Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Mycha, czego ten Twój lekarz naćpał się przed Waszą wizytą? Bo ja bym chyba zeszła, albo sama zaczęła mu opowiadać, że jest facet, a może jednak kobieta, a może facet... Nosz jacy czasem lekarze się trafiają to aż nie do wiary... X zosia2007 witamy w naszym gronie i gratuluję syna :) X pomaranczowa - super, że weselisko udane, czekamy na fotki :) X a tak a propo ścian i kolorów - może mi coś doradzicie. Remontujemy właśnie sypialnię. sufit mamy biały, ale przełamany 4 belkami drewnianymi w bardzo ciemnym kolorze - prawie czarnym. Belki prostopadłe do okna. Okno w kolorze orzech. Planujemy ciemną podłogę (coś pod belki) i ciemne meble. Ściany no to już się zgodziłam z mężem na 3 białe, ale 4 musi być w kolorze. No i właśnie - w jakim? Co będzie pasować do ciemnego drewna? Myślałam nad takim szaroniebieskim ciemnym, ale polepiona podrzuciła mi pomysł jarzębinowego - taki czerwono-pomarańczowy byłby okej? Wariacji już dostaję i nie mogę się zdecydować :( Będę wdzięczna za jakieś sugestie :) Z całą pewnością odpada w przedbiegach zieleń, róż i fiolety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny po dłuższej mojej nieobecności, myślałam żeby się do was odezwać jak już będę znała płeć mojego dzieciaczka, żeby jak wy móc się pochwalić ubrankami itp. ;p niestety wczoraj na wizycie niczego konkretnego się nie dowiedziałam ;D Moja dzidzia zakryła wszystko nóżkami, ale za to ładnie pokazała buźkę i to jak połyka wody płodowe, cudowny widok ;) Niby moja cudowna pani ginekolog stwierdziła że wskazanie jest na dziewczynkę, ale zabroniła jeszcze kupować różowych ciuszków, bo naprawdę trudno coś wywnioskować z takiego usg na którym widać tylko kawałek pupy, niby nic nie dyndało, ale kto wie, może jest za małe by dyndać;D W ogóle to polecam bardzo moją panią gin. z Poznania dr Blankę Malkowską Walczak, ma bardzo miłe podejście do pacjenta i na wszystkie pytania odpowiada i zawsze robi usg i bada mnie dokładnie. Kolejną wizyte mam za miesiąc i wtedy mam nadzieję, że już wszystko będzie jasne i zaczne wreszcie szał zakupów ;D Mój ukochany obiecał mi że poświęcimy na to cały dzień jak już w końcu się dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aizus Co do kolorów ścian to tak myślę, że do koloru drewna ładnie by się komponował jakiś ciepły kolor - pomarańcz albo ta jarzębinka o której pisałaś wcześniej. Szarobiebieski to zimny odcień i z ciemnymi meblami ... no nie wiem, decyzja kochana i tak należy do Ciebie:) I dziękuję za miłe przyjęcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz mysle ze ta jedna sciana w kolorze czerwonym, mniej lub bardziej intensywnym do sypialni to bardzo dobry pomysl. Kolor zmyslowy i energetyczny wlasnie niedawno czytalam ze fantastyczny do sypialni. Jutro mam wizyte u gin i usg polowkowe. Juz cala rozdygotana jestem. Trzymajcie kciuki :-) Mam nadzieje ze dowiem sie jutro czy chlopiec czy dziewczynka i ze wszystko ma gdzie nalezy i ze cale i zdrowe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polepiona trzymam kciuki aby wszystko było w porządku z maleństwem i abyś się dowiedziała kogo nosisz pod sercem. A ty trzymaj za mnie kciuki żeby moja gin zrobiła mi usg i żeby też było widać kto we mnie mieszka. A o której masz wizytę? Ja o 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja no pewnie ze bede trzymala kciuki :-) Usg mam o 12 a gin o 13, bo w lux medzie wlasnie tak wszystko osobno jest. No ja juz 8 tygodni dzidzi nie widzialam bo moja gin bardzo oszczedna jesli chodzi o usg jest i mawia ze bedzie tyle ile potrzeba :-P Ahhh jutro groszka zobacze nareszcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aniołek Fajnie, że jesteśmy z jednego miasta. Może się spotkamy w jednym szpitalu:) Masz zamiar rodzić u nas? Ja jeszcze pracuję, więc nie mam za wiele czasu na forum, ale w miarę możliwości będę zaglądała. A Ty na kiedy masz termin? Zdradzisz do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy dobrą tabelkę skopiowałam, ale była ostatnia, no i pozwoliłam się dopisać:) Majaaa2014 - 29 - ______ - 02.01.14 - płeć nieznana Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- płeć nieznana Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek(chyba) KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
