Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

u nas w szpitalu nie uznaja porodów rodzinnych :( także jestem zdana tylko na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
ale macie fajnie...śnieg!..a u nas jeszcze nie ma..;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej dziewczęta :) u mnie w Bydgoszczy snieg zawier**** choc sie troszke uspokoiło teraz :) my sie grzejemy w domku z pracy dzis dostałam paczke dla małej alez sie cieszyła. ja w srode ide glukoze sprawdzic juz mi sie nie dobrze robi na sama mysł bo przy pierwszej ciazy musiałam powtorzyc bo niestety zwróciłam nie dałam rady przełknac fuuu :( głowa mne strasznie boli zle ssie czuje chyba to cisnienie mi sie daje we znaki. za rok laseczki bobaski beda z nami takie 7 miesieczne brzdace... a co do porodu rodzinnego teraz mój maz bedzie przy mnie chce mnie wspierac podczas skurczy które bola jak diabli :) bo przy pierwszym byc nie mógl niestety. a czy przy partych go zostawie czy wyprosze nie wiem mezczyzni róznie reaguja jak maja pepowine przeciac i zobaczyc krocze kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świderkowa-a gdzie mieszkasz że nie zawitał u was śnieg? Ja na południowo-wschodniej granicy i rano już było biało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
ja w Opolu mieszkam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula co Ci mogę doradzić. Ją robiłam glukoze wczoraj, wcisnelam pol cytryny, ale bylo za mało, jeśli wcisniesz całą, to nie poczujesz tej słodyczy. X Ją rodzilam juz dwa razy oczywiście poród rodzinny i tego trzeciego nie wyobrażam sobie bez meża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ktoś tu przed południem pytał o macmiror 500, ja właśnie skończyłam brać, miałam stan zapalny i mój lekarz mi to przepisał. Oprócz wariackiego koloru, to polecam te globułki, zawsze mi pomagały (nawet przed ciążą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziana, mojej przyjaciółce przez całą ciążę mówili po USG, że będzie chłopak. Na ostatnim USG (tydzień przed porodem) okazało, się, że jednak dziewczynka. Podobno narządy płciowe u dziewczynek są mocno opuchnięte, stąd te pomyłki. Jak urodzimy to się okaże na 100% kto nam w brzuchach siedział przez 9 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj to najlepiej siedziec w domu, ja niestety w pracy, ale tak zasypalo warszawe ze pacjenci sie odwoluja;/ na dodatek sa opoznienia w komunikacji, mam nadzieje ze jakos wroce do domu :) Ciekawe kiedy mi zleci glukoze, az sie boje , ze nie dam rady tedy wypic feee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Ja dziewczyny tez mam niedługo glukoze w poniedziałek ale widze ze sie troszke zmieniło jak rodziłam 2010 r to glukoze trzeba było kupic samemu i wypic i wciagu jakiegos tam czasu przyjechac na krew a teraz mam pojechac naczczo pobiora krew dadza glukoze i bede siedziec 2h w poczekalni i potem znowu pobiora krew !? u was tak samo ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila u mnie bylo tak. Przyjechałam pobrali krew, po pol godzinie mieli wynik dałam im glukoze-kupowalam sama i miałam 5 minut na wypicie jej. Po godzinie od wypicia pobranie krwi i znowu po kolejnej godzinie pobranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
dzieki asmana :) Słuchajcie chcem kupic jakas fajna sukienke na swieta ale jakos nic mi nie wpada w oko napweno rekaw 3/4 badz długi moze macie jakies i jestescie zadowolone ??? to podpowiedzcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
