Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gunia twoj lekarz ma dobry sprzet? :D hmmm haha Tak mi sie skojarzylo i musialam to napisac:D pozdrawiam wszystkie kobietki slonecznie z rana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
witam z rana ja jjem sniadanko i jade z mama do miasta bo ona chce do fryzjera a ja sobie pochodze po sklepach. obiecalam sobie ze kupowac nic nie bede ale czy akurat wytrzymam to nie wiem:) ___________ ania_sz no swietnie skojarzenia raniutko masz,oj glodnemu chlepb na mysli :) ____________ gunia biorac pod uwage ze twoj maz pracuje w niemczech to jak najbardziej puki sie da to zyjcie w Polsce,tzn.dopuki euro do polski nie wejdzie. Gdybym ja z moimi zarobkami w polsce byla to bym miala okolo 6500 zl miesiecznie sama no ale niestety w moim przypadku tak sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę że prawie same skorpiony na forum - ja również. Jadę z córka do szkoły i mam zamiar dziś trochę sklepy zwiedzić bo do 13 muszę jakoś czas zabić żeby doczekać się wizyty. Ja już chyba coś z głową dostaje bo dziś całą noc mi się śniła dzidzia i patrzyłam czy to dziewczynka czy chłopiec. A pewnie skończy się tak że wyjde bez usg. Trzymajcie kciuki żeby jednak było i żebym zobaczyła moje słoneczko. Karla mieszkanie piękne, bardzo gustownie urządzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
hej byłam u innego lekarza ale tylko na ta jedna wizyte. Zrobił mi usg i powiedział ze z dzidzią wszystko ok. Jak go zapytałam o płec to powiedział że nie będzie mi jeszcze mówił bo trochę za wcześnie i nie chce mnie wprowadzać w błąd żebym jeszcze troszkę poczekała. --------------------------------- gunia to mi właśnie tez tak zartował..... ale mi tyle razy mówił na tej wizycie ze raz tak raz tak że dlatego nie wiem co jest prawda. ja sprawdzałam fotografa akurat w koszalinie to wiem ze robią to bez problemu a jeżeli chodzi o Świdwin to jest faktycznie dziewczyna i ona mieszka tam na osiedlu wojskowym. Kiedys byłam u niej ale w innej sprawie i nie bardzo mnie przekonała bo stronke miała fajna ale okazało się ze te zdjęcia na stronce to były skopiowane od kogos a ona jako fotograf to robiła zdjęcia tylko swojej rodzinie wiec mowi ze nie ma doświadczenia a pieniędzy chciała tyle ze ho ho. Ale to było 2 lata temu przed moim ślubem wiec może cos się trochę zmieniło./ a gunia dzisiaj byłam u Pietrasa myślałam ze to jakiś dziwoląg ale okazał się wporzadku nawet dał mi skierowanie na morfologie i mocz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, znowu bardzo długo nie pisałam ale starałam się chociaż czytać. W weekend byłam z moim M.trochę odpocząć w kłodzkich terenach. W poniedziałek też byłam u lekarza i niestety nadal nie wiem kogo noszę pod sercem...bo mój lekarz stwierdził,że jeszcze troszkę za wcześnie:( co mnie bardzo dziwi bo niektóre z Was już dawno wiedzą, ale 12.09 idziemy na usg 4d - połówkowe i mam nadzieję,że tym razem już się dowiemy. Wczoraj udało mi się wygrać licytację ze śpiworkiem do spania, używany ale bardzo ładny i z przesyłką 19.50:) a teraz właśnie zniosłam od siostry karton z ciuszkami i biorę się za przeglądanie,sortowanie, to po chłopcach ale jakby co dziewczynką tez ładnie w niebieskim, zielonym i beżu - nie wszystko musi być różowe:) sukienusie dokupię jesli okaże sie ze bedziemy mieli córcie-a bardzo bym chciała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCHA: Ja tez bylam ostatnio zmuszona pojsc do Pietrasa, bo Borowski byl na urlopie. Szlam z lekkim stresikiem, bo nasluchalam sie o nim, ale faktycznie bylo ok. Szkoda, że nie powiedzial ci plci. Nie bylo widac? W sumie u mojej kolezanki, ktora urodzila w tym tyg. praktycznie do 9 m-ca nie bylo widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tylko na chwilę bo niestety muszę zbierać się do szpitala- ciąża z ryzykiem bo nadal mam za wysokie ciśnienie i wysyła mnie moja gin na badania. Płci nadal nie znam, może w szpitalu ktoś mi powie. Także mogę być nie nieobecna kilka dni bo nie wiem jak z netem w szpitalu a ja pakietu w tel też nie mam. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
