Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
kasiax - właśnie w środę mam wizytę u lekarza z tymi wszystkimi ważnymi badaniami no i mam nadzieję, że dowiem się też coś więcej to zacznę szał zakupów :) nie ominę też pepco :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiax - właśnie w środę mam wizytę u lekarza z tymi wszystkimi ważnymi badaniami no i mam nadzieję, że dowiem się też coś więcej to zacznę szał zakupów :) nie ominę też pepco pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Hej Kochane Ja już po wizycie .. trochę mi zeszło zanim tu weszłam bo jeszcze kilka spraw na mieście miałam:( ----------------------------- Z dzidzią wszystko ok :) rozwija się bardzo dobrze:):) tylko niestety nie dowiedziałam się jaka płeć....powiedział ze za wcześnie i ze nie będzie jeszcze mówił:( szkoda bo już myslalam że będę mogła się do maluszka zwracać po imieniu:) tym bardziej ze ostatnio cos już mówił na temat płci...tzn tak wstępnie mi powiedział wtedy....więc byłam przekonana że teraz coś więcej powie..a tu nic Ale najważniejsze że jest zdrowe :) i tak fajnie pukał się rączką po główce...heheh Dziewczyny jestem tak wykończona że muszę mykać do łożeczka:) aaa no i witamy mamusię bliźniaków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja po wizycie :) Jestem mega zadowolona! ;) Po pierwsze- z maluszekiem wszystko ok, tak słodko machało rączką, mogłabym na to usg patrzeć godzinami. Wszystkie pomiary w porządku, więc jestem spokojna. Waży 140g i mierzy ponad 10 cm ;) - Po drugie- prawdopodobnie będzie dziewczynka! Jeszcze nie dał 100% pewności, ale "jajek" się nie dopatrzył. W ogóle tak super było widać maleństwo, jak się ruszało, wyginało! Mam oczywiście filmiki. Nie wiem czy na tą pokazywarkę filmik można też wrzucić, bo zdjęć nie mam. - Po 3 jutro jadę do szpitala na wyniki- morfologia, mocz itp. Lekarz trochę zaniepokoił się częstotliwością oddawania przeze mnie moczu i chce to sprawdzić- jest ordynatorem w szpitalu. W sumie dobrze, że tam pojadę, bo przynajmniej wyniki będą za free. - Mycha: Fajnie, że i u Ciebie wszystko ok. A ile maleństwo mierzy? Mąż zadowolony z wizyty? Borowski zawsze rozładowuje napięcie żartami, więc pewnie było śmiesznie... - A inne mamusie jak tam wizyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alergiczka myślę, że powinnaś iść do lekarza pierwszego kontaktu, on na pewno będzie wiedział, co może Ci przepisać w Twoim stanie i nie zwlekaj, bo to może być coś poważnego, tylko z rana zmykaj do internisty. kasiaxx gratuluje synka :)duży już jest, według kalendarza ciąży w necie, który ja czytam regularnie w 19 tc dzidzia ma 15 cm, a tu taka mila niespodzianka. Pewnie to sprawa indywidualna, ale fajnie że już taki chłopak duży. :) Justyna z racji remontu i nowych obowiązków rozgrzeszamy Cię, że rzadziej zaglądasz, ale odzywaj się regularnie, chociaż na chwilę. :) Ja też się cieszę, że widzisz poprawę, to jak światełko w tunelu. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Pamiętajcie, że synek potrzebuje teraz mnóstwo miłości, ale i jasnych zasad, które będą konsekwentnie przestrzegane - jest to niezbędne, by poczuł się bezpiecznie. I uważaj, z tym remontem. żebyś nie pomyliła siebie z Supermenem, przenoszenie mebli, czy nawet przesuwanie zostaw innym.:), a Ty nadzoruj :) Ja już zmykam do łóżeczka,bo jakaś zmęczona dziś jestem, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gunia- a jak czesto oddajesz mocz? Bo mi sie wydaje ze ja latam za czesto, w nocy min 3razy musze isc pomimo tego ze przed snem oprozniam pecherz. I tego moczu w nocy za kazdym razem naprawde mam sporo a staram sie nie pic przed snem. A w dzien to juz calkiem musze latac co 20-30 min