Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Agata cały czas czuję jakbym ćwiczyła mięśnie brzucha i miała teraz zakwasy. Bolą mnie plecy a jak chwyci skurcz to po prostu boli. Brzuch twardy. I spojenie mnie bolało wczoraj i przed wczoraj wieczorem, tak pulsowało jakby. xxx Dla siebie też lubię wynajdować perełki w lumpkach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Kasia może będzie tak że w czwartek pójdziesz do lekarza a on powie: Droga Pani rodzimy hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe byłoby śmiesznie :D Ale czuję główkę małej już tak nisko, jakby była w połowie spojenia. Jej, faktycznie robi się gorąco tutaj :D ciekawe którą pierwszą złapie akcja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia- ja już pisałam kiedyś, że odkąd jestem w ciąży uwielbiam lumpeksy :D. I fakt- zdarzają się tam takie cuda, że szok :) i z metkami też nie mało :). Mnie od kilku dni w ciągu dnia brzuch boli, jak na okres. Jest to bardzo słaby ból, ale takie miewalam przed okresem. Miałyście tak w okolicach 33 tygodnia? Agata- skurcze rozpoznamy podobno na 100% :D i pod koniec porodu będziemy się podobno smiały z tych pierwszych, bo to pikuś w porównaniu z tym, co dzieje się później ;). Goha- ja też bym nie wytrzymala, juz dawno byłabym albo w szpitalu, albo chociaż zasięgnęłabym opinii ginekologa :) Kasia- Ty chyba też już startujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
Mama Agataaa Wiesz troszke sie obawiam ze moze sie w kazdej chwili zaczac, mam stresik. Staram sie kazdego dnia przygotowywac psychicznie ;) No niestety nadal nie znam plci. Cala ciaze czulam ze mam synka ale ostatnio sni mi sie ze opiekuje sie wlasnie chlopcem a mi sie sny na odwrot spelniaja ;) Co ma byc to bedzie, tak samo bede kochac :D GoHa548 Mi tez czasami sie cos saczy ale nie duzo. Z tego co ty opisujesz to nawet sporo. Najlepiej by bylo gdybys pojechala do szpitala. Ja tez mam przeczucie ze juz niedlugo powitasz dzidzi :D:D Bylam tydz temu u mojej poloznej i nic nie wspominala mi o badaniu na paciorkowce ;/ taka wlasnie jest opieka w Szwecji wrrrr. 23 mam wizyte to sie zapytam. benihimex Ja mam tak samo jak ty. Brzuch mnie boli jakbym miala zakwasy i glowke czuje strasznie nisko a jeszcze jak dzidzia zaczyna sie ruszac to wydaje mi sie ze wychodzi :p Od 3 dni raz dziennie boli mnie podbrzusze jak na okres, trzyma bol i puszcza, tak mam przez pare godz a pozniej znika calkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Hej dziewczyny cos od wczoraj cisza? Jak u was? Ja się dziś czuję fatalnie od rana brzuch twardy i pobolewa więc chyba wróce do łóżka. Jutro zaczynam 36 tydzień więc musze przekonać maluszka żeby jeszcze dwa tygodnia tam posiedział. GoHa jak tam twoje wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GoHa sączą ci się wody a Ty zamiast do lekarza jechać to tak spokojnie piszesz sobie na forum, MASAKRA;/;/;/;/ Ból spojenia w tym czasie to norma, mnie zaczęło właśnie boleć w październiku a w listopadzie urodziłam (taki miałam termin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ale sie będzie działo niedługo! Mam nadzieje ze znajdziecie minutkę zeby chociaż napisać jak sie czujecie i czy dzidzie zdrowe. Ja jeszcze nie zasnęłam. Robiłam sobie włosy nad ranem. Teraz miałam skurcze i maz sie