Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Ilox mi gin kazał natychmiast umówić się na wizytę do poradni diabetologicznej i trzymać dietę. Odezwij się po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś popieram dobry wybór my tez mielismy lateksowy dlugo go wybieralam i byl zdecydowanie najlepszy :) a że jest w stanie idealnym to bedzie i dla drugiego maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROSZE O GŁOS
kochane dziewczyny Cześć proszę jeszcze raz o głosik, dziś jest ostatni dzień głosowania więc nie będę już was dręczyć usmiech.gif głosować można kilka razy dziennie co 5 godzien. proszę pomóżcie http://www.vub.sk/portaly/ zaznacz na LEVOCA proszę i naciśnij HLASOVAT jeśli możecie wyślijcie to dalej na FB lub na inne portale do dobrych znajomych. Proszę zagłosujcie to nic nie kosztuje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj kobitki kobitki :) Skąd tyle jadu? I to jeszcze w kierunku jednej, biednej pomaranczowej? "Znam" (wirtualnie, więc użyte "") ją trochę i nigdy nie odniosłam wrażenia, że jest "egoistką i moncicielką", a już na pewno nie należę do jej fanklubu :) odczepcie się od biednej dziewczyny :) A poza tym jak napisała styczniowaMama20144 forum jest dla każdego, więc nikt nikogo stąd nie może wyrzucić, a ktoś tu podejmował taką próbę. X miskapyska to masz jakieś problemy z cc? wybacz, ale jestem całkowicie nie w temacie. Czemu musisz tak długo czekać na decyzję? ja w Radomiu wstępnie planuję się pojawić 06.01. i myślę, że koło 10 stawić się w szpitalu (jeśli się oczywiście nie zacznie nic wcześniej dziać). No ale to jeszcze będę obgadywać z ciocią jak to wszystko ugryźć. Jak coś to będziemy się zgadywać na jakąś herbatkę na porodówce :P A jeśli chodzi o mnie ogólnie, to ja nie miałam łożyska przodującego :) problem miałam i mam ze skracającą się szyjką. Póki co trzyma się na równym poziomie ok 25mm więc jeszcze ciągniemy :) a tak poza tym to wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie poprałam ubranka w Loveli, ale tylko w płynie do prania i poprasowałam, nie używałam płynu do płukania. Nie wiem, czy dobrze zrobiłam ale kiedyś gdzieś usłyszałam, żeby przez pierwszy miesiąc nie używać płynu...nie wiem czy to dobre czy nie:) Co do materaca, to to łóżeczko które mam zamiar kupić na allegro ma w pakiecie pianka gryka i też się zastanawiam czy brać taki czy wymieniać na jakiś inny. A jeśli chodzi o płyny do kąpieli to kupiłam Ziajkę, taką jak ta www.bangla.pl/opinie/p2061/ziaja-ziajka-plyn-do-kapieli-dla-dzieci-niemowlat-natluszczajacy bo przeczytałam, że to praktycznie to samo co Emolium a wiele tańsze:) no i ja ogólnie jestem za kosmetykami Ziaja (Nie testowane na zwierzętach!). no i ze szkoły rodzenia dostałam próbki kosmetyków Nivea, więc jeszcze je sobie wypróbuje. A i na innym forum (takim odnośnie kosmetyków dla noworodka) wyczytałam, że bardzo dobre (nie uczulają i mają najmniej chemii podobno) są kosmetyki dla niemowląt Hipp, także chyba je też wypróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale naskrobałyście postów. Ja po wizycie z małą wszystko ok, waży 1850 (31tc), ponoć w normie, wyniki mam super, a i łożysko też na przedniej ścianie, a mała kopie jak szalona. Leży sobie główką w dół odwrócona twarzą na prawą stronę, a moja waga znów poszła w dół i teraz wychodzi, że przytyłam tylko 3,6 kg, ale lekarz powiedział, że mam się nie stresować, ważne, że dziecko przybiera na wadze i głodna nie chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łóżeczko mam upatrzone z drewexu, a materacyk kupuję gryko-pianko-kokos, koszt ok 100 zł, jest dwustronny i ma ściąganą poszewką więc można przeprać. ....... Kosmetyki to tak trochę poczytałam i bardzo sobie chwalą rosmanowskie, więc chyba na nie się skuszę, najpierw kupię małe a