Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Hej dziewczyny. My musimy się pochwalić kolejnymi ząbkami:) Jakaś mega kumulacja się Kubusiowi trafiła tak mi go szkoda bo dziś wyszła nam jedynka u góry trochę drugiej też się wyrżnęło no i widać że dwójki też lada dzień będą. Kubuś jest strasznie markotny dziś zaczął gorączkować i biegunka, do tej pory nic mu nie były i przechwaliłam:( wszystko naraz bo dopiero co z zapalenia spojówek się wyleczył to ma jeszcze katar i kaszel i jest na antybiotyku ogólnie:( Kaniasa i Kredka ile wasze pociechy mają ząbków już?? Kanisa wanienka jeszcze ci nie jest potrzebna?? w przyszłym tyg możliwe że ci oddam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno bo się chyba nie pochwaliłam byliśmy z Kubą o fryzjera!!!!!!!! Już miał tak długie włosy że nie dało rady musiałam. Był bardzo grzeczny nawet nie drgnął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias nie masz wyjścia, dawaj zdj Kuby po liftingu! a wanienka niepotrzebna, także nie spiesz sie. Ela ma 5 ząbków, teraz nie śpię z powodu górnej dwójki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny w Nowym Roku :) ostatnio czasu mi brak żeby się odezwać. Madzia jutro ma 9 miesięcy i ma w chwili obecnej dwie dolne 1 i jedna 2 druga wychodzi ale jakoś się przebić nie może ale nie jest tak strasznie jedyny objaw to zielona kupka. Jest strasznym niejadkiem ale już przywykłam :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u nas 4 zęby wyszły dwie jedynki i dwie dwójki!!! Masakra. A Kubuś ma cały czas biegunkę już nie ogarniam teraz to już praktycznie tylko woda leci, ale kupa za kupą:(Byliśmy u lekarza bo bałam się że odwodni ale jest ok przepisała smecte i enterol 250 ( któraś z Was brała ten enterol???) mam nadzięję że pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Biedny ten Kubuś :(( U nas wyrzyna się druga dwójka ale na razie objawia się mega ślinieniem, gryzieniem wszystkiego , i nie przespana nocą:( tak mi go szkoda. Wczoraj dałam mu ibufen jakiś ale pomógł tylko tylko na 4 godzinki. A ja cała pogryziona:( Dzisiaj zapytam na wizycie jak by tu pomału wycofywać się z piersi bo już nie daję rady, tak gryzie biedaczek. Robiliśmy mu badania krwi i już się żelazo unormowało :) także bardzo się z tego ciesze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka82
Hej Dziewczyny! Orientujecie się może, gdzie można zbadać bioderka u niemowlaka prywatnie? Wiem, że na Sobieskiego przyjmuje lekarz, ale chciałabym iść prywatnie.Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1107
dr Dmitruczuk, Wolności 22 cena wizyty 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałyście o tej małej Basi, co zmarła po szczepionce? No i jednak skojarzone nie są takie do końca bezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxy100 wiem z własnego doświadczenia że każda ma swoje zdanie na ten temat i ile mam i pediatrów tyle opini. Szczepionki refundowane a w czerwcu była dana seria wycofana i niby takie bezpieczne... Więc może nie zaczynajmy tego tematu bo zaczniemy się przekrzykiwać zaraz wszystkie. Olivka82 również w św Łukaszu przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dziewczyny mam pytanie czy wasze maluszki też "prowadzą strajk mlekowy "? moja Kasia wypija ostatnio ok 70-90 ml mleka wydaje mi się za mało , poza tym je obiadki , deserki kaszki trochę niechętnie więc jej nie wpycham na siłę , myślę że poznaje nowe smaki i mleko się jej już przejadło . co do szczepionek moim zdaniem skojarzone są bezpieczniejsze bo te refundowane są opracowywane w latach 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd taka bzdura, że refundowane były opracowane w latach 50-tych i od tego czasu nie zmieniane? Ja byłam takimi szczepiona w latach 80-tych i jakoś żadne poważniejsze choroby mnie nie dopadły. Dla mnie skojarzone, sprzedawane za grube pieniądze, to machina nakręcająca portfele firm farmaceutycznych, a sugerujący je pediatra ma w tym również swój interes. Akurat pisałam pracę na ten temat, więc wiem coś nie coś. A wiadomo, że większość matek nie będzie oszczędzać na dziecku i się skusi właśnie na skojarzone. A co do wypowiadania się na ten temat, to chyba forum właśnie od tego jest, żeby czasem popolemizować na jakiś temat, a nie tylko gadać o kaszkach i ząbkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do strajku mlekowego, u nas jest odwrotnie. Moja prawie roczna córka pije chętnie mleko i je kaszkę a ma w nosie obiadki i deserki. Wszystko ląduje na ścianach, bo tak energicznie macha rękami. Nie dojdziesz za tymi dziećmi.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxy ale nie pisz od razu że dziewczynka zmarła po szczepionce bo tak naprawdę to nie wiadomo. Mamonatki moja mała dość często takie strajki odstawia i myślę że to już jej taka natura tym bardziej że straszny niejadek z niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, nie powinnam sugerować, że śmierć była następstwem podania szczepionki. Chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że za naszego dzieciństwa nikt nie dyskutował o zasadności szczepionek i pozwoliły wyeliminować na dobre wiele chorób, np. Heinego-Medina a teraz ciągle się słyszy o rtęci w szczepionkach, ich wpływie na zachorowania na autyzm, masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziazia29
