Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Motylku ja się dodzwoniłam chyba za 3 razem. To było około godziny 13. Może próbuj co jakiś czas jeszcze zadzwonić. Może bliżej wieczora się uda :) Koleżanka, z którą leżałam na sali w matce polce mówiła, że jej się udało dodzwonić około 9 rano. W środowe i piątkowe popołudnia pan dr robi usg, więc wtedy na pewno jest nieuchwytny. Daj znać jak już Ci się uda z nim skontaktować, bo jestem ciekawa na kiedy będziesz miała wyznaczone usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) wczoraj mówiłam o nazewnictwie badań Badania prenatalne – badania płodu przeprowadzone w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Zadaniem badań prenatalnych jest wykrycie chorób wrodzonych i genetycznych takich jak zespół Downa, wady cewy nerwowej, nieprawidłowości chromosomów. Przeprowadzenie badań prenatalnych (inwazyjnych) zaleca się głównie kobietom ciężarnym po 35 roku życia, które są pierwszy raz w ciąży albo nie rodziły w okresie 2-5 lat. Rodzaje badań prenatalnych Istnieją dwie grupy badań prenatalnych − inwazyjne i nieinwazyjne. Metody inwazyjne wymagają pobrania np. płynu owodniowego (amniopunkcja), natomiast metody nieinwazyjne opierają się o ultrasonografię lub testy krwi (poziom alfa fetoproteiny, β-hCG, estriolu oraz h-hCG) i pozwalają jedynie na oszacowanie ryzyka wystąpienia danej wady. Od niedawna istnieje też metoda oparta o analizę poziomów DNA we krwi . Badania prenatalne nieinwazyjne USG genetyczne Test PAPP-A - aktualnie praktycznie niestosowany, zastąpił go test podwójny. Test podwójny badający poziom wolnego beta-hCG oraz białka PAPP-A i przedstawiający te stężenia jako wielokrotności mediany - MoM, dla odpowiedniej wielkosci płodu z uwzględnieniem rasy, wagi, rodności czy palenia tytoniu przez ciężarną, wykonywany zgodnie z kryteriami FMF Fetal Medicine Foundation przy wielkości ciemieniowo- siedzeniowej płodu - CRL pomiędzy 45-84 mm. Test potrójny badający poziom hCG, AFP i estriolu wykonywany pomiedzy 15 a 18 tygodniem ciąży Test zintegrowany Standardowe badanie USG w ciąży USG 4D Badanie przepływu w obrębie przewodu żylnego Przepływ przez zastawkę trójdzielną Badania prenatalne inwazyjne Amniopunkcja (Amniocenteza) Biopsja kosmówki (trofoblastu) Diagnostyka przedimplantacyjna Fetoskopia Kordocenteza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
dziękujemy za wykład w słupku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walabia
Benia, z tą luteiną też miałam podobnie, jak brałam 3x dziennie, ale do głowy mi nie przyszło, żeby się tym martwić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakrecona_filipinka, oik, dziekuje bardzo to są badania prenatalne o ktorych ja mowiłam, natomiast było cos mowione o badaniach gentycznych .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika, że pojęć "usg prenatalne" i "usg genetyczne" można używać zamiennie, bo usg genetyczne nalezy do badań prenatalnych czyli dotyczacych zycia płodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie umiem Wam powiedzieć czemu wyszło w słupku. A że mała kręciła się przy mnie skopiowałam tylko i wysłałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie zapomniałam się zalogować jak byłam w ciąży z córką to badanie usg wykonywane 11-14 tc było nazywane genetycznym badanie 21-24 tc genetyczne połówkowe a to dodatkowe nazywane prenatalne teraz w internecie stosuje się dwa określenia zamiennie a ja już sama nie wiem co myśleć i jak te badania nazywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś tu ma straszne zadatki do kierowania i pouczania innych;) Każdy ma prawo pytać i mylić te pojęcia, tym bardziej jeśli to pierwsza ciąża. I tak wiadomo, o jakie usg wszystkim chodzi. A jak ktoś ma problem ze słuchanie i denerwuje go zamienność i mylenie nazw to już jego problem;) Internet każda z nas ma i poczytać sobie może - wykładów chyba nam nie potrzeba...