Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Witam z rana. Dziś nasza kolej na USG, o 14 mamy wizytę ale potem jedziemy do 'tatusia' do szpitala więc relację zdam Wam wieczorem. niutkaaa23, Aniołek23 - czekamy na zdjęcie i relacje :) Z moim mężem troszkę lepiej. Dziś rano miał rezonans (jakimś cudem udało się to przyspieszyć) no i koło 12 powinny być wyniki, więc jak nic nie wykaże to pewnie jutro punkcja. Więc ja dziś od lekarza do lekarza i tak w kółko. Oj żeby tylko te nerwy nie wpłynęły na dzidziusia. Monbiaa - masz coś fajnego na tej działce? czarną porzeczkę? Jak masz to przyjeżdżam na podjadanie :) Justyna - współczuje tych wymiotów z całego serca, szczególnie że długie trasy przed Tobą. Mam nadzieję że do soboty Ci przejdzie! Trzymam kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!chetnie bym jeszcze pospala ale moj maz otworzyl okno w sypialni oczywiscie w dobrej intencji swiezego powietrza ale ze mieszkamy w centrum to samochody juz szaleja od 4 nad ranem i nie idzie spac.a jak juz zebralam sily zeby zamknac okno to stwierdzilam ze godna jestem :) o 10.00 bedziemy jechac z moim mezem na zakupy tak wiec musze sie juz zaczac szykowac. szczesliwa_ona tak wiec czekamy na dobre wiesci wieczorkiem.sciskam mocno. milego dnia zycze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :* a ja od wczorj wieczor znowu plamie troche rozowwo-brązowawo..jakos tak dziwnie...nie krew wiec do szpitala nie jade, ale bole podbrzusza tez mam i sie denerwuje bardzo :( pomyslecze wczoraj zapisywalam sie na kontrole i mialam do wyboru wtorek i srode i wybralam srode..wiec do jutra bede sie jeszcze musiala uizbroic w cierpliwosc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęsliwa---trzymam mocno kciuki za wyniki Męza!! bedzie dobrze :* A wplywem nerwow na maluszka sie nie martw--ja w poprzedniej ciazy mialam depresje, plakalam pol ciazy ze nie chce dziecka i takie tam przykre sprawy, potem nie bylo o wiele lepiej bo i stresow pracowych sporo mialam a synek jest cudowny, spokojny i bardzo pogodny :) no i wklej nam dzidziusiowe zdjecie jak wrocisz:)) Justynka, a u mnie ostatnimi czasy lubią latac wieczorem nad domem helikoptery jakies :O nie mam pojecia skad sie biiora , w zyciu tu nie lataly..tylko synuś ma ucieche, a robia halasu co niemiara ;) taki szum aut to ja lubie. miastowa ze mnie dziołcha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Witam Was wszystkie :) Ja wstałam dziś o 8 i tak mnie wzięło na gotowanie, że zrobiłam ze 150 pierogów, teraz będziemy je jeśc tydzień, a do tego ugotowałam pomidorową :D Czyste szaleństwo, mam dziś tyle siły i chęci, póki co kręgosłup daje mi odetchnąć - później chcemy jechać na basen, bo od zawsze lubię wodę,a wiadomo że to pomaga na takie sprawy :) Teraz poopycham się trochę czereśniami prosto z sadu :) ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Padlinko przychodnia ma obowiązek przyjąć Cię w godzinach swojej pracy poza kolejką jeśli jest taka potrzeba. Mi ciągle zarówno lekarz jak i położna wbijają do głowy, że lepiej przyjść kilka razy za dużo niż za mało. Dbaj o siebie Kochana i zmykaj prędko do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palinkaa Kochanie..nie moge, bo nie mam jak pojechac. wczoraj jechalam do tego lekarza med. pracy autem i jedyny wysilkem to byly schody i podroz samochodem i ssiedzenie w pczekalni, a po powrocie coraz gorzej zaczelam sie czuc juz..wiec nie zaryzykuję wyprawą pieszo (tam nie jedzie autobus bezposrednio) musi mnie tata zawiezc, a on w pracy..w sumie taraz nic nie zrobie, musze lezec i tyle..gorzej ze moje cudowne dzieci tak sie kloca i dra, ze siedze i placze...nienawidze tych awantur.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicolett29
