Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość gość
Tu Ita Maja trzymam kciuki za maluszka! Na pewno bedzie ok! Daj znac jak wyniki! Kawusia byłaś u kardiologa? Jasmina i Hanna trzymam kciuki :-) Abyssa fajnie, ze poszło sprawnie :-) oby wyniki były takie żebyście nie musieli leżeć w szpitalu! Co do szczepionek, hmmm ja jestem sceptycznie nastawiona do nich. Szczepilam tymi 5w1 dodatkowo szczepilam na Rota, nie żałuje jak synek miał 10 m-cy wszyscy w rodzinie byliśmy chorzy, ja z mężem mieliśmy pierwszy raz tak okropna jelitowke, lezelismy 24 h z temperatura i reszta objawow a małemu nic. Potem szczepilam dodatkowo na ospe, ale raczej dlatego, ze w ciazy byłam. Jak pojdzie do przedszkola/ żłobka to na pneumo i meningokoki zaszczepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo pomału cos sie zaczyna dziac:) Moze niektore rozpakuja sie juz w ten weekend:)? U mnie noc ciezka. Wizyty w toalecie dosc czeste. Obudzily mnie tez 2 razy dosc silne skurcze. Promieniowaly na cala dolna czesc plecow, az mi sie momentalnie goraco zrobilo. Myslalam, ze to juz, ale narazie spokoj. Mam od samego rana skurcze, ale sa nieregularne chociaz bardziej bolesne niz pare dni temu. Pozatym czuje jak mala doslownie uciska wszystkie nerwy, nie mowiac juz o pecherzu i pachwinach. Nie wiedzialam, ze az tak moga pachwiny bolec. Takie pobolewanie brzucha tez jest meczace. Mogloby sie zaczac raz, a porzadnie:P W poniedzialek mam odebrac wyniki z wymazu. Mam nadzieje, ze jeszcze zdarze;) Trzymam kciuki za Was dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutkaaa23- miałam to samo przez 2 dni, aż wczoraj wieczorem nagle jak ręką odjął. Wszystko przestało boleć i wręcz czuję się wyśmienicie. A też myślałam, że to już. Jak u Ciebie się jednak od tego zacznie, to normalnie się wkurzę ;-), bo u mnie 2 dni bóli i nic... Dobra, jadę na KTG. Oczywiście jak zwykle termin KTG mam na wtedy, kiedy wszystko jest super i nie ma żadnych skurczy ani bóli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja też czekam jeszcze;p ból nie przechodzi ale wydaje mi się,że już nie jest tak regularny ;( trochę pospałam więc dokładnie nie wiem. Wcześniej zapisywałam sobie i był co 10 min. Teraz wstałam, bo mnie mocno zabolało i musiałam do toalety, jak tak dalej pójdzie to lewatywa mnie ominie;D Sama już nie wiem, nastawiać się na poród? Co myślicie, to już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jak narazie skurcze nie opuszczaja. Nie sa regularne. Ale dosc bolesne. Ja dzis jestem jakas pobudzona. Czuje dreszczyk podniecenia jakbym miala juz dzis zobaczyc corcie:) Ogolnie to dzis jest pełnia. A gdzies wyczytalam, ze podobno najwiecej porodow jest wlasnie w pelnie:P wiec moze to dzis nasz moment:) To by byla niespodzianka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też nie opuszczają ale przez moment były rzadsze. Teraz mnie obudził jeden mega mocny;p Ale czy to już;D? Może się do jutra będę męczyć, albo ustaną i jeszcze parę dni poczekam;D masakra. Brzuch mi się obniżył, twardnieje podczas tych skurczy aż się robi kwadratowy ;), miałam tez biegunkę, czyli tak jakby coś się zaczynało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) Gratuluje wszystkim rozpakowanym mamusiom :) Kawusia pisz co tam u Was bo sie zmartwilam bardzo mam nadzieje ze juz wiesz wiecej i jestes spokojna. U nas jakos leci Filipek jest najspokojniejszym dzieckiem na swiecie tylko je i spi dzisiaj w nocy przespal mi od 19 do 00 az sie przestraszylam czy cos mu sie nie stalo. Problemow z brzuszkiem narazie nie mamy ale daje mu profilaktycznie bio gaie. Doskwiera mi troszke dieta mam zamiar wprowadzac kolejne prokukty. Kochane kiedy bylyscie ze swoimi maluszkami na spacerze moj