ale najgorsze jest to ze chce mi sie tak nagle az boje sie ze popuszcze;/ nagle czuje ucisk na pecherz i doslownie musze biec do toalety a okazuje sie ze to tylko dwie kropelki;/ W pierwszej ciazy tak nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość: to ja mam podobnie jak ty. W dzień co 30min, w nocy 3-4 razy wstaje. Dzisiaj przed wyjazdem do lekarza zrobiłam siusiu w domu, ledwo dojechałam i znowu musiałam lecieć do toalety. Gin powiedział, że być może to jakaś infekcja, ale w sumie innych niepokojących objawów nie mam typu: pieczenie przy oddawaniu moczu. Myślę, że taka moja natura. Zobaczymy jutro co po wynikach. Dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli tak, przybył nam jeden mężczyzna - gratuluję Kasiax :):) - i jedna kobieta - gratuluję gunia! :):) Dobrze ze z maluszkami wszystko dobrze, a Mycha jak ostatnio Ci wspomnial lekarz cos o płci, to ja tam bym się tego trzymała :D X Szkoda Gunia ze filmiku nie zobacyzmy:(:( strasznie chcialabym to widziec. X Gosciu - to co napisalas o swoim moczu, wyglada mi na przeziebiony pęcherz. Jak cisnie strasznie, lecisz do wc, a tam tylko 2 kropelki. A boli jeszcze przy tym? przy sikaniu? Bo jak tak to na pewno przeziebiony pecherz. Ja wlasnie to leczę teraz. Pani dr powiedziala ze w ciąży nie wolno tego lekcewazyc. Jak mowilam jej ze przed ciążą mi się to zdarzało i samo przechodzilo po 2-3 dniach, to powiedziala, ze w ciazy samo nie przejdzie i moze długo trwac leczenie. Przepisała mi Femisept URO i mam brac po 2 tabl. dziennie przez 2 tyg, a jak nie pomoze to inny lek, furagin, on juz bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
witam moje kochane!!! ja juz po kapaniu i balsamowaniu a teraz chwila na relax:) musze jeszcze popatrzec w necie i pare rzeczy zamowic do nowego mieszkania a przede wszystkim wanne. w nowym mieszkaniu mamy prysznic ale strasznie maly i postanowilismy wstawic wanne z oslona prysznicowa tak zeby bylo 2 w 1 tylko nie wiem czy wziac lepiej normalna wanne podluzna czy lepiej rogowa?? jak juz z lazienka sie uporam to zamowie meble do pokoju dzieciecego i lozeczko(wkoncu :)) ______ kasiax gratuluje chlopca :D no i tego ze juz taki duzy _____ Mycha tak wiec pozostaje nam pozostac cierpliwe i czekac do nastepnej wizyty zeby sie dowiedziec co dzidzius ukrywa :) Moja kolezanka do konca ciazy nie wiedziala co urodzi i urodzila chlopca,mam nadzieje ze w moim przypadku dowiem sie wczesniej. _____ gunia to super ze z malenstwem wszystko w porzadku _____ >Maly mis dziekuje za rozgrzeszenie, wiecej grzechow nie pamietam za wszyystkie serdecznie zaluje... jesli chodzi o ten remont to staram sie nie dzwigac no ale za to maluje i duzo czasu spedzam na drabinie ale na malej wysokosci. wiecie ze zawsze zastanawiam sie jaki ciezar jest wlasciwie dopuszczalny bo wiadomo ze nie da sie uniknac niesienia zakupow czy innych rzeczy. _____ milych snow kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze ja coś dzisiaj napisze :) byłam całe popołudnie u mojej chrześnicy i się nią zajmowałam trochę :) upały nie dają o sobie zapomnieć więc dla mnie to przyjemne nie jest tym bardziej ze ja jestem z października i uwielbiam chłody :) także czekam na JESIEŃ z utęsknieniem :) __________________________________ Co do wózka właśnie licytuje nowy na allegro wielofunkcyjny spacerówka gondolka i fotelik samochodowy :) dla mnie ten wózek będzie jedynie potrzebny do wyjścia na zewnątrz bo nie wyobrazam sobie usypiania dziecka w wózku i bujania nim pozniej cale dnie i noce tak jak tu niektore dziewczyny piszą na kafeterii :) ale kazdy ma swoj rozum i robi jak chce :) ciekawa jestem czy wygram licytacje bo bardzo korzystna cena :) __________________________________ Kasia gratuluje synka i Gunia gratuluje córeczki :) Ja mam nadzieje że będzie to synuś :) nawet jak mówie do brzuszka to mówie Maciuś i wszyscy znajomi też się zwracają że Maciuś więc nie wyobrażam sobie jak by wyskoczyła córka teraz :) ale ja wizyte mam gdzieś po 20stym więc ohohohohoo jeszcze sobie poczekam :) ___________________________________ Trzymajcie się cieplutko i dobrej nocki życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka teraz to masz niezły meksyk z tym wszystkim :) ciesze się że z synem układa się coraz lepiej może dzięki temu ze poszedl do szkoły inaczej będzie się zachowywał :) Gratuluje też remontów i kupowania nowych rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_sz: kurcze nawet kombinowalam tak, że założylam fikcyjne konto na facebooku i tam wrzucić flimik, ale nawet tam miałam jakiś problem, wrrr :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
gunia na youtube mozesz wrzucic filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór dziewczyny:) melduję się i ja po wizycie u lekarza. Niestety na poznanie płci muszę nadal czekać. Gin.stwierdził ze jeszcze za wcześnie. Na tym badaniu 4d dopiero się dowiem bo to najbliższa moja wizyta. Poza tym wszystko w porządku, dzieciaczek się wiercił, ziewał, trzymał się za ucho:P serducho biło jak szalone:) Położna ,mnie ochrzaniła że w ogóle nie przytyłam-waga nadal pokazuje tylko 54kg. no ale przecież jem. Do następnej wizyty mam przytyć haha tylko jak. Witam nowe mamusie:) Gratuluje koleżanką synusia i córci:) Mycha251988 a my nadal czekamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Hejka Dzisiaj będę pierwsza tak z samego rana :) ------------------------------------------------------- Ania_Sz wcześniej dwa razy mi powiedział że dziewczynka.. za pierwszym razem to było dość wcześnie i powiedział że według jakiś tam parametrów i jego wieloletniej nauki- dziewczynka. Za drugim razem mierzył coś tam i wyszło niby że dziewczynka a teraz mówi że to za wcześnie:/ trochę się zdenerwowałam bo już myślałam że będę wiedziała co i jak. Jakiś wczoraj chyba zakręcony był heheh może dlatego że mówił że idzie na wolne i że nie będzie go 2 tygodnie, więc poczuł już urlop:):):) więc ja muszę jeszcze się wstrzymać z kupowaniem konkretnych rzeczy. ------------------------------------------------------------------ Gunia ja po ostatniej wizycie też miałam się zgłosić do niego do szpitala to mi zrobili tam badania:) Nawet nie musiałam czekać za długo bo powiedział że mogę wracac do domu a on wyniki moje odbierze i jak będzie coś nie tak to wziął nr telefonu. Na szczęście się nie odezwał ,a wyniki oddał i omówił na wczorajszej wizycie. Fakt badania za darmo:) tyle tylko co dojazd własnym samochodem:) Ale pielęgniarki bardzo miłe i on też :) zresztą wiesz jak jego humor się trzyma:) Mąż jak najbardziej zadowolony. Filmiki na penie są. Więc wszystko jak najbardziej gra.. a wizyta teraz 3 wrześnie ---------------------------------- Dzisiaj pogoda znowu nie za ciekawa, znowu upały zapowiadają a ja już tak nie mogę. Przez to że tak gorąco to nie mogę nic jeść:/ a jeszcze na dodatek schudłam:( Dziewczyny zazdroszczę Wam tego ze wiecie kogo nosicie pod serduszkiem:) życzę wszystkim miłego dnia:) zajrzę do Was później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