śmiał ze będziemy gnać na porodówkę w papilotach :D Jak samopoczucia? GoHa, jesteś gotowa?? Ja narazie czopu nie mam. Ani wód. Moja mała zamiast przyjść już do mnie to mi tylko dokucza. Kłuje mnie w kroku czasem, chyba chce mi pomachać dołem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! :) Ciekawe jak tam Goha... Ola - chyba nie miałam takich bóli w okolicach 33 t.c. Podobno żadna nie przegapiła skurczów, ale ja mogę być pierwsza :D Mój Maluch też jest nisko. W nocy myślałam, że zaraz się zacznie, bo tak mnie brzuch pobolewał dziwnie, a do tego to kłucie w kroku. Ale do tej pory cisza... Wczoraj rozłożyliśmy łóżeczko i nie mogę się napatrzeć. Jest cudowne! :-)) Dziewczyny, co myślicie o USG 3D albo 4D w 38 t.c. Chciałam się wybrać we wtorek prywatnie (o ile mnie przyjmą), żeby sprawdzić wymiary Michasia. Tylko nie wiem czy iść na 3D/4D czy na zwykłe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorem po kąpieli, jak zwykle się balsamowałam i do brzucha, ud i pośladków używam z Ziaji takiego balsamu przeciw rozstępom, osstatnio już mi się wydawało, że mam po nim jakiś czerwony brzuch. Wczoraj postanowiłam obejrzeć się z bliska i okazalo się, że uda mam po nim tak czerwone, że wyglądały, jak spalone, pośladki to samo i brzuch w czerwono- białe łaty :O. Nie było to spowodowane masażem, tylko wyglądało na reakcję alergiczną. Szok! Nigdy w życiu jeszcze Ziaja mnie nie uczuliła. Goha, pojechałaś w koncu do szpitala? Ja bym się bała, że skoro te wody tak Ci się sączą, to czy z dzieckiem wszystko ok, czy mu tych wód nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umówiłam się na USG na wtorek na 15.40 (muszę sobie to zapisać, bo na pewno zapomnę :P), chociaż mój Mąż twierdzi, że już na nie nie pójdziemy, bo Michaś będzie już na świecie :). Może ma racje, bo Mały jest coraz niżej, już powyżej pępka raczej nie czuję ruchów, wszystkie niżej. Rozpycha się strasznie, już mu ewidentnie ciasno w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela__89_
Witam :):) Gosia sie nie odzywa.. Moze juz tuli malenstwo hmmm :):) Mama Agataaa Ja tez chcialam sie wybrac na usg 3D/4D ale moja polozna powiedziala ze prywatnie jest to bardzo kosztowne a panstwowo skierowala by mnie gdyby z dzidzia bylo cos nie tak. Wiec musze czekac do porodu z obejrzeniem malenstwa ;) Zazdroszcze ze juz masz rozlozone i czekajace na dzidzi lozeczko :) Ja jeszcze nie kupilam. Moj Michal ma dzis jezdzic i kupic jakies ladne :) Ola Nigdy bym nie przypuszczala ze z Zaja kosmetyki moga uczulic, tez mam do nich zaufanie. Ja cala ciaze sie smaruje oliwka ale i tak mi wyszly rozstepy po bokach, nie duzo ale widoczne :( coraz czesiej smaruje brzuch w nadzieji ze tam sie nie pokaza ;) pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Ja i ja- ja też używam ziaji na rozstępy alergi takiej jak opisujesz nie mam ale wczoraj dopatrzyłam sie dwóch rozstępów więc jestem wściekła. Goha się nie odzywa może urodziła? Ja się dziś czuję fatalnie. Ledwo pojechałam po Filipa do przedszkola ale nadal czuję Dawidka wysoko a wierci się okrutnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że Gosia już rodzi albo urodziła i dlatego się nie odzywa :) Łóżeczko rozłożone, ale jeszcze bez pościeli. Mąż się tym zajmie jak Michaś się urodzi, chcę żeby była świeża, a w