Hej dziewczyny, dołączam do styczniowych termin mam na 1 stycznia 2014 :) zobaczymy jak to się potoczy. O moją ciążę walczyłam 5 lat i wywalczyłam:) za 3 tyg biorę ślub kościelny upragniona suknia już powiększona bo brzuszek cisnęła;P Początek ciąży to mdłości, które jeszcze czasem wracają:( (15tydz) teraz kręgosłup nie daje mi spać w nocy. Ale ogólnie czuję się lepiej niż na początku. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej :) poczytuję Was od samego początku (jeszcze na starym forum), ale jako urodzona pesymistka, nie miałam odwagi dołączyć... Bo w sumie od początku coś było nie tak, a to bóle brzucha, a to plamienia, a to krwawienia, także nie nastawiałam się na nic optymistycznego... Ale czytałam Was, bo Wasze posty dają mnóstwo siły i takiej radości życia :) Wczoraj byłam u lekarza i okazuję się, że dziecię waleczne i nic nie robi sobie z odklejającej kosmówki i rośnie, rośnie rośnie :) obecnie ma 6,7cm :) Jednak jest nisko usadowione, więc czekają mnie kolejne tygodnie leżenia na zwolnieniu:( Już naprawdę nie mam pojęcia czym można się zająć, ale jakoś wytrzymam :) Mam pytanie do Mam, które już posiadają dzieci poza brzuchem:) czy miałyście sytuację, w której dziecko na wczesnym etapie ciąży było owinięte pępowiną, a potem się odkręciło? Wczoraj lekarz powiedział, mi że dziecko ma właśnie okręconą pępowinę wokół szyi, ale jest tak r***liwe, że pewnie się jeszcze ze 20 razy zawinie i odwinie, chociaż wcale nie musi... No i teraz nie wiem, czy jest to poważny powód do zmartwień, czy można wierzyć, że jednak będzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulek, witaj w klubie :P mi tez sie to dziadostwo odkleja, i troche sie denerwuje :P mam nadzieje ze nie czeka mniue lezenie do konca ciazyale to chyba bardzo zadkie przypadki sa, nie? jesli chodzi o dzieci to ja poza brzuchem mam trojkę ale w zadnym przypadku nigdy nie slyszalam zeby w takiej wczesnej ciazy owiniete byly pepowiną..za to dwoje mloodszych urodzilo sie z pepowiną okreconą luzno na szyjce. Emilce tetno przy porodzie przez to juz zaczelo spadac, wiec chyba moje dzieci tez sie lubią pookrecac :) Jestem pewna ze u Ciebie bedzie wszytsko dobrze:) =========================================== nicolette :) heh tylko lepiej nie rodz w sylwestra hheh :P fajny termin :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam cała i zmęczona heh ;) nie byłam z babcią na działce bo za gorąco było w sońcu dochodziło do 50st C! ale zostałam w domku i sprzatałam jej kuchnie i wogole na balkonie porobiłam troche porządków jak wróciła nie wierzyła w co widzi :) ogolnie calymi dniami przesiaduje na dzialce a bo to trzeba trawke wyrwac a tu winogron przyciąć a tu groszek dosadzić tak więc troche w domu miała burdel :D więc ją wyręczyłam :) Szczęśliwa ona - babcia ma wszystko na działce od truskawek po maliny, czarna/czerwona porzeczke, gruszki, jabłka agrest i wszystkie warzywa więc mam tyle dobrze ze moge przyjechać i zawsze coś dla mnie ma :) Anulek i Nicolette - witamy w naszym gronie :) Justynka no to cały dzień zaganiany :) ja już jestem szcześliwa ze siedze w domku i nic nie musze robić, chociaż po nową szafe bym się chętnie wybrała problem w tym gdzie był ją wsadziła bo brak miejsca w pokoju hehe ;) Ide leniuchować bo co mi pozostało :) Jutro wizyta i zobacze moją fasolkę - ciekawa jestem czy gin sam coś zasugeruje z płcią dziecka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmelody
Witajcie ! :) Ja mam termin na 14 stycznia ,obawiam się wielu rzeczy i od samego początku mam same pesymistyczne myśli. Niestety ja się spotykam z dużą krytyką co do zajścia w ciążę ze względu na wiek . No nie jest to miłe i budujące, ale mam nadzieje ,że wszystko się ułoży . Chciałam się was zapytać o bóle brzucha , ponieważ mam je od jakiś dwóch dni a do wizyty u lekarza jeszcze kawałek ( poza tym urlop ma). Ciążę przechodzę w sumie bez objawowo nie licząc jednego przypadku gdy wymiotowałam samą żółcią ( to się zdarza czasem? czy powinnam się martwić) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane;) Witam nowe styczniowe mamusie:) Niutkaaa23 z tymi zachciankami mam podobnie, raz mam fazę na kapustę kiszoną,raz na miód lub czekoladę. :P Również tak jak Ty mam wesele pod koniec sierpnia i kupno sukienki chyba zostawię na ostatnia chwile bo kto wie jak wtedy brzuchale będą wyglądały:) niutkaaa23 w ogóle sporo podobieństw miedzy nami:) mnie wymioty na szczęście tez nie dopadły,kilka razy wieczorem mnie trochę pomuliło i tyle. Ale dwa razy się wystraszyłam że zemdleje a byłam sama w domu. szczesliwa_onaaa kochana trzymaj się. Dużo zdrowia dla męża,musi być dobrze. Pozdrawiam Cie. Padlinka myślę ze to nic złego,ale leż kochana i czekaj na wizytę,jakby coś sie pogorszyło to nie zwlekaj ani chwili tylko jedz na pogotowie. Palinkaaa oj zjadla bym tych Twoich pierożków-uwielbiam:) Monobiaa wspaniała z Ciebie wnuczka no i babcia tez super. Takie własne warzywa i owoce to świetna sprawa-wiem coś o tym. Moja wizyta dopiero w poniedziałek- podobnie jak Ty bardzo chciałabym juz dowiedzieć się czy będzie chłopiec czy dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmelody witaj. Jeśli chodzi o ból brzucha ale taki znośny i nie miałaś przy tym żądnych plamień to myślę ze jest to zupełnie normalne, w środku wszystko się rozciąga. A gadaniem ludzi co do wieku się nie przejmuj,jeśli Ty czujesz się gotowa na to by być mamą to co komu do tego. O wymiotach nic Ci nie powiem bo od początku ciąży w ogóle mi się nie zdarzyły. Pozdrawiam :) Dopisz się do naszej tabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmelody
Kurcze nie wiem czy dobrze znalazłam, ale trochę mi zajęło jej znalezienie :) Pati....................... .22.......Saarbrucken........................02.01.2014 minnie288................28.......BB..................... .................03.01.2014 lolaaa21...................21.......Poznań.............. .................03.01.2014 terra_rosa26.............26.......Braniewo............... ............. 05.01.2014 titi............................34.......Opole........... .......................05.01.2014 slodka cytryna100.....32........Wlkp............................... ...06.01. 2014 Dziewczyna-malina....22.......Mrągowo................... ..........07. 01.2014 justyna29.................28.......Hamburg............... ...............07.01.2014 kasiax......................25.......Płock.............. .....................07.01.2014 ania_sz....................25........DąbrowaTarnowska... ............08. 01.2014 dzagatkaa................28........Szczecin.............. ................08.01.2014 Uleczkaa..................23........Krynica.............. ..................08.01.2014 pani z pieskiem.........?!.........De.............................. .........10.01.2014 monbiaa...................20........Jarosław............ ...................12.01.2014 iskiereczka31............31........Rzeszów.............. ................13.01.2014 padlinka....................32........Warszawa........... .................13 01 2014 85matylda85..............28.........Głogów............. ..................13.01.2014 Olelka.......................35.........Gdańsk.......... .....................14.01.2014 szczesliwa_onaaa......22.........Kielce.................. ...............14.01.2014 mmelody..................19............Warszawa...........................14.01.2014 OlaLenka26...............26........ Kędzierzyn-Koźle.................16.01.2014 Niebieska85..............28.........Wlkp................. ...................16.01.2014 Aniołek23 .................23.........Mrągowo........................ ......17.0 1.2014 Gabrysia_Wroc .........22........ Wrocław...............................20.01.2014 niutkaaa23.................23.........Łódź............ ........................20.01.2014 Gunia1990…………………………….Świdwin…… ……………………….20.01.2014 aizuz.........................25........ Kraków................................21.01.2014 kropek 23...................23........ Bielsko-Biała.......................22. 01. 2014 Liliana785...................25........ Aachen...............................22.01.2014 maja..?.......................22........ Szczecin............................23.01.2014 jasmina89...................24.........Poznań........... ...................25.01.2014 malinowaaa.................25.........Wrocław........... .................26.01.2014 Elunia342....................23........ Tarnów..............................27.01.2014 Interesantka25.............26.........Bielsko-Biała..... ................27.01.2014 Gonja..........................34.........Kraków........ .....................29.01.2014 lenkamarzenka............28..........IŁAWA.............. ...............04.01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was też pytanie dotyczące waszych brzuszków :) a dokładnie ich wielkości ;) Gdy ja patrzę w lustro widzę w sumie zaokrąglenie czasem ten brzuch jest naprawdę spory. Nie wiem może to moja obsesja :) Jestem w 13 tygodniu i przeraziłam się trochę ,że już można go tak zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowaaa: a myslalam, ze z tym brakiem nudnosci to tylko ja mam:P az sie zaczelam niepokoic, ze moze cos jest ze mna nie tak...Hmmm. mmelody: jezeli chodzi o wiek to faktycznie ja tez bym sie czula nie "swojo". Ale nie ma co sie przejmowac:) innym ludziom zawsze cos nie pasuje, musza o czyms i kims gadac. Ale to poprostu zazdrosc:) Potem nie beda mogli wyjsc z wrazenia jak sobie swietnie radzisz:) Pewnie kazda z nas, ktora jest w pierwszej ciazy ma jakies obawy. Czy sobie poradzi, jak to bedzie...Taka nasza natura. Moj narzeczony zawsze powtarza, ze wszystko sie ulozy, a jak jest zle, to i tak gorzej nie bedzie:) Dobra teoria. Ale ja tez raczej pesymistka z natury. Wczoraj widzialam pierwszy raz swoja kruszynke:) Ma juz 5cm:) Serduszko slicznie bije. Lekarz powiedzial, ze wszystko dobrze sie rozwija:) Z usg mi wyszlo, ze to byl 11t6d. Myslalam, ze juz 12 zaczelam, ale to chyba wam tez roznie wychodzi? Samopoczucie tez mi dzis dopisuje, tylko po obiedzie musialam sie przespac, bo mnie zmeczenie dopadlo. A jutro do pracy. Ciekawe jak sie bede czula, bo ostatnio jak jestem w pracy to tez mnie straszne zmeczenie lapie. No zobaczymy:) Milego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje po wizycie:-) dzidzia super sobie spala, ma juz 7 cm:-) co wg usg wychodzi 13tc+1 :-) maz pierwszy raz byl ze mna i rozdziawil buzie jak mu lekarz tlumaczyl ze widac zoladek, pecherz, serduszko:-) no i pierwszy raz puscil bicie serca:-) cos wspanialego:-) krwiaczek tez sie wchlona ale i tak mam brac luteine tylko w mnirjszej dawce. Co do wymiotow to czasami mam tak rano ze wymiotoje zolcia, ale tak ze tylko sama, najpierw to co zjadlam a pod koniec zolc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 29
