Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
kaem ja C***odpowiem, bo w ubiegłym roku robiłam renowacje mebli do mieszkania. Jak masz drewniane bejcowane meble to musisz je zetrzeć grubym pamierem sciernym żeby wyrównać, później drobniejszym, nałożyć 1 warstwę bejcy, znowu drobny papier ścierny, 2 warstwa bejcy i drobny papier ścierny i na koniec 2 warstwy lakieru poliuretanowego, on utwardzi i nabłyszczy. Ja tak przynajmniej robiłam stół i szafę. ...... futuremama nie każda witamina to suplement diety, np. AsmagForte jest lekiem, a DHA można tak jak pisałam przyjmować z oleju lnianego, albo w kapsułkach, ważne żeby była jego odpowiednia ilość w diecie. Chodzi właśnie o to aby lekarz doradził co brać a nie kupować w ciemno. ........ też zaczęłam pakować torbę, same podpaski i pieluchy zajęły mi jej połowę :/ ........ kurcze ja dopiero 32tc jeszcze tyle czasu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
to byłam ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowka 2014
hej, pewnie mnie nie pamietacie, bo strasznei dawno nie pisalam ale mam takie do was pytanie, orientujecie sie moze jak sie sprawdzaja chusteczki nawilzane dada z biedronki? bo jest teraz fajna promocja 4 paczki za 13 zl a normalnie 1 kosztuje 5 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten 35 tydzień to brzmi już tak poważnie. U mnie będzie od poniedziałku :) Moja endokrynolog zleca mi przy tsh także zbadanie pierwiastków, zawsze mam niedobory a to wit. D , potasu, magnezu, wapnia, pomimo tego, ze odżywiam się racjonalnie, nie przepadam za słodyczami i fast foodami. Mój M. jest zafascynowany Olimpem i suplementami tej firmy, Nie wiem co myśleć o tych chelatach. Mama Pysia te Twoje skurcze nie wpływają na szyjkę? Też nie mogę doczekać się świąt, dziś w nocy zaczęłam zastanawiać się jak spędzimy święta, jednak w tym roku nic nie jest oczywiste, bo przypadają na przełom 38 i 39 tc. Zatem jak nie będę rodzić to i tak świąt nie dam raczej rady zrobić. Chyba, że zacznę za dwa tyg. jak nie będę musiała już leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styczniówka2014 ja mogę polecić te chusteczki, myślę że ich jakość się nie pogorszyła (stosowaliśmy 2 lata temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ja kupiłam chusteczki Dady, Pampersa i jeszcze 2 paczki Rossmanowych bo była promocha i 30szt kosztowało 1,49 :) będę testować, bo chyba co do chusteczek i pieluszek to ile ludzi tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny-ja tez wczoraj mialam spiacy dzien dzis dopiero wstalam. Chusteczki da da sa dobre moja znajoma od poczatku ich uzywa i sobie chwali. Kurcze chyba moje hemoroidy sie zaczynaja odzywac juz 2 rax na papierze mialam troszeczke krwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milusiaa2014
hej kobietki :) mozna jeszcze do was dolaczyc ?? ;) termin mam na 6 luty ale moja gin wrozy mi styczen jak nic i szczerze to ja tez czuje ze bede styczniowka a wszystko przez ciagle twardniejacy brzuch i wogole duze zagrozenie poronienia ktore mialam 3 miesiace temu. do tej pory jestem na tej nieszczesnej luteinie :o a i jestem z was raczej na pewno najmlodsza jeszcze nawet niepelnoletnia wiec nie wiem czy wam to nie bedzie przeszkadzac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadłam witaminy femibion tak gdzieś do połowy II trymestru, żeby wszystko się ładnie rozwijało- teraz nic nie przyjmuję, bo jest w porządku. Też zaczęłam sobie myśleć, że to suplementacja niekontrolowana. Ogólnie jem sporo owoców i piję soki wyciskane przez męża ;) ... MamaPysia, dobrze, że angażujesz synka. Ja mam taborecik na korytarzu do zakładania butów. A na zimę kupiłam sobie buty typu Emu, żeby tylko wsunąć (choc nigdy mi się nie podobały takie) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia byłam u lekarza powiedział, ze musialabym mieć duży niefart żeby zachorować na półaśca teraz. a nawet jeśli by sie to wydarzyło to 31 tygodniu to jeszcze nie