Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5650456 Padlinka odeszła od Was po tych wpisach. Podobnie jak ona mam krwiaka, nawet tej samej wielkości i termin na styczeń. Z powodu nudy (ciąża przeleżana) czytałam wszystko co się da na kafe. Niestety na tamtym forum została zmieszana z błotem. Nie dziwie jej się, że miała dość. Jednak mogła zostać z WAmi, ciekawa jestem jak jej postępy w leczeniu. Mój krwiak już się wydalił. Czekam jeszcze aż przykleją się te błony pomiędzy którymi był. Mam nadzieję, że jeszcze 2 tyg. i wrócę do "żywych". Padlinka jeśli to czytasz, napisz jak potoczyły się losy z Twoim krwiakiem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Kamilla- mieszkam na starym miescie wiec daleko nie mam. na kazdej wizycie mam usg badanie teraz mialam tez cytologie to placilam 150zl a 8sierpnia mam polowkowe to níe wiem ile wyjdzie ale za poprzednie w 14 tyg placilam 100zl za badanie +90zl wizyta. Rozmyslam nad porodem w sw rodzinie badz raszei gdzhe mam bliziutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Niutkaaa23- chyba kazda ktora ma pierwszy miec porod sie boi ja to sie martwie by wszystko do konca bylo dobrze bo w kolo slysze o poronienach nawet w 6miesiacu wiec do porodu nie bede chyba spokojna moze wtedy gdy zaczna sie kopniaki jak sie pojawia mnie uspokoja i brzuch urosníe a wagag pojdzie w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety też od dobrego miesiąca mam problemy ze snem i strasznie mi duszno w nocy. Justynka bądź silna, akurat ciężki okres Wam się zdążył ale zobaczysz wszystko bedzie ok. Ja chodzę na NFZ do lekarza i też za każdym razem mam Usg na dobrym sprzęcie i jestem badana tam... Wszystkie badania typu krew, mocz, hiv i toxo miałam zrobione i nic nie płaciłam. Podejście mojej gin też jest ok więc nie mam powodów płacić za to skoro i tak muszą to wszystko pilnować. Chciałam się jeszcze pochwalić że od kilku dni czuję mojego maluszka i takie to piękne... Zwłaszcza wieczorami fika. Dość szybko go czuje bo córkę dopiero po 20tyg wyczuwałam. Boże czy u Was też tak gorąco? Ja już padam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Mój też tak fikał wieczorami. Teraz jest na etapie dawania znakow na pół siedząco badź gdy leże boczkiem czasem siedziac. Dzisiaj ogladałam program o adopcjach to chyba mu się nie spodobał bo poczułam silniejsze ruchy hi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniowaa
Ja chodze prywatnie bo gdy byłam na potw ciazy na nfz to tylko ja potwierdzila gin i nic wiecej zero pytań karty ciązy zero badania niczego wiem zeto kwestia trafienia na lekarza ale ja akurat czekać nie mogłam na wizyte u mojego ktora miałam dopiero po 3miesiacach. A tak to jestem spokojna i wszystko wiem takze lekarz na nfz nie musi dobrze prowadzic ciazy to kwestia dobrej woli. Trudno o dobrego lekarza nawet prywatnie i tez o sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczowa 16t 4dz. Z tymi lekarzami ja wiem że różnie bywa dlatego cieszę się że dobrze trafiłam. Siedzę z zimnym okładem na ramionach a na termometrze 38st. A w weekend ma być jeszcze cieplej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Styczniowa. No to moze gdzies sie mijamy bo ja mieszkam na Powstan. Jak urodzilam mlodego na Polnej powiedzialam ze nigdy wiecej bym tam nie chciala rodzic bo mialam zielone wody ktore juz zaczely odchodzic od 1 w nocy ciencie wykonali dopiero o 10 rano. Wiec bylam przez te godz jednym wielkim nerwusem. Raz na poczatku ciazy lezalam w swietej rodzinie. Kurcze nie ma takiego szalu i przepychania sie jak na Polnej. A Lutycka jakos mi nie pasuje moze to opinie innych ktore do mnie przemowily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilla...
