Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gość
ja mam chęć na te w oleju, a nie boisz się ich jeść? ja się trochę boje bo wyczytałam, że mogą być źródłem chorób ale na innej stronie jest napisane, że są zdrowe, sama się zastanawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężaróweczka1
Nie pal dziewczyno ... Śledzie można jeść, Właściwie to chyba zgłodniałam =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, mam nadzieję, że można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężaróweczka1
Wszystko może być źrodłem chorób nie oszukujmy się... Taka prawda. Ja śledzie jem, łososia też. Nie dajmy się zwariować. Tzn to jest moje zdanie. Decyzję podjąć musisz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w sumie masz rację :) Ja wszystko chyba za bardzo kontroluje, ale to dlatego, że martwię się o moją kochaniutką dzidzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam jem wszystko bez przesady powinnyśmy uważam na surowe rzeczy czyli coś takiego jak sushi czy tatar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
No to do mamy chyba szybko się nie wybiorę pomimo wielkich chęci w nocy bardzo mnie brzuszek bolał z lewej strony podbrzusza pojechałam do mojej lekarki i bach skierowanie do szpitala na badania. Szyjka ok, ani nie skrócona ani nie otwarta. Czuje jak się dzidzia rusza. Ale boli bardzo dostalam nospe i czekam na usg, zrobili mi badanie moczu i krwi. Dopplerem słuchali mi serduszko jest ok. Martwie sie ze to łożysko.... Zobaczymy ale nie powiem bo sie cykam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech biedna vicicore , ale dobrze zrobiłaś ze poszłaś do tego lekarza bo trzeba dmuchać na zimno zobaczysz co C***owiedzą ale ważne ze jestes pod opieką lekarzy. Buziak dla Ciebie, mama na pewno zrozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walbia-ja miałam wtedy kilka napadów silnego bolu brzucha że aż w pół mnie zginalo i zaraz przechodziło,na wizycie zgłosiłam to lekarzowi i okazało sie że szyjka miała rozwarcie 1cm a żadnego parcia wtedy nie czułam,dopiero pod koniec ciąży Vikicore-czekamy na wiesci,dobre wiesci.Ciekawa jestem co powiedzą bo mi dzisiaj cos strzyknelo w brzuchu i potem bolało w tamtym miejscu.Mama zrozumie a jak wyjdziesz ze szpitala to ja odwiedzisz bo pewnie obie tego chcecie. Widzę że komuś tu sie nudzi że aż kopiuje wypowiedzi motylka i to jeszcze anonimowo pisze zamiast sie ujawnić.Myśle że motylek ma swój rozum i jak będzie czuła że praca ja za bardzo męczy to zrezygnuje,przeciez nie wolno nikomu nic narzucać najwyżej doradzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
Pisze dziewczyny bo mam wrażenie że zaraz mnie szlak trafi z tego bólu dostałam kolejna nospe bo wytrzymać nie mogę.... Czekam na działanie jak nie przejdzie mam isc do pielęgniarek. Nigdy mnie tak nic nie bolało. Ