Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

U nas stawy 2a i też zalecenie szerokiego pieluchowania. x Jestem zasmucona dziewczyny, byłam dzisiaj na szczepieniu i Ala przybrała tylko 1050 od wyjścia ze szpitala, niby w normie, ale w dolnej granicy i pediatra zaleciła dokarmiać mm, ale strasznie się tego boję i nie wiem czy dokarmiać. Czytam w necie i niby to jest w normie. Nie chciałabym zaszkodzić maluszkowi. Ile Wasze maluchy przybrały do szczepienia, te które są tylko na piersi.? Dodam też, że malutka poszła w długość, może dlatego mniej przytyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Była dziś u nas pediatra i dopytałam o to charczenie i kichanie. Podobno to normalne nawet przez 3 miesiące. Jeśli nie wylatuje z noska wydzielina do ściągnięcia, to znaczy że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, Maly Misiu moja urodzila sie z waga 3150, a we wtorek na szczepieniu wazyla 4200 wiec nie wiem czy jest sens dokarmiac dzidzie... tak latwo lekarzom mowic o dokarmianiu. Strasznie mnie to irytuje. W szpitalu tez przekonywali mnie ze mala jest glodna i ze mam dokarmiac. Powiedzialam NIE i ze nie zycze sobie aby za moimi plecami to robily bo nie plakala z powodu glodu tylko bolu brzuszka. Jesli chodzi o kladzenie dziecka na brzuszku to czasami to robie ale nie jako sposob na bole brzuszka. Nie mierzylam czasu gdy tak sobie lezy, ale nie wytrzymuje za dlugo. Glowke pieknie podnosi ale na krotko. Moze rzeczywiscie to sposob na bole brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i pediatra widzac wage powoedziala ze nie bedzie ani grubaskiem ani anorektyczka, wiec jest ok. U nas ze stawami chyba wszystko okej bo nikt mi nic nie mowil o szerokim pieluchowaniu. Dzisiaj zdarzylo sie tak u nas ze Natalka spi od okolo 15 do teraz... dla mnie szok bo od dluzszego czasu bylo tak, ze miala 10 minutowe drzemki do prawie 2 w nocy. potem gdy zasnie okolo 2 ej budzi sie okolo 7 mej. Spi ze mna odkad ciagle chce piers (czyli odkad skonczyla 6 tyg) i moze dlatego tak ladnie spi. Ale sluchajcie najlepsze jest to ze jestem mega zmeczona po nocy,bo ciagle czuwam i sprawdzam czy oddycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama pysia- jeżeli tylko masz kasę zakup monitor oddec*****eden z najlepszych wykorzystywanych rzeczy u nas . mama oliwki a pytałaś się też o kaszlnięcia? aw77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sudocremu to ja uzywam doraznie jak widze, ze cos sie zaczyna dziac, a tak to natluszczam kremem oliatum badz oliwka. .... Lilka ja mam wynik 1b ijuz kiedys pisalam, ze lekarz kazal mi czesto ukkladac mala na brzuchu i szeroko pieluchowac, ale zamiast pieluchy wkladac recznik bo jest sztywny. Ja tego nie robie, jedynie to nieraz ukladam mala na brzuchu, a pediatra powiedzial, ze wynik 1b jest w normie i nie ma sie czym martwic, po prostu jeeszcze stawy do konca w panewke nie wskoczyly, ale zadnych nieprawidlowosci nie ma. Ja mam terac w czwartek 2 wizyte i 2 usg bioderek i ciekawa jestem czy wszystko bedzie ok. .... maly misiu moja jak wychodzilam ze szpitala wazyla 2910g, a podczas szczepienia 4500g to przytyla 1590g karmie piersia. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To milek chyba najwiecej przybral. Z 2590 do 4880 na szczepieniu. Ale tez i najmniej wazyl.. . Janstaram sie ukladac na brzuchu. Chociaz malec tego nie znosi i protestuje strasznie.. a spac nie dam na brzuchu. Za bardzo sie boje sids.. :( . Lezak mamy z fp z wibracjami. Wibracje tez mamy w kolysce. Ale staram sie za duzo nie uzywac. I raczej mlody usypia sam. . A co do herbatek na laktacje. Ja pilam za pierwszym dzieckiem bocianka. 