---------Malinowa---------- Dokładnie a my nadal czekamy :) Widzę że też masz problemy z wagą :( ja waże 50 kg w butach i w ciuchach:(:(:( hehe przytyć? łatwo mówić tylko jak ? pozdrawiam jeszcze raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mycha to ja bym sie trzymała, ze dziewczynka :-) Monia oby było u Ciebie tak jak sobie zakladasz, ja tez zakladalam, ze mój syn bedZie sam zasypial w łóżeczku. I tak było do momentu kolek, jak sie zaczęły to wszystko robiliśmy zeby zasnął. I usypialismy go bujajac w foteliku samoch. :-) wiec nie ma co mówić nigdy, bo życie płata figle ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita mam nadzieje ze uda się tak jak myśle :) wiem ze zycie pokazuje zazwyczaj inaczej ale nadzieja jest .. moja kolezanka dziecko od 1 miesiąca usypia w wózku i wózek po 5 miesiącach jest do wyrzucenia caly skrzypi rozwalony ale nie chodzi o wozek tylko o to dziecko ktore nie zasnie dopoki się nim nie potelepie w tym wozku i mówie szczerze to nie jest kołysanie czy bujanie tylko telepanie az dziecko podskakuje i tak jest dzien czy noc nie ma znaczenia :) nie chcialabym tak :) uwierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Od wczoraj śledzę wszystkie Wasze wpisy i gratuluję Wam Chłopczyków i Dziewczynek. Ja mam jutro wizytę i też nie mogę się jej doczekać. Licząc od początku ostatniej miesiączki moja ciąża trwa 14 tyg i 4 dni, więc mam ogromną nadzieję, że już lekarz zobaczy co nie co u moich maleństw! Mam pytanie do Was, konkretnie nie wiem którą datą mam się sugerować. Bo od poczęcia to 12 tydz i 4 dzień ciąży. I jeśli chcę poczytać o rozwoju maluszków nie bardzo wiem co mam czytać... Pomóżcie , bo na pewno jesteście super zorientowane, bo ja nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie:) kladiahhh ciążę się liczy od ostatniego okresu, chyba, że cykle są bardzo długie i z USG wychodzi duża różnica, to może wtedy inaczej. W twoim przypadku - to 14t i 4d, czyli 15tc. Upewnij się, jak będziesz u lekarza. Na poznanie płci, to bym się raczej jeszcze nie nastawiała, moim zdaniem to za wcześnie i duże ryzyko błędu, zwłaszcza, że u Ciebie rozwija się dwoje, więc mogą być odrobinkę mniejsze od "jedynaków" i tym bardziej trudno będzie dojrzeć. A nosisz bliźnięta jednojajowe, czy dwujajowe? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Hej kobietki :) zgłaszam się i ja po wczorajszej wizycie :) Mam już kartę ciąży i reżim łóżkowy został ze mnie zdjęty, ale mam prowadzić oszczędzający tryb życia. Dziecko sobie rośnie zdrowo, ma teraz 11,8 cm ile waży nie wiem :( Kim jest też nie bardzo wiem, ostatnio miało być chłopczykiem, ale teraz nie chciało się ujawnić :) Niestety jest straszliwie nerwowe i bardzo plącze się pępowinę, co mnie troszkę martwi, ale może się jeszcze odplącze :) Dodatkowo zostałam nastraszona szpitalem, jak przez tydzień nie podniesie mi się hemoglobina, bo w ciągu ostatnich 4 tygodni zjechała z 13,7 do 10 :/ Ciekawa jestem tylko jak ja mam to zrobić, żeby się podniosła, bo jem rzeczy bogate w żelazo, co prawda dostałam tabletki, więc może one coś pomogą :) ___________________ Wszystkim znającym płeć gratuluję, a wszystkie nie znające wspieram w cierpliwości :) ___________________ Witam serdecznie mamusię bliźniaków :) taaaakie podwójne to szczęście :) ___________________ Justyna, cieszę się bardzo, że synem męża jest co raz lepiej :) wierzę, że będzie jeszcze lepiej i lepiej :) chociaż pewnie też zdarzą się Wam jakieś gorsze chwilę, ale przecież wszystko jest do przezwyciężenia :) ___________________ Monbiaa jak idzie licytacja? Macie już ten wózek? ___________________ kladiahhh ja stosuję zasadę, że jeżeli w poradniku pojawia się 40 tygodni ciąży to liczą oni ją od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. W Twoim przypadku teraz byłby to 15 tydzień. Jeżeli poradnik jest 38 tygodniowy (bo na taki też udało mi się natrafić) to liczą oni od zapłodnienia, czyli dwa tygodnie mniej niż od ostatniej miesiączki :) ___________________ Ja dzisiaj z okazji mojej wielkiej wolności od łóżka zamierzam sama ugotować