sumie nie wiadomo, czy urodzę na dniach, czy za miesiąc. Wszystko jest możliwe. Też mnie dziwi, ze Ziaja uczula. Ja mam skórę wrażliwą i tylko tym kosmetykom ufam, ewentualnie Nivea. Ale powiem Ci Olu, że też zauważyłam czerwoną skórę u siebie, tyle, że na twarzy. I nie wiem, czy to po kremie, którego używam od lat (czyli zwykła niebieska Nivea), czy po podkładzie, którego też używam długo i nic się nie działo. Może to hormony tak działają? Ja oliwką smarowałam się tylko na początku ciąży, od drugiego trymestru sobie odpuściłam i od czasu do czasu jak mi się przypomni to się smaruję zwykłym balsamem. Rozstępów póki co nie zauważyłam, skóra nie swędzi. Ale pisałam tu chyba już wcześniej, ze ja przed ciążą byłam na wiecznej diecie i raz chudłam, później wracało parę kilogramów, więc moja skóra jest przyzwyczajona do zmian. Poza tym to jest podobno uwarunkowane genetycznie, a moja Mama, mimo, że zawsze była drobna a rodziła duże dzieci, nie miała ani jednego rozstępu. Może będę miałą podobnie :) kyga - dwa rozstępy to niedużo. Oglądam programy typu "Porodówka" na TLC i tam każda kobieta ma brzuch czerwony w paski jak zebra. Czemu czujesz się fatalnie? Coś Cię boli, czy po prostu synuś "dokucza"? ;-) Dzisiaj dostałam lekkiej biegunki, czyżbym się oczyszczała? Nie chcę się nastawiać, ale coraz bardziej czuję, że to "już". Z drugiej strony mam przeczucia, że urodzę po terminie. :P Iza - chyba jednak nie będę miała USG 3D, bo już trochę późno na to. Niby można, ale są małe szanse, żeby dokładnie zobaczyć Maleństwo bo będzie się już zasłaniał, a mnie głównie zależy na tym, żeby sprawdzić czy wszystko OK i ile waży mój Synuś. Zobaczymy we wtorek jaki rodzaj USG zaproponuje lekarz i takie badanie wykonamy :) Pochwal się Iza, czy wybraliście już imiona. Kiedyś pisałaś jakie macie propozycje, ale chyba wtedy nie były to jeszcze "pewniaki"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Też oglądam porodówkę i widzę jakie kobitki mają brzuchy ale w poprzedniej ciąży nie miałam rozstępów więc liczyłam na to że i teraz się uda. Brzuch jak kamień od rana i mały się strasznie nerwowo wierci. Staram się odpoczywać ale wiadomo jak to w domu trzeba zrobić obiad i odebrać dziecko z przedszkola a mam daleko więc spędzam godzinę za kierownicą. Dziewczyny prowadzicie jeszcze auta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni raz prowadziłam jakieś 2 tygodnie temu i powiem szczerzę, że prawie się nie mieściłam :P Ja jestem niska, więc fotel zawsze przysunięty na full do kierownicy, a teraz już nie mogłam sobie na to pozwolić i nie zbyt wygodnie mi się jechało. Dlatego sobie odpuściłam, ale jakbym musiała gdzieś jechać, to bym pojechała. Jak nie muszę jechać sama - wolę żeby Mąż prowadził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :-) może faktycznie Goha już rodzi, albo urodziła. Ciekawe kiedy się odezwie i jakie ma dla Nas wieści :-) Olu najlepiej odstaw ten krem. Chociaż i mnie dziwi, że Ziaja może uczulać... Agata teraz, w tak zaawansowanej ciąży to chyba faktycznie bez sensu robić 3d/4d, bo malenstwo jest zbyt duże. Ale zobaczysz, co powie lekarz. Kinga dwa rozstępy to nie koniec świata :D Też lubię oglądać porodówke na TLC, a odkąd sama jestem w ciąży to prawie przy każdym porodzie jaki pokażą, prawie płaczę. To chyba przez