Cześć - też mam skierowanie na glukozę i będę musiała tam siedzieć ok 3 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka-zależy od tego czy będzie kolejka bo bez kolejki to zajmuje 2godz ale niektórzy lekarze przepisują mniejsza dawkę glukozy i wtedy już po godzinie ma sie z głowy to. U nas tez trzeba samemu kupić glukozę.W pierwszej ciąży robiłam to badanie ok 28tc więc jeszcze prawie 2mies nie muszę sie tym martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glugoze robi się między 24 a 28 tc , też słyszałam że ten myk z cytryną pomaga więc chyba się skuszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim, strasznie pusto sie porobilo tutaj, ale staram sie w miare na biezaco czytac. U mnie juz 26 tydzien sie zaczal:) bylam w czwartek u ginekologa, mala ma juz 650g :) Nadal mierze sobie cukier, ale jeszcze ani jeden raz nie przykroczyl mi normy, a nie stosuje zadnej diety. Wiec nie wiem czemu ta krzywa mi zle wyszla. Diabetolog mowi, ze to "cukrzyca o lagodnym przebiegu" i musze mierzyc i wizyta nastepna u niej 20.01 chyba, ze bedzie sie cos dzialo. Zapisalam się tez na szkole rodzenia. Zajecia zaczynaja sie 8.01. Jest to na NFZ, bezplatnie. Dobrze, ze "Ksawery" sie juz na Śląsku uspokoil w miare, bo wczoraj myslalam, ze okna wyrwie. Neli, dobrze, ze juz lepiej się czujecie:) i ogole, ze juz lepiej Pozdrawiam wszystkie mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona- poprostu miałaś pecha z tą krzywą cukrową i teraz musisz się kuć :/ U nas Ksawery szalał tej nocy przez kilka godzin, tylko zerkałam czy jest prąd i dach nad głową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane sorki że sie nie odzywałam ale nie było mnie dziś w domu od rana, byłam dziś u lekarza gin na badaniach wszystko ok jest, zrobila mi tez usg, ale powiem Wam ze w porownaniu z usg tym polowkowym to moja babka w luxmedzie ma takie do d**y ze malo co widac, a wczesniej myslalam ze jest rewelacyjne. Chociaz teraz tez jest juz ciezko obiac dzidziusia. Pani mi powiedziala ze moja dziewczynka bedzie chya wysoka bo ma dluga kosc udowa hehe:)) jestem przeziebiona i czuje sie zle, Dostalam L4 na kolejny mc i tak juz bedzie do konca, musze jeszcze zadzownic do pracy ze jednak nie wracam bleeee troche sie stresuje nie lubie byc na l4 nigdy nie chodzilam wczesniej, i nie chce jakiegos tekstu uslyszec ale trudno. Tzn niby u mnie w pracy jest polityka prorodzinna ale wiaodmo ze nikomu nie jest na reke:) jutro zadzwonue do managera i mu powiem. Mialam dzis bardzo niskie ciesnienie 80 na 60 az sie babka sie smiala ze takie niskie. TEraz taki okres przeziebien wiec uwazajcie na siebie dziewczyny bo w naszych przypadkach to lipa.Moje malenstwo wazy juz 543g. Ogolnie to musze sie triche ograniczac z jedzneiem bo juz mam 7,5 kg na plusie, choc powiem Wam ze nie wiem jak to sie dzieje bo wcale wiecej nie jem:( acha a apropo wielkosci mojego brzuszka babka powiedziala ze jest idealny i mam sie nie przejmowac zadnymi uszczypliwymi tekstami bo wszystko jest jak najbardziej super takze uspokoilam sie:) milego wieczorka kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha a apropo glukozy to ja nigdy nie mialam robionego tego badania nawet nie wiedziałam ze to tak wyglada, nastepna wizyte mam 04.01 i wtedy mam przyjsc już z wynikami. Dzis mi moja lekarka mowila o banku komórek macierzystych, czy któraś z Was jest juz pewna czy będzie pobierac ta krew od swojego maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha a apropo glukozy to ja nigdy nie mialam robionego tego badania nawet nie wiedziałam ze to tak wyglada, nastepna wizyte mam 04.01 i wtedy mam przyjsc już z wynikami. Dzis mi moja lekarka mowila o banku komórek macierzystych, czy któraś z Was jest juz pewna czy będzie pobierac ta krew od swojego maluszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej agu83 ja jestem z Łęgowa jestem na forum od 3 strony z przerwami na facebook fajnie,że w końcu ktoś z moich okolic. Na kiedy masz termin????