4-5 dziennie. I wywalczylam laktacje' pewnie duzo czynnikow ma wplyw. Ale warto pic. . Taka jestem zmeczona ze chadzam spac o 21.. ale dzis upieklam chleb ;) pyszny wyszedl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Interesantko napisałam o przystawianiu bo odniosłam wrażenie że jednak wybierzesz kp bo szkoda Ci tej więzi z Maleństwem. Jeśli jednak świadomie wybierzesz butle to ok:) x MamaPysia w pełni się z Tobą zgadzam z tym mm. Mnie też lekarze irytowali z tym dokarmianiem, szczególnie że osoby bardziej kompetentne, nie tylko w moich oczach, nigdy nie proponowały mm a wyłącznie karmienie na żądanie i ewentualne dokarmianie ale tylko własnym mlekiem i kontrole. I Mała ślicznie przybiera, nie jest kluską, ale jest najedzona i rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki czy mialyscie a może macie podobnie Tomek popołudniu je co 2,5 godziny tka 14,16:30,19,20:30 kąpiemy go około 22 i juz nie chce jeść usypia od razu,i tu jest problem nie budzi się ani o 2 ani o 3 jak to miał w zwyczaju znowu na sile dzisiaj go budzilam.o ile wczoraj na spiocha zjadł i było ok,o tyle dzisiaj musiałam go normalnie obudzić i była awantura nie chciał jeść nawdychal się tyle powietrza ze po tym karmieniu dwa razy ulał.to co mam go w nocy nie karmić,mleko ściągnąć do zlewu?chyba za malutki jest żeby tyle godzin nie jeść dopiero w sobotę miesiąc skończy jak to jest u was z tym nocnym karmieniem? Odstawilam nabial wczoraj Tomek spokojniejszy,chyba brzuszek mniej go bolał a i pupa trochę zladniala i też nie płakał przy przewijaniu.no cóż czego się nie robi dla dziecka,sprobuje okazjonalnie jeść nabial choć to u mnie trudne,bo lubię twarozki, serki i jogurty.udanego piątku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam się zapytać,czy wyjezdzalyscie z maluchami gdzieś,poza miasto? Chodzi mi czy maluch siedział godzinę czy dwie bez przewy w foteliku? Chciałabym pojechać do ojca to 130 km ode mnie i nie wiem czy damy rade,droga i pogoda ok,choć korki nas nie omina,myślicie ze te dwie godziny to nie za długo?do tej pory byliśmy tylko u lekarza i w szpitalu,a większość trasy to ekspresowka wiec nie bardzo jest się gdzie zatrzymać żeby odpocząć tylko wielkie stacje benzynowe,które z reguły i tak są pełne ludzi i obawialabym sie jakiegoś zarażenia.no nic do 17 mam czas na myślenie czy jedziemy z Tomkiem czy nie,chyba ze wy coś doradzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka my układamy, wtedy mała pracuje nad bączkami. Tylko kupa nigdy tak nie wyszła. Wczoraj była to jedyna pozycja kiedy mała przestawała płakać. Od wczoraj podajemy jej też priobiotyki. Jednak najlepsze dla niej jest pionowanie z tatkiem, to ją uspokaja i pięknie widać kiedy mała ma ataki bólu. Też słychać co w brzusiu i bąk czasem wyskoczy czasem kupa. Na koniec biorę ją poziomo na ręce i albo wtedy albo przy cycu często wszystko z niej schodzi. Mimo to podajemy krople. Ja pije kminek, a mała priobiotyki od środy wieczór i nie słysze już bączków za to słysze jak jej się w brzusiu przelewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyśka ja nie poradze, ja bym się bała jeszcze wywozić i poczekam z tym do wiosny. Z ekspresówki można zjechać, gorzej z autostrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyska ja bym nie jechala jeszcze. Po pierwsze za maly na tak dlugie siedzenie a po drugie poczekalabym do szczepienia.. . Moje obydwa baki juz sie obudzily. Kolejny dzien przed nami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Była wczoraj u nas położna i mały przez tydzień przybrał 100g także nie jest to za wiele bo choć duży się