maja trzymaj sie a my trzymamy kciuki za ciebie.buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Bardzo dziękuję za miłe słowa :) ............................. Aizuz w sypialni też mam te słupy, ale cieżko ją sfotografować bo mimo, ze duża to cała jest skośna, nie mam tam wielu mebli. Teraz planuję pokój synka, ale myślę, że zajmę się nim w listopadzie. Co do stolika to zrobiłam sama z półpalet (takie mniejsze europalety), jest z szybką na kółeczkach. Siostra robiła łózko i wyglada super. Z palet w ogóle można zrobic dużo fajnych rzeczy. ,,,,,,,,,,,,,,,, W temacie płci, to faktycznie jak lekarz ma zły sprzęt, albo dziecko układa się niefortunnie to wtedy trudno rozpoznać płeć. Ale myśle, że w przypadku usg połówkowego słabego sprzętu nie powinno się używać, a usg trwa na tyle długo, że można sprawdzić wszystko z każdej strony. Mi lekarka nawet paluszki liczyła, pokazywała żyłki w gałkach ocznych, każde jądro, nerkę....... ogólnie wszystkie elementy malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaa - trzymaj się ciepło. Kciuki zaciśnięte, żeby w szpitalu się wszystko unormowało. X karla ja właśnie będę robić z palet łóżko :) kumpel już mi zbiera euróweczki :) X ja dziś dzień mieszanych uczuć. Z jednej strony szczęście, bo zostałam pierwszy raz ciocią, z drugiej zaś dół bo od października zostaję bez umowy o pracę, a co za tym idzie bez macierzyńskiego... Jakie to życie jest p******e...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam na chwilkę by się przywitać, bo jakos nie mam weny do pisania:( Majaa ja również trzymam kciuki za Ciebie i dzidzię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja trzymam kciuki by wszystko dobrze bylo!!! Ja tez juz po wizycie, chyba bedzie dziewczynka :-D corunia mamuni i tatunia :-) Takze wszystko jak najbardziej wporzadku i rosnie nasz groszek zdrowiutko ( dzisiejsza waga 423 g, klocuszek nasz hehe). Ale jestem szczesliwa :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
majeczko trzymaj się dobze ze jesteś w szpitalu pod opieka będzie dobze ,kiedyś ktoras z dziewczyn pisala o oleju lnianym ja tez kupiłam ale ze względu na smak niemoglam go pic dziś zmieszałam z jogurtem 2 lyzeczki i super nic nieczuc będę tak robic ,ktoras wlasnie pisala ze z jogurtem je dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) U mnie w sumie bez zmian. Dzisiaj gotowałam obiad i tak mi zaczął boleć brzuch, że myślałam, ze zejdę. Po odpoczynku trochę mi przeszło, ale dalej jest mi niedobrze :( powtarzam sobie, ze jeszcze tylko 4 miesiące (dokładnie 4, bo termin mam na 5 stycznia) i przejdą dolegliwości. . Zuziu strasznie mi przykro :( a jakbyś poszła na L4 to nie rozwiąże się problem z wynagrodzeniem? ja się nie znam na prawie pracy, ale ktoś tam kiedyś kombinował z tym ZUSem. . Co do wyjazdów, to sama bym się zdecydowała na taki wyjazd, gdyby nie kredyt hipoteczny i dziecko. Już raz zmieniłam miejsce zamieszkania na PL (bardziej decyzja rodziców niż moja, gdyż miałam 12 lat, kiedy przyjechaliśmy do PL) zdecydowałabym się drugi raz na taki krok. . Justyna świetny pomysł z prezentem na urodziny :) . Dziewczynki żegnam się i życzę miłego wieczorku :) PS. Szkoda, że niektóre z Was przeszły na FB :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
