Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Coco nie wiem bo pobierali mi dzis znow krew ale nie mowili przez tel co i jak. Juz sie nie moge doczekac transferu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coco a jakie masz amh że tylko komorka dawczyni wchodzi w grę? A ilośc plemników imponująca mi przy iui podawano tylko 1 mln czyli bardzo mało, u nas niestety z nasieniem jest właśnie problem, a teraz to już i mój wiek doszedł. Biest po niedzieli bedzie się działo:) Lonia u Ciebie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten post powyżej to ja karmi, zapomniałam się zalogować, nie wiedziałam, że to takie proste pisac jako gośc myślałam, że trzeba coś kombinowac a tu proszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi :-) I tak to zasadzilam wlasnie ostani zastrzyk. Jutro mam 3 razy wziasc spray i koniec lekow. O 1.40 w nocy musze zrobic zastrzyk z Predalonu. Juz sie nie moge transferu doczekac :-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Loniu, O tym leku nie slyszalam. W Stanach uzywaja dopochwojej viagry (speclana formula, inna niz tabletki), ktora dziala na pogrubienie endometrium ale tylko jezeli ktos ma z tym problemy i na przyklad rosnie tylko do 5-6mm. Od 8mm wzwyz uwaza sie juz za normalne, jest tez niedobrze jezeli endometrium jest za grube (15mm wzyz). x Biest, Zapytaj, ile u Ciebie wynosi Progesteron, Estradiol i LH. Jezeli o estradiol chodzi to powinnas liczyc mniej wiecej 200 na jedno dojrzale jajeczko. W Colorado daja zastrzyk na owulacje dopiero gdy wiekszosc jajeczek osiagnie rozmiar 18-20mm. Progesteron trzeba sprawdzac jezeli zamierzasz podejsc do swiezego transferu. Jezeli wynosi ponad 2.0 w momencie zastrzyku na owulacje to bardzo zmniejsza szanse na zagniezdzenie. Wtedy lepiej wszytko zamrozic i transferowac w innym cyklu. Blagam Cie, nie daj sie skolowac zeby uzyc Ovidrell jako zastrzyk na owulacje. Zapytaj lekarza czy mialby cos przeciwko temu zeby uzyc Novarell (bez problemu dostepny tutaj). W CCRM mialam tak zwany "podwojny" trigger shot (zastrzyk na owulacje). To znaczy, o danej godzinie 10000 UI Novarell, godzina pozniej 0.8 Lupron i 12 godzin po tym jeszcze raz Lupron. Oni uwazaja, ze od tego zastrzyku zalezy czy jajeczka beda mialy dosc energii na pierwszy wlasciwy podzial chromosomow. Niestety ten Ovidrell co tu stoduja (zazwyczaj tylko jeden zastrzyk) jest niewystarczajacy ale z powodow marketingowych machinacji firm farmaceutycznych zrobil sie bardzo popularny. Gdyby lekarz w Niemchech byl zdziwiony tym co mowisz o Ovidrell to mozesz sie spokojnie powolac na klinike CCRM w Colorado. Nie mozna im zarzucic braku doswiadczenia :) A moj tamtejszy lekarz powiedzial mi wprost ze oni by NIGDY nie uzyli ovidrell bo to dziadowski medykament :) A mialam go przy moich dwoch IVF w Niemczech. x Lonia, w Twojej klinice powinni Ci badac LH i jezeli zacznie wzrastac to musisz natychmiast wziasc zastrzyk przeciw owulacji! To jest zazwyczaj Ganirilex czy Cetroide albo cos podobnego. Do mojej kolezanki dwonili z kliniki gdy byla na wedrowce posrodku lasu i jak wariat musiala pedzic z powrotem do hotelu bo kazali jest wziasc natychmist. Niestety to wychodzi jedynie z testu krwi. Ona miala nagle LH prawie 15. Na szczescie wziela ten zastrzyk i na nastepny dzien LH spadlo do 4. Chodzi o to zeby Twoje pecherzyki mialy czas urosnac i dojrzec zanim nastapi owulacja. x Karmi, Rozumiem Cie bardzo dobrze, ze nie chcesz sobie juz robic nadzieji. Ja mimo wszytko mam troche nadzieji za Ciebie :-) W najgorszym wypadku zajmiesz sie kolarstwem i spotkamy sie na Tour de France :-D Sa takie firmy, ktore organizuja wycieczki rowerowe po trasie Tour de France. Biorac pod uwage, ze to sie odbywa we Francji, czuje, ze zawartosc naszych butelek na rowerach by mi sie podbala :-D Moj M choc Niemiec uwielbia spontaniczne imprezy. Gdyby w tym deszczu z Wami byl na rowerach to nigdy byscie nie popelnili takiego strategicznego bledu z tylko jedna butelka na rozgrzewke :-D :-D x