jak się sprawdzą to duże opakowania, nie są drogie więc warto wypróbować. ..... Co do prania t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łóżeczko mam upatrzone z drewexu, a materacyk kupuję gryko-pianko-kokos, koszt ok 100 zł, jest dwustronny i ma ściąganą poszewką więc można przeprać. ....... Kosmetyki to tak trochę poczytałam i bardzo sobie chwalą rosmanowskie, więc chyba na nie się skuszę, najpierw kupię małe a jak się sprawdzą to duże opakowania, nie są drogie więc warto wypróbować. ..... Co do prania to zakupiłam płyn do prania dzidziuś i zamierzam w tym miesiącu się za to zabrać, bo czas ucieka. .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aizuz no mam problem, bo nie robi się cesarki na życzenie, chyba że w prywatnych klinikach za kilka-kilkanascie tysięcy złotych. Znalazło by się jedno wskazanie do cesarki, ale to wszystko zależy jak ordynator oddziału podejdzie do tego i czy stwierdzi, że to wystarczająco zasadny powód, że mnie kwalifikuje do cc. Ostatnio leżałam na patologii ciązy w Wawie w szpitalu w którym chce rodzić, i powiem szczerze nie było rewelacji położne różne na zmianach a lekarze mówiący mniej niż więcej. Więc jakos zapał do porodu naturalnego w wawie zmalał do 0%. więc jak mam rodzić naturalnie to wolę w Radomiu jakoś chyba bezpieczniej będę się czuła. a dlaczego tak późno mam mieć decyzję, bo podobno wtedy zaczyna się u mnie bezpieczny czas tz, ze Mały będzie już na takim etapie że będzie można coś myśleć. też zależy jak się ułoży na usg w 36 tygodniu bo ostatnio tylko poprzecznie sobie leży, ale dopiero zaczeliśmy 28 tydzień, więc miejsca ma co nie miara do fikołków. Aizuz czy twoja skracająca szyjka jest w takim razie wskazaniem na cc, bo już się pogubiłam, czy może wpieram ci że szykujesz się na cc, a ty zamierzasz rodzić naturalnie? sorry nie ma cię półtora miesiąca na kaffe i juz mi się wszystko pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
nie ma co stosować płynu do płukania dla maluszka, wystarczy dać dodatkowe płukanie żeby wypłukać detegent, a pranie będzie miększe. Działanie płynu do płukania, polega na tym ze pokrywa on całą powierznię ubranka, a płynów nie robi się z fiołków i bratków, tylko z estrów, barwników, konserwantów i zapachów...nie ma co malucha tym "okładać" .............. dziewczyny powiedzcie mi czy to jest normalne, ze całą ciążę maluch na usg w porównaniu z tygodniem ciąży wyliczanym od ostatniej miesiączki był tak o 3 dni większy, a dziś na usg lekarka mówi, ze jest o 2 dni mniejszy? wolnej się rozwija? kurczę nic mi nie wyjaśniła, olała to jakoś a ja się zastanawiam czy tak może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
miskapyska spróbuj skumulować sobie wskazania do cesarki i pogadaj ze swoją lekarką. Ja ostatnio w ataku paniki stwierdziłam,ze mam przynajmniej kilka powodów do cesarki: 1.PANICZNY strach przed porodem naturalnym , który powoduje, ze nie mogę spać po nocach od kilku miesięcy i przez lata nie mogłam się zdecydowac na ciaze. 2. Paciorkowca 3. Polipa endometrum którego mogliby mi usunąć czyszcząc macicę po cesarce.4. wirusa HPV i wkreciłam sobie, ze może mam za wąską macicę i może mnie rozerwać, albo,ze maluch się nie obróci....... panika minęła i nawet nie próbowałam przekonywać dzisiaj lekarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą. Melduję się żeby nikt mi nie zarzucił że się nie udzielam bo widzę że dziwne dyskusje się pojawiły na forum. Ja mam córkę więc szkoła i inne obowiązki sprawiają że nie zawsze mam czas się odezwać ale z czytaniem to jestem codzień na bierzaco. Mam nadzieję że sytuacja na kafe się wyjaśni i atmosfera będzie nadal tak miła jak przedtem. Nie da się zaprzeczyć że dziewczyny które teraz są na fb tworzyły to forum i ja bardzo miło je wspominam. Mam nadzieję że Justyna, Monbia Zuzia, Pomarańczowa i pozostałe czasem napiszą coś u nas i dadzą znać jeśli któraś już by urodziła. Pozdrawiam Was Dziewczyny, a na puste zaczepki najlepiej nie reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roookseeen