urodził to we wtorek kończy 6tyg i od wyjścia ze szpitala łącznie przybrał tylko 450g. Same więc widzicie że ja byłam zmuszona zacząć go dokarmiać bo przez te atrakcje szpitalne na początku tego mleczka nie mam do tej pory za wiele. Sama nie wiem co robić czy karmić choć tym co mam czy nie mieszać i zostać tylko przy mm? Na dobę jest max 3 posiłki z mojego mleczka i to zazwyczaj ściągnięte bo mały nie chce za bardzo pić. Pewnie już przyzwyczaił się do butelki. Szkoda że ja nie wiedziałam o tej butelce imitującej sutka. ... Jesli chodzi o to uczulenie to u mojego szkraba jest już na całym ciele niestety i położna stwierdziła że prawdopodobnie to uczulenie na mleko. Więc wczoraj zmieniłam mm i dziś znowu przerabiamy ból brzuszka. Także załamać się idzie. A do pediatry dopiero pójdę w przyszłym tyg jak wróci z urlopu. Zobaczymy co ona powie na to uczulenie. .... Zdjęcia maluszków fantastyczne. Śliczne te małe skarbeczki. Ja w wolnej chwili też postaram się wrzucić bieżące fotki Oskarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aw77- pojedyncze kaszlnięcie raz na jakiś czas to nic takiego. Gdyby zaczęła regularnie kaszleć, to wtedy koniecznie do lekarza. Ale zresztą jak się martwisz, zadzwoń chociaż do pediatry. W końcu od tego oni są, żeby pomagać i rozwiewać nasze wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miskapyska80 ja wyjeżdzam z małą nad morze w połowie marca, będzie wtedy miała 2,5 miesiąca, jest już po pierwszym szczepieniu. Fakt, że fotelik jest nie wygodny, będziemy robić częściej postoje i na dłużej ;) ... U nas waga 5600 w 7 tygodniu w górnej granicy normy :P ... W końcu nabralam pewności co do karmienia piersią, podaję maximum 90ml mm, a tak to sama pierś, jestem z siebie dumna. Wywalczyłam ;) Kosztem tego nie pojawiła nam się kupka już od 4 dni ;/ na mm była częściej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, dzisiaj w nocy szok mialam nawal pokarmu w obydwoch piersiach, a mala nie nadazala jesc. Rano gadalam z polozna, powiedzialam jej ze mala od paru dni non stop siedzi przy cycu, a ona na to, ze w tym okresie jest kryzys laktacyjny i dlatego dziecko siedzi nonstop przy cycu i dlatego wystapil nawal bo mala dobrze pobudzila laktacje i teraz powinno sie unormowac. Nastepny kryzys laktacyjny moze byc ok 3 miesiaca. Poinformowala mnie tez, ze od 4 miesiaca moge wprowadzac dodatkowe posilki np. Soczek czy kaszke lub kleik jak zamierzam przestac karmic w 6miesiacu, zeby dziecko przyzwyczajalo sie do innego jedzenia. A wy jak, bedziecie tez wprowadzac dodatkowe posilki? ..... maja moja siostra miala dwojke dzieci ze skaza bialkowa, to wysypka wygladala jak male krostki, ktore sie swiecily jakby sie je lakierem bezbarwnym pomalowalo i wtedy dostala od lekarza recepte na mleko nutramigen. .... Rozka ja tez podaje krople na baczki i pije rumianek i koperek, jeszcze miesiac i moze klopoty brzuszkowe sie skoncza, bo ponoc przechhodza po 3 miesiacu. Wiec widze swiatelko w tunelu. .... a Hanka rano takie kupsko zrobila, az po pachy, wszystko brudne wlacznie z kocykiem na ktorym lezala, nie obylo sie bez kapieli najpierw pod prysznicem,a potem w wanience, a terazslodko zasypia. Sorry za opis. Ps . Mala nadal robi ikupe raz na 4-5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten gosc to ja, znow zapomnialam ssie zalogowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brawo Madzias trzymaj tak dalej, a dzieciatko spore, mojej tez leci 7 tydzien a wazy ok 5 kg-wczoraj weszlam z nia na wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyska jak bedzie ladna pogoda to ja bym jechala, gorzej jak by bylo zimno