hej melduje sie:) wlasnie smaze nalesniki i w przerwach pisze. No u mnie czasu ciagle brak ale moj maz od dzis juz odzie do pracy czyli od 17.00 do rana bede sama . nie zebym plakala bo jak on jest w domu to mi strasznie d*pe truje, co chwile choc idziemy polezec,choc poogladamy telewizor a ja lubie czasem troche spokoju :P _______________ cytrynka a gdzie ty swoje spodnie kupowalas? ja kupilam swoje w C&A a wczesniej kupilam jedna pare w KIK w gumke w pasie czarne w male biale kropeczki no i na troche jeszcze mi starcza. Do tego mam duzo legginsow ktore kupuje przewaznie u turkow bo maja rozne kolory i fasony. _________________ Mycha no rzeczywiscie to masz cyrk jesli chodzi o plec ,ja mam tylko nadzieje ze moj doktorek sie nie pomylil. _____________ pomaranczowa no nareszcie sie odezwalas,slub, wesele a noc poslubna? zartuje :D ja ci juz mowilam ze twoja tandetna suknia tez mi sie bardzo podoba ;) ___________ aizuz jesli chodzi o kolor to jak najbrdziej jarzebinowy,niebieski jest zimny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
Umowilam sie na 23.11 na sesje zdjeciowa z moim mezem i oczywiscie z brzucholkiem. Pani fotograf przyjedzie do domku,przywiezie swoje tla i rekwizyty i jest to specjalna sesja dla kobiet w ciazy i partnera. Sesja wypada akurat na tydzien po moich urodzinach tak wiec prezent jak znalazl,moj na poczatku troszke sceptycznie byl nastawiony ale go ladnie poprosilam. jeszcze nigdy nie robilam takich zdjec ale ciesze sie jak dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia zastanawiam się jeszcze na Biskupcem...u nas mam nie miłe do czynienie z Urbaniakiem i znając moje szczęście to trafie na jego dyżur zapewne... chodzę prywatnie do Biskupca do Rottke a termin na 17 stycznia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko. U mnie pogoda dzisiaj przepiękna.:) Oczywiście trzymam kciuki za Was dziewczynki i za wasze wizyty, by przebiegły sympatycznie i by lekarze okazali się bardziej rozgarnięci niż ten u Mychy;) Oby dzieciaczki pokazały wszystko, co należy. A Tobie Mycha współczuję, może rzeczywiście umów się do innego na USG. Aizuz ja tez popieram, odcień czerwieni będzie idealnie pasował. Oj dopiero się będzie działo w sypialni...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko też się zastanawiałam nad taką sesją no ale zobaczymy:) Widzę że Ty też Skorpion:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Babycake85
Hej dziewczyny Nie wiem czy umieszczam post w odpowiednim dziale ale pomyślałam ,że tutaj jest was naprawdę sporo i może tutaj uzyskam od Was może jakieś odpowiedzi/ rady na część moich pytan/wątpliwości..al e może zacznę od początku Jestem w 5 mscu ciaży (termin porodu 18 styczeń :))) i zastanawiam się gdzie bym chciała urodzić moje dziecko...dodam również ,że sama tam się urodziłam i mieszkałam w Niemczech ponad 13 lat... moi rodzice mieszkają i pracują w Niemczech i od samego początku namawiają mnie na poród tam....bo lepsza opieka medyczna itp itd moja siostra również urodziła tam dziecko i jest bardzo zadowolona... za to tutaj mam umowę o pracę i wyjazd tam byłby równoznaczny z wypowiedzeniem z pracy by móc się tam zameldować oraz mieć ubezpieczenie...wiem, że przez pierwszy rok otrzymywałabym Kindergeld w wysokości 184 Euro + Elterngeld 300Euro co wychodzi mniej niż dostaję obecnie tutaj w PL...ale najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka oraz profesjonalna opieka medyczna , szczepionki itp. znowu tutaj w PL pol roku urlopu macierzynskiego jest płatny 100% kolejne pół roku już tylko 60% a roczny urlop macierzyński 80%...proszę poprawcie mnie jeśli się mylę przepraszam za tego chaotycznego posta ale rozważam wszystkie możliwości, plusy i minusy takiej sytuacji... chce wszystkiego co najlepsze dla mojego dziecka..a pieniądze to tak naprawdę sprawa drugorzędna... Jeżeli są tu jakieś kobiety które mają porównanie między porodem w PL i DE to bardzo baardzo proszę napiszcie o swoich doświadczeniach :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek, powiem szczerze, że nie wiem kto to Urbaniak, nie natknęłam się na niego 6 lat temu jak rodziłam córkę. Teraz chodzę do Simsona, i nie narzekam. Co do Rottke to słyszałam wiele pochlebnych opinii ale na każdego coś się znajdzie