obiad. Kurczak grillowany z kaszą gryczaną i sałatką jakąś dobrą. Iść na spacer :) i wyprać pościel :) nawet nie macie pojęcia jak fajnie być znów zpionizowanym :) ___________________ Mi chyba nigdy nie uda się napisać krótkiego posta do Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Jak znosicie te upały? Ja już nie daje rady, siedzę cały dzień w domu i tylko wychylam się na chwilę z psem na spacer. kladiahhh - też mi się wydaję że na płeć za wcześnie, tym bardziej przy dwójce, ale może masz jakiegoś super lekarza co dojrzy różnicę. U nas jak widzisz jeszcze nie wszystkie znają płeć po wizytach a to już 18-20 tydzień. monbiaa - moja chrześnica też była tak 'bujana' że ja tylko patrzyłam czasem czy z wózka nie wypadnie :) ale później zaczęli ją przenosić do łóżeczka i usypiała już sama po jakimś czasie więc nie było tak źle przestawić ją. Ale do dziś (2,5roku) 'tita' musi być do spania, a to już mi się mniej podoba niż bujanie w wózku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulek niestety wczoraj były jakieś problemy na allegro i licytacja wydłużono do dzisiaj wieczorem także ciągle czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna29oooo
witajcie moje laseczki- ____ anulek ja uwielbiam te twoje dlugie posty przynajmniej jest co czytac,u mnie dzis sie troche ochlodzilo ale aktualnie cieknie mi pot po tylku bo stoje przy garach ,dzieci wracaja o 12.00 ze szkoly tak wiec spiesze sie z gotowaniem.odezwe sie pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie do słońca jest 48 stopni ! A w domu mam 35 więc nie da się wytrzymać nawet wiatrak nie pomaga ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Dziewczyny zastanwiałyscie sie nad wykupieniem znieczulenia zewnatrzoponowego do porodu, kosztuje chyba 250zł? Z tego co się dowiedziałam obecnie to znieczulenie NIE JEST REFUNDOWANE i podaje się go tylko w niektórych przypadkach (wskazania?)to tłumaczy ze moje rodzace kolezanki mowia ze albo im mowiono, ze jest za wczesnie albo za pozno na znieczulenie. 21 wiek a nasz "służba zdrowia" odmawia nam znieczulenia i niby nie potrafi wstrzelic się w moment w ktorym nalezy znieczulic!! Skandal. Do tego tez zastanawialo mnie to, ze te nieliczne ktore dostaly mowily ze mimo znieczulenia boli, a jakos moja siostra rodzaca w stanach dostala nie 1 a 3 dawki (tam znieczulenie jest obowiazkowe, kobieta ktora nie chce musi zlozyc zaswiadczenie na pismie) i mowila ze nie czula NIC, a na brzuszku mial taki czytnik pokazujacy kiedy ma przec. Ja chyba bede sie upierac na cesarkę, jesli w moim szpitaku nie pozwola mi kupic tego epiduralu. Zębów tez nie wyrywam na żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Miś - no właśnie nawet tego nie wiem czy dzieciaczki są jedno czy dwujajowe, bo jak się dowiedziałam,że to bliźnięta, to było ogromnym szokiem i do teraz jeszcze nie dowierzam. O nic więcej nie pytałam lekarza, bo nawet wtedy o tym nie myślałam... jutro będę dopiero wszystko wiedzieć. Dzięki dziewczyny za info... nie ma to jak być kompletnym laikiem w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy mysi sprzet
Karla. Ja dostalam znieczulenie na prosbe a raczej na blaganie ale tak jak piszesz okazalo sie za pozno, rozwarcie bylo juz za duze i nic nie pomoglo ,pomimo tego polozne wmawialy mi ze nic mnie nie boli;/ Nie wiem czy u nas w szpitalu jest taka obcja zaplace i mam ale jesli tak to ja napewno sie na to pisze. Oddalabym wszystkie pieniadze zeby tylko tak nie bolalo:( Chcialam porozmawiac na temat porodu z ginam ale on stwierdzil ze narazie to mam martwic sie o ciaze a nie o porod. Ale ja po pierwszym mam taka traume ze nie wiem jak urodze drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×