Z innej beczki :) Czy chodzicie czasem gdzies potanczyc? Pobawic sie? Tutaj jest wiele dyskotek ale mnie smiertelnie nudza :-D Po pierwsze muzyka nie ta, po drugie nic sie nie zaczyna do 23 albo do polnocy a ja cos chce miec z nastepnego dnia a po trzecie polowa ludzi wyglada tak na max 21 lat :) Ostatnio bylismy na imprezie pod haslem Great Gatsby z live band, ktora grala muzyke swingowa, dziewczyny wszytkie fajnie ubrane w stylu lat 20-tych, faceci w tuxedo noi wszytko zaczynalo sie o 21 a o 22 juz nikogo nie spuszczali bo tak pelno bylo :-D Szkoda tylko ze nie ma takiego klubu na codzien, dla doroslych ludzi :) Gdzie Wy chodzicie jak macie ochote poszalec na parkiecie? x Coconut, odkad biore rozne witaminy na plodnosc nie bylam ani razu chora. Polecam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy ja mam Predalon. Ja pojade pol godziny wczesniej przed punckja zeby na spokojnie pogadac z profesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o Estradiol to we wtorek miałam 948, w czwartek (wczoraj) ponad 2000. Progesteron cały czas 1,7. Cetrotide robię sobie zastrzyk od trzech dni i mam nadzieję, że do poniedziałku pęcherzyki mi nie pękną :-) Jutro w południe mam kolejny monitoring i będę mogła Wam więcej napisać. Od tak wysokiego estradiolu mam wrażenie lekkich mdłości. Zauważyłam też, że wysokie stężenie tego hormonu "wabi" płeć przeciwną :-) *** Teraz cieszę się, że jest już weekend...to był ciężki tydzień, praca, lekarze, badania, pobieranie krwi do drugi dzień. Wiele atrakcji! :-) Jutro i w niedzielę odpoczywam! Już powiedziałam M, że będę leżeć i pachnieć ;-) *** Pogoda dzisiaj nie jest najpiękniejsza, w domu jeszcze nie uruchomiliśmy pieca centralnego tylko palimy drewnem w kominku w salonie, hartujemy się :-) Rano jak już nie płynie w kaloryferach ciepła woda to mamy ok.16 stopni. Wtedy jest tak przyjemnie napić się gorącej herbaty lub kawy... Zresztą od kiedy mam uregulowane hormony tarczycy to zauważyłam, że nie potrzebuję już specjalnego dogrzewania. *** Pozdrawiam ciepło!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy ja tez mam mój zelazny zestaw witamin i w sumie pierwszy raz od lutego kiedy to odwołano moja punkcje to pierwszy raz jestem tak paskudnie przeziebiona. Karmi ja mam 40 lat od dwóch miesięcy i amh 0,2 albo 0,1 w zaleznosci od kliniki.To w sumie niezbyt bogato:( Czuje się parszywie i mam ochote na cos kwaśnego a nie mam nic takiego w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazyyyyyyy
Rachelko, o jestes :-D Jak Fajnie :-D Co tam u synow? Z tym estradiolem to podawalam normy w trakcie stymulacji do IVF. Pewnie w naturalnym cyklu wyglada to inaczej wiec sie nie sugeruj. W kazdy razie kiedy robia E2 wyniki w 3cim dniu cyklu to powinno wyjsc mniej niz 50. x Biest, pol godziny przed punkcja to troche za pozno zeby rozmawiac o zastrzyku na owulacje :-D Ale w kazdym razie zycze powodzenia! x Mielismy cudny wieczor w naszej ulubionej malej knajpie :-D Nazywa sie czosnek :-D Spotkalismy oczywiscie 3 pary znajomych, ktorzy tez wybrali sie na kolacje :-D Wszyscy polaczyli stoly ze soba i wesolo bylo :-D Tym bardziej, ze nei musimy nigdzie jezdzic. Kazdy mieszka "za rogiem". x Przy kolacji rozmawialam z M po raz 100 -ysieczny na temat KD ale jak zwykle oswiadczyl ze nie jest zainteresowany :O Zapytal mnie czy uzylabym spermy dawcy gdyby on nie mogl...i musialam odpowiedziec zgodnie z sumieniem, ze nie :( Na to on odpowiedzial ze tez nie chce zadnej KD :( Choc mowilam mu 1000 razy ze mam do tego inne podejscie. Ale coz...przekonywac go nie chce. Zycie :O Jestesmy szczesliwym bezdzetnym malzenstem. Pora to zaakceptowac. x Pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy 🖐️ mój wynik w 3 dc jest dużo niższy niż 50 :O Młodszy syn bywa w domu rzadko i często wtedy kiedy ja śpię ;) Właśnie kupił swojej dziewczynie prezent z okazji 1,5 roku znajomości, więc to już poważny związek :) A starszy skończył studia i bezskutecznie szuka pracy. Coraz poważniej rozważa wyjazd do UK po nowym roku, więc jest możliwość, że najczęściej będę w domu sama. Bo z pracą M. niewiele się zmieniło - nadal w delegacjach. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys Taida zadala mi bardzo madre pytanie czy naprawdę moje geny sa tak doskonale,ze chce je przekazac dalej.odpowiedzialam,ze nie daleko im do doskonalosci a nawet do sredniej krajowej:O Otoz zawsze twierdziłam,ze jestem na nie jeśli chodzi o komorke dawczyni i nie o to mi chodzi,zeby sobie pochodzić w ciąży i być inkubatorem. Okazuje się,ze tylko krowa nie zmienia zdania.Przez kilka miesięcy nabralam dystansu i pokory po raz kolejny.Dziekuje Taido,ze Twoja niezlomna postawa otworzyla mi oczy na wiele spraw:) Nie wiem co zrobimy ale wiem,ze dzięki innej kobiecie i jej wyrozumialosci mogę zostać mama. A na dzień dzisiejszy to dla mnie najwazniejsza i najtrudniejsza decyzja. Gdyby nie forum i doświadczenia innych kobiet nigdy bym nie wziela takiej opcji pod uwagę.A teraz mam nad czym myslec.Czasu nie ma wiele ale czym jest miesiąc lub dwa czy trzy w porównaniu z wiecznoscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To erwazy mieliscie fajny Abend :-) Ja mam Predalon juz dawno kupiony Do zastrzyku. Witam was wczesna pora bo wstalam o 4 i pije kawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bylam pare tygodni temu w A66 pare godzin, bylo nawet nawet ale nie chodze ostatnio zbyt czesto tanczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy po Twoim długim poście od razu ruch się zaczął na topiku, ale ja nadal nie wiem kiedy podchodzisz do zabiegu. A z Tobą i twoim M na pewno byśmy nieźle poszaleli na rowerach i na jednaj buteleczce by się nie skończyło;) Rachela witaj koleżanko, pisz częściej..... Coco no Twoje AMH nie jest optymistyczne i super, że rozważasz KD. nadal Ci kibicuje. Biest i Lonia za 2 tygodnie wielki bal na topiku. Lili co u Ciebie nie skusisz się na zabieg invitro? Miłego dnia koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, ze mamy punkcje w tym samym dniu :-) i skoro beda podawac 3dniowe zaroki transfer bede miec w czwartek. Testy ciazowe kupione wiec wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco jak narazie ogladam Haven ( ciutke niektore przypadki sa nawet jak dla mnie zbyt fantastyczne ale ogolem dobrze mi doradzilas), Arrow, Supernatural,Pamietniki,Cracked. The Orginal zaczelam ogladac. Zastanawiam sie nad The tomorrow People.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest The Tomorrow People jest spoko:)Jakos tez Grimm mi przypadl do gustu.A z pseudohistorycznych oglądam Reign i Dracule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dracule tez 2 odcinki widzialam. Grimm musze sie przyznac , ze nie przypadl mi do gustu. A i zaczelam ogladac Lost girl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nic nie oglądam jeżeli chodzi o seriale...Chodzimy z M bardzo często do kina i to na tyle, w domu bardzo rzadko oglądamy TV, zresztą nawet nie mamy kablówki :-) Byłam na monitoringu, są piękne 2 pęcherzyki na lewym. I to wszystko :-) Punkcja w poniedziałek o 7 rano! Jestem spokojna, pozytywnie nastawiona i wyluzowana, czuje się bardzo dobrze przy tej stymulacji i mogę się pokusić o stwierdzenie, że nawet lepiej niż bez stymulacji ;-) Życzę Wam miłego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu bo zarówno Tobie jak i Biest pomaga baaaardzo pozytywne i wręcz radosne podejście do sytuacji.Tak trzymać dziewczyny:) Tesso hop,hop gdzie jesteś?Jesli zaglądasz tutaj a mam nadzieje,ze tak to sciskam Cie serdecznie:)Co nowego u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loniu a jaki macie plan?Podchodzicie do pelnej procedury czy chcecie zamrazac oocyty i uzbierać więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, melduje się najszczuplejsza cieżarna w okolicy :) Już nyślałam, że brzuszek troche sie pokazał ale lekarz pomacał i powiedział, że to wzdęcia i mam brać espumisan. Żadnego espumisanu brać nie będę co zrobie jak zadziała i brzuch znowu