U mnie dzisiaj dzień jak co dzień :) rano śniadanko, potem rytualny tłok w tramwaju, potem praca, praca, praca,praca. Potem zjadłam sobie wszystko, co sobie do jedzenia przygotowałam i głodowałam do 17:/ ale się nie poddałam i do domu wróciłam piechotą bez tankowania energii w jakiejkolwiek cukierni, którą mijałam po drodze, a było ich trochę :) Wcześniej nie zwróciłam uwagi, że jest ich aż tyle na tak małym terenie oraz że nawet występuję na trasie mojego przelotu czekoladziarnia, z której tak ładnie pachnie :) tak czy siak byłam przekonana, że umrę z głodu, ale nic takiego się nie wydarzyło :) było to dla mnie przeżycie heroiczne wręcz, bo od słodyczy jestem uzależniona, dlatego tak się tym chwalę :) Jutro czekają mnie badania krwi, na szczęście jeszcze nie glukoza, tylko zwykła morfologia, jednak bardzo ładnie proszę o trzymanie za mnie kciuków, żeby moja hemoglobina nie spadła, bo ja nie chce znowu żadnych zastrzyków!!! ______________ Mycha może dziecię się tak niefortunnie obraca, że nie widać :/ Moje ostatnio jedną rękę trzymało sobie z przodu o drugą macało się po pupie, więc chyba się wstydziło, albo poznawało swoje ciało :P ______________ Maja powodzenia w tym szpitalu, będę bardzo mocno trzymać kciuki, żeby wszystko przebiegło jak najbardziej pomyślnie ______________ Polepiona duża dziewczyneczka Ci rośnie :) gratulacje :) ______________ Malinowaa, ja mam wizytę 9 września i też liczę, że tym razem dziecko będzie lepiej współpracować :P niby koło 12 tygodnia pokazało, że jest dorodnym chłopczykiem, ale lekarz powiedział mi, że mam się tym specjalnie nie sugerować i że jest to tylko prognoza, więc czekam na bardziej precyzyjne wieści :) Tak, czy siak nieważne jakiej będzie płci, ważne żeby było zdrowe :D chociaż gdzieś czytałam, że większość kobiet w ciąży marzy o dziewczynce :) Jeszcze mam do Ciebie pytanie :) wybierasz się do szkoły rodzenia? Jeżeli tak to, o której myślałaś? Na borowskiej niby można od 26 tygodnia, ale nie mam o niej żadnych opinii, a o innych jeszcze nie robiłam wywiadu :P ______________ Kams mi smak i zapach oleju też dobrze neutralizują soki warzywne (pomidorowy, albo wielowarzywny) tylko, że je też nie każdy lubi, ale jakbyś na odmianę jogurtom kiedyś chciała spróbować to polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia jestem na L4 i będą mi płacić 100% do dnia porodu, a potem 1000zł becikowego i radź sobie obywatelu... Wkur*** mnie to państwo... No nic... Jakoś będzie to się musiało poukładać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aizuz jeśli miałaś umowę o pracę ( mówię o tej , która się kończy Tobie w październiku) chociażby na 3 m-czny okres próbny to mimo ,że ulega ona wygaśnienięciu wg prawa pracy dalej jesteś zobowiązana "stosunkiem pracy" z pracodawcą choć już nie podpisuje on z Toba dalszej umowy. Dzięki temu do końca ciąży - jeśli jestes na L4 wypłacne jest Ci 100% pensji, w dniu porodu ze względu na to iz jesteś przecież związana stosunkiem pracy należy Ci się 80 % macierzyńskiego. Chyba, że miałaś umowę na zastępstwo wtedy faktycznie do końca L 4 płacą i tyle, reszta faktycznie mało ich obchodzi chociaż tak płaczą, że mamy niż demograficzny to dadzą Ci raptem 1000 zł becikowego o ile dochód w rodzinie na osobe nie przekracza 1700 pln....ale tego nie jestem pewna i jakieś tam na maluszka śmieszne pieniądze, za które ugotujesz obiad na jeden dzień :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29ooo
