Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mon cheri

Dlugie starania o dziecko w dojrzalym wieku . Grupa wsparcia. Kontynuacja!

Polecane posty

Dobry wieczór wszystkim! My już po kwalifikacji do rządowego. Krew na zakaźne oddana, wymaz też zrobiony. Czekamy teraz do kolejnego cyklu i kurujemy się bo wirus coś nas nie opuszcza :( Tujka, od genetyka wiele więcej się nie dowiedziałam. Próbowała nam wytłumaczyć, dlaczego nie da się zrobić powtórek przy fishu. W drugiej dobie pobierają tyko jedną komórką, wiec nie ma na czym potwierdzić wyniku, a w piątej dobie jest większe ryzyko uszkodzenia zarodka przy biopsji więc też nie pobierają. Więc żeby dla pewności mieć wynik z większej liczby komórek dla danego zarodka jest raczej niewykonalne. Poza tym nic więcej nowego. x Megi ja już kiedyś pisałam że w inseminacje nie wierzę, ale jak koszt nieduży to zawsze możecie wspomóc w ten sposób wasze naturalne starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Witajcie! Olivio, super że już od kolejnego cyklu zaczynasz. U jakiego lekarza byliście? Co do genetyka to jednym słowem d..a. A co on na to żeby z Waszym problemem podchodzic bez pgd? Bo rozumiem, że taką wstepnie podjąliście decyzję. x Mała, w listopadzie to jeszcze trochę prze Tobą, ale zwykle wystarczy sam sprecyzowany plan by juz mieć lepsze samopoczycie. x Megi na inseminacji się nie znam, nam nigdy nie proponowano bo nie udało by sie zebrać odpowiedniej ilisci plemników. Ale generalnie inseminacja jest raczej proponowana przy zbyt małej ilości nasienia lub problemach z *****iwością, poprostu się je odpowiednio przygotowuje i zagęszcza najlepiej z kilku pobrań, a nie pamiętam czy u Was jest taki problem. Jeśli nie to chyba znacznie lepiej starać się naturalnie. Ale jak już pisałam doświadczenia nie mam w tym temacie. x Cocochanel, Ty to nieźle się nakombinowałaś z tą procedurą. Tak międzynarodowo:) x A co u mnie... Dziś 4dpt, samopoczucie raczej dobre, wieczorem tylko nieco gorzej się czuję tzn. pobolewa mnie lekko brzuch i chwilami ciut głowa. Trudno coś wyrokować i porównywać z poprzednimi razami choć nadzieja oczywiście jest, musi być. Co do testu jeszcze decyzji nie podjęłam. A wasze kciuki są dla mnie bardzo ważne i9 proszę o ciągłość:) x Zuza jak pierwsze igły???:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia123
Tujka nawet nie wstępnie tylko ostatecznie podjedliśmy decyzję że PGD nie robimy. Genetyk mówiła że to nasza decyzja i nie zamierza nas namawiać, ale ostrzegała że nieprawidłowości zarodków mogą być nie tylko ze względu na translokacje ale też z powodu mojego wieku czyli > 35. Zdajemy sobie sprawę z ryzyka, ale też wiemy że szanse na uzyskanie chociaż jednego blastusia są marne. Jakoś nie wierze że się uda, ale chcę wykorzystać tą szansę. Później nadzieja tylko w AZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza, właśnie, jak stymulacja??? x One wróciłaś już z tych ciepłych krain?? x mala oj do listopada to jeszcze trochę, a już myślałam że razem będziemy się faszerować lekami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
A ja się dzisiaj wkurzyłam bo upatrzyłam sobie w H&M kurteczkę, niestety na całym Śląsku ich już nie ma, rozeszły się jak świeże bułeczki. A wkurzyłam się nawet nie o to, że nie ma ich w sklepie tylko, że w naszym "europejskim kraju" H&M nie prowadzi sklepu internetowego! W innych krajach i owszem, są nawet te kurtki w moim-42 rozmiarze, ale... nie wysyłają poza granice swojego kraju:( To tak w ramach luźnej dygresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zleci szybko do listopada. Jadę 5 ego do Pl odwiedzić rodziciw i brata. Chciałam