Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Ala 86
jestem w 11 tygodniu :) według ostatniego usg w 8t3d termin mam 11.04. zobaczymy jak będzie jutro. dla mnie każda wizyta wiąże się z obawami i strachem ale mimo wszystko staram się myśleć pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabiszna
ohohoh to ja na 16 ;) no czekam na wiesci jak tam po usg ;) czy zobaczysz juz jak macha sie i rusza :] ja 3 dni temu widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala 86
Dam na pewno znać ale dopiero wieczorem bo mam wizytę po południu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku czy 14 tydzień to nie jest troche za późno na usg genetyczne? Ja byłam w 13 tygodniu. Jak się umawiałam telefonicznie, to lekarz sam wyliczył, który dzień będzie najlepszy na zrobienie tego usg. Jak się zapisywałam na usg połówkowe to też pan dr liczył tygodnie i dni i jak zaproponował termin, to okazało się, że akurat w ten dzień nie mogę, zapytałam czy 2 dni później będzie ok, pan dr powiedział, że ok, ale o jak najwcześniejszej godzinie. Jeśli chcesz je robić u dr. Dudarewicza, to proponowałabym zadzwonic i pan dr umówi Cię na najwłaściwszy termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta! Ja chyba tylko pomacham i zmykam bo od wczoraj tak mnie głowa boli że szok :/ Wczoraj się złamałam i wzięłam APAP i zaraz też się chyba poratuję:( Właśnie wróciłam od lekarza i powiem Wam że nic nie wiem:p Oprócz tego że z dzieckiem wszystko ok:) Miał na chwilę wolne USG w gabinecie obok to skorzystał szybko... Tak szybko że o nic nie zdążyłam zapytać hihi... Ale to nic... W ogóle to zauważyłam że strasznie ograniczona się zrobiłam w tej ciąży:p Zarówno ruchowo jak i umysłowo;) Idę wezmę tabletkę i się położę. Może córka okaże mi ciut współczucia:) Do sklikania :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaMuminka27 --> zapomniałam Cię zapytać ile płaciłaś za usg prenatalne u dr Dudarewicza? Bo chyba się jednak zdecyduję zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Hej Kobietki. Ale się naczytałam ;) Ja zaczęłam 13 tydzień i na USG 2 tyg temu gin powiedział, że podejrzewa chłopca ze względu na tętno i jakieś tam inne parametry. Kolejne USG mam w środę i mam nadzieję, że maluch będzie współpracować i będzie można dokonać tych pomiarów ważnych. Ja mam wizyty co 2 tygodnie, ale ze względu na plamienia w 6 tc. i ogólnie słabo znosiłam pierwsze tygodnie. Teraz czuję się lepiej, przeziębienie tez mam nadzieję mija...jednak od czwartku idę na L4. Głównie ze względu na przeprowadzkę i już nie będę wracać do pracy. Zazdroszczę mężów.... ;( mój nadal jeszcze się nie interesuje tak maleństwem. Może jak brzuszek będzie większy, albo zacznie widać jak się rusza to do niego to dotrze. Bardzo chciałby chłopca - pierworodnego, żeby ród nie zaginął bo jest jedynym mężczyzną he, a mi to obojętnie ;) Co do wynagrodzenia. Na zwolnieniu z kodem "B" faktycznie mamy płatne 100%. Średnia jest z 12stu miesięcy, a jest wyższe ciut bo nie odprowadzane są składki na ubezpieczenie społeczne. Więc Zus dostaje mniej a my więcej, bo w końcu to później Zus płaci ;) Sobie składek nie będzie he ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w końcu jestem po wizycie i warto było czekać :) serduszko bije, CRL 24mm, wg usg ciąża 9t1d czyli o tydzień młodsza, termin na 27 kwietnia. Gin nie znalazł przyczyny plamienia, może to i dobrze :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoMuminka - tyle badanie prenatalne kosztuje ??? szok !!! Mi się udało zdobyć skierowanie i mam badanie na NFZ , pewnie gdyby nie było skierowania też bym płaciła podobnie prywatnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabiszna
260 prenatalne ?:oooooooooooo to nie możliwe zeby taka rozbieżność była między łodzią a białymstokiem ;/ u mnie w klinice 350 złotych !!! wraz z kwią ! jestem w szoku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
260 zl bez za samo usg. Uwazam, ze to nie duzo biorac pod uwage, ze robi je ten wlasnie pan dr, o ktorym pisalysmy na forum juz nie raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) witam nowe mamuśki :* bardzo współczuję tym ciężarówką, które zmagają się z przeziębieniem. Ja odkąd w ciążę zaszłam 2 razy się mordowałam z choróbskiem i mam nadzieję że na tym się skończy kurcze... Znów dziewczyny mylicie te dwa badania :/ między 11 a 14 tc wykonuje się usg GENETYCZNE i je wykonuje się każdej ciężarnej jeżeli u ciężarnej są wskazania z przeszłości lub na badaniu genetycznym wyjdzie coś źle zleca się badanie PRENATALNE (usg+test z krwi). A i jeszcze u kobiet bodajże po 35 roku życia wykonuje się takie badania bezpłatnie. Oczywiście oba badania można wykonać prywatnie ale wiąże się to z kosztami o których wspominałyście. Pierwszą ciążę znosiłam super, teraz nie jest tak rewelacyjnie. Choć w przeszłości nie miałam problemów to i tak z niepokojem oczekuje wizyty-03.10 nowe koleżanki bodajże na 111 str jest nasza tabelka, dopiszcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabiszna
zakręcona_filipinka to ja juznic nie rozumiem, Ty piszesz o genetycznych miedzy 11-14 tyg, a ja mowie o prenatalnych miedzy 11-14 tygodniem , i to prenatalne kosztuja 350 zł u mnie w takim wypadku ja o genetyznych nawet nie słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli - cudowne wieści! zabiszna a Ty z Białegostoku jesteś? Dobrze doczytałam? A w jakiej klinice prowadzisz ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakręcona filipinko - w tym ukladzie ja 3.10 idę na badanie genetyczne , tylko zastanawiam się dlaczego kazali mi wcześniej przyjechać do pobrania krwi ??? Do czego potrzebna im krew przy genetycznych ??? Myślałam , że skończy się tylko na dokładnym USG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabiszna
Benia_sz t jezeli bedziesz iala pobieraną krwe i robiione usg gdzie beda mierzyc m . in przziernosc karkowa to ty idziesz na prenatalne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze teraz z telefonu więc nie podeśle ci żadnego linku. Już kilka razy na naszym forum było zamieszanie bo dziewczyny zamiennie używały tych nazw lub błędnie nazywały badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedną sprawę do Was... Chciałam prosić by te dziewczyny, które mają dostęp do poczty utworzyły sobie folder podpisując go swoim pseudonimem. Będzie wtedy wyraźnie widać kogo nam brakuje. A osoby które ich nadal nie mają proszę o kontakt zakrecona_filipinka@o2.pl Ponadto chciałam prosić by nie podawać namiarów na pocztę osobom które dopiero co pojawiły się na forum dopóki nie przekonamy się w 100% o czystości ich intencji. A osobom które piszą z pomarańczowych pseudonimów proponuje żeby założyły sobie stały nick bo i na forach dla ciężarnych pojawiają się trole i podszywy Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony DOBRANOC :* :* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakręcona filipinko - całkowicie się z tobą zgadzam ;) i uważam że nikt nie poczuje się urażony :) A ja mam problem z innej beczki ....od kilku dni zaczęłam brać luteinę i wkładam ją sobie 3 razy dziennie (ok 7.00, 15.00 i 21.00) i zdarzyło mi sie dzisiaj że aplikując sobie do środka tableteczkę poczułam palcem poprzednią , tak jakby wcale nie rozpuszczoną , oczywiście zastanowiło mnie to i zarazem troszkę zaniepokoiło ....co sądzicie ? a może ktoś miał podobnie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że z tą pocztą to było do mnie - nie ma sprawy. Ja już się w to nie mieszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha. I nie poczułam się urażona;) Niech faktycznie jedna osoba się tym zajmuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Dziewczyny a u mnie znowu jakies zapalenie albo grzybica :( Swedzi mnie strasznie i jak zaczelabym drapac to bym nie skonczyla i spuchnieta tam jestem i mam bielutkie geste uplawy i duzo tego. Ponoc ciezko sie leczy to swinstwo w ciazy. A do lekarza ide dopiero 9.10. Mam globulki pimafucin i ponoc w ciazy mozna brac tzn moja siostra brala. Nie zycze zadnej takich atrakcji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell łączę się w bólu! I ja się z tym świństwem zmagam prawie od początku. W pierwszej ciąży miałam tylko raz zapalenie, po końskiej dawce luteiny, szybko je wyleczyłam i do końca ciąży cisza. Stopnie czystości normalnie jak nigdy -I a tym razem jakaś masakra:(!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie rozumiem o co chodzi o jaka poczte itp ;p nie wiem co sie dzieje nie moglam dodawać zadnych postow :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka 80 tak ja jestem z białegostoku ;) i ciąze prowadzę w ART-emidzie ;) a TY ?, rodzić natomias myslalam zeby w poliklinice ARCISZEWSCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PONAWIAM MOJE PYTANIE ...PLISSS ODPOWIEDZCIE A ja mam problem z innej beczki ....od kilku dni zaczęłam brać luteinę i wkładam ją sobie 3 razy dziennie (ok 7.00, 15.00 i 21.00) i zdarzyło mi sie dzisiaj że aplikując sobie do środka tableteczkę poczułam palcem poprzednią , tak jakby wcale nie rozpuszczoną , oczywiście zastanowiło mnie to i zarazem troszkę zaniepokoiło ....co sądzicie ? a może ktoś miał podobnie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia ja biorę luteinę ale tylko 2 razy dziennie. Po zaaplikowaniu mam 30 minut leżeć i o ile wieczorem nie mam z tym problemów o tyle rano muszę sobie poleżeć a nie zawsze mam ochotę/możliwość. Nie zdarzyło mi się poczuć ale u mnie za duża różnica czasowa w porównaniu do Ciebie Praktycznie codziennie czuje jak mi "wypływa" w ciągu dnia (godzinę, dwie od wstania) Nie jestem w stanie pomóc ale wydaje mi się ze powinna się tabletka rozpuścić przez tyle czasu wiec to może nie było to :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia ja wkłądam sobie dwa razy dziennie po dwie, rano i wieczorem nie leze po tym, tzn tylko wieczorem leze bo juz ide spac nie wiem czemu sie Twobie nie rozpuscila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×