hormony :P xxx Coraz częściej mam wrażenie, że chyba nigdy się nie rozpakuję. Frustruje mnie już to ciągłe czekanie :-( Kilka dni temu w obwodzie brzuszka miałam 108cm, dziś ledwo 100cm. A mierze zawsze w najszerszym miejscu. Miała któraś z Was tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Kurde ja też potrafie sie poryczeć jak oglądam. Wcześniej miałam większy dystans do tego ale wczoraj już ledwo obejrzałam bo robiło mi się słabo na samą myśl o takim bólu. Kasia ja mam na imie Klaudia a nie Kinga ale juz na tym forum chyba zostałam przechrzczona hehe. może być i Kinga. Co do objętości brzucha to ponoć moze tak byc bo w ostatnim miesiacu zmniejsza sie ilosc plynow i mozna tracic pół kilo na tydzień ale to tylko wiedza z internetu wiec powiedz o tym lekarzowi w czwartek. Ciekawe ile twoja malutka urosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
Mam przeczucie ze bede ostatnia,kurcze.wszystkie dolegliwosci ustaly.czytalam,ze gdy chce sie przyspieszyc porod,trzeba wypic 2lyzki olejku rycynowego,on powoduje skurcze,czytala ktoras z was o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia ojej, przepraszam Cię bardzo! Ale chyba ktoś tak tu do Ciebie pisał i myślalam, że masz na imię Kinga. Wybacz :D Nie mam wagi, żeby się zważyć niestety. Pozostaje mi czekać do czwartku. Nie mogę się już doczekać i sama jestem bardzo ciekawa ile Amelka waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Spoko nic się nie stało. Ale nie czujesz że Amelka jest większa? To czuć po r****ch. Fajnie by było żeby podrosła chociaż kilogram. Mój Dawid na pewno urósł bo czuję że ma coraz mnie miejsca i teraz raczej się przelewa i rozpycha niż podskakuje tak jak to było wcześniej. Ja mam wizytę w następny piątek. Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie czuję różnicy. Przesówa się z jednego boku na drugi, jak zachce to i potrafi porządnie pukać i się rozpychać. Mam nadzieję, że dobiła już chociaż do 2 kg. To Ty jeszcze troszkę musisz poczekać, oby maluszek nie zechciał wcześniej opuścić Twojego brzuszka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też nick "kyga" kojarzy się najbardziej z imieniem "Kinga" ale staram się pamiętam jak rzeczywiście masz na imię :) Kasia, objętość brzucha chyba nie świadczy o wielkości dzieciaczków, ale najlepiej będzie jak zapytasz w czwartek. Może faktycznie ma to związek z sączącymi się wodami, tym bardziej, że mówiłaś że masz wilgotno ostatnio. Też jestem ciekawa jaka duża już jest Amelka. Coś czuję, że nie będziesz miała powodów do zmartwień tak jak po ostatnim USG. :) Dziewczyny, ale mnie kłuje w kroczu! Masakra, pierwszy raz tak mocno, nawet jak stoję albo siedzę bez ruchu. Wcześniej raczej bolało jak się ruszałam. A Michaś też daje mi dzisiaj popalić. Boli, ale już wiem, że za niedługo będę tęsknić za tym bólem :) Też się wzruszam jak oglądam porodówkę i jest moment jak mama może już przytulić Maleństwo, z którym połączona jest jeszcze pępowiną. Dziwi mnie tylko, że tam zawsze przy porodzie jest tyle osób z rodziny i wszyscy robią zdjęcia i kręcą filmy jak dziecko przeciska się przez kanał rodny. Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby w tak intymnej chwili mógłby dziać się wokół taki cyrk. A jeżeli chodzi o pępowinę, a właściwie kikut, jak zamierzacie o niego dbać? Będziecie stosować spirytus salicynowy? Jeszcze 4 lata położna kazała tak robić mojej bratowej, ale teraz już chyba się tego nie zaleca. Macie gaziki na pępuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 lata temu* Co do olejku, słyszałam, ze działa, ale nie na wszystkie kobiety. Ma to związek z tym, że olejek rycynowy powoduje biegunkę, a biegunka może wywołać skurcze. abc - który to u Ciebie tydzień? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