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Benia, nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem dla kobiety która chce się spełnić jako matka jest właśnie taki układ jaki masz Ty... my oboje z mężem jestesmy w pracy niemal całą dobę z przerwą na sen. Zyjemy praca i nie wiem jak to będzie pozniej, gdyz od dluzszego czasu zle sie czuje a teraz to przeziebienie. dlatego tak przejmuje się tym egzaminem..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka - u nas ten układ w zasadzie sam wynikł gdyż mamy już syna , mąż pracuje całymi dniami a ja zajmuje się synkiem ,domem i psami :) Mąż prowadzi własny biznes i chcąc coś w życiu osiągnąć nie wychodzi na 8 godzin tylko czasem pracując spędza w pracy całe dnie .....ale co tam takie życie , ja też chętnie poszłabym do pracy ale wtedy już w ogóle nasze dziecko nie miałoby rodziców a my życia rodzinnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki, ja nadal w trakcie urlopu ale cały czas chora...Wy tu piszecie o bólu głowy i tabletce apapu a ja przez ostatni tydzień zjadałam juz 4 parcetamole...Dziś byłam u lekarza ale nic mi nie dał, muszę być silna i już i oczywiście domowe sposoby.... Jutro idę na usg genetyczno-prenatalne do wysławionego już tu na forum dr Dudarewicza ;-) Modlę się żeby wszystko było dobrze... Gdzie jest Fiona???widzę, że milczy juz któryś dzień?przegapiłam coś? Dyskutowałyście o L4 i kwestii wynagrodzenia za nie- pisałam już o tym kilkanaście stron wcześniej, ok 13 września bodajże- jak się je liczy itp. Jak macie w tej kwestii pytania to piszcie śmiało do mnie bo ja się tym zajmuje na co dzień. A teraz zmykam już bo forma kiepska- 3 majcie kciuki za moje badania jutrzejsze. Od jutra będę już częściej-wracam do domu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Zawsze coś odbywa się kosztem czegoś, trzeba tylko rozważyć które wyjście jest najlepsze, najrozsądniejsze i które będzie procentowało. Nie wyobrazam sobie oddac w przyszlosci moje dziecko na wychowanie opiekunce. Moj maz cale dziecinstwo spedzil tylko z opiekunka gdyz rodzice rowniez zyli tylko praca i skutek jest taki, że nie czuje najmniejszej wiezi ze swoimi rodzicami. Nie spotykamy sie z nimi, gdyz u nich nie ma takiej tradycji, swiat tez nigdy nie obchodzili tylko kazdy pracowal albo czytal ksiazke w swoim pokoju. Nie chce dopuscic do czegos takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Dobry wieczor. Dzis jak codzien mam lenia :) Zastanawiam sie co sie dzieje z fiona? Nie ma jej na forum juz chyba 2 tydzien. Mam nadzieje ze u niej i dziecka wszystko ok. Ona tak jak ja jest w 14 tygodniu. Oby wszystko ok bylo. Niektore dziewczyny tez zadko zagladaja. Ciekawe jak tam papssi na wczasach. Pewnie wypoczeta i pelna sil wroci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w domu jest troche podobny układ: mąż pracuje a ja zajmuje się domem i dzieckiem... Tylko, że w tygodniu ma 5 nocek i jedną zmianę dzienną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