czesc laski,ja caly czas was czytam ale ze w****iona jestem to nic nie pisze. A jeszcze bardziej w*****a mnie to ze nie mam pojecia o co tak naprawde mi chodzi i o co te nerwy.W miescie poszlo wszystko gladko,kupilam tylko jedna koszulke dla siebie, dla corci ogladalam spiworki ale nie kupilam bo byly bez stopek.postanowilam sobie ze jutro dokladnie przejrze to co pokupowalam przelicze i napisze co musze dokupic bo zaraz sie okaze ze z ciuchami przesadzilam bo gdzie nie pojade to tu skarpetki tam koszulka tu spioszki a juz nie mam miejsca na kupowanie dodatkowych szaf zeby to upchac :) _____________ jak wrocilam to szybko obiad schabowe z piersi kurola,kalafior z bulka i maselkiem i puree ziemniaczane. czasem ogrom obowiazkow przytlacza mnie a moj maz dodaje mi coraz to nowe obowiazki. Moja corka chodzi w szkole na judo i tennis jako kursy dodatkowe,syn na sport a dzis dodatkowo moj maz zapisal oboje na pilke nozna :( Tlumacze mojej corce ze bedzie miala krzywe nogi ale oboje sa tak zachwyceni ze nie ma mowy o wybiciu im tego z glowy. Po powrocie z treningu oboje nie wypowiedzieli ani slowa bo byli tak zmeczeni :) Dlatego wlasnie wkoncu chce miec coreczke,taka prawdziwa ktora kiedys zalozy spodniczke bo moja Wiki chodzi tylko w spodniach i to obowiazkowo wiszacych w kroku,buty z jezorami wywalonymi i do tego czapka z daszkiem.myslalam ze chociaz bede mogla jej wlosy ladnie upinac ale niestety jedyne na co sie zgodzi to warkocz a wlosy ma dlugie az za tylek. Moj maz tez dzis do mnie powiedzial ze wreszcie bede miala dzieczynke i bede mogla jej wlosy czochrac :) ______________________ no to tyle co u mnie jak bym sie tak rozpedzila to bym wam mogla telenowele napisac ale nie bede was zanudzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam że się wtrącam, a nie jestem jedna z was, aizuz nie możesz dogadać się z szefem żeby przedłużył ci umowę do porodu bo i tak będziesz na zwolnieniu więc nie będziesz go nic kosztowała, a będziesz miała przez rok pieniążki z macierzyńskiego. Może uda się wam dogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki czytam was w miarę na bieżąco, ale kilka dni nie pisałam. Maja trzymam kciuki za szpital, żeby się poukładało i żebyś szybko wróciła do domu i do nas :). Wczoraj byłam na nieplanowanej wizycie u gina, ten kręgosłup w dolnej częsci ciągle boli, M na początku się śmiał że może ogonek mi rośnie z tyłu, no ale doktorek powiedzial ze łożysko przykleiło się do kręgosłupa i cały ciężar własnie idzie tam i dlatego boli, moze teoretycznie do konca września to będzie mój 24-25 tydzień się troche podniesie w kierunku góry i większą powierzchnią przyklei się do kręgosłupa, a wtedy będzie albo lepiej, albo gorzej. jedyna rada polegiwać, odciążać kręgosłup no chyba ze będzie tragicznie to brać leki przeciwbólowe. pytałam go w sprawie pępka była kilka dni temu rozmowa jakie mamy i w ogóle, nawet mu mój pokazałam i stwierdził że skoro taki już płaski ja bym powiedziała ze wypukły w zewnątrz, to znaczy że macica podeszła do góry, może czasem robić się czerwony, a nawet siny i żeby tym się nie stresować. no i zapytałam go o wagę jak z tym tyciem, czy za dużo czy za mało i w ogóle. podobno stanadardy są takie ze do 20 tygodnia powinno się przytyć około 2-3 kg, a póżniej po 20 tygodniu co 4 tygodnie 2 kg. Przy mojej wadze startowej 49 na koniec ciązy powinnam mieć około 12 max 14 kg na plus. Jesli będzie więcej to trzeba kontrolować cisienie bo czesto pojawia się nadcisnienie, a czasem cukrzyca ciążowa. AAA trzymaa jcie jutro rano za mnie kciuki bo idę na tą glukozę :( (cytryna naszykowana, a czy pozwolą wcisnąć okaże się) cholernie się boje, dzisiaj zdezerterowałam, ale jurto już muszę bo w poniedziałek wizyta i połówkowe 4D mam nadzieje że tym razem maleństwo choć na chwilę ułozy się tak że wreszcie dowiem się kto tam mieszka. choć jak was czytam to chyba nie powinnam się tak nastawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, to jeszcze raz ja :) Pismo "Mamo to ja" organizuje