ja również po wizycie genetycznym usg wszystko super maluch 8 cm to 12 tydz i jest zdrowiutki albo zdrowiutka tylko zrobil się malenki krwaczek lekarz dal d*phaston i kazal lezec mówi ze za 2 tyg powinno już go niebyc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie mi co oprócz przeziernośći i kości nosowej lekarz jeszcze bada na usg genetycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i ja. Oczywiście standardowo nie obyło się bez komplikacji. Mianowicie rano wizyty nie miałam, bo pani rejestratorka zamiast do syna zapisała mnie na wizytę do ojca, który de facto też jest ginekologiem, ale nie robi usg :/ Więc musiałam iść prywatnie z jego polecenia do innego lekarza, który przyjął mnie godzinę temu. Wszystko z maluszkiem ok! U mnie na genetycznym dziś badał kość nosową (ale mały tak się wiercił i robił fikołki że w ciągu 40 minut badania usg nie dał sobie sfotografować buźki i kości), przezierność, pokazał rączki, nóżki, 'mózg' :) w sumie tyle. Słaby sprzęt miał, więc miałam usg dowc*pne i przez brzuch. Zaraz Wam wrzucę dwie fotki bo mam ich z 6. Maluch ma 61mm i według usg to pasuje na 12w4d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane powiedzcie mi czy na to usg genetyczne specjalnie sie zapisywałyście czy wasz gin wam je zlecił? Mi na ostatniej wizycie mówił o jakimś dokładnym usg na następnej wizycie ( jutro ) i nie wiem czy to będzie to genetyczne czy nie? Może głupio pytam ale nie mam zielonego pojęcia o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Hej dziewczynki jestem i ja :) Jak głupia dziś sprzątałam i na przemian coś pichciłam :)) --------------------------------------------------------------------------------------------------- Jeśli chodzi o mnie, zero wymiotów, odbijania się czy zgagi, zemdliło mnie raz ale to zdecydowanie od ilości jaką pochłonęłam, a nie z racji burzy hormonów. Jedynym upierdliwcem okazał się kręgosłup, który potrafi mi się nieźle dać we znaki - dziś tez już zaczyna boleć :( ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Podobno kłucie koło pępka czy takie ciągnięcie brzuszka jest normalne, mi położna powiedziała, że gdy boli od pępka w dół to tak czasem się dzieje, wszystko się rozciąga, natomiast gdy pojawiają się plamienia lub brzuch boli wysoko to lepiej zgłosić się do lekarza - może to byc zwykły efekt stresu, przemęczenie ale i coś poważniejszego także trzeba dbać o siebie i obserwować, a na pewno wszystko będzie ok :) Dostałam od niej również bardzo fajną rozpiskę badań jakie należy wykonywać w poszczególnych tygodniach czy trymestrach. I między 11, a 13 tyg. wykonuje się tzw. USG genetyczne określające predyspozycje do właśnie różnych genetycznych obciążeń dziecka. Mam tu też napisane, że jeśli się ominie jakoś to badanie ( z różnych przyczyn) to można wykonać jeszcze je po 18 tyg. ( jest to już wtedy tzw. test potrójny). Na USG genetycznym ja miałam wyszczególnione: - przezierność karkowa - kość nosowa - kończyny górne i dolne - bicie serca - narządy wewnętrzne : żołądek, jelita, nerki, pęcherz moczowy - kręgosłup - mózg Wszystko było opisane w odpowiednich wartościach, przy narządach wew. tylko info, że uwidoczniono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez zamieszania bylo z tym usg genetycznym. Na ostatniej wizycie moj ginekolog zasugerowal, ze warto takie usg zrobic. Chociazby, zeby uspokoic moj strach, ze cos tam mogloby byc nie tak. Mowie ok. Jestem bardzo chetna, bo dla mnie to wrecz obowiazkowe, zeby wykluczyc wszystkie nieprawidlowosci. I mowi do mnie ze to jest Usg 3d/4d. Dal mi pare namiarow na specjalistow wykonujacych