Nie chodzi o to byście dziewczyny z facebooka nie pisały tutaj, ale prośba byście odnosiły się do tematu ciąży, a nie prały budy i wdawały się nieprzyjemne dyskusje (ale to apel do wszystkich). Na fejsie macie pewnie sielankę, a tutaj awantury. Zachęcamy Was do pisania o swoich ciążach. Napiszcie jak się czujecie, co u Was nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja fajnie że malutka już gotowa w pozycji do wyjścia. Ja ostatnio też ciągle o tym myślę jak synuś się ułoży bo niby ok 31tc dzieci już układają się jak należy i mam nadzieję że mój mały nie będzie się pchał tyłeczkiem. Też jestem bardzo ciekawa ile nasz szkrab waży ale wizyta dopiero za tydzień. Jeśli chodzi o pranie to ja już mam ciuszki uszykowane i też nie używałam płynu do płukania tylko do prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś wpisz w wyszukiwarce allegro 3652420152 to pokaże się dokładnie to łóżeczko i materac co zamówiłam. Fajne bo z szufladą, a materac gryczano - piankowo - kokosowy. Wkurza mnie tylko oszczędność (bo co innego) producentów bo szczebelki na których ma leżeć materac to już nie są pomalowane - masakra.Nie będzie tego widać ale dla mnie to takie niedokończone malowanie jakby im farby brakło-kurde. No i czas oczekiwania na przesyłkę spory (mają napisane że do 15 dni) bo zamówiłam 8 października, a przyszło dopiero dzisiaj i to po kilku mejlach i telefonach. Także nie ma co zamawiać na ostatnią chwile bo nie wiadomo kiedy przyjdzie, a też musi swoje odstać żeby przed przyjściem na świat malucha trochę wywietrzało. __________ Dziękuje Wam za odpowiedzi odnośnie prania, ale w sumie nadal nie wiem co zrobić. Bo jak uzyje tego proszku co mam i całkiem innego płynu do płukania dla dzieci, a dziecko bedzie miało nie daj Boże uczulenie to nie bede wiedziala czy od proszku czy od płynu... a pomyśle jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla4 dziękuje za odpowiedz. Chyba tak będzie najlepiej, po prostu dwa razy płukanie i płynu żadnego nie będę juz dawała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia a jakiej firmy masz ten materac? Ja się zastanawiam między Vitmat, Hevea i może Janpol. Może mi ułatwisz decyzję.:) x Karla myślę, że to, że maluszek zwolnił tempo rozwoju, to zupełnie naturalne i nic niepokojącego. Termin porodu najdokładniej można wyliczyć z pierwszego USG, właśnie dlatego, że później to już dzieci rosną w różnym tempie. U Ciebie to tylko kilka dni, dlatego uważam, że wszystko jest jak najbardziej w porządku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Co do prania-ja juz to przechodziłam 2 razy i za kazdym razem tak ok miesiaca prałam w jeelp-bez płynow do płukania a potem kupiłam biały silan i w nim płukałam. Wiecie co ja mam ciagle problem z wozkiem-jeszcze nic nie wybrałam -a to dlatego ze ogladam je w nwcie tylko-w moim miescie nie ma sklepow z wozkami-bym musiala chyba 200 do poznania jechac-zeby porownac.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla zgadzam się z MałymMisiem te pomiary są w późniejszym okresie różne i to wcale nic nie oznacza złego. Dzieci teraz przybierają na masie więc napewno wszystko jest ok. Ja trochę z przymrużeniem oka patrzę na te pomiary bo np mojej koleżance cały czas lekarz mówił że mała będzie ważyć ok 4kg a okazało się że ledwo 2.5kg ważyła po porodzie o czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja miskapyska, to pomieszanie z poplątaniem normalnie... wiem, że jak jest wskazanie do cc, to trzeba wcześniej mieć przygotowane papiery - myślę, że jak z takowymi