ma 17 dni i zastanawiam sie czy juz moge? nie ma mi kto starszego synka zaprowadzic do przedszkola wiec albo idziemy we trojke albo Dawid siedzi w domu. Jasmina nie chce Cie nastawiac ale to moze byc juz ja urodzilam o 3.40 w pon a skurcze zaczelam miec juz od niedzieli rano nie regularne i do wytrzymania mialam nadzieje ze przejda caly dziec staralam sie wmawiac sobie ze przejda wieczorem wzielam kapiel i polozylam sie spac a w nocy obudzilam sie z mocnymi skurczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam za brak polskich znakow, bledy i brak przecinkow. Pisze z telefonu jedna reka bo karmie malego ;) tylko wtedy mam czas zeby do Was zajrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja pierwszy spacer zaliczyłam po 14 dniach od urodzenia, ale poprzedziłam tygodniowym werandowaniem. Najpierw 10 min przy otwartym oknie, potem wydłużałam ten czas, aż wybrałam się na spacerek który w pierwszy dzień trwał 15 min, teraz mała ma prawie 4 tygodnie i dzisiaj zaliczyłyśmy 45 min spacerek o 12 a mała jeszcze od tamtej pory śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasmina niutka - ciekawe czy u was się rozkręci, trzymam kciuki, żeby tak było i żebyście zdrowiutkie dzieciaczki na świecie przywitały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam pani Dr odradzila podawanie biogaji i innych tego typu rzeczy a ufam jej bo wiedze ma mega (znam ja od 8 lat). Ja z drzeniem serca czekam na 3 tydzien zycia mojej córeczki bo wtedy zaczynaja dzieci miec kolke. Napiszcie prosze cos wiecej o tych kroplach na kolke z Niemiec. no i gdzie kupujecie i ile kosztuje,czy pomaga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my będziemy szczepić tą 5w1 i na pneumokoki. ja uważam, że na rotawirusa nie ma sensu, bo rodzajów roatwirusów jest mnóstwo a ta szczepionka obejmuje tylko kilka. na resztę tez nie choć maly raczej na pewno będzie chodził do żłobka. co do szczepień na grypę...raz się zaszczepiłam i nigdy w życiu nie byłam tyle razy w ciągu roku chora co wtedy. od tego czasu nie szczepię na grypę ani siebie ani dzieci x co do czopu, ja wogóle nie zauważyłam czegoś takiego ani w pierwszej ciąży ani teraz wiec różnie to bywa x jeżeli chodzi o kąpanie to dla nas najlepsza jest stara poczciwa mąka ziemniaczana :)va do tego mam emulsję z emolium i jestem zadowolona :) x maja2014 - trzymaj się kochana, wiem co czujesz i jak to jest tyle czasu w szpitalu po porodzie. a Ty nie mogłaś jechać i być z synusiem?? x jasmina, niutka i jak u was?? trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie skurcze od samego rana niereguralne. Albo sie w nocy rozkreci albo beda mnie tak przez tydzien meczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
z tego co wiem to krople z niemiec Sab Simplex mają ten sam skład co Bobotic, tylko inne dawkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ka3sia podglądam Was czasem, żeby zobaczyć co się na forum dzieje. Ja odbijam się puki co jak piłeczka o lęki a to związane z zamartwicą i niedotlenieniem a to związane z serduszkiem. Zastanawiam się czy nie mam jakieś depresji poporodowej. Co prawda nie płaczę już, stres związany z porodem pomału się wyciszył, ale wszędzie doszukuję się negatywnych stron. Mijając kogoś niepełnosprawnego umysłowo na ulicy pierwsze co mi przychodzi na myśl to to, że pewnie powodem było niedotlenienie, czytam wszędzie o zamartwicy i doszukuję się przykrych konsekwencji. Szukam informacji o zastawce , ale są one tak skrajne, że nie wiem sama co mam myśleć. Zostało czekanie do 28 stycznia na wizytę u kardiologa. Prawda jest taka , że czekałam na Piotrka leżąc przez pół roku w strachu i nadziei, udało nam się przetrwać krwiaka, ryzyko urodzenia się jako wcześniak. Jest