takie usg. Z 5 tylko jeden odebral:/ w sumie rozumiem sezon urlopowy. No i dzwonie, a pani mnie uswiadamia, ze usg3d/4d wykonywane jest po 20 tc. I umowila mnie na usg genetyczne. Zgłupalam, bo ja juz nie wiem jaka roznica itd. Caly internet przeszperalam i nic. No, ale najwazniejsze, ze sie udalo umowic i bede wiedziala, ze dziecko rowija sie prawidlowo. U mnie 12 tc i malutkie ma 5 cm. A niektore z was pisza ze ma np 7,8cm. Ciekawe....Brzuszek mi sie tez zbytnio nie powieksza. W sumie tylko jak sie najem, albo mam problem z wyproznieniem-wtedy wygladam na 7 miesiac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha wlasnie tak czytam i mnie to samo zaciekawilo co CIebie Niutka :) moj maluszek tez w 12 tc mial 5 cm :) miedzy 5-8 np jest bardzo duza rozniica..ciekawe z czego wynika..przeciez ten wiekk zarodka okresla sie na podstawie dlugosci glows-pupa chyba, nie? :) u mnie jednego dnia brzuch jest olbrzymi, innego malowidoczny. zalezy ile zjem i czy wzdymająco czy nie :P ale z doswiadczenia wiem ze teraz to czasem kwestia paru dni kiedy brzuch nagle moze wyskoczyc :) ja mam usg jutro o 15.40 :) mam nadzieje ze wszysciutko bedzie dobrze ..trzymajcie kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Niutkaaa USG genetyczne też może być w 3d/4d ale częściowo dla lepszego podglądu pewnych szczegółów Kochana ale nazywa się USG genetycznym :) Widzisz to zależy od lekarza, bo ja chodzę prywatnie i państwowo do ginekologa. Prywatnie USG genetyczne miałam robione w 3d/4d i częściowo w 2 d ale zapłaciłam za nie 200 pln, zależało mi na dobrym lekarzu i na takiego właśnie trafiłam, maleństwo robiło takie fikołki, że podziwiam cierpliowośc pana doktora :)) Na NFZ miałam 2 tyg później USG genetyczne w 2 d, wyszły te same parametry czyli wszystko ok, natomiast nie dostałam płytki z filmem jak maleństwo sobie fika w brzuszku i tak szczegółowego opisu wyników badań - wiadomo wszystko na państwo ale też jestem zadowolona z lekarzy na NFZ :) Trzeba mówić, że jesteś w 12 tc i chcesz tzw. genetyczne oni już wiedzą co robić :) Później te 3d/4d robi się dla siebie tak naprawdę, widać dobrze płeć dlatego polecają je po 20 tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja USG miałam w piatek. Według miesiaczki był to 13 +4 na USg wyszło 12+4 no ale to normalne. Maleństwo ma 64 mm. Chodze prywatnie i płace 100 zł za każda wizyte i USG miałam też w tej cenie. Częściowo w 4 d i dostałam 4 zdjęcia mojego skarba. wszystko rozwija sie tak jak trzeba:) Maleństwo machało rączkami i tak fajnie się wierciło:) No i pierwszy raz usłyszałam bicie serduszka.....bezcenna chwila:) W 20 tygodniu będe miała USG 4d ale u innego lekarza bo mój lekarz nie ma uprawnień tylko kieruje do innych znawców:) Czuje sie super.....energia mnie rozpiera, brzusio już zaokraglony więc oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny witam z rana. Powiedzcie mi jak u was sprawa stoi z polozna srodowiskowa, bo mi u gina powiedzieli, ze do 20 tc musze sie do jakiejs zapisac, i dzisiaj wybiream sie do poloznej poleconej przez kuzynke, ponoc super babka, wszystko dokladnie tlumaczy i posiada duza wiedze. a i kiedy i czy wogole zapisujecie sie do szkoly rodzenia. * Co do roznicy usg genetyczne a zwykle to polega tylko na tym ze przy tym genetycznym lekarz szczegolowo bada dziecko- wytworzone narzady, przeziernosc karkowa, kosc nosowa i co tez wazne przeplyw krwi przez zastawke czy jest prawidlowe. * Justyna wspolczuje mdlosci bo u mnie coraz lepiej, a przed toba jeszcze wyjazdy. Alee twarda z ciebie babka dasz rade. Zycze milej i bezpiecznej podrozy. * Aniolek to twoje malenstwo duze juz jest