będzie płaski :) doktor mi przepowiada, że pierwsze objawy ciążowego brzucha z uwagi na moją budowę pojawią sie dopiero około 22 tygodnia. I Coco wiesz, że sie wzruszyłam jak czytałam o Twoich nowch przemysleniach na temat kd. Ostatnio jak byłam w klinice to wsród pacjentek były takie dwie młodziutkie blondyneczki. Śliczne jak z obrazka. Od razu wiedziałam, że one problemu z płodnoscia nie maja, a jak weszły do pokoju gdzie prowadzi sie rozmowy z przyszłymi dawczyniami to już pewnościa miałam po co tu przyjechały. Jak sama decydowałam sie na kd to strasznie sie bałam, że dostane komórke od jakiegos "potworka" ale lekarz mnie pocieszał, że on kwalifikuje tylko takie dziewczyny, z którymi sam "chciałby" miec dziecko, a kawał z niego przystojniaka. Musza też wykazac się odrobina intelektu i podczas rozmowy musza trzymac pewien poziom, w 99% są to studentki. Teraz coraz rzadziej przypominam sobie, że moja ciąża pochodzi z kd. Myslę, że jak zobaczę juz dziecko to całkiem o tym zapomne. I Biest i Lonia Ogromnie trzymam kciuki. to strasznie stresujące chwile, ale trzeba to przeżyć. I We wtorek m wreszcie przylatuje. Czekam na niego i zastanawiam się czy dam radę przed jego przyjazdem odwiedzić fryzjera. Mdłości mam nadal ale już mniejsze więc może sobie poradze i nie wystrasze nikogo dolegliwościami ciażowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy Napisz cos o rezultatach tej stymulacji w colorado. Czy uzyskalaś jakaś komórke? Jesli tak to czy doszło do etapu pgd? I Co do klubow to Wawie też króluja takie dla małolatów. O 23 jeszcze praktycznie nikogo nie ma. Zabawa zaczyna się po 24. Pełno dymu, tłok, średnia wieku 22 lata. To juz także nie dla mnie. Ja kocham taniec i kilka lat temu wymysliłam, ze zapisze sie na indywidualne lekcje salsy. To byl super pomysł. dostaje profesjonalnego tancerza i moge z nim powywijac. M trochę zazdrosny ale nie ma wyjścia bo sam jest jak drewno, a wie że ja na parkiecie spędziłam całą wczesną młodośc i nie może mnie ograniczac. Teraz oczywiście przerwa,bo dzidziuś rządzi. I W krakowie byliśmy w maju tego roku. Tez mi się bardzo podobało. zmartwiłam się tylko po nie widziałam tego muzeum pod Sukiennicami, o kórym piszecie. Co tam dokładnie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muzeum jest wspaniale tak jakby historia Krakowa w pigułce,nowoczesnie zrobione,hologramy,wirtualne spacery,filmy o charakterze edukacyjnym.Dla dzieci i dorosłych,troche straszne,troche mroczne np.odwzorowane cmentarzysko z XI wieku.Spedzilismy tam 3 godziny ale i to było za mało.Wszystko znajduje się pod plyta Rynku Glownego.Pomieszanie ubiegłych stuleci ze zdobyczami wspolczesnej techniki oddaja pelnie czegos nierzeczywistego ale jakze namacalnego, nad czym się zazwyczaj nie zastanawiamy.W podziemnych korytarzach kryja się echa dawnych mieszkancow ich zycia codziennego z mozliwoscia dokładnego obejrzenia przedmiotow przez nich użytkowanych.Dawne szlaki kupieckie,najazdy wrogow,egzekucje przywoluja obrazy przekraczające wszelkie wyobrażenie o zamierzchłych czasach. Troche pomeczylam mojego M i zafundowałam runde po kościołach.Od zawsze uwielbiam zabytki architektury sakralnej. Fartem udało nam się zobaczyć zasoby skarbca na Wawelu i grob Kaczynskich.W promocji trafilo nam się przemówienie Jaroslawa przez czysty przypadek wracaliśmy Grodzka na Kazimierz gdzie mielismy hotel a tu a kuku Prezes mowi a publiczność glosno klaszcze:P Troche było problemów z wejściem do synagogi ale za niewielka oplata mila pani nas wpuscila i była natychmiast dwa razy milsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coco :-) Ja juz po zastrzyku. Musze przyznac, ze oprocz paru dni gdzie odczuwalam dosc mocno skutki stymulacji wszystko poszlo gladko. Teraz tylko jajcobranie. Zycze wam milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała biest to trzymam kciuki za jajcobranie .Pozdrawiam wszystkie koleżanki i witam Was wszystkie z poranna kawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×