widzę że część że u części z Was to już kolejna ciąża. A jest może na forum dziewczyna w 11 tygodniu? w poiedzialek (to bedzie 12 tc) ide na kontrole do ginka i zastanawiam sie jak bedzie wygladalo juz moje malenstwo, czy bedzie mogl zobaczyc je moj maz i najwazniejsze...czy jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Moje w 11t4d mialo 5.1 cm machalo rekami i nogami, fikalo koziolki, i ssalo palca. To bylo na usg prenatalnym. U Ciebie tez bedzie juz widac takie atrakcje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Mirabell jak mnie myślami ściągnęłaś?!! ;-) właśnie też się zastanawiam co u Fiony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Byłabym bardzo szczęśliwa gdyby już tyle było widać, aż nie mogę się doczekać :) mąż już na tym etapie był z Tobą? jeżeli wolno spytac. i jeszcze jedno pytanie, czy na tym etapie usg jest dopochwowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Usg mialam przez powloki brzucha a jak dziecko odwrocilo sie bupa do nas to zmienil lekarz na dopochwowo. Moj M jeszcze nie byl ze mna ani raz. Poprzednia ciaze poronilam, wtedy chodzil, a teraz chyba sie boi. Powiedzial ze jak bedzie juz pewne ze wszystko ok i dziecko bedzie wieksze to pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe kwietniowe mamy ja równiez jestem w ciąży i termin mam na 3 kwietnia. mam nadzieje ze moge dołaczyć do was dziewczyny??? ja już przeszłam badania prenatalne 19 września i wszystko jest ok z maleństwem wiec jestem z meżem szcześliwa bo o to maleństwo staraliśmy sie 6 lat i w końcu sie udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Dzień dobry Kobietki. U mnie kolejny dzień walki z przeziębieniem. Domowe sposoby pomogły mi na chwilę. Teraz dopadły mnie zatoki, boli ucho i męczy katar ;( na szczęście mam dziś wizytę u gin i pójdę na zwolnienie. Milka ja w 11 tygodniu, czyli 2 tyg temu byłam na USG i maleństwo było cudowne, machało rączkami, nóżkami i nie chciało współpracować z gin. Dlatego dziś kolejna wizyta, żeby porobić pomiary przezierności karkowej i noska. Ponadto jakoś dziś boli mnie dół brzucha... fatalnie się czuję, mam nadzieję, że będzie mało klientów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Jestem w 11 tyg ciąży i okazało się, że mam zapalenie szyjki macicy. Moja ginekolog kazała przez 10 dni brać propolisowe czopki dopochwowe. Martwię się czy to zapalenie nie zagrozi dziecku. Lekarka stwierdziła, że to niegroźne ale i tak się boję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
A co to takiego? Jakie sa objawy takiego zapalenia? Pewnie musisz duzo lezec i praktycznie nic Ci nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1987
Gosiu dasz rade. Mnie na początku przeziębienia też bolał brzuszek, ale gin zapewnił mnie ze to nic groznego ale mam duzo lezec i sie wygrzewac. Dzis mija dokladnie tydzien odkąd leżę w łóżku :/ w ciazy tak jest, ze wszystko trwa dluzej. Czesciej mamy do czyhnienia z powiklaniami w ciazy nawet przy zwyklym przeziebieniu. Trzeba na siebie uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milama
Witam:) Tak jak pisałam byłam wczoraj u ginekologa. I JESTEM ZAŁAMANA! Szukam innego Gin. i to jak najszybciej. Co z tego że badał mnie dosyć długo miałam usg przez powłoki brzuszne i dopochwowe. Pokazał mi tylko jak dzidzia macha rączkami i nóżkami. I cisza. Aż sie przestraszyłam że coś nie tak, na pytania odpowiadał zdawkowo, nic z jego strony nawet ile dzidzia ma cm musiałam zobaczyć na zdj usg bo nie pofatygował się mówić nic przy badaniu o tym. Jestem w szoku i nie wiem co mam myśleć po wczorajszej wizycie... może coś jest nie tak z dzidzią że tak długo badał, na koniec tylko powiedział że wszystko jest okej i tyle dziękuje. chyba już głupieje i panikuje.....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×