ma stresu dla Młodego, tylko duży ból dla mnie. poza tym wzięłam juz zwolenienie i siedzie w domu. Młody zdrowiutki serduszko regularnie bije wazy okolo 1780 gram wiec jak na 31 tygdzien jest w srodku normy ulożony juz głowkowo, tylko ciągle dużo wód, wiec może się caly czas obrócić dlatego przed porodem muszę koniecznie miec jeszcze usg. W związku ze zwoleniem zastanawiałam się co będę robić całe dnie sama w domu, a teraz zastanawiam się od czego zacząc, chciałabym umyć okna w przyszłym tygodniu, ale właśnie słyszalam pogodę mróz ze śniegiem :( ehh chyba zostana takie na zime trudno. dzisiaj przede mna robienie sernika z rosą i powoli przygotowuje pokój dla mlodego, to znaczy próżniam najmniejszy pokój z pierułek nie potrzebnych(niestety jestem typem zbieracza), aby było miejsce dla rzeczy Mlodego. Wczoraj odebraliśmy łóżeczko, więc w weekend bedziemy skladać, komoda zamówiona więc mam nadzieje, że za około 2 tygodnie stolarz ja przywiezie. no i czas powoli zacząć pranie i prasowanie ubranek bo narazie wszystko w workach i reklamowkach. Nie wiem w czym w prałyście czy bedziecie prały ja narazie kupiłam Persil sensitive i zamierzam w nim prac do tego ustawiajac podwójne płukanie. Tak jakis czas temu polecały ten proszek dziewczyny które odeszly na fb. poza tym jesli bym Mlodego ciuszki prała w dzieciecym to nasze tez powinnam, tak mi tlumaczyly dziewczyny. co do pieluch jeszcze nie kupiłam pampersow kolezanki mowia ze w selgrosie sa najtansze nawet bez promocji, mamy karte tesciowej bo ma firme, wiec mąż podjedzie i kupi w okolicach swiat, natomiast tetre juz kupiłam okolo 20 sztuk troche kolorowych troche zwyklych bialych, powiedzcie mi czy do wózka też kupuje się podkład i przescieradełko, zeby młody nie zarudzil materaca czy tylko sam kocyk wystarczy?? jak wy uwazacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową koleżanke na forum. co do witamin i suplementow, to lekarz zalecił mi po 15 października zacząc brac witaminy dla cięzarnych wiec biore febidion 2, umotywał to tym ze jest coraz mniej wiarzyw i owoców krajowych. w sumie wszystko albo sprowadzane z zagranicy albo pedzone w szklarniach, a z racji moich problemow zołądkowych stram sie unikac takich warzyw i owoców i to jest główna przyczyna decyzji lekarza. do tego zalecił zelazo bo hemoglobina 11,2, zaczełam brac chela-ferr panicznie sie balam ze odnowi sie moj hemoroid, a tu odwotnie codziennie korzystam z toalety a czasem nawet dwa razy dziennie i sa to dosc luzne stolce wiec nie wiem czy ja w ogole trawie to zelazo. no nic zrobie za 2 tygodnie badania to sie okaze co z ta hemoglobina czy nadal coraz mniej czy moze wiecej. mozecie napisac jakie żelazo wy bierzecie? któraś zalecała natke pietruszki, chyba zaczne ja jesc tylko moje kanapki to glownie twarogi z dzemem, serki wiejskie i homogenizowane wiec nie bardzo mi pasuje do tego pieruszka, dosc malo wedlin, chyba ze sami cos upieczemy co jakis czas. jedyne mieso to do obiadu. chyba bede was zameczas na forum i mnie zbanujecie w koncu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miskapyska ja do gondoli nie kupowam nic specjalnego. Polozylam na materacyk poeluchw flanelowa. A w styczniu mialam spiqorwk qiec dziecko i tak nie zabrudzi gondoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, powracam do żywych bo ostatnie dni to nie miałam siły wstać do ubikacji bo tak było mi słabo. Podziwiam wszystkie mamy, które bez względu na to jak się czują muszą zajmować się jeszcze innym małym stworzeniem :) . Majaaa2014 - dziękuję za troskę, już dużo lepiej. Za winowajcę żołądkówki uznaliśmy łososia, którego zjadłam dwa dni po usmażeniu. Dzisiaj już super, nawet ciastka owsiane zrobiłam, właśnie się pieką i pachnie mi całe mieszkanie a może i kamienica ;) A jak Twoja córeczka się czuje? Temperatura nadal wysoka? Jedz kochana dużo wit. C choćby z papryki, natki pietruszki a na pewno Cię nie dopadnie :) . Karla4 - Brałam profilaktycznie przez pierwsze 