Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość gość
Aguuuu na endometrium trzeba ofstawic slodycze I jesc migdaly, wystatczy 8 mm zeby zqrodek Sie zagniezdzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ruchy poczułam w 14 tc, na wizycie się potwierdziło i mój gin stwierdził,że niektóre kobiety tak właśnie wczuwają. W tej chwili czuję je regularnie, w ciągu dnia i bardzo wieczorem jak się kładę spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz chyba potwierdzil, ze dziecko sie rusza na usg, ale niemozliwym jest, zeby czuc ruchy w 12 a nawet w 14 tygodniu ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozśmieszaj mnie, to moje trzecie dziecko, więc raczej wiem co czuję :) To niesamowite że ktoś może wiedzieć lepiej o czym rozmawiałam z lekarzem :) , czyżby wróżbita Maciej???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Powiem Wam, że ja nic nie czuję, za to mam nocą skórcze łydek i drganie mięśnia miałam w ramieniu. Pierwszy raz takie coś. Ja nie wiem jaką gość ma niezłą pamięć tak pamiętać kto jest w którym tygodniu bo ja nawet swojego nie pamiętam czasem i muszę się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Chyba skurcze się pisze, ale byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba wiem kto to pisze, zawsze miałam dobrą intuicję , a w ciąży to już w ogóle :) A propo skurczy, to koniecznie magnez trzeba brać :) Pijesz kawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
dziewczyny mi juz psychicznie lepiej. Juz sie tak nie denerwuje. jak tak poczytałam co mi piszecie to dotarło do mnie ze faktycznie wymyślam jakies niestworzone historie. Ale badania na toksoplazmoze powtórze zeby mnie juz nie nachodziło. Dalej czuje kłucia w dole brzucha po prawej i lewej stronie. Szczególnie jak długo siedze albo leze w jednej pozycji. Czasem zakłuje mnie w pachwinie i okolicach. Jak wstaje i pochodze to przechodzi odrazu. No i nospa tez pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agan123
Hej dziewczyny. Tak się naczytałam o tych r****ch dziecka że teraz leże i sobie wmawian że coś czuje chociaż to raczej niemożliwe a jestem w 14 tyg. Dzisiaj pierwszy raz słyszałam bicie serduszka i prawie płakałam:) pani doktor powiedziała że dzidzius bardzo grzeczny:) annna nie przejmuj się tak bardzo! Jak ma być dobrze to będzie a jak z góry powiedziane że ma być źle to mimo iż na rzesach wstaniesz to nic nie poradzisz. Mi pani doktor powiedziała że można jeść to na co się ma ochotę, a na wirusy i bakterie to wszyscy muszą uważać a nie tylko ciężarne. Głowa do góry! Nie popadaj w obłęd bo jak się dziecko urodzi to całkiem będziesz wariowac wmawiając dziecku choroby itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mialam sie tu nie udzielac ale musze. Anna rozbawil mnie Twoj wpis. Ja jadlam teraz 3 dni pod rzad kanapki z wedzonym lososiem i co Ty na to? Przeciez nic sie nie stanie!!! Wg mnie popadasz w jakas histerie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
zapach kwiatow to super :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Piję kawę. To magnez taki w pluszu brac? Zapach super, że wszystko dobrze. Myślę, że już minęło największe niebezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super ze dzieciaczki zdrowe :) Ja nastepne USG mam dopiero 21 pazdziernika!Nie wiem jak ja wytrzymam tyle czasu... Zapach a zdradzisz nam co to za imiona? Fajnie, ze bedziesz miala parke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hapiness no ciekawe kto pisze dobre sobie wszystkie juz zeshizowalyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapach czy ja dobrze zrozumiałam Verę będziesz miała parkę? W 14 tygodniu mogą być wyczuwalne ruchy dziecka dla kobiety, która zna swoje ciało, [ jest szczupła to sama akurat wymyśliłam] a jak zostanie mamą po raz kolejny to ruchy są wyczuwalne wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny znające płeć dzieci, jak ja Wam zazdroszczę :) 🌻 i GRATULUJĘ !!! To cudnie, u mnie USG dopiero pod koniec miesiąca, na prenatalnych tak się wiercił,że nie sposób było podpatrzeć . Może byłabym niej ciekawa, gdyby nie fakt ,że u mnie dwóch chłopców już łobuzuje w domu (z mężem 3 :) Życzę Wam pięknego dnia, mimo słabej pogody !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda zapytaj w aptece o magnez. vera Piotr i Paweł :) viki, tak parkę w sensie, że już mam córkę a rośnie syn podobno. Chryste jak ja mu dam na imię... Dla chłopców nigdy nie mieliśmy pomysłu. Dla córek? Proszę bardzo:Helena, Róża, Aniela, Klara. Aż ciężko zdecydować:)A syn? Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda, chyba najpierw poszukałabym go w pożywieniu, wklejam kilka zdań cyt.z niam.pl 1. Pestki dyni - zdecydowanie królują, zawierają znacznie więcej magnezu niż produkty, z którymi powszechnie kojarzony jest ten składnik mineralny, czyli kakao i orzechy. 100g to aż 540mg magnezu! Co prawda, pestki są lekkie, ale starajmy się jeść je jak najczęściej, np. jako dodatek do mesli, wybierajmy pieczywo z pestkami dyni, albo niech stanowią zdrową alternatywę dla chipsów. 