sie robi mniej.W srode mam badania prenatalne troche"trzese portkami"alemusi byc dobrze pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracująca122
Proszę o poradę. Zmieniłam pracę informując podczas rozmowy kwalifikacyjnej, że jestem w 2 miesiącu ciąży. Pracuję 1,5 miesiąca i szef nie dał mi jeszcze umowy. Jestem zła, bo to praca niestacjonarna i boję się podróżować bez pakietu ubezpieczenia. Na początku nie upominałam się, bo wiedziałam, że chcą mi zaufać, że ich nie oszukam, potem księgowy był na urlopie, a teraz oni. Jak wróci szef, postawię ultimatum w tej sprawie. Umowę mam mieć do końca grudnia. Na L4 pójdę przed świętami ( rodzę koniec stycznia). Czy jeśli za dwa miesiące poczułabym się nie zdolna do pracy czy należą mi się świadczenia do dnia porodu ? Ile trzeba przepracować w jednym ciągu, aby nie stracić ubezpieczenia ? Po jakim czasie pracodawca nie może mnie zwolnić ? Dzięki za wszelkie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracująca - nie interesowałam się do końca tym tematem, bo na szczęście mam umowę o prace na czas nieokreślony. Ale kluczowe jest na podstawie jakiej umowy jesteś teraz zatrudniona. Jeśli jest to umowa na czas próbny, to nie może być dłuższa niż 3 miesiące. Potem pracodawca, jeśli chce Cię dalej zatrudniać, da Ci umowę na czas okreslony lub nieokreślony. W przypadku umowy na czas określony, nawet jeśli jej okres wygasa przed porodem, pracodawca ma obowiązek przedłużyc ją do dnia porodu. Gorsza sprawa jeśli masz umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Zadbaj o to by odprowadzać dobrowolne składki chorobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lutóweczki! Wróciłam z wakacji:) W górach było super, choć z moim dzieckiem to trochę obóz przetrwania;) Ale mdłości i bóle minęły:) Za to jak tylko wróciliśmy do domu, to i one wróciły:/ Pracująca, niestety w tej kwestii nie pomogę, bo nie znam się zupełnie... Uleczka, co u Ciebie słychać??? mamaAnusi, witaj!:) Współczuję serdecznie przeżyć i podziwiam za siłe...Bo po tym wszystkim co przeszłaś musisz być silną Babeczką... Co u Was Dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najsilniejsza na swiecie bede wtedy jak przytule swojego bobaska oh jak ja bbym chciala pojechac gdzies na wakacje..ale nie moge za bardzo sie ruszac z domu bo to ciaża zagrozona kazano lezec to leze nie chce ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mampytanko pewnie niektore z was robily badania prenatalne?Czy to dlugo trwa?czy pobieraja krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
U mnie badania nie trwały długo. Najpierw musiałam wypełnic jakieś zgłoszenie (robiłam prywatnie) potem pobrano mi krew, swoją drogą najbardziej bolesne pobranie w życiu :-( A na końcu usg. U mnie dziecko było dobrze ułożone wiec większych problemów nie było. Lekarka ocenia dziecko pod kątem wyznaczonych parametrów m.in przeziernośc karkowa, wielkośc kości nosowej, kończyny, narządy wewnętrzne, mózg itd. Nie ma się czego bac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Obraz był bardzo widoczny mogłam zauważyc np. zadarty nosek maleństwa :-) Fajne przeżycie:-) trzymam kciuki za dobre wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również robiłam badania prenatalne. Wyglądało to podobnie, jak opisuje joanna. Najpierw pobrano mi krew (ból przy pobierania normalnie - jak przy wbijaniu igły), potem usg. Mi lekarz sprawdzał przezierność karkową, kość nosową, przepływy żylne, które świadczą o pracy serduszka. Na wyniki z krwi czekałam do tygodnia. Koszt 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ja najbardziej boje sie wynikow to napewno calkiem inny obraz niz na tym zwyklym szpitalnym usg ja mam skierowanie bo po poronieniu ipo urodzeniu martwej corki nawet nie pytano mnie owiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