Witam wszystkie mamusie... Chciała bym się dowiedzieć czegoś na temat porodu w szpitalu na Mickiewicza. Jest tam dobra opieka czy za taką trzeba sobie zapłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uwazqm, ze kazda szczepionka moze okazac sie niebezpieczna. Jest bardzo wiele czynnikow, ktore moga na to wplynac, w tym uwarunkowania osobnicze. Sama szczepilam odplatna skojarzono, ze wzgledu na wskazania do krztusca acelularnego i wszystko bardzo dobrze przebiegalo. Moja znajoma ostatnio po refundowanej 3w1 wyladowala z dzieckiem w szpitalu na dwa dni ze wzgledu na ostry odczyn poszczepienny. W tym przypadku lekarz pediatra zawalil i zle ocenil stan dziecka do szczepienia. Wiekezosc krajow europejskich szczepi nieodplatnie dieci szczepionkami nowszego typu niz te co u nas, zapewne nie chca szkodic swoim obywatelom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za naszego dziecinstwa o wielu innych rzeczach tez nie prowadzono publicznej dyskusji jak np. pedofile, seryjni mordercy itd., co nie oznacza ze tego nie bylo. Dzis przede wszystkim jest wszechobecny internet i nieporownywalnna mozliwosc wymiany informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evia24 i popieram twoją wypowiedź. A my możemy się pochwalić że mamy już pięć ząbków właśnie nam wyszły kolejne. dwie dolne jedynki, dwie dolne dwójki i górna jedynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może i za naszych czasów występowały dewiacje, ale na pewno nie na taką skalę jak teraz, a to właśnie internet przyczynia się do nagłaśniania pewnych niewłaściwych zachowań i siania fermentu. A mam pytanie do Evia24, skąd Ty czerpałaś i czerpiesz wiedzę na temat szczepionek podawanych swojemu dziecku? Bo mnie pediatra mówiła, że różnią się jedynie szczepami bakterii, tzn. skojarzone mają ich szersze spektrum, co nie oznacza, że w przypadku choroby taka droższa szczepionka okaże się w pełni skuteczna, bo mogą ją wywoływać inne bakterie niż te uwzględnione w szczepionce. Nie sądzisz, że taką opinią, że szczepionki refundowane są przestarzałe krzywdzisz osoby, które takie właśnie podały swoim dzieciom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxy nigdzie nie napisalam, ze szczepionki refundowane u nas sa przestarzale, tylko ze wiekszosc krajow europejskich proponuje nieodplatnie szczepionki skojarzone, z racji powstawania sila rzeczy sa nowsze. Reszta to kwestia twojej interpretacji. Z dewiacjami to byl tylko przyklad o czym mowiono o czym nie w czasach prl. Ja nie twierdze, ze refundowane czy nie szcepionki sa lepsze czy gorsze i nie chcialabym tez, zeby ktos inny uwazal, ze ma monopol na jedyna sluszna racje na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowniez od pediatry wiem, ze skojarzone odplatne maja krztusiec fragmentaryczny- lagodni3jszy przez to i potencjalnie lepiej przyjmowany, refundowana podstawowa 3w1 pelnokomorkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Roxy- obudziłaś forum:):) Ja usłyszałam od pediatry przed szczepieniem pierwszego dziecka: chcą państwo skojarzone, czy na kase? Te na kasę mają radziecką recepturę z lat 60. Więc to raczej nie my robimy przykrość tylko lekarze. I nie chciałabyś słyszeć komentarzy gdy płacze dziecko szczepione "na kase". A przecież nie każdy ma pieniążki , żeby wykupić refundowane- a ten1000 becikowego ..... no cóż delikatnie rzecz ujmując- na wszystko nie starczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
wykupić nierefundowane miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
zgadzam się z martini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się, że forum trochę się rozbujało, bo już nudno było... Nam pediatra nie mówiła, że refundowane są przestarzałe. Jedyna różnica między nimi a płatnymi, o której wspomniała, to fakt, że w pierwszym przypadku będą 3 wkłucia, a w drugim jedno. Czuję się teraz "confused", bo mam wrażenie, jakbym dziecku ogromną krzywdę zrobiła, że zaszczepiłam refundowanymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
:):):) Roxy więc żebyś nie była osamotniona w swoim sconfusedowaniu napisze, ze czuje sie nabita w butelkę przez firmy farmaceutyczne;) I żyli dalej, długo i szczęśliwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
na pewno jest coś w tym że lekarze bardziej polecają szczepionki płatne bo ryzyko odczynu poszczepiennego jest mniejsze a czy tak na prawdę jest to nikt tego nie wie. wiadomo swoją dolę na bank mają bo im więcej dzieciaków zaszzsepią tym większe "gratisiki" tak jest i tak będzie.tyle tylko że mniejszy stres dla dziecka. pytanie z innej beczki - moja Kaśka nie chce jeść np.nierozdrobnionych pokarmów , wprowadzam co jakiś czas żeby złapała o co chodzi z tym gryzieniem ale więcej obiadków ląduje na mnie i podłodze niż w brzuszku dzieciaka , tez tak miałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×