i nieprzyjemnie. Zawsze na stacji postoj mozna zrobic. Ja pamietam jak w styczniu jezdzilam po lekarzach co zajelo mi ok 3h, a mala siedziala w foteliku i sobie spala, byla wyciagana na badania i na mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiskaPyska my tydzień temu byliśmy z małym u teściów a jest ponad 100km. Całą drogę spał. Także myślę że jak zrobisz jedną przerwę i tak jak Hania pisze pogoda będzie ładna to spokojnie możecie jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu mały nie ma takich zmian na skórze jak piszesz. Na buźce są to takie normalne krostki a na ciele coś jak różyczka taka wysypka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn ktore podaja swoim maluszkom mm- ile na raz mm wypijaja i po jakim czasie domagaja sie kolejnej butli? A i czy przepajacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Dzieki za mile slowa, Wasze dzieciaczki sa rowniez cudowne, czekam na wiecej zdjęć. . Ja od mniej więcej tygodnia robię za całodobowa restauracje dla mojej Nelki. Zaczynam się obawiać czy nie pęknie jej brzuszek z przejedzenia :-/ Jak nie je to sie denerwuje i placze, nie innej alternatywy prócz kilkuminutowy sen. Biorę ja na ręce, mówię, śpiewam i tak się po chwili nudzi i placze. Smoczka wypluwa, z reszta się jej nie dziwię ;-). A jak Wy sobie radzicie? Ja leze non stop w łóżku i jak uda mi się wyjść do wc czy po kanapkę to uważam to za sukces. Co dziwne mala w 3 tyg przytyla tylko 450 gram i waży 3480 :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niutka ja karmię małego mm i różnie to wygląda. Najczęściej wypija 60-90ml ale wczoraj wypił prawie 150ml. Karmię go średnio co 2-3godz ale w nocy śpi nawet 5-7godzin i potrafi wypić np tylko 40ml w nocy i śpi dalej. ... Staram się przed każdym kamieniem mm podać pierś i mały pije tylko do momentu jak samo leci. Jakby już musiał mocniej ssać to jest wrzask i muszę wtedy podać butle więc chyba nici będą ze zwiększenia laktacji. Będę jednak cały czas próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny link mi nie wchodzi wiec jesli chcecie poczytac o wysadzaniu maluszkow wpiszcie w google NHN lub tez wysadzanie noworodków Ogólnie chodzi o to ze mamy juz od pierwszych dni zycia bacznie obserwujac swoje dzieciaczki-ucza sie kiedy one sygnalizuja załatwienie potrzeby i wtedy podstawiaja jakis nocniczek maluszi sie załatwiaja zalet teo jest wiele ale sa i wady .poczytajcie sobie o tym w wolnej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja masakra, dziś zdałam sobie sprawę że jak będzie 18 a mała nie zacznie płakać to będzie nam dziwnie:) Odkurzacz zadziałał ale ile można odkurzać, potem znowu cyc i znowu tulenie bo płacze. I brzuszkowanie, przekładanie, masaż.. Ja nie widzę światełka bo ponad 2 miesiące jeszcze takie mamy mieć najmarniej. Niektórych do 5 m trzyma, oby córeczka nie należała do tych szczęśliwców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pfu pfu Rozka wypluwamy te slowa, max do 3 miesiaca i ani dnia dluzej i tego sie trzymajmy ;) u mnnie odkurzacz nie dziala :( suszarke tez probowalam, nawet sobie taka aplikacje na tel pobralam gdzie sa nagrane dzwieki i mozna dziecku puszzczac w anndroid market wpiszcie biale szumy. .... moja mala wlasnie padla, dzisiaj od 16:30 wojarzyla i byla juztak zmeczona, ze kapiel zrobilam o 18:30; a zawsze mamy o 19 i biedna przy piersi padla, ciekawajestem jak teraz noc minie, bo zawsze zasypia ok 21, potem budzi sie ok 24, a pozniej o 3 i 6. Pewnie dzisiaj obudzi sie jeszcze ok 22 zobaczymy. Nic jak zwykle zajrze podczas nastepnego karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×