tak to normalne pobranie krwi ale mi chodziło o umiejętności pobierajacej zrobiła to tak niezręcznie że sprawiła duży ból i miałam potem przez tydzień wielki siniak, dlatego napisałam, ze pobranie było najbardziej bolesne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie niektore pielegniarki nie maja wyczucia w pobieraniu krwi u mnie zawsze problem bo nie widac zył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Ja też miałam te badania :) z tym, że nie pobierano mi krwi. Byłam badana aż 2 godziny, ale to tylko dlatego, że byłam dla lekarza dobrym 'materiałem' do zdjęć do audytu. Gdyż jestem szczupła i mógł bardzo szczegółowe zdjęcia zrobić :) w nagrodę za cierpliwość pokazał mi dzidzie w 3D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka123456789
witajcie niestety po tygodniowym pobycie w szpitalu w czwartek mialam zabieg nie udalo sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie mialas pobieranej krwi to mialas tylko usg przeziernosci karkowej a nie test pappa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
no tak, a po co mi testy pappa jak wsio wyszło rewelacyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Uleczko przykro mi bardzo :( Czy to była ciąża pozamaciczna czy z jakiejś innej przyczyny beta rosła? Wiem co czujesz, więc tym bardziej mi przykro, ale musisz być dobrej myśli, na pewno niedługo zostaniesz mamą. Ja miałam USG genetyczne bez badanie krwi. Trwało ponad pół godziny. Badane były kość nosowa, przezierność karkowa, przepływy w przewodzie żylnym, coś tam było jeszcze badana w zastawce trójdzielnej... już nie pamiętam dokładnie, ale trochę tych badań było. No i oczywiście lekarz bardzo dokładnie oglądał maluszka, wszystkie jego narządy wewnętrzne. Na szczęście dzidziuś zdrowy i najprawdopodobniej jest dziewczynką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Mi też lekarz powiedział, że prawdopodobnie dziewczynka :) ale na razie się nie nastawiam gdyż to za wcześnie :) ale marzy mi się dziewuszka :) dziś się ważyłam i przytyłam już 2 kg :) brzuszek troszkę już widać, ale kto nie jest w temacie to myśli, że się najadłam i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja waże o3kg.wiecej to jest poczatek 13 tyg. a ja wygladam jakbym miala niedlugo rodzic kolezanka to mega sie zdziwila że mam rodzic w lutym ale ja jakbym mogla to bym oglosila calemu swiatu ze jestem w ciazy to najwieksze moje szczescie.Dziewczyny myslicie ze w13 tyg.bedziemozna rozpoznac pleć dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja wczoraj byłam u lekarza-wszystko super jak na ten etap ciąży:) Dzidzia spokojna, ssała sobie kciuka;P Przezierność wyszła 1,5, kość nosowa obecna, przepływy w porządku, serducho pięknie biło, rączki i nóżki są:) Także uspokoiłam się(na jakiś czas;)) Uleczka, bardzo bardzo mi przykro:(((( Nie wiem co napisać:(((( MamaAnusi, obawiam się,że 13 tydz to za wcześnie na określenie płci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Ja miałam robione usg prenatalne 12tydz 6 dzień i lekarka powiedziała, że za wcześnie na rozpoznanie płci. Jutro mam kolejną wizytę ale też nie sądzę żebym się dowiedziała, bo chodzę do publicznej przychodni a tam sprzęt pozostawia wiele do życzenia:-( Najwyżej pójdę prywatnie zeby się dowiedziec cóż kryje się w moim brzusiu:-) A jak tam wasze brzuszki? Ogladałam dziś stronę na której cięzarne wrzucają swoje zdjęcia i doszłam do wniosku, ze mam mały...ale jestem wysoka, normalnej budowy ciała więc pewnie jeszcze w środku się chowa maleństwo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Witam Was wszystkie serdecznie, Gratuluję wszystkim tym mamusiom które są spokojne o zdrówko swoich pociech i bardzo chcialabym się też cieszyć, niestety na wyniki mojej biopsji musze jeszcze poczekać, nie wytrzymałam i zadzwoniłam dzisiaj do kliniki, ale okazało się, że wstępnych (miały być po tygodniu) wyników nie będzie, bo materialu do badań nie było na dwie chodowle... jestem już zmęczona tym czekaniem, a jeszcze drugie tyle przede mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczko bardzo mi przykro :( Musisz być dzielna, i przede wszystkim dobrej myśli. Wiem, że nic Cię teraz nie pocieszy, ale przytulam mocno. Agnieszka2607 - ja miałam najpierw USG, gdyby były jakieś wątpliwości to lekarz skierował by mnie na badanie. Mówił, że stosuje się to w trzech przypadkach: kiedy obraz USG wykazuje jakieś nieprawidłowości, kiedy kobieta ukończyła 35 rok życia oraz kiedy bardzo chce. No ja się specjalnie nie upierałam. Zielona oliwka - super, że wszystko ok. Ja byłam w 11 tyg 5 dniu i być może lekarz coś podejrzewał co do płci, ale powiedział, że za miesiąc się dowiem. Dla mnie naprawdę nie ma znaczenia płeć. Kiedyś, jak jeszcze nie wiedziałam, że będę miała problemy z poczęciem marzyła mi się dziewczynka. A teraz kiedy jestem w ciąży nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia - liczy się tylko to, żeby było zdrowe. Rybka Plum, mam tak samo - USG mnie uspokoja na "jakiś czas", a później odliczam dni do kolejnego :) Joanna6950 a może akurat dzidzia się tak obróci, że będzie widać. Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. Ja widzę już swój brzuszek, ale w niedzielę miałam gości, to się pytali, gdzie tam ta moja dzidzia się chowa. Ja przytyłam ok 1,5 kg. Pozdrawiam dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bylam wciaży rok temu z corka,z moim aniolkiem ktory jest w niebie kilogramami jadlam slodycze starsze osoby mowily ze dlatego bedzie corka a teraz nie moge patrzec na slodycze ciekawe czy ta teorie sie sprawdzi.Dla mnie najważniejsze zeby dziecko bylo zywe i zdrowe kocham go nad życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Wcale nie jest za wcześnie na określenie płci. W poprzedniej ciąży dowiedziałam się na tym etapie i się potwierdziło. Mój lekarz nie jest pewien na 100% ale powiedział , że ma duże doświadczenie i raczej się nie zapowiada żeby pojawił się siusiak. Poza tym na pewno dużo zależy od sprzętu. Moje maleństwo było tak ułożone, że ciężko było je zbadać, dlatego lekarz badał mnie dopochwowo a potem przez brzuch (zwykle robi takie badanie tylko dopochwowo), powiem Wam że była ogromna różnica w jakości obrazu. Przez dopochwowe było wszystko bardzo wyraźnie widać. Gdyby lekarz badał mnie jedynie tym sprzętem przez brzuch to na pewno płci by nie określił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie dziewczyny ja tez juz po urlopie i na szczescie mdlosci juz prawie ustapily...teraz czekam z niecierpliwoscia na usg genetyczne tez na razie nie planuje testow z krwi u mnie na usg bedzie 13 t i 4 dzien mam nadzieje ze uda sie zobaczyc plec.. Uleczko bardzo mi przykro :-( Ja teraz co dziennie latam mierzyc cisnienie bo mam troche za wysokie i musze monitorowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka bardzo mi przykro:( Nie wyobrażam sobie przez co musiałaś przechodzić:( mam nadzieję, że szybko dojdziesz do siebie i fizycznie i psychicznie. Jak będziesz miała siłę o tym mówić, to napisz co się stało (czy była to ciąża pozamaciczna?) zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Dziewczyny co do płci to chyba od 13 tyg. teoretycznie można ją określić (http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/pierwszy-trymestr/tydzien-13.aspx). Teoretycznie, bo wiele zależy od sprzętu i tego jak się dziecko ustawi. Ostatnio czytałam, że wargi sromowe u malutkiej dziewczynki mogą być na początku przerośnięte, co może prowadzić do pomyłek. zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Czytacie jakieś fajne pisemka o ciąży? Ja ostatnio kupiłam "M jak mama" i uważam, że to fajna gazetka. A Wy co polecacie? zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz Mój brzuszek urósł minimalnie (14 tc i 1sza ciąża). Na wadze ok. 1 kg do przodu. zzzzzzzzzzzzzzzzzzz mamamama2 mam nadzieję, że czas szybko Ci zleci i szybciutko dostaniesz pomyślne wieści:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×