Ja polowkowe z mlody mialam dwa razy jedne kolo 14 tyg. Pozniej kolo 24 i koszt 200 zl. Robila pani ktora przychodzi specjalnie do gabinetu pana doktora. I tez jest z Polnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My właśnie z powodu stresujących sytuacji i różnicy zdań z moim co do szczegółów, przełożyliśmy ślub, pobierzemy się, gdy dziecko urodzi się i podrośnie z rok. Ja mam naturę nerwową trochę, byle co mnie denerwuje, więc oszczędzę sobie tego. Teraz w ciąży chcę być spokojna. Pisałyście wcześniej o snach. Dość często śni mi się motyw, że mam karmić, ale dziecka nie ma, albo, że już niby jest po porodzie, ale go przespałam i dziecka nie widziałam jeszcze... :-) Do lekarza chodzę na nfz, do szpitala wojewódzkiego. Nie narzekam, opiekują się szczegółowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciąży mam tak dziwne sny że czasem dziwię się co w tej głowie siedzi. Co do porodu to śnił mi się raz i urodziłam bardzo dużego chłopca. Ale wiecie co jest dziwne- zanim zachodziłam w ciążę to miałam dwa razy właśnie sny że jestem w ciąży i za jakiś czas okazywało się to prawdą mimo że o tym nie myślałam. Jutro nareszcie wyjeżdżamy na upragniony urlop także nie będę się odzywać ale po powrocie wszystko nadrobię i proszę nie zapominajcie o mnie. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja na tym forum udzielałam się nawet na pierwszej stronie, ale później długo myślałam że jestem lutowa, więc zamilkłam - z góry przepraszam, jeżeli poruszę temat, który już był, ale nie jestem w stanie nadrobić TYLU stron... _______________________________________________ Ja nie płacę za same wizyty, a usg robi lekarka, która specjalnie przychodzi do mojego gienka i bierze za nie całe 30 zł. Tylko po ostatnim (najważniejszym, bo genetycznym) to zastanawiam się, czy oby na pewno ma dobry sprzęt skoro nie pokazuje ułamków przy przezierności karkowej, a nosek jakiś taki za duży w obliczeniach wyszedł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do karmienia piersią, ja chciałabym jak najdłużej się da :) Hartujecie już sutki? Mnie czasem bolą, ale miętoszę tak jak lekarz przykazał, a mąż jaki ma zaciesz, gdy mi pomaga :D Fajny artykuł o karmieniu w miejscach publicznych: http://www.edziecko.pl/rodzice/1,79353,14297719,W_kraju_pelnym__billboardow_z_cyckami__ona_karmila.html#Cuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(po jedynce, a przed przecinkiem wkradła się niepotrzebna spacja... usuńcie przy kopiowaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Majaaa2014 udanego urlopu :) Ja planuje karmić około 5 - 6 miesięcy. Mam nadzieje, że się uda. A jak się sutki hartuje? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łapiesz się za sutki, mniej lub bardziej delikatnie je naciskasz, wyciągasz, przekręcasz na boki. Łapiesz sutki i potrząsasz piersiami itd. Zawsze jak mnie pobolewa to powtarzam sobie "HARTUJ SUTA! przecież chcesz karmić jak najdłużej" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Wczoraj miałam cudowny dzień :) Zadzwoniła do mojej mamy ciocia, która nas zaprosiła na działkę za miasto piękne miejsce cisza spokój nie to co w mieście i całe dzieciństwo tam spędziłam :) więc nie wiele myśląc szybko autobus i pojechałam. Powiem wam, że tak się nawdychałam tego świeżego powietrza, że jak się usnęłam gdzieś chwilę po 22 tak się obudziłam pół godziny temu :) A dziś też czasu mało, bo spieszę się kwiatka kupić i jadę do teściowej na imieniny :) Ale ja jestem lotna w ten weekend :) heh Jak pisałyście o ginu to ja płacę za badanie i usg zawsze 150 zł co wizyta zawsze. Na genetycznym też 150. ta-monika - z tymi sutkami chyba masz rację, żeby hartować