2. Otręby pszenne - również zawierają dużo magnezu - 490mg w 100g. Nie da się ich jeść garściami jak pestek dyni, ale dodatek łyżki lub dwóch do różnych potraw z pewnością wyjdzie nam na zdrowie. 3. Kakao - ale to naturalne, gorzkie, a nie słodkie, rozpuszczalne. Już jedna łyżka kakao, czyli około 10g dostarcza nam 42mg (w 100g jest odpowiednio 420mg magnezu); 4. Zarodki pszenne - to świetny dodatek do sałatek i surówek, a ponadto bardzo zdrowy. W 100g zarodków jest około 314mg magnezu. 5. Migdały - zawierają znacznie więcej magnezu niż orzechy laskowe czy włoskie (269mg w 100g). Jedzmy je więc! - w mesli, ciastach, sałatkach i surówkach, a także same, beż żadnych dodatków. 6. Kasza gryczana - to nie tylko źródło witamin, ale i właśnie magnezu, a dostarcza go całkiem sporo (w 100g - 218mg), więcej nawet niż czekolada. 7. Soja - wybierajmy szczególnie suche nasiona, bo to właśnie one zawierają najwięcej tego składnika mineralnego, czyli 216mg w 100g. 8. Biała fasola - również w postaci suchych nasion, oczywiście nie jedzmy ich na surowo ( w 100g - 169mg). 9. Czekolada - wreszcie ona! Najlepiej jest wybierać gorzką czekoladę. Jedna tabliczka to 165mg magnezu, czyli jedna kostka, w zależności ile jest ich w danej czekoladzie - od 6,9 do 9mg. Mleczna czekolada jest znacznie uboższa w ten składnik mineralny i dostarcza nam go 97mg. Co ciekawe, czekolada z orzechami laskowymi jest jeszcze uboższym źródłem magnezu. 10. Orzechy pistacjowe - miłośnicy pistacji powinni się ucieszyć, ich ulubiona przekąska to bardzo dobre źródło magnezu (158mg w 100g). 11. Orzechy laskowe - dopiero na 11 miejscu, ale i tak zawierają dużą ilość tego składnika mineralnego, w 100g - 140mg. Zjesz ich garść, to dostarczysz sobie około 21mg magnezu. 12. Płatki owsiane - nie od dziś wiadomo, że owsianka jest bardzo zdrowa. Już jedna łyżka płatków zawiera prawie 13mg magnezu, a całe 100g - 129mg. 13. Groch - "od grochu boli brzuch, a od kaszy człowiek zdrów" - ale 100g suchego grochu to 124mg magnezu, więc chyba nie tylko w kaszy kryje się zdrowie. 14. Szpinak - w porównaniu z pestkami dyni czy kakao może się wydawać, że to dość ubogie źródło, tylko 53mg w 100g. Jednak gdy podamy go z razowym makaronem i migdałami, może okazać się, że otrzymamy danie pełne magnezu. 15. Banan - jedyny owoc w tym zestawieniu. Jeden średni banan waży około 200g, czyli jest źródłem 66mg magnezu (odpowiednio 33mg w 100g).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happyness wiem co czujesz:) My w pierwszej ciąży bardzo chcieliśmy mieć córkę. Teraz mamy więc płeć drugiego dziecka była nam obojętna:) Ale pocieszę Cię. Mój lekarz w pierwszej ciąży słowem się nie odezwał na temat płci aż do 20 tygodnia! A wczoraj ni z gruszki ni z pietruszki wypalił z tym chłopcem w 13 tygodniu. Po prostu jak coś jest między nogami to szybko widać a jak nie ma to trzeba czekać by mieć pewność:)Więc im dłużej nie wiadomo tym większe prawdopodobieństwo córki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapach... Piotr junior ? :) Moi dwaj synowie to Adrian i Dawid, to 11 i 8 latek, więc pewnie trochę (haha) de mode :) Obiecałam im,że będą mogli wybrać imię dla chłpoca , jeśli będzie, to obstawiali Filip i Michał (mi się średnio podobają, ale obietnica to obietnica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zobaczymy... zobaczymy... :) Chciałabym bardzo, ale jeśli się nie uda , to pomyślę o drużynie... może nie piłkarskiej, ale koszykarska jakby co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happy nie chciałabym na niego wołać Junior. Imiona Twoich synów są uniwersalne ale też nie dla mnie:) U mojej córki w przedszkolu jest chłopiec imieniem Lucjan oraz Ignacy. Ślicznie wg mnie ale dla dziecka:Lucek czy Ignaś. Ale dla dorosłego? Panie Lucjanie? Panie Ignacy? Nieeeeee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie, też zauważyłam,jak podoba mi się zdrobnieni to nie podoba mi się normalne brzmienie imienia.Tak mam z Zosią, mała mi się podoba, a jak pomyślę,że nastolatka przedstawia się jestem Zofia, to już nie bardzo. Najgorsze jest to,że często dane imię (nawet jeśli ładne) kojarzy nam się z konkretnymi osobami i przez to są skreślone ;) I oczywiście każdemu ma prawo podobać się co innego, moje imiona (ładnie nazwałaś uniwersalne) są zwyczajne, ale jak chłopcy się urodzili wydawało mi sie,że do nich pasują. Poczytaj sobie znaczenie imion, oczywiście z przymrużeniem oka,ale trochę cech pasuje do tych moich urwisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wczoraj byłam na planetarnych badaniach i też lekarz powiedział że prawdopodobnie chłopiec..;) Ale jestem sceptycznie nastawiona bo to dopiero 12 tydzień.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
happy ja właśnie mam takie poczucie,że dziewczynka może mieć oryginalne imię i brzmi to pięknie ale chłopak musi mieć imię uniwersalne, proste, klasyczne nieudziwnione. Moja córka ma dość oryginalne imię i je uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×