wizytę wcześniej ale mieli w tym czasie co chciałam wszystko zajete. mąla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Czec Dziewczyny- fajnie, ze Jestescie :) Gosciu podpatrujacy dzieki za dobre zyczenia :) Megi ja mialam kilka iui i nic nie wyszlo ale jesli u Ciebie problemem jest sluz to moze iui bedzie w stanie pomoc - jesli nie bardzo drogie to sprobowalabym rownolegle. Olivio super, ze w krotce zaczynacie - musisz wierzyc, ze sie uda ! I kurujcie sie :) Ja tez jestem troszke podziebiona (zarazilam sie od szefa) - pielegniarka dzis nosem krecila , ze mam troche podwyzszona temp. Oprocz tego codziennie mnie waza i sprawdzaja cisnienie, pobieraja krew i robia usg. Drugi dzien biore 4x Lupron , wiec jakotakiej stymulacji jeszcze nie zaczelam... I nie wiem kiedy (oby w ogole byl) pick up... Wiele niewiadomych ... Ale zdazylam wypracowac technike robienia zastrzykow - potem opisze Tujko tak sie czuje jakbym to na swoja bete czekala i M sie tez dopytuje "czy juz cos wiadomo" . Jak mu wtedy przekazalam pozdrowienia od Ciebie to sie tak rozkosznie usmiechnal od ucha do ucha ;) Trzymaj sie i badz dobrej mysli :) A te kurteczke to moze sprawdz na amerykanskiej stronie - jesli jest to moge jakos pomoc Ci ja sprowadzic U mnie kociol w pracy ... po pracy pedze na akupunkture ... A na kolacje losos przygotowany przez M ;) mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Hej Zuzka! Ten Lupron to rozumiem najpierw wyciszanie jajników? A jak długo on bedzie stosowany u Ciebie przed właściwą stymulacją? Tak w ogóle to jakaś strasznie opiekująca ta Twoja klinika, codziennie usg, krew i badania typu ciśnienie czy waga??? Mnie nikt nigdy nie zważył, ciśnienie zmierzyli jedynie na sali zabiegowej podczas punkcji, krew miałam pobraną dwa razy podczas całej stymulacji. I podobnie było w każdej klinice. Ale to chyba z drugiej strony miłe i daje poczucie bezpieczeństwa, że ktoś nad wszystkim czuwa. I znajdujesz jeszcze czas na akuponkturę... podziwiam Cię:) Co do kurtki to bardzo dziękuję, ale ze Stanów to trochę za daleko na wysyłkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi73
Zuza, to jakiś obłęd u was codziennie usg i jeszcze waza cię? A to po co? Czy ty już robilas w USA icsi ? Czy tylko IUi. U nas sa tez troche słabe zolnierzyki, ale to zależy od kondycji M. Wiec rożnie bywa. Z ta IUI to tylko,takie myśli no i moja ginekolog tez mi to podsunela, ale porada w następnym tygodniu u prof. Unikliniki, wiec zobaczymy co on na to powie. X Tujka a co to za kurtka ? Moze ja tu w Niemczech moge zamówić? X Olivia super ze ty tez zaczynasz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Padam na nos ... chcialam tylko powiedziec Dobranoc Wszystkim :) Megi icsi robilam tylko w Polsce a tu iui .Mysle, ze moja lekarka wpisala mi , ze maja mnie codziennie kontrolowac bo bede miec intensywna stymulacjie (?) albo im sie pomylilo - zobaczymy czy jutro znow mnie zwaza hihi pielegniarka powiedziala, ze jutro powinnam zaczac inne zastrzyki tez ale potwierdza po badaniu krwi . Podoba mi sie to , ze mam przypisana pielegniarke i moge do niej emailowac i dzwonic ...tylko czasu nie mam na to :( Jest na prawde kochana . Ale wykanczaja mnie poranki. Dzis bylam tam o 6:20 bo zaczynaja od 6:30 i bylam 6-ta! Wiec jutro jade na 6 czyli pobudka o 4:30 Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujka a może w Warszawie są jeszcze te kurtki. Chętnie pomogę :) x Zuza dzięki tobie wiemy jak to się robi w USA :D Temp wga ciśnienie codziennie, jestem pod wrażeniem. Z drugiej strony to męczące... X miłego dnia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Dziewczynki, jesteście przekochane z tą chęcią pomocy w sprawie kurtki. Ja nawet o tym nue myślałam pisząc tego posta, ot tak po prostu napisałam o czymś co mnie poruszyło. Ale w sumie... myślę Olivio, że i w Warszawie nie będzie, choć gdybyś przypadkiem była w h&m to możesz sprawdzić. Dziękuję Wam wszystkim za wielkie serducho. Czemu takie fajne dziewczyny mają w życiu tak pod górkę??? Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujka, na niemieckiej stronie jeszcze sa wszystkie rozmiary i kolory za 39,90€. Jesli chcesz moge ci ja zamówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Megi, dziś jeszcze sprawdzę w jednym miejscu i dam Ci znać. Kochana jesteś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujka myślałam, że w sprawie kurtki ja Ci pomogę najbardziej, bo jestem najbliżej Ciebie i albo osobiście mogłabym Ci ją dostarczyć, albo przesyłka byłaby niedroga, ale niestety :-( Przed chwilką zadzwoniłam do Częstochowy, bo tam ostatnio dość często bywamy z mężem, ale Pani powiedziała, że niestety sprzedali wszystkie w mgnieniu oka (!!!), a w Opolu ich nie mają, ale Pani powiedziała, że może będą (?). Olivio to niedługo też zaczynasz :-) Mala a w jakim regionie w Polsce zagościsz? Zuza ale masz "podgląd" w tej klinice ;-) A ja tak się zastanawiałam skąd wzięłyście swoje nicki ;-) Najbardziej zastanawia mnie Tujka ;-) Imiona to wiadomo (chyba, bo mój nick to moje drugie imię, nie pierwsze :-) ), a bardzo podoba mi się nick "One wish": "Jedno życzenie", tak? Super :-) Pozdrawiam Was dziewczyny :-) Aha; jutro o 10.10 kriotransfer :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati 10 powodzonka jutro! W sprawie kurtki obdzwonilam cały Śląsk wiec wiem, że nigdzie nie ma i Ty też nie pomożesz. Dziś moja ostatnie miejsce odpadło:( Tak więc chyba na pomoc zza granicy mogę tylko liczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujka ja dopiero jutro mogę popatrzeć w Wawie. Może w takim mniej obleganym centrum jeszcze będzie. Fajna jest, może i ja poszukam dla siebie :D tylko granatową. x Pati trzymam kciuki za jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dziś w pracy panią w ciąży po in vitro (pierwszym!). Przyszła z innym problemem ale musiała mi opowiedzieć o procedurze, a ja z trudem jej nie powstrzymałam mówiąc, że wszystko wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati10, to jutro trzymam kciuki i powodzenia. Ile blastocyst bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Olivko. Tujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuza917
Pati kciuki zacisniete :) Wlasnie sie zastanawialam kiedy masz transfer ... O to juz jutro! Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1975aga
Wtajcie Ja po wizycie w klinice ,na 12 dc wszystko ok kolejne podgladanko w 14 dc. Na ta chwiel mam zrobic tylko wynik TSH . No i kurcze sie zaczelo. Pati trzymam kciuki. Pozdrawiam Was wszystki dzielne kobietki, Aga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki. U mnie kiepsko, od wczoraj przestały mnie zupełnie boleć piersi:( Jak byłam w ciąży były mocno napięte i bolesne:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tujka nie sugeruj się tym! Mnie w ciąży na początku piersi bolały jak na okres, później nagle przestały, i po tygodniu znów zaczęły, tak bywa, to nic nie znaczy! Myśl pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tujka, nie panikuj. Nie martw sie na zapas. Ja nie miałam bóli piersi do końca mojej ciazy. Trzymaj sie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwaśna mandarynka
Tujaka ja też nie miałam na początku bólu piersi.Zaczęły mnie boleć dopiero w 16tc.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×