wspaniały, pomimo, że ma tylko 2 tyg. spogląda głęboko w oczy, obserwuje, potrafi przesłać mnóstwo grymasów, które wyglądają jak uśmiech i po ciężkim porodzie nie widać po nim śladu. Mam nadzieję, ze ta wada w budowie zastawki jest tylko anomalią i poza większym dbaniem o siebie będzie mógł prowadzić normalne życie. Ale jak ja się nie pozbieram to będzie niedobrze. Miałam wychodzić z nim na spacery, ale mąż tak mi koła napompował , że aż wysadził :) Poszłabym na basen, żeby przepłynąć kilka kilometrów, zmęczyć się, pomyśleć, ale jeszcze nie czas na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaopatrzyłam się w sab simpex, przywiozła mi je kuzynka, która mieszka w Niemczech. Ale z tego co się orientuję to można je zakupić na allegro. Zanim je małej podałam skonsultowałam się z pediatrą i ona zaleciła mniejszą dawkę do maluszka, 3x dziennie po 5 kropli przed karmieniem. Na razie miałyśmy jeden taki dzień, gdzie malutka bardzo się napinała i praktycznie co godzinę się budziła z krzykiem i podałam jej te kropelki, a bączki ładnie odchodziły i na drugi dzień było już ok. A i podawałam jej w kubeczku madeli dla noworodków, krople mieszałam z moim mlekiem, można też na łyżeczce lub jak karmi się mm to w butli. ...... Kawusia - nie zamartwiaj się, na pewno będzie wszystko dobrze z Piotrusiem, nie ma co się stresować i myśleć na zapas, pamiętaj, że malutki czuje twoje nerwy i nastroje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja wlasnie z ip prxyjechslam.Rano wstalam i zobaczylam ze mam brazowa wydzieline.Bylo jej duzo tak jakbym poczatek miesiaczki miala.Potem mialam wrazenie jak by wody mi odplywaly tyle tego bylo.Okazalo sie ze pecherz jest ok 2 cm rozwarcia-mam czekac w domku az sie zacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które mają już dziec**** ilu dniach wychodziliście albo będziecie wychodzić z maluchami na dwór?? Mi położna powiedziała że 2 tyg spokojnie, ale to zależy od pogody bo wiadomo to styczeń a jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
wysprzątałam dziś całe mieszkanie, poszłam na zakupy (cieżko się chodziło bo coś mi w pachwinie strzyka), ugotowałam 2 obiady, zrobiłam pranie, wzięłam gorącą kąpel...i nadal nic :( mam jeszcze liście malin, chyab spróbuję jeszcze tą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Olka 4latka
Czytam Was czasem,tak z ciekawosci. Ka5em nie czytaj zadnych bzdur i nie nakrecaj sie na zapas! Ja "urodzilam " kleszczowo,dlatego wlasnie,iz mialam zagrazajaca zamartwice plodu! To dotyczy tylko porodu,niczego wiecej. Mlody jest jak szatan ;-),zywy i zdrow jak ryba. Kieruj sie soba,swoimi odczuciami,a nie tym co pisza w necie,to chore - nakreca to tylko spirale zlosci w Tobie... Co do porodu,to w pt.odeszlo mi sciete kurze bialko,pojechalam na IP ,zbadali,UG - wod tyle,ze kobitki z oddzialu podzielic bym mogla,wszystko zamkniete i za 2 tyg.najwczesniej urodze (to byl 7. 08,a termin mialam 15.08),byltn pt.i powiedzial,ze w pn.do domu. W sob.zbadali recznie,potem non stop krwi troche,w nocy ciagnelo jak na okres,w ndz.na porannej wizycie zglosilam,wlaczyli KTG i skurcze od razu sie zaczely. O 12.45 odeszly wody, o 17.45 urodzilam z pomoca kleszczy,Maly owiniety byl pepowina,tetno uciekalo,a na cc bylo za pozno. Olek wazyl 4100,59dlugi ;-) 2wu miesieczny noworodek :-). Zycze Wam powodzenia ;-). kierujcie sie soba,tym co uwazacie za sluszne - dobra rada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Olka 4latka