Tydz 34,ale juz bym chciala:)tymbardziej ze syn duzy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
U mnie to jest cos zle policzone.mam termin na 2.11,a teraz34tydz.to sie nie zgadza,bourodzilabym w 36tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Jak kłuje to może szyjka się skraca. To fakt ja też się dziwie po co tam całe rodziny. Ja bym umarła jakby mi teściu albo tesciowa zaglądali między nogi. Koszmar. Ja tym razem rodzę sama. decyzja podjęta. Pępek u Filipa odpadł po 7 dniach. Najpierw przemywaliśmy go spirytusem a na koniec wodą utlenioną bo strasznie wysuszyliśmy mu to miejsce. Ponoć można rozcieńczać spirytus w wodzie I tym przemywać żeby pępuszek odpadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to termin z ostatniej miesiączki? Ja mam termin z OM na 8.11 a jestem w 37 t.c. Coś mi nie gra... Klaudia, a Filipa rodziliście razem? Jak "wrażenia"? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc abc
To termin z usg,z om wyliczyli mi 20pazdziernik.jeszcze lepiej;-)tak naprawde nie wiem kiedy urodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
Hej Dzieczyny! Dawno mnie tu nie bylo choc czytalam od czasu do czasu wszystko! Niektore pewnie mnie pamietaja. Wiecie co tak sie zestresowalam ,bo niektore z Was byly juz tak dobrze przygotowane,a to prasowaly ciuszki ,a to torby do szpitala. No nic musialam sie wziac za wszystko, dlatego po czesci zniknelam.Poza tym mielismy niekonczacy sie remont.Taki stres ,ze szok,a ja w tym wszystkim mialam ogarnac wszystko dla dzidziusia. Teraz mam juz prawie wszystko oprocz fotelika,choc to najwazniejsze,jakos trzeba maluszka przywiesc... Poza tym jakas depresje zlapalam, mieszkam za granica i takie mysli mnie nachodzily ,ze najblizszych nie bedzie ,ze nie beda mogli tutaj sie ze mna cieszyc mym szczesciem.Plakalam duuuzo :( moze to hormony!W koncu mama mi wytlumaczyla ,ze mam kochajacego meza ,ze z nim bedziemy sie cieszyc :)Mam nadzieje,ze ten nastroj do mnie nie wroci. Zaczelam 36 tydzien i od 3 dni cos sie dzieje,boli mnie brzuch jak na miesiaczke,jak chodze bola jajniki i dopiero teraz wiem jak to jest niemoc przewrocic sie na drugi bok. Ja jestem urodzona w 37 tygoniu na poczatku,boje sie ,ze tez tak urodze. Wszystkim sie martwie! benihimex Twoja dzidzia jest za mala?Masz maly brzuszek? Ja bylam 2 tyg temu na usg stwierdzili ze w tamtym tygodniu moj maluszek wazy ponad 2800 kg.Wiec wiem ,ze bedzie duze dziecko.Brzuch mam duzy! Lekarz powiedzial ,ze to wszystko to genetycznie i pytal czy jakies duze dzieci w rodzinie? Teraz dziewczynki widzicie jakie mam zmartwienie.Lekarz powiedzial ze w 38tyg znow usg i stwierdzimy, czy bede miala cesarke :( Bylam tez na 4D moj maluszek sie pokazal,ale zaslonil jedno oczko raczka :)Taki ladny chlopczyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×