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP88 by bedziemy pobierac, bo tesciowe bardzo nalegaja i funduja;p, wiec ja sie nie sprzeciwiam, bo nigdy nic nie wiadomo. Znajomi podchodza do tego sceptycznie ze wywolujemy wilka z lasu, znam przypadki ze w rodzinie jak by pobrali to lata temu to by to pomoglo w roznych przypadlosciach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
hej, Agusia5 termin mam na 20 kwietnia z karty a z usg mi lekarka "przepowiedziała" ;) na 16 kwietnia.. pogoda dzis w koncu do zycia choc znowu snieg zaczal padac kurde. przeszlam sie do sklepu a tam wszedzie oblodzone no masakra chyba sobie raki kupie:) co do komorek macierzystych jeszcze sie nad tym nie zastanawialam troche drogi to jest interes z tego co wiem eh...niby zdrowie dziecka nei ma ceny...musimy to powaznie przemyslec. We wtorek usg juz nie moge sie doczekac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie chodzisz do lekarza,gdzie na usg,grzie bedziesz rodzic.Jak fajnie,ze ktosw koncu z moich okolic.Ja mam na poczatek kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
do lekarza chodzę prywatnie do Gdanska, w tym samym miejscu robie usg:) w pruszczu mieszkam od dwoch lat wczesniej cale zycie w Gdansku tam pracuje i w ogole mam wiekszosc znajomych nie wiem jeszcze gdzie będe rodzic - na pewno słyszalam wiele niedobrych opinii na temat szpitala wojewodzkiego wiec postaram sie aby tam nie wyladowac...z reszta roznie to bywa jak juz "przypili" ;) i nigdzie nie bedzie miejsca:) a Ty Agusia5 jaki szpital?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w maju poronilam i bylam na klinicznej bylo,,super,,wszyscy mili lekarze wspolczuli,polozne przytulaly,dlatego tylko kliniczna nawet dostalam psychologa,a to byl dopiero 5 tydz ciazy.Starali sie zeby dziewczyny ktore poronily nie byly z tymi ktore sa na podtrzymaniu tam tez byly porody,kobiet ktore mogly czym zarazic inne i wszystko szybko szlo faceci mogli byc 24h,nikt nie mial problemu.Znieczulenie jest za darmo i to mnie przekonalo do konca.Kolezanka miesiac temu rodzila na zaspie i tez sobie chwali,wojewodzki odpada. Bedziesz rodzila normalnie czy cc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
Agusia5 - będę rodziła normalnie - przynajmniej na razie tfu tfu nic nie wskazuje na to żeby miało byc inaczej, Dziewczyny - był temat o wadze ile kto przytył kurde ja przytyłam duzo bo dzis to okolo 12 kg (22 tc) i mam wrażenie że dość dużo z tego poszło w cycki - czy wam tez one tak intensywnie rosną? masakra, przeczytałam dziś ze od 22 tygodnia rosna najbardziej no nie wyobrazam sobie juz wiekszych miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agu ją też 22 tydzień i moje piersi są mega i jak przeczytałam, że od 23 tygodnia zaczynają znowu rosnąć to się zalamalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agu83-pociesze cię że znam dziewczynę która w pierwszej połowie ciąży sporo przytyla a w drugiej połowie chyba ze 3-4kg także masz szansę że jednak nie będzie tak źle :) moje piersi ogólnie są duże także mi w ciąży sie dużo nie powiększają na szczęście Agusia- jestem w szoku że w polsce są jednak ludzkie szpitale.Ze mną na sali leżała dziewczyna ponad tydzień,była cos koło 12tc i nagle zaczęła krwawic i to obficie a lekarz dyżurny nie zrobił jej usg żeby zobaczyć co sie dzieje z dzieckiem a kilka razy go prosiła no i na następny dzień okazało sie że dziecko nie żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×