Mialo tam byc do kawusia,a nie Ka5em,sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikos ur. 16.01.14 16:30=) waga 3400 56 cm.. Przez cc resztę opisze pozniej=) Hananana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje wszystkim za życzenia. Hananana gratulacje:) Ja nadal bez zmian, juz tak bym chciala miec swoje maleństwo przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Córcia dzagatkaa - 28 Szczecin - 01.01.14 - Córcia nataliaasz85 - Pszczyna, śląskie - 02.01.14 - Synek Bartosz madzias07 - 24 - mazowieckie - 03.01.14 - Córcia Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córcia MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córcia kawusia1 - 28 - 06.01.2014- Synek Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek Uleczkaa - 23 - Krynica - 08.01.14 - Córcia izzkka77 - 24 - Tarnowskie Góry - 08.01.14 Córcia justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Karla4- 31 - Kraków - 12.01.14 - Synek zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85 - Warszawa - 13.01.2014 - Córcia Różka - Warszawa - 14.01.2014 - Córcia szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Patka1986 -Częstochowa-15.01.14- Synek rena611 - Mirosławiec - 16.01.2014 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córcia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Lilcia290 - Dąbrowa Górn. - 17.01.2014 - Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - Córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Miskapyska80 - 33 - Warszawa - wg OM 20.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14 - Córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - Synek jasmina89-24-Poznań- 21.01.2014- Córcia Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - Synek Ilox23 - Warszawa - 25.01.2013 - Córcia jolecz_ka - 33 - śląskie - 25.01.2014 - płeć chłopczyk lub dziewczynka oczko.gif Vaiiola - 25 - Łódź (Głowno) - 26.01.14 - Córcia Nelu - 29 - Sopot - 27.01.14 - Córcia Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14 - Synek KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - Córka Interesantka25-26 Bielsko-Biała 28.01.14 - Synek kladiahhh - Radom - 09.02.14 - bliźniaczki Córcie ..... Mamusie: Justin1234 - 07.11.13 CC Franuś 1650g, 42cm ania_sz - 25 -13.12.2013 CC Julia 3050 g, 51cm Taaja - 16.12.2013 SN Szymuś 3300g, 53cm Malina22 - 22 - 16.12.2013 SN Córka 2960g, 56cm MamaFlorki - 20.12.13 sn Florentyna 3040 g 51cm futuremother30 - 21.12.13 CC Lilianna 3250g, 53cm Kaem - 31 - 23.12.2013 SN Miłosz 2680g, 51cm hanja - 33 - 23.12.2013 SN, 3070g, 53cm Hania Monbiaa - 20 - 24.12.2013 CC Maciej 3050g, 55cm Pomaranczowa- 23 - 28.12.2013 CC Amelka 3200g 54 cm Mały miś -29.12.2013., SN Alicja 3100g, 55cm ka3sia - 30.12.2013 SN Filip 3840 57cm Majaaa2014 - 07.01.2014, 4080g, 59 cm polepiona-31- 10.01.2014, CC Maja 3580 g, 52cm Aw77- 12.01.2014, Maja, 2900g, 55cm Hananana - 16.01.2014, CC Nikoś, 3400g, 56 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy mogę Wam zadać pytanie ? Chodzi o przyrost mojej bety bo muszę ją powtarzać żeby kontrolować czy wszystko jest ok, ponieważ 2 lata temu w 10-12 tyg serduszko przestało bić. Więc 3 tyg temu moja beta wynosiła 1153,19 po siedmiu dniach wyszło 21382,87 a dziś czyli siedem dni pm80064,35 i właśnie boję się że dzisiaj wynik jest za niski . Będę wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey jesteśmy w domku- dziękuję za gratulacje. Poród jak widzicie ekspresowy ale to zasługa kliniki. Mała zdrowa 10 punk. wszystko łącznie z cieciem zniosłam bardzo dobrze a dziś już prawie zapominam o operacji. Pokarmu niestety brak- ale się słabo za to wziełłam i mała była dokarmiana. Obecnie mam problem bo śpi na okrągło i nawet nie budzi się na jedzenie.mogłaby spać non stop- też tak macie mamusie? jak budzie przystawiam do piersi to śpi nadal. na razie zleciała z 2950 na 2900 w ciągu 4 dni. martwię się. Trzymam za Was kciuki już niedługo będzie po ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×