mnie mały ból irytuje, więc chyba muszę objąć też Twoją metodę :) ania_sz - to dobrze korzystaj z tej hurtowni nie przepłacaj, fajnie że już tak widać brzuszek:) u mnie też taki fajny bochenek :) przy niegdyś luźnych sukienek jest ładnie widoczny :) Zmykam miłego dnia życzę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam; Majaaa2014 milego urlopu,wypoczywaj i nie zapomnimy o Tobie. __________________________________________________________________ u mnie tez goraczki na dworzu kazdego dnia,mecze sie i najlepiej to basen i z wody nie wychodzic. dzis tez zamierzam sie wybrac i troche odstresowac. ___________________________________________________________________ jak czytam ile was kosztuja te wizyty u lekarza to jestem poprostu w szoku, po co czlowiekowi ubezpieczenie i te zasrane skladki skoro i tak za badania placic musicie. __________________________________________________________________ jesli chodzi o sutki to moj maz uwielbia je meczyc:) na poczatku mnie to draznilo ale teraz juz wszystko wrocilo do normy, tylko moje libido wciaz na maxa wysokie. Nie ma dnia bez sexu i przewaznie dwa razy mam nadzieje ze jesli nie odczuwam zadnych dolegliwosci to nie zaszkodze dzidzi. Czytalam gdzies ze sperma wywoluje skurcze macicy ale mam nadzieje ze nie we wczesnej ciazy? _____________________________________________________________ milego dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta monika dzięki za radę,na pewno skorzystam. Justyna to Twoj M ma ucieche z Ciebie:) jeśli chodzi o nasienie, to słyszałam, że ma takie działanie i czasem zalecana jest prezerwatywa, ale myślę, że skoro nie odczuwasz dolegliwości to wszystko ok. Dla pewności najlepiej spytaj lekarza. Dziewczynki, czy zastanawiałyście się już nad fotelikiem samochodowym? Naczytałam się, że te w kompletach od wózków najczęściej nie są za dobre. Siedziałam przed chwilą i śledziłam te testy i naprawdę można zwariować. Jak tak dalej pójdzie to osiwieję do stycznia.:)Ciężko coś wybrać, zwłaszcza jak się nie chce wydać na to majątku. Chyba szybciej bym wybrała auto niż wózek i fotelik. :)) Jak macie jakieś sprawdzone typy to dawajcie :) Aaa, i przeczytałam, że lepiej nie kupować używanego, chyba że od znajomych, kiedy mamy pewność, że fotelik nie brał udziału w żadnym zdarzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna29, ja kiedyś czytałam na ścianie w poczekalni do mojego gienka, że nasienie może przyspieszyć poród nawet o ok. 2 tygodnie, także w 9 m-cu lepiej uważać. A teraz? Pff, zażywaj z życia jak najwięcej :D _________________________________ Ja też jestem w szoku jak widzę kwoty, które wypisujecie. Ja za wizytę nie płacę NIC, a za usg 30 zł, a przy okazji pochwalę się, że mój lekarz dostał tytuł LEKARZA ROKU 2012 w plebiscycie Kuriera Lubelskiego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta-monika dziekuje :) tak wiec mam jeszcze dobrych kilka miesiecy bezstresowego seksu. Ostatnio moj maz mi powiedzial tak w zartach ze ja to go teraz tylko do jednego potrzebuje bo na rozmowy zbytnio ochoty nie mam. z tymi rozmowami to ma racje bo niestety przez hormonki nerwowa jestem i lepiej zamknac dziub niz powiedziec za duzo :P ________________________________________________________________ ta-monikaa to fajnie ze masz dobrego lekarza, bo w dzisiejszych czasach to wszystko o kase sie rozbija. kiedys dawniej moja pierwsza ciaze prowadzil lekarz w polsce i w 2004 roku tez byl lekarzem roku. najlepzse bylo to ze mial straszliwego zeza i nigdy nie wiedzialam gdzie on patrzy :P niestety dwa lata temu zmarl bo jego zona, bardzo dobry pediatra zginela w wypadku samochodowym a on po 2 tygodniach zmarl na