Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość karla4
ja znowu wolałabym styczeń na kilku powodów nie tylko tego, ze maluch byłby najstarszy rocznikowo, a nie najmłodszy,ale też z tego powodu, ze mam termin na 12stycznia i lepiej żeby sobie tam do terminu porodu posiedział i podrósł no i też kwestia mojego macierzyńskiego jak później urodzę to dociągnę na nim może do połowy sierpnia, czego bym bardzo chciała. .... miśkapyśka podkłady czyli o te duże podpaski pytasz czy o podkłady na łóżko? Bo jak o podpachy, to mi polecano BabyOno, mam je + z Belli ale te z belli to kurde giganty jak pieluchy, pół torby mi zajęły. One chyba nie mają rozmiarów. ... ja sie panicznie boję porodu, bez znieczulenia nie rodzę nie ma szans. Chciałam przekonac lekarza do cc, ale ze względu na zrosty wewnętrzne zrezygnowałam. Mam 2 znajome które miały ta przyjemnosć że po cesarce miały zrosty, jedna po 6 miesiącach od porodu miała operację zeby je usunać, 2 cudem podobno donosiła kolejną ciążę, zrosty na usg wyglądały jak mięśniaki, ona podczas kolejnego porodu miała operacje na której jej to wycinali. Jako że mam skłonność do blizn, to mnie zniechęciło. .... oj tak Kraków Julkami i Majkami płynący, choć śliczne imiona to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się i ja. Termin mam na 8 stycznia, podczytuje was czasami, ale czasu na posta brak. Mam jeszcze 1,5 roczną córeczkę i to jej narazie poświęcam cały czas bo potem wiadomo jak to będzie. A co do porodu to ja też się boje, ale opowiem wam mój pierwszy i powiem że czasem cuda się zdarzają. A więc o 1 w nocy odeszły mi wody a o 1.30 mała była już na świecie. Na szczęście dojechaliśmy do szpitala usiadłam na wózek i powieżli mnie na porodówkę i jak mi 3 kobiety pomogły wejść na te łóżko tak urodziłam. Moja Daria wypadła na łóżko położna jej nawet nie zdążyła złapać:) Urodziłam dziecko razem z łożyskiem. Teraz się z tego śmieje ale wtedy mi jakoś nie było do śmiechu:) Teraz się modle żebym również zdążyła do szpitala, bo to zima i różnie bywa. A co do skurczy to miałam z 3 takie bolesne myślałam że to początek a to był koniec bo już wody odeszły i od razu miałam już parte. A co do terminu na początku też walałam styczeń a teraz mi to lotto byle żeby była zdrowa. No i widzę że zaczynają się już porody. Gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusią. A macie jakąś tabelkę to tez się dopiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla4 podkłady poporodowe to takie wieksze podpaski tylko bawełniane i nie klejone, nam położna na szkole rodzenia mówiła ze są lepsze bo po pierwsze przepuszczają wiecej powietrza niż podpaski, a poza tym trzeba podobno wietrzyć krocze, i każą na tym leżeć. więc do szpitala mam wziąść podklady nie podpaski i dlatego zastanawiam się nad rozmiarem. a podkład na materac też kupię bo ja z tych kręcących się w nocy, ale ten podkład na materac kupie w ikei. dzieki MamaPysia to może ja też z Belli wezmę choć wcześniej jakiejś innej firmy patrzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
miskapyska tak to ja o tych właśnie pisałam (i ta podpaska i to na łóżko nazywa się podkładem, dlatego pytałam), że kupiłam BabyOno bo mi je polecano i Belle,bo te znałam i te BabyOno podobno są lepsze, nie wiem przetestuję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Izzka, oj to miałaś ekspresowy poród. Witaj w naszym gronie a tabela jest na poprzedniej stronie. ... Ja mam dziś humor taki jak pogoda za oknem, czyli deszczowo tzn płaczliwie. Dość mocno mi się dziś brzuch stawia ale były już jakie dni więc się tym zbytnio nie przejmuje. Też już mi obojętnie kiedy urodzę byle tylko wszystko było w porządku. Tylko jakby to miał być sam Sylwester no to już wolałabym 1stycznia. Ale jak narazie to planuje co i w jaki dzień będę robić na Wigilię także myślami jeszcze nie jestem na porodówce he he. ... Pokłady mam również belli a majtek chyba nie będę kupować bo u nas w szpitalu kiedyś ostro pilnowali żeby wietrzyć krocze. Kilka par mam takich gorszych w razie czego odłożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drukowałam właśnie wszystkie wnioski od kadrowej w sprawie urlopu rodzicielskiego, macierzyńskiego itp. Chciałam też wydrukować od razu wniosek o becikowe. Oczywiście milion dokumentów trzeba przynieść, żeby dostać te pieniążki. Słyszałam, ze Kraków daje dodatkowe pieniążki za urodzenie dzidzi i tutaj zaskoczenie. Jak wszyscy to dostawali zameldowani w Krakowie to teraz od 1 stycznia 2013r dochód nie może przekraczać 850zł na osobę No i zastanawiam się jak to będzie liczone jak dzidziuś się urodzi. Nas dochód będą dzielić na 4 czy na 3. Wiecie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Pysia nowonarodzone dzieciątko też się liczy do becikowego także u nas jak mamy już dziecko jedno to dochód liczymy na 4 osoby. Ale zaskoczyłaś mnie z tą kwota bo myślałam że nie może przekroczyć 1900zł na osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja bo do becikowego jest 1900 tylko niektore miasta maja takie dodatkowe pieniazki za dzidzie i o tym pewnie jest mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia a idziesz na roczny macierzyński? Ten 80procent? Jeśli tak to czy możesz udostępnić wniosek ewentualnie na maila, bo jakoś nie wiem jak to mawyglądać a siedziba mojej firmy jest zupełnie gdzie indziej. Chyba że moja kierowniczka mi coś podpowie jak dokładnie taki wniosek sporządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie uspokoiłaś Rena. A ty jak się czujesz? Zdecydowałaś gdzie chcesz rodzić? I jeszcze jedno mam pytanko- jak zdrobniale wołacie na swojego Oskara bo ostatnio nam się to imię spodobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat jak ja dołączyłam, to jedna się rozpakowała, także za każdym razem od razu otwiera mi się odpowiednia strona: Nasza pierwsza rozpakowana mamusia: *Justin1234 dn.07.11.13 CC Franuś 1650g 42 -------- Ania sz- gratulacje. Super, że już w tym roku Julcia spędzi z wami święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzilo mi o te dodatkowe pieniazki. to sie nazywa chyba beckowe gminne lub samorzadowe. Musze zadzwonic jutro i dowiedziec sie jak to jest. Majaaa tak ide na roczny macierzynski i az sie boje wyplaty pod koniec stycznia. No ale cos za cos. Na pewno nie chce wracac do tej pracy jaka wykonywalam przez ostatnie lata. Wzor wniosku powinni Ci udostepnic w firmie. Ja mam taki stricte pod firme w ktorej pracowala. Mysle,ze najlepiej skontaktowac sie z kadrowa. ja dostalam potrzebne papiery w lipcu na prywatnego maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To poprawiam: Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Córeczka dzagatkaa - 28 Szczecin - 01.01.14 - Córeczka Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - córcia Kaem- 31- warszawa- 03.01.14- synus madzias07-24-mazowieckie-03.01.14- córeczka? Mały miś - 31 - łódzkie - 03.01.14 - Córcia pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia 13.12.13 Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka Rodzyn - 28 - 09.01.14 - ? justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia futuremother- 30- Gdynia-11/01/2014 Córeczka Karla4- 31 -Kraków-12.01.14-Synek Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - Synek zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85-Warszawa-13.01.2014- córeczka Różka - Warszawa - 14.01.2014 - córeczka szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Patka1986 -Częstochowa-15.01.14- Synek Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Lilcia290 - Dąbrowa Górn. - 17.01.2014 - Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - Córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek jasmina89-24-Poznań- 21.01.2014- córeczka Wiktoria polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - syneczek Ilox23 - Warszawa - 25.01.2013 - dziewczynka Vaiiola - 25 - Łódź (Głowno) - 26.01.14 - córeczka Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek mimineczka - Lodz - 26.