bezpłatne warsztaty w Krk i innych miastach. Podsyłam Wam link, bo może też się wybierzecie :) Wchodzi się na stronę www.warsztaty.mamotoja.pl i trzeba się zarejestrować na warsztaty. . Anulek jestem pełna podziwu Twojej wytrwałości :) Trzymam kciuki za jutrzejszy dzionek. Ja postanowiłam we wtorek iść na glukozę. Wezmę męża, może szybciej zleci mi czas w luxmedzie. Nie będę kombinowała z cytryną. Jakoś wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Majeczka trzymam kciuki za Ciebie!! głowa do góry i pozytywne myśli, a będzie dobrze! :) x MamaPysia - ja widze że wszsytkie dziewczyny, które przeszły na FB, tu też piszą :) m.in. ja :) i zaglądam codziennie:) Powodzenia jutro z glukozą! x Justyna hehe fajnie napisałaś o swojej córce:):) A ja chciałam Ci powiedzieć, że ona jest śliczna!!!! (widzialam na fb:P ) taka fajna drobniutka, musi swietnie wyglądać w takich ubraniach jak mówisz :D I fajne jest to że Twoje dzieci tyle sportów uprawiają. Za granicą to jest bardziej praktykowane i tak profesjonalniej. Nie to co u nas, jeszcze w małych miastach, jak u mnie... ale ja bardzo bym chciala zeby moja córka odziedziczyła talent muzyczny po tatusiu i grała na jakimś instrumencie. Mam nadzieję, że tatuś ją gitarą zarazi, czy czymkolwiek innym;) Sport też jakiś może byc;) tylko nie balet:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams29
no to maly misiu dziekuje zkorzystalam z twojej rady i w jogurcie smakuje rewelacyjnie ,Anulek bardzo lubie sok pomidorowy i warzywne chętnie tez wykorzystam dzięki za podpowiedz dziewczyny i dlatego lubie takie fora hehe ,jeśli chodzi o plec to mi jest obojętne mam coreczke jest sliczna i lubi sukienki i rozne fryzury lubi jak jej doradzam w kwesti fryzur i ubran butow ,traktuje mnie jak przyjaciolke rozmawiamy o wszystkim ,chciałabym chłopaczka bo muj maz mazy o synu ,ale tez fajnie corke bez roznicy mi to jest oby było zdrowe ,w poniedziałek może się okarze bo mam polowkowe o 9 20 ehhh już się stresuje .................................dziewczyny u mnie nie jest tak zle z zajęciami dodatkowymi moja corka chodzi na jazde konie a teraz sobie wymyslila tenis trzeba dojezdzac do drugiego miasta 17 km ale co się nierobi żeby dziecko rozwijalo swoje zainteresowania także wystarczy dobze poszukać i pomuc dziecku odnalezdz w sobie co lubi robic dobranoc dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulekoooo nie wybieram się do szkoły rodzenia i w ogóle nie mam pojecia gdzie i jakie są, także nie pomogę w tej kwestii. _______ Maja trzymaj się kochana...wszystko będzie dobrze-musi być:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna29oooo
hej laski u mnie dzis samopoczucie do kitu,wzielma po przebudzeniu to cholerne zelazo i po 15 minutach odrazu wymioty. masakra jakas. ___________ ide zaprowadzic dzieciaki do szkoly i trzeba brac sie za sprzatanko,maz wroci dopiero ok 14.00 i bedzie padniety bo po nocce i do tego pol dnia w pracy. mama zaprosila nas na placki ziemniaczane tak wiec zaraz po szkole idziemy do mamy na obiadek. milego dnia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego rana glukoza wypila,nawet nie jest taka straszna jakby sie wydawalo, mialyscie racje tylko teraz wytrwac i nie zwymiotowac jeszcze poltorej godziny:-( a niestety coraz bardziej mi niedobrze eh... milego dnia wan zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowa1
Hej dziewczyny. Czy macie informacje na temat kiedy najlepiej zrobic ta glukoze? Ja bylam w srode u lekarza i powiedzial,ze mam zrobic w pierwszych tyg pazdziernika... nie wiem czy to nie za pozno. ? Bo dzis wedlug usg 22,0 tydz :) ------ Wczoraj bylam na usg 4d i coreczka wazy 471 gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×