serce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Cześć dziewczyny! Wczorajszy dzień zaliczam do najgorszych dni podczas całej ciąży. Leciałam samolotem ponad dwie godziny i to były najdłuższe godziny w moim życiu. Tak strasznie bolał mnie brzuch! Bardzo mnie rwał. Później żeby dojechać do miejsca docelowego musiałam jechać samochodem koło godziny. I stwierdziłam, że Hania nie lubi takich podróży. Już przez całą ciążę nie zdecyduje się na samolot! Na pewno nie! Mimo tego w samolocie przeżyłam szok! Była kobieta, no tak na oko kolo 35/40 lat, rozumiecie, że była sama, samiusia z 4 dzieci? i z torbami podręcznymi? Do tego wózek i bagaże normalne! nie wiem jak ona dała rade bo najstarsze z tych dzieci miało około 12 lat a najmłodsze w wózku kolo roczku. Bardzo cenie tak zaradne kobiety! i jestem pełna podziwu dla tej Pani. ____________________________________________ Po tym jak trochę autem zwiedziłam miasto dopadł mnie straszny głód mimo, że z 2 godziny wcześniej jadłam! Ten głód był tak straszny, że z tego wszystkiego zaczęłam wymiotować. Zdarzyło mi się to pierwszy raz przez tyle tygodni ale jak na ironie losu to nie przez mdłości a przez głód! Od wczoraj leżę w nogami do góry i dogorywam. Chcę dojść do siebie jak najszybciej by móc normalnie funkcjonować. A na sam koniec tej wypowiedzi napiszę Wam coś najważniejszego dla mnie. W 16 tygodniu i 5 dniu mojej pierwszej ciąży poczułam ruchy mojego dziecka! Od prawie tygodnia czułam dziwne bulgotanie w brzuchu, tak jak już wcześniej pisałam to porównywałam to do " włożenia łyżki do garnka i mieszania jak w zupie " Hania szykowała sobie miejsce bo jest coraz większa i przez te jej rozkopy i "przemeblowanie" teraz wiem, że to będzie silna babka bo te kopniaki są mocne. :) ___________________________________________________ Co do hartowania sutków to najlepszym, tzn. najbardziej sprawdzonym sposobem jest kupienie gąbki takiej do mycia ciała, która z jednej strony ma ostrzejszą powłokę i tą właśnie gąbką należy pocierać o sutki podczas mycia co nie oznacza, że pomoc męża ma pójść w odstawkę :) Miłego dnia mamusie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj styczniowa-mama2014 wspolczuje zlego dsamopoczucia :( trzymam kciuki zeby bylo lepiej. ja przez te goraczki tez ledwo zipie.pot mnie oblewa raz po raz a jeszcze teraz gotuje-masakra wzajemnie i tobie tez rzycze milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniowa mama 2014 - wspołczuje przezyc.... a gdzie lecialas jesli mozna wiedziec? skoro juz nie wsiadziesz do samolotu w czasie ciązy, to znaczy ze zostajesz tu gdzie przyleciałaś aktualnie? Gratuluję ruchów dziecka!!:):) Odnosnie własnie ruchów, to ja ośmielam się zaryzykowac i stwierdzić że też je czuję. Od ok tygodnia, pierwszy raz w sobotę 20 lipca, poczułam lekkie jakby uderzenie od środka, akurat w momencie gdy przypadkiem połozylam rękę na brzuchu. Z wrażenia aż podskoczylam. Chciałam więcej, ale juz nie było nic. Na drugi dzien znów cos poczulam, również późnym wieczorem kolo 22. I to byl ułamek sekundy, nawet nie zdazylam sie skupic na tym, by pomyslec czy to na pewno to. I tak juz bylo codziennie, z dnia na dzien coraz częściej. ale juz nie tak ze czułam to pod ręką, którą mialam na brzuchu. Tak juz mi się nie udało nic poczuć. A teraz wlasnie, siedze na kanapie, nachylona nad laptopem ktory stoi na ławie i w tej pozycji czułam parę razy jak mi sie tam cos rusza w dole brzucha:):):) ale nadal to są bardzooo delikatne ruchy. Jednak wierzę że to Dzidziuś mój;):) Odebrałam dziś moje wyniki moczu i morfologii. Z moczem wszystko ok, a w morfologii wyszła mi hemoglobina i hematokryt nieco poniżej normy. W necie wyczytalam ze powodem moze byc niedokrwistość, co