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- Synek KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana kladiahhh - Radom - 09.02.14 - bliźniaczki dziewczynki ................................... Mamusie: Justin1234 - 07.11.13 CC Franuś 1650g, 42cm ania_sz - 13.12. 2013 CC Julia 3050 g, 51 cm,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do macierzyńskiego rocznego, to ostatnio moja mama była na szkoleniu - kadrowa - i tam jej powiedzieli, że lepiej złożyć wniosek od razu na rok, a zawsze można z tego dodatkowego zrezygnować. Płacić będą 80% ale jak się z dodatkowego zrezygnuje, to wyrównają do 100%. .... My z mężem dzielimy się na pół, ja do sierpnia, a mąż resztę, ponieważ nie mamy z kim zostawić dziecka i tak nam korzystniej wychodzi, a tak się fajnie składa, że moja mama idzie w marcu na emeryturę i jak się dowiedziała, że chcę dać do żłobka, to od razu zdeklarowała się że z przyjemnością z malutką posiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzice mają obecnie do dyspozycji: 20-tygodniowy urlop macierzyński (w tym 14 tygodni po porodzie zarezerwowanych jest tylko dla matki); 2-tygodniowy urlop ojcowski; 6-tygodniowy urlop macierzyński dodatkowy; 26-tygodniowy urlop rodzicielski; Z tych dwóch ostatnich (urlop macierzyński dodatkowy i urlop rodzicielski) na równych prawach mogą korzystać matka i ojciec dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli można zabrać tak jak było kiedyś 20 tygodni, lub cały rok, a ojcowski to wiadomo tato może wykorzystać w dowolnym czasie w ciągu chyba roku od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam stronkę www.rodzina.gov.pl/urlopy, na której fajnie jest wszystko opisane, przede wszystkim są odpowiedzi na pytania rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki w piątek przejrzałam kodeks pracy właśnie pod kątem urlopów. I tak mamy: - 20 tygodni macierzyńskiego (14 obowiązkowo musi wziąźc matka resztę może przekazać ojcu dziecka), - 6 tygodni dodatkowego macierzyńskiego (może wziąźć matka albo ojcec) można dzielić na raty, - 26 tygodni urlopu rodzicielskiego (moze wiąźć matka albo ojcec, albo wspólnie dzieląc się), można go dzielić max na 3 części z czego żadna z tych częsci nie może być krótsza niż 8 tygodni, Ojcu dziecka niezależnie od tego przysługuje 2 tygodnie urlopu ojcowskiego ale tylko do ukończenia przez dziecko 12 m-c życia później przepada. To były płatne urlopy oczywiscie na jedno dziecko, mama blizniaczek będzie miała odpowiednio więcej. przysługuje nam również 36 m-c urlopu wychowawczego, który mozna wykorzystać do ukończenia przez dziecko 5 roku życia. A zgłoszenie o każdym z urlopu należy dostarczyć do pracodawcy nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem danego urlopu wraz z oświadczeniem że ojciec dziecka zrzeka się danego urlopu na rzecz matki. u mnie w firmie nie ma zadnych wzorów więc napisze zwykłe podanie takie jak o urlop wypoczynkowy tylko powołam się na odpowieni artykuł kodeksu pracy te artykuły jakbyście chciały szukać to zaczynają sie w kodeksie od art. 179. AA zanim napiszecie urlop o macierzyński musicie wiąźć zaświadczenie ze szpitala ze urodziłyście i od kiedy mają go naliczać. przynajmniej u mnie w firmie koleżance nie chcieli wypłacić macierzyńskiego tylko na podstawie podania musiała dowioźć taki papierek ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Hanju za info ale chyba jestem jakas mega ciezka w opbliczeniach :/ rok ma 52tygodni. urlopu macierzynskiego mam 20tyg+26rodzicielskiego czyli w sumie 46tygodni a jak nie wezme dodatkowych 6 tygodni,to bede musiala szybciej wrocic do pracy tak? u nas tylko ja bede w domu z dzieckiem. Maz nie moze. Maz nie dostanie nawet tych 2 tyg tacierzynskiego. Pracuje u prywaciarza,ktory robi co chce wlacznie z falszowaniem dokumentow np urlopowych :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dziewczyny ja zeskanuje ten moj wniosek i wrzuce na wspolnego maila. Postaram sie jutro to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja będę wdzięczna za ten wniosek. Tam trzeba dobrze obliczyć co do dnia kiedy mają się zacząć poszczególne urlopy. Nie wiem nic na temat zaświadczenia ze szpitala ale o akcie urodzenia dziecka wiem że trzeba dostarczyć z tym wnioskiem plus właśnie zaświadczenie że ojciec zrzeka się urlopu dodatkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja czuje sie w miare ok dzieki tylko zła jestem ze nic robic nie moge bo zaraz mnie brzuszek boli.A co do porodu w srode mam dr zobacze czy mala nadal jest posladkowo ulozona i podpytam co i jak.A Oskra-Oskarek jak był mały a teraz Oski ,Oskaś a jak Twoje samopoczucie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futuremother