przyjedziesz do szpitala, to już muszą Ci ją zrobić i tyle. Nie masz jakiegoś lekarza, który takie skierowanie by wystawił? A nie myślałaś nad cc ale w Radomiu? Może siostra byłaby w stanie coś podgadać? Tylko tam jak kiedyś wspominałam to najpierw czekają na rozwój akcji porodowej, a potem robią cięcie. Także i tak trzeba czekać aż się dziecku zachce wychodzić ;) Nie przejmuj się, że Ci się poplątała moja historia - tak to jest jak się nie udziela na bieżąco. Ja owszem szykuję się do cc, ale nie ze względu na szyjkę, a stan moich bioder. Idę właśnie jakoś w połowie listopada do ortopedy po skierowanie na cc. Skracanie się szyjki nigdy raczej nie będzie powodem cc, bo to stan fizjologiczny przed porodem. U mnie po prostu zaczęła się ona skracać nie przed samym porodem, a ok 18tc :( No ale to raczej dzięki mojemu dziecku, które wisi jak nietoperz głową w dół. Bo poniżej 25mm na całe szczęście nie zeszła, także jeszcze trochę powinna potrzymać wszystko w kupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Misiu na wizycie gin mnie uspokoił.. Mówi, ze nie ma co panikować. Jak wizyta w poradni za 2 tyg to mam na spokojnie popatrzeć w necie na diete dla cukrzyków i przestrzegac te 2 tyg. Także spokojnie podchodzę do tematu, wizytę w poradni mam we wtorek. Poki co nie jem cukrów. Dziewczyny z cukrzycą mogłybyście napisac swoje przykładowe jadłospisy?? Byłabym Wam bardzo wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelu
Cześć dziewczyny, Jestem w 28tc i ogólnie bardzo długo czekałam aby poczuć jakiekolwiek ruchy. Pierwsze były ok 22, 23tc, później też bez szału i często nie jestem pewna czy to mała czy gazy w żołądku. Przeczytałam w książce, że na tym etapie nie powinnam mieć żadnych wątpliwości co do ruchów dziecka a ja nie dość że je mam to nie ma mowy o jakiejkolwiek regularności ruchów. Czy Wy już zaczęłyście liczyć ruchy? Nie chcę wyjść na panikarę ale wczoraj tylko pod wieczór wydawało mi się, że ją czuję a dzisiaj tylko jak siedziałam zgięta przed komputerem to chyba ją czułam. Czy któraś z Was ma podobnie? Zaczynam się martwić bo przeczytałam też, że właśnie ok. 28 powinnam ją czuć najbardziej a wręcz powinno mnie boleć bo potem dziecko rośnie i już nie ma miejsca na fikołki. Pomóżnie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały miś ja kupiłam havea baby i tak jak pisałam jestem z niego zadowolona. Nie wiem jakie są teraz promocje ale ja dostałam w gratisie poduszkę z lateksu i teraz nie mogę bez niej zasnąć uzależniłam się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś najbardziej się udzielam, taki dzień, że głównie się obijam albo siedzę w necie. x Ilox co do przykładowych jadłospisów to ja mam taki mini poradnik, ale to samo jest na stronie internetowej Slodkie mamy. Przejrzyj sobie, są tam podstawowe informacje. Po mojej krótkiej przygodzie z cukrzycą stwierdzam, że to prawdziwa loteria z tymi cukrami.:(Niestety nie ma uniwersalnego złotego środka. Tak jak pisałam wcześniej 2 dni z rzędu jadłam identyczne śniadania a pomiary się zasadniczo od siebie różniły, dodam że cukier na czczo był do siebie zbliżony. Prześledziłam trochę wpisów na forach internetowych i dziewczyny piszą, że np. zjadły kawałek tortu albo baton i cukier był ok, a po dozwolonej kolacji zgodnie z tabelką wymienników węglowodanowych skoczył za wysoko:( Mi też niestety skoczył dziś po kolacji do 140:(, takiego jeszcze nie miałam. :(ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ale słodko sobie śpi twój synuś. Śliczne maleństwo. Hanja zapomniałam napisać że zazdroszczę ci tak niewielkiego wzrostu wagi, nie będziesz miała co gubić. Ja teraz jeszcze się nie dołuję choć czasem mecze się jak słoń ale będę martwić się po porodzie o zbędne kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×