3 miesiące Pharmaton Maturelle głownie ze względu na kwas foliowy ale później nie było takiej potrzeby bo wyniki mam bardzo dobre (odpukać). Dużo inwestuję w dobre jakościowo jedzenie. Mam fantastycznego lekarza, który jak to powiedział "nie ma sensu sztucznie tuczyć dziecka i kieszeni farmacji". Byłam bardzo ciekawa czy faktycznie witaminy mają taki wpływ na masę dziecka ale jak to kawunia, jolecz_ka i futuremother napisały na razie każde dziecię rozwija się w swoim tempie a wagi będziemy porównywać w styczniu :) . Madzia07 - jeszcze nie gratulowałam więc się poprawiam :D . Hanja - a jak to się stało, że przyszła do Ciebie położna? Było aż tak poważnie czy to jakaś rutynowa wizyta? . Kaem - co do mebli to bardzo fajnie, że to drewno. Ja swoje też dostałam w spadku, przeszlifowałam i pokryłam białą bejcą. Wyglądają jak nowe, jak te o których zawsze marzyłam :) . Styczniówka2014 - z relacji znajomych dada jak najbardziej. Ktoś mi mówił, że produkuje je Pampers dla Biedronki ale nie sprawdzałam tego. Ja mam zamiar kupić wszystkie możliwe firmy i sprawdzić na pupie małej. Nie mam zamiaru przepłacać za samą markę. W bardzo dobrej cenie są teraz chusteczki Pampers w Tesco 6 opakowań za 25 zł. Wychodzi złotówkę drożej na paczce niż Dada ale może warto kupić do wypróbowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaem
Gosc powyzej to ja ;) A chustki.. zalezy od tyleczka ;) jak moje dziecko bylo malutkie uzywalam wody i wacika kosmetycznego. Bo chustki podraznialy mu skore. Pozniej testowalam rozne. I te tanie i te drogie. A ze biedronkowe dady i rossmannowe sie sprawdzily to kupowalam te tansze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście lekki mrozek ma się pojawić. Dla mnie każde wyjście do lekarza to szok. Jestem na etapie wrześniowej pogody i zdziwiło mnie nawet ostatnio gdy teściowa przyprowadziła syna w kalesonach ze szkoły. Stwierdziła, że już pora. Moje młodsze stworzonko już mnie pomału z równowagi wyprowadza, ma niecałe 3 lata a mądrzy się, że szok, rozrabia, nie słucha się. Wiem że mu się nudzi siedząc cały dzień ze mną w domu, jednak on widzi, że nie mogę ani na niego krzyknąć, ani się zezłościć, bo zaraz mi brzuch twardnieje. Czasem mam ochotę machnąć na wszystko ręką i żyć normalnie, ale tak niedużo zostało (16 dni do 37 tc.) najwyżej będę miała małego potworka w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam się tylko przywitać. Milusia2014 mam nadzieję, że poczujesz się z nami dobrze.:) x Dziś znowu miałam maraton po mieście. Kupiłam matę edukacyjną i parę drobiazgów, później gotowanie obiadu i teraz nie mam siły, ale przeczytałam wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie. Milusia myślę że nie ma znaczenia tutaj wiek bo każda z nas jest przyszłą mamą i nasze uczucia są podobne, także witaj w naszym gronie. Rena dawno się nie odzywałaś. Ja problem hemoroidów przerabiałam dość boleśnie w pierwszej ciąży. Pomagają maści ale nie wiem właśnie czy my możemy je teraz stosować. Może zapytaj w aptece. Napewno możesz zrobić sobie nasiadówkę z kory dębu. Nelu dobrze że doszłaś do siebie, moja córka też już lepiej się czuje. Teraz ta pogoda też jest kiepska i o przeziębienie łatwo. Mam nadzieję że mnie nic nie złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milusiaa2013 witaj na forum przyszlych mamusiek;) Ja niestety odczuwam te pogody juz drugi tydzien:/ kaszel mnie tak meczy, ze boje sie ze urodze od tego wysilku. A jak poszlam do lekarza, zeby mi cos przepisal to powiedzial, ze moja wizyta jest naciagana... Bylam kilka dni temu na usg i Jula w 30t 4d wazyla 1794gramy takze calkiem sporo:) Poza tym to z szyjka szalu nie ma jak sie wczoraj dowiedzialam:/ Plus dodatkow ta maloplytkowosc... zawsze cos. Od samego poczatku problemy, ale juz niewiele zostalo na szczescie. Dziewczyny, jak czytam, ze juz pakujecie torby i macie juz wszystko kupione to troche sie doluje, bo ja jeszcze w lesie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja mało sie odzywam ale czytam Was cały czas :) kurcze myslałam ze po 30 tyg beda czestrze wizyty u gin-a mam co 4 tyg nadal :( Co do pakowania i wyprawki to ja tez w lesie-jakos zmobilizowac sie nie moge -ale ubranka dla malutkiej mam -kocyk i łóżeczko-a to najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mające już dzieci jak macie zamiar dotrzeć do szpitala? Co zrobicie z dziećmi? Ja sama urodziłam się w 36 tc. w domu a że porody mam szybkie pomału zaczynam się zastanawiać jak to zorganizować. dodam, że mój mąż wraca z pracy o ok. 17, często musi wyjeżdżać załatwić sprawy zawodowe kilkadziesiąt kilometrów dalej i często w weekendy jeździ na studia ( na szczęście ostatni semestr)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia ja kilka ul dalej mam tesciowa a dzieci duze wiec nie mam problemu a moze jakas sasiadka by sie zajela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam o sąsiadce tylko zastanawiam się czy dam radę ubrać młodszego w skurczach, starszy sam się ubierze i zaprowadzić ich do sąsiadki. Teściowa dojeżdża do nas w ok. 10 minut. Zanim się ubierze itp. to z 20-25 min musiałaby mieć na dojazd. Chociaż jakoś niezręcznie czułabym się gdyby była przy mnie w takim momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawusia ja właśnie też do końca nie wiem jak to będzie. Jeśli w nocy i nie będzie akurat męża to chyba zdzwonię po mamę i dojedzie do córki taksówką a wtedy chyba po karetkę zadzwonie. Bo jeśli mąż będzie to nawet w nocy małą po drodze odstawimy do mamy a sami do szpitala. Albo kurczę sama się zawiozę... he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, odzywam się z samego rana, wczoraj przyszla zabawka z fishera, a kosmetyków nadal brak. Wydaje mi sie, ze albo tak dlugo ida, albo ktos sobie je wzial, bo pewnie tak jak zabawke wyslali zwyklym listem. coz choc Mlody zabawke bedzie mial. mam do was pytanie jakis czas temu, ktoras z was podawala link do strony z przepisami na ciasta, a konkretnie na piernik, probowalam szukac ale jakos mi to nie moge trafić, mozecie podpowiedziec na ktorej stronie jest ten link? z reguly czytam na telefonie i nie mam mozliwości notowania, a teraz już zamierzam tylko na komputerze wiec bedzie duzo łatwiej. Zycze miłego weekendu my z M zabieramy sie za składanie lózeczka dla Mlodego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny powiedzcie czy za te próbki kosmetyków trzeba płacić albo za przesyłkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
a ja mam takie pytanie: - mamy które mają już dzieci, które chodziły do żłobka czy szczepiłyście maluchy na pneumokoki? Zastanawiam się nad tym dodatkowym szczepieniem, bo niestety od 1roku mój mały będzie chodził (jak się uda ) do żłobka. Ja bardzo boję się szczepień, szwagierka ma dziecko autystyczne i jak to niestety często bywa pierwsze objawy miał zaraz po podaniu szczepionki MMR (odra, świnka,różyczka), szagierka jest niemal pewna, ze to przez szczepienie. Ja nie mam zamiaru na to szczepić synka bo niby czemu różyczka dla chłopca miałaby być groźna. - czy po porodzie karmiąc byłyście na diecie? ja nie chcę żadnej diety znaczy nie będę jeść grochu, fasoli, smażonego itp. ale nie wydolę na gotowanej kurze, a mąż umrze z głodu, albo będizemy musieli gotować po 2 obiady dziennie, co mi się nie uśmiecha. Wiecie mój m, to taki typowy facet zupa to nie obiad, musi być mięcho i nie może być obiadu na słodko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiskaPyska fajnie że zabawka doszła, może kosmetyki też dojdą. Ja jeszcze nic nie dostałam. Gościu - te zabawki i kosmetyki są darmowe jako próbki. Trzeba się tylko zarejestrować na odpowiedniej stronie. Przepis na piernik jest od Kaem na str 192. Karla ja też coraz częściej słyszę o powikłaniach po szczepieniach i naprawdę się boję. Też mam zamiar synka dac do żłobka jak się dostanie ale chyba z tych szczepień zrezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×