Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość była marcowa
pisałam tutaj jakiś czas temu, że też miałam termin na marca :-( teraz z sentymentu nadal czasem Was podczytuję;-) Marcowa, według lekarza możesz już się starać? Moj kazał odczekać dwa cykle. o ile kiedy byłam w ciąży te 13 tygodni zleciało nie wiadomo kiedy, to teraz, od zabiegu, czas dłuży się niemiłosiernie:-( Zazdroszczę Wam tych pierwszych ruchów, ale spokojnie-to taka zazdrość bez zawiści i złych życzeń;-) Zdrówka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowa trzymam kciuki :) Mam nadzieje, ze wkrotce uslyszymy tu dobre wiadomosci :) Co do ruchow to chyba masz racje :) Dziwne uczucie, ale bardzo przyjemne :) Dziewczyny, ktora z Was zna juz plec? Ja mam nadzieje, ze dowiem sie na nastepnym USG, ale to dopiero 21 pazdziernika wiec musze sie uzbroic w cierpliwosc. Znajomi sie juz tak nakrecili na nasze bejbi, ze chca juz nam kupowac pierwsze prezenty dla dzidzi. Dawno nie bylo wsrod znajomych takiego malucha wiec wszyscy sa bardzo podekscytowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była marcowa
Vera, jeżeli to do mnie, to nie-nie pisałam tutaj z Wami, tylko czasami Was podczytywałam i tak mie do teraz zostało;-) Pisałam tylko jako "gość" żebyście cieszyły się ciążami mimo wszelkich niedogodności w ich początkowym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byla marcowa to przepraszam, myslalam, ze pisalas z nami wczesniej. Przykro mi z powodu poronienia :( Tez przez to przeszlam wiec doskonale rozumiem. Ja mialam zielone swiatlo od mojego lekarza po dwoch miesiacach, lekarz w szpitalu kazal czekac 3, a polozna w Anglii po pierwszej miesiaczce wiec kazdy inaczej. Ja sama chcialam troche odczekac i zaszlam w ciaze po 6 od poronienia. Narazie odpukac jest wszystko ok i mam nadzieje, ze bedzie do samego konca. Jestem pewna, ze u Ciebie nastepnym razem tez bedzie dobrze. Ale rozumiem doskonale czas dluzy sie strasznie po takim przezyciu. Trzymaj sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Była marcowa, tak, mi lekarz nie robił "wstrętów" i mogłam próbować już po pierwszym @. Co lekarz, to inne zdanie, to się już na tym forum potwierdziło wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była marcowa
Musi być dobrze:-) W tym przekonaniu utwierdza mnie fakt, że mamy już jedno dziecko, a w utraconą ciążę zaszłam w pierwszym cyklu starań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
vera współczuje tego kataru bo wiem jak potrafi umęczyc człowieka w nocy. Czyli to juz moga byc ruchy dziecka? :) Vera tak jak piszesz to sa właśnie takie motylki. ---- jasieńka trzymam kciuki za usg Ja mam kolejne usg takie dokładne prawdopodobnie 17 października. Bede wtedy w 20 tygodniu. Mam nadzieje ze dowiemy sie jaka jest płeć i oczywiscie z maluchem wszystko bedzie ok. ---- Dziewczyny ja mam ciągle te bóle brzucha. Takie po bokach. Nie trwają cały czas i nie są jakies bardzo dokuczliwe ale dosc upierdliwe. Tydzien temu mówiłam o tym ginekologowi na wizycie i powiedział ze to moga byc więzadła ale trzeba mnie zbadac. Badał mnie ginekologicznie. Powiedział ze szyjka i macica są prawidłowe i wszystko wygląda super. I nawet kazał powoli odstawiac d*phaston. Ja sie troche boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
A zeby było weselej to mam coraz silniejszy wyciek z piersi. Gin powiedział ze niektóre kobiety mają tak całą ciąże i nic z tym nie zrobimy. Mam sobie kupic wkładki laktacyjne do stanika. Czasem jak scisne piers to mi normalnie z niej tryska :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe kiedy ja poczuje pierwsze ruchy..;) . A czy któraś z was zakupywała specjalną poduszkę dla kobiet w ciąży? Jeszcze dobrze mi się śpi ale myślę że jeszcze parę tyg i będzie coraz gorzej ze spaniem..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
dziewczyny a mogłybyście wkleic link jesli chodzi o tą poduszke o której pisze patija? Nie mam pojecia jak taka poduszka wygląda. A moze byłoby to dobre w moim przypadku bo sie strasznie wierce całą noc i jest mi niewygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
czy to chodzi o taką poduszke w kształcie rogala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczęta :* No ja właśnie też mam termin na marzec :) i jestem w 16tyg. ciąży. Jak na razie nic nie czuję prócz przelewania się lekkiego w brzuszku hehe. No i najprawdopodobniej chłopiec ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, przyszła mamcia, witamy :) Te poduszki o których piszecie podobno suuuper. Ja nie korzystałam, bo jeszcze takich nie wymyślono w PL, jak chodziłam w ciąży. Ale koleżanki które niedawno z nich korzystały, bardzo zadowolone były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie potrzebuje bo sen mam bardzo dobry nic mnie nie boli ani nie przeszkadza. Jeszcze parę tyg i trzeba pomyśleć o takiej poduszce..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynyki, Wczoraj byłam na badaniach genetycznych, na USG lekarz wykrył przezierność karkową NT: 2.7mm, czyli przekraczam normę która jest do 2.5mm :( Dodam że mam 32lata i był to 13t2d ciąży. CRL maleństwa: 72mm. Pobrali mi krew na testy. Martwię się :((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasieńka a kiedy masz wyniki? Wszystko będzie na pewno dobrze. Mi lekarz sprawdzał u dzidziusia czy widać wszystkie paluszki i nosek. A u twojego dzieciątka było wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija23 - paluszków nie sprawdzał, napisał że zawiązki kończyn górnych i dolnych w normie. Tylko kość udowa ma 9mm i wskazuje na 12.5 tc, a jestem w 13.2tc. Reszta parametrów ok. Wyniki mają być za 7-10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
jasieńka strasznie mi przykro bo wyobrażam sobie jak musisz sie denerwowac. Ja czytałam juz mnóstwo historii o dzieciach które miały duzo wyższe NT od twojego a rodziły sie zdrowe. A co mówił lekarz? jest kość nosowa? Jak z przepływami i z serduszkiem? Dla mnie te wszystkie badania to jakas porażka. Chodzi mi o to ze to jest tylko statystyka. Te wszystkie testy i pomiary określaja matematyczne prawdopodobieństwo. Nawet lekarz który jest specjalistą od usg genetycznego i który robił mi usg powiedział ze na 100% nikt mi nie powie czy to dziecko ma wade czy nie. To jest tylko okreslane prawdopodobieństwo. No chyba ze amniopunkcja, ale to juz jest osobny temat. ---- Ja miałam przy CRL 60mm Nt 1,1. Widoczna była kość nosowa, sprawdzane były przepływy w zyłach i serce. Ale kości udowej to nie było chyba mierzonej. Nic na ten temat lekarz nie mówił i w wynikach tez nie ma o tym mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
jasieńka napisze Ci jeszcze na pocieszenia ze mam 3 znajome które tez miały podwyzszone Nt a potem u innych lekarzy na innym sprzęcie okazywało sie ze wynik jest mniejszy i mają zdrowe dzieci. Zresztą nawet mój gin jak z nim rozmawiałam mówił mi ze trafiały do niego często pacjentki z kiepskimi wynikami NT a wszystko konczyło sie tylko na niepotrzebnym stresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnaa123 - kości nosowe są obecne obustronnie na szczęście (1.9mm), przepływy w normie. Serce bije 151 u/min. Lekarz powiedział że NT mam wartość graniczną i że musi skierować mnie na dalszą diagnostykę w takim przypadku. W sumie nie był jakiś wylewny...jak to Pan Profesor ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i anna się pochwaliła nie chodzi o to, jakie ty miałas nt, a o pocieszenie jasieńka prawdopodobnie to 2,7 nic nie znaczy, ale trzeba pamiętać, ze minimalna ilość przypadków z ZD jest obecna przy nt 2.0, to także tyczy się innych pań z nt malucha od 2.0 przepraszam, że mącę, już nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasienka nie zamartwiaj sie, wiem ze latwo powiedziec, ale wynik jest tylko niewiele ponad norme i pamietaj,ze te badania to tylko statystyka. Bedzie dobrze zobaczysz zwlaszcza, ze wszystkie inne parametry sa w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
Ja sie niczym nie chwale i napisałam sporo o sytuacjach które znam ze swojego otoczenia w celu pocieszenia. A o swoich wynikach napisałam bo nie wiedziałam ze tak wczesnie mierzy sie kosc udową. Porównałam co miałam mierzone ja i jasieńka. Zdziwiła mnie ta kosc udowa bo mój lekarz nic o niej nie wspomniał ani na wyniku nie mam takich pomiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasieńka , ja też podobnie jak dziewczyny uważam, że wynik nie jest duzo wyzszy od normy, a inne parametry są ok wiec jest duza szansa ze bedzie ok :) Trzymam kciuki :) A co do poduszek to ja ostatnio kupiłam na tej aukcji : 3556027142. Ona ogolnie jest prosta i długa ale bez problemu układam ją w takiego rogala i spi się bardzo fajnie :) Pierwsze dni mnie troche wkurzała bo budziłam się wtedy gdy chciałam zmienić pozycję bo ta poducha to uniemozliwa, ale to dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Jasieńka, nie zadręczaj się na zapas. Zrób konieczne badanie, ale nie zapominaj ani przez chwilę, że podane parametry to tylko wartość statystyczna, nie wyrok :) Trzymam kciuki za Twoje dobre samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ciesze sie ze tu tez jestescie ..ja mam ryczacy nastroj moj maz wyjechal a ja jak glupia rycze..musze wziasc sie w garac...dziewczyny to tylko parammetry najlepiej isc do innego lekrza z lepszym sprzetem bo rozne sprzety maja lekarze naprawde....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nataszka, słoneczko. Głowa do góry, mąż wróci przecież! Hej, nie jesteś sama, ale z dzidzią!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×