Mama Pysia chyba nie ma takiej opcji żeby nie wziąć dodatkowego urlopu macierzyńskiego i pójść na rodzicielski.Cytat z kodeksu pracy " Bezpośrednio po wykorzystaniu dodatkowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze określonym w art. 1821 § 1 pracownik ma prawo do urlopu rodzicielskiego w wymiarze do 26 tygodni..." czyli trzeba wziąć 20 tygodni podstawowego + 6 dodatkowego i dopiero rodzicielski max 26 tygodni. Tak to rozumiem przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry dziewczyny za poprzedniego posta, chyba kaffe zrobiło mi psikusa bo nie widziałam że hanja tak fajnie wszystko napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie właśnie różnie z tym samopoczuciem. Fizycznie niby jest ok choć ostatnio coraz więcej skurczów. Ale mam takie dziwne humory i ta pogoda mnie dobija. Ale z drugiej str cieszę się że nie jest ślisko. .... Ciekawe jak dziś będzie z tym snem? Dobrej nocy Mamusie. - Ach i wiecie co już chyba straciłam nadzieję na tę grzechotkę a bo to już ponad miesią. W zeszłym tyg doszły chociaż te próbki w jonsona. A ile wy sztuk dostałyście? Ja 2szt. ... Hanju a wózek już macie? Obiecałaś zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj włoski zrobić ale to też mi tylko na chwilę humor poprawiło. Oj nie będę już marudzić- idę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw 77
Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Córeczka dzagatkaa - 28 Szczecin - 01.01.14 - Córeczka Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - córcia Kaem- 31- warszawa- 03.01.14- synus madzias07-24-mazowieckie-03.01.14- córeczka? Mały miś - 31 - łódzkie - 03.01.14 - Córcia pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia 13.12.13 Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka Rodzyn - 28 - 09.01.14 - ? justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia futuremother- 30- Gdynia-11/01/2014 Córeczka Karla4- 31 -Kraków-12.01.14-Synek Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - Synek zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85-Warszawa-13.01.2014- córeczka Różka - Warszawa - 14.01.2014 - córeczka szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Patka1986 -Częstochowa-15.01.14- Synek Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek Lilcia290 - Dąbrowa Górn. - 17.01.2014 - Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - Córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek jasmina89-24-Poznań- 21.01.2014- córeczka Wiktoria polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - syneczek Ilox23 - Warszawa - 25.01.2013 - dziewczynka Vaiiola - 25 - Łódź (Głowno) - 26.01.14 - córeczka Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek mimineczka - Lodz - 26.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- Synek KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana kladiahhh - Radom - 09.02.14 - bliźniaczki dziewczynki aw77- Łódź- 15.01.14 ................................... Mamusie: Justin1234 - 07.11.13 CC Franuś 1650g, 42cm ania_sz - 13.12. 2013 CC Julia 3050 g, 51 cm, Mamusie jak z Waszym brzuszkiem dziś zauważyłam, że mi się obniżył a Wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka1984
Hej, mam termin na 24.01.14. Co do macierzynskiego, to obowiazkowe jest 14 tygodni z 20 zalecanych ( ze wzgledów medycznych) . Mi sie wydaje ze lepiej złożyć wszystkie wnioski na rok , raz i najwyzej skracać urlop, dlatego, że potem trzeba pilnować urlopów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×