często się zdarza w ciąży. Na razie nie będę się tym martwić, pewnie pani dr zaleci łykać żelazo i będzie ok:) Dziś jadę z mężem na noc do krakowa:) takze do jutra wieczorem pewnie się nie będę odzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz jakbys miala mozliwosc kochana to podjedz troszke czarnej porzeczki i zelazo wroci do normy,sok tez jest dobry z czarnej porzeczki. ja przy pierwszej ciazy tak robilam bo jak dostalam tabletki zelazo to mialam problemy z wyproznianiem i dlatego postawilam na nature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko zazdroszcze Ci tego libido wysokiego, bo u mnie to ostatnio wrecz odwrotnie:( Kochamy sie moze z raz w tygodniu. Narzeczony oczywiescie moglby codziennie, ale mi sie poprostu nie chce! ojc. W sumie to niektore z was sporo placa za wizyty. Ja mieszkam w malym miescie, ale jak na male miasto to i tak moim zdaniem place duzo, bo 70zl za wizyte u swojego lekarza plus usg 60zl u innego. Ten weekend mam wolny i zapowiada sie upal. Mamy ochote pojechac nad wode, ale sie waham troche, bo nie wiem jak to jest podczas ciazy. Wiadomo, ze nie bede lezala plackiem na sloncu, ale sam fakt, ze ma byc 32 stopnie u nas mnie przeraza. Nie chcialabym sie przegrzac zbytio. Pozatym juz w upaly ze 3 razy zrobilo mi sie slabo, wiec nie wiem. A czy wy dziewczyny uzywacie jakis samoopalaczy, albo balsamow brazujacych? Ja przed ciaza chodzilam raz na 2 tyg do solarium i powiem szczerze, ze bylam dosc mocno opalona. Teraz juz opalenizna schodzi:( kupilam sobie balsam brazujacy, ale zeby jeszcze mi sie chcialo nim smarowac....W sierpniu mam wesele brata i sie zastanawiam nad opalaniem natryskowym na ta okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniowa_mama2014, cholera, nie strasz! Ja w drugiej połowie sierpnia lecę do Rzymu, i jak do tej pory myślałam, że jedyną uciążliwością może być ewentualna wysoka temperatura... __________________________________________________ - Justyna29, dopiero się okaże, czy to rzeczywiście dobry lekarz - właśnie się zorientowałam, że zamiast toxoplazmowy IgM skierował mnie na IgG (przecież robiłam badanie w kwietniu i wiem, że nie przechodziłam wcześniej tego ustrojowstwa). Widać się machnął. __________________________________________________ - Ja też dopiero morfologię robiłam - mam 6 wyników poniżej normy (erytrocyty, hemoglobina, hematokryt, eozynocyty, limfocyty i bazocyty) :( Tyle, że mocz wreszcie wyszedł w porządku. - Jak dostanę żelazo do łykania to będzie pogrom - ja już się męczę z zaparciami... Chyba czas na sok z czarnej porzeczki :) _________________________________________________ Co do ruchów dziecka - mi często świdruje i jeździ w brzuchu, więc zanim będę miała pewność, że to nie jelita, upłynie dużo czasu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styczniowa mama 2014 szczerze współczuje, teraz wypoczywaj, byś szybko wróciła do normy. :) dziewczynki ja jeszcze nic nie czuje :(i nie mogę się doczekać. niutkaa23 możesz pojechać sobie nad wodę, ale musisz siedzieć w cieniu, przegrzanie organizmu jest bardzo niebezpieczne, ale dodam, że w cieniu też się opalisz. -No nie tak na czekoladkę :( ale będzie skóra muśnięta słońcem. Ja w ogóle nie przebywam na słońcu, a jestem bardzo ładnie opalona, tak delikatnie, ale i tak bije niektóre koleżanki, tylko, że ja zawsze szybko łapałam słońce i sporo czasu spędzam na powietrzu. Gdyby się nie udało, pozostaje opalanie natryskowe, słyszałam, że świetnie się sprawdza, ale różne opinie słyszałam na temat ścierania sie opalenizny, że mogą być jakieś smugi, czy coś. Poczytaj troszkę w necie, bo ja sama nie korzystałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×