i jak moje slodko sobie spalo. * Szczesliwa ona gratulacje dla zdrowego maluszka. Oby wsazystkie nasze dzieciaczki prawidlowo sie rozwijaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie rano :) Miałam wrzucić wczoraj zdjęcia malucha, ale pokazywał mi się komunikat że spamuje a w końcu goście przyszli i nie miałam już czasu, także już nadrabiam i wrzucam. Ale tak mnie wczoraj ten maluch podbudował że hoho :) Bo chodziłam od dłuższego czasu zestresowana i w ogóle zła na cały świat. A jak popatrzyłam jak fika to serce mi zmiękło. U mnie Pan doktor powiedział że na płeć to za wcześnie (13t0d według miesiączki). No ale teraz to nieistotne. Ważne że z maluchem wszystko wporządku. U mnie CMR wyniosło 6,1mm w 12w4d więc porównywalnie do Was. http://pokazywarka.pl/u1cxto/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja..?
Witam !!! Jak zwykle miałam długą przerwę...ale mój M miał urodzinki w sobote...w niedziele tez grillowanie a w poniedziałek morze..i jakos tak..:P:D>.. Jak się czujecie?..A przede wszystkim jak czują się mdłościowe kobitki?:) jest cos lepiej? Mi te mdłości przeszły raczej na dobre...I od wczoraj przeszłam na diete wysoko błonnikową..czyli jem płatki owsiane, owoce itp...muszę zmienić nawyki zywieniowe..bo inaczej się wykończę przez te zaparcia...;/;/ I mam kg na plusie...:(...No ale...Jestem w ciąży, także wolno mi;p:D:D mmelody - Masz 19 lat..i pewnie nie raz usłyszałaś " O Matko, w tym wieku i dziecko..".....A Ty powinnaś odpowiedzieć " niektórzy dorastają w wieku 25, niektórzy w wieku 30tu...a niektórzy wcale...i to moje życie.."..sama miałam dużo podobnych sytuacji..bo byłam na pierwszym roku studiów, kiedy zaszłam z moim synkiem....I co? i spełniam się w 100% jako matka, jestem na 3 roku, już w sumie skończyłam, teraz czekanie do września do obrony...i jestem w drugiej ciąży...Ważne jest indywidualne podejście...i to czy Ty się czujesz dobze z faktem , iż zostaniesz mamą..a obcym ludziom nic do tego..Ale to zapewne sama wiesz i zdajesz sobie z tego sprawę..:) Także w ogóle się nie przejmuj gadaniem.:) A co do wyboru położnej...Nic takiego nie musiałam robić w porpzedniej ciąży...po porodize w szpitalu musiałam wypełnić taki papierek, z którego szpitala chcę położną..i oni sami mi przydzielili, jak wróciłam już z maluszkiem do domu to położna mnie odwiedzała...:) Mam już odstający brzuszek..aż dziwne to..ale właśnie na samym dole brzucha..mam taki wypchany brzuszek...jestem teraz w 12 tygodniu...a na wizytę muszę czekać a ż do 31go..;/ szczesliwa_onaaa- ale dzidzia juz widoczna , śliczna:):)... Ja mam zamiar isc tak pod koniec sierpnia iść na usg 4d..i mam nadzieje, ze tez juz poznam płeć bobaska::)..chciałoby się dziewczynkę...ale jakoś w kościach czuję, ,ze będzie drugi chłopak...a dla chłopca imienia brak...bo nie mozemy dojść do kompromisu z mężem..;/ Życzę Wam miłego dnia! A ja dzisiaj chyba na lody się przejdę;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! szczesliwa_ona sliczne zdjecia maluszka i juz jakie duze. dziewczyny mam do was pytanie dotyczace bolu glowy,otoz od dwoch dni praktycznie bez chwili przerwy boli mnie glowa, wczoraj bylo juz okropnie a do tego wymioty, dzis obudzilam sie rano znowu z bolem glowy. czy jesli cos to sa jakies tabletki przeciwbolowe ktore mozna bezpiecznie brac w ciazy. lato w niemczech chyba dobieglo konca po 4 dniach slonca wszystko wrocilo do normy czyli znowu bedzie lalo :PMoj maz tez ma dzis wolne ale ogolnie zaplanowylismy wyjsazd na basen a teraz z planow nici bo zimno na dworzu tak wiec nie wiem co my bedziemy w domku robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×