jak się poszuka:) Co do szpitala to mnie osobiście nic nieprzyjemnego tu nie spotkało na szczęście. My podjęliśmy decyzję, że rodzimy tutaj - zawsze to na miejscu. A w styczniu z pogodą może być różnie - a z moimi zdolnościami do panikowania to nic dobrego by z tego nie wyszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia i bardzo dobrze ze nie miałaś z nim do czynienia i mam nadzieję ze go nie poznasz:) cham i tyle... a do Simsona też się na nim zawiodłam ale oprócz Rottke w Mwie to i tak najlepszy lekarz ze wszystkich tak uważam.... Ostatnio się śmiałam do męża że ja zdecyduje dopiero jak się akcja porodowa zacznie do którego szpitala jechać:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka taka sesja to też moje marzenie :) dziś właśnie przeglądałam oferty takich sesji, ale jeszcze troszkę za wcześnie. Może końcem października się wybiorę... Mój mąż jest przeciwny, ale ja sesję i tak zrobię - sama lub z nim :) Chociaż ostatnio się pytał kiedy się taką sesję robi więc może, może coś tam u niego drgnęło :) X Babycake85 - decyzja należy do Ciebie. Ja tylko powiem, że to co napisałaś o macierzyńskim w PL się zgadza. A osobiście jeśli miałabym taką możliwość to pewnie bym wyjechała. No ale tak jak piszę, decyzję musisz podjąć sama/wspólnie z partnerem. Krzywdować się Wam tam raczej nie będzie :) A może Justynka coś Ci pomoże w tym temacie. X Dziękuję Wam za wszystkie rady co do koloru... Muszę się jeszcze grubo zastanowić :( Niebieski, granatowy mi się bardzo podoba, ale może właśnie za surowo się zrobi. A czerwony niby pasuje, ale przez ostatnie 4 lata mieliśmy 3 ściany szare i 1 właśnie krwistoczerwoną. No i nie wiem, czy nie chciałabym zmiany... Się zobaczy, może mój mąż coś wykombinuje... Niemniej dziękuję za sugestie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
Hej, hej :) właśnie zbieram się do wyjścia z pracy :) Wczoraj wymyśliłam, że dla zdrowotności, będę wracała większość drogi piechotą, a jak się zmęczę to wsiądę w tramwaj, więc dzisiaj będzie to dla mnie dzień próby :) _____________ Pomarańczowa i Polepiona - mail do Monbiaa jest na stronie chyba 131 albo w okolicach :P Ja męczyłam naszą kochaną Monikę dość długo i namiętnie, bo materia martwa stawiała mi opór :) ale Monbiaa zniosła to dzielnie, więc jak chcecie to napiszcie do niej maila, można wtedy podać adres nawet bardziej oficjalny, bo wydaje mi się to całkiem bezpieczne :) _____________ Zuzia ja bym stawiała na pomarańcz albo czerwień, chociaż ja mam raczej spokojne usposobienie, więc raczej pomarańcz wydaje mi się ładnie pasujący do ciemnych elementów. Niebieski wydaje mi się zimny i trochę mrocznie może się zrobić, chociaż Ty wiesz jak to wygląda w praktyce, bo może tylko moje wyobrażenie tak podpowiada :) _____________ Pomarańczowa bardzo się cieszę, że impreza się udała i czujesz się szczęśliwa w nowej roli :) teraz to już tylko pozostaje życzyć ponownie Ci samych szczęśliwych dni i domagać się jakiś fotek :) _____________ Zosiu czuj się powitana również przeze mnie _____________ Mycha ja bym poszła jeszcze raz na USG, bo moja ciekawość nie zna granic, a jeszcze jakbym była tak podsycana przez lekarza, że raz mówi tak a raz tak, to już bym w ogóle nie mogła wytrzymać z tą niepewnością. Zwłaszcza, że lekarz wybitnie robi to z dziwnego poczucia humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monobia podeslalam Ci info z adresem email na Twoja skrzynke:-) mam nadzieje ze doszlo bo tam jaks spacja byla w mailu Twoim i teraz nie wiem, ja bez spacji poslalam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
Babycake przedewszystkim zaczne od poczatku czyli od gratulacji. Ja mieszkam w niemczech od 3 lat moja mama od 9 lat. Wczesniej zylam w Polsce i za zadne skarby wyjechac nie chcialam ale zycie mnie zmusilo ze musialam uciekac przed moim bylym i takim sposobem wyladowalam u mojej mamy. z mama mieszkalam tylko 2 miesiace ,zaraz wynajelam swoje mieszkanie no i bylo coraz lepiej. Jestem Polka i ciesze sie ze mam polskie pochodzenie i jestem dumna ale jesli o porownanie chodzi to naprawde porownania nie ma. wiem ze nie chcialabym juz wrocic do Polski. jak czytam ile wy placicie za badania czy usg to jestem w szoku, ja na szczescie na kase chorych za nic nie musze placic i nigdy jeszcze prywatnie u lekarza nie bylam. samo kindergeld 180 euro a rodzinne w polsce 50 zl.pewnie zaraz dostane opierdziel ze namawiam cie na wyjazd no ale jesli mam byc szczera to tak to wlasnie wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
aj faktycznie pójde do innego. Jutro spróbuje na NFZ przyjmuje wiec jak się uda to do niego pojde. Wiadomo ze ciesze się ze z dzidzia wszystko wporządku ale jednak chciałabym wiedzieć jaka płeć a meczy mnie to takie zbywanie i głupie żartowanie. tym bardziej że za wizyte płace. -------------------------------------- Dzięki dziewczyny za odzew. ----------------------- aizuz ja bym trafiała właśnie w pomarańcz bo to taki ciepły kolor:) bardziej przytulny od niebieskiego ------------------ Justyna zazdroszczę Tobie tej sesji:) u nas jakos chyba nie ma jeszcze na to mody chociaż kiedyś gdzies widziałam w tv że mamy proszą o sesje zdjęciową (taka specjalistyczna) po porodzie. Tzn jakos dzień czy 2 dni po. I ze są wtedy jakos tak wymalowane, uczesane. I że niby niektóre szpitale proponują swoich fotografów ------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzinne w pl wynosi 110 zl a nie 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
Mycha u mnie w szpitalu tez w momencie przyjecia pytaja czy chcesz sesje po porodzie z dzieckiem no i tata, wtedy masz czas na przygotowanie sie makijaz i takie tam p*****lki ale musisz tez wyrazic zgode ze jedno zdjecie idzie do gazety. raz w tygodniu ukazuja sie w tej gazecie zdjecia mam z dziecmi urodzonymi w tym szpitalu, to reklama i da szpitala i dla fotografa zarazem.nad tym tez sie zastanowie :P Puki co zrobimy sobie sesje z mezusiem w domku na spokojnie i mam nadzieje ze obedzie sie bez stresu bo tak jak mowie nigdy takiego czegos nie robilam a niektore zdjeci a niektore zdjecia z tych ktore przegladalam sa bardzo intymne . tutaj link do pani fotograf mozna sobie poogladac http://www.fotovika.eu/pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
ja za żadne skarby bym niechciala mieszkac w Niemczech ,no ale jak się niema wyjścia ,ja uwielbiam polske i zyje mi się tu bardzo dobze to zależy jaki ktoś ma status materialny ,ja nienazekam i nieodczuwam zadnych prywatnych badan ,chodz niepracuje bo utrzymuje mnie mazale jestem zadowolona z zycia w Polsce to tylko chodzi o to jak kto zyje i ile zarabia czy musi uciekać za granice czy nie i tyle ,mam nadzieje ze nikt mnie zle nie zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
to calkiem sporo skoro rodzinne w polsce wynosi 110 zl,mozna dzieciaczka caly miesiac utrzymac. w niemczech to 720 zl.napisalam 50 zl bo za moich czasow tak bylo i kupowalam za to paczke pampersow dada i paczke mleka bebiko. no a za te 110 zl to juz sie obkupic mozna jak cholera. sorki ale denerwuje mnie podejcie panstwa do kobiet i dzieci przeciez to smiech na sali,za te 110 zl to nawet porzadnych zakupow nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
kams29 nikt nie bedzie sie obrazal za szczerosc ja tez bylam przeciwniczka wyjechamia za granice bo mialam dobra prace w polsce i swoje mieszkanie ktore go do dzis nie sprzedalam ale zycie zrobilo mi niespodzianke w pewnym momencie i wyjechalam . a teraz porownujac nie chcialabym wrocic choc sentyment mam ogromny do Polski. wiadomo tutaj ulozylam sobie wszystko na nowo i w obecnej sytuacji tu jest mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Justyna widziałam zdjęcia:) bardzo fajnie to wychodzi:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Ja jutro mam wizytę o 18.45. Jakoś mam duże zaufanie do mojego lekarza i wierzę mu na słowo jak powiedział że to dziewczynka, więc moja wyprawka jest już w dużej części różowa :) Co do kolorów ścian to my mamy kolorowe bardzo, bo wynajmujemy mieszkanie i tylko w jednym pokoju zmieniliśmy kolory. Więc duży pokój - żółte ściany, jasny żółty sufit. W kuchni płytki na ścianach, a sufit w kolorze ścian w dużego pokoju (żółty). Przedpokój pomarańczowy sufit biały, sypialnia fioletowa (dwie ściany ciemniejsze, dwie jaśniejsze), w łazience żółte drzwi i niebieski grzejnik :D hehe więc cała tęcza jest. A niebieski mi też się strasznie podoba, więc ja jakbym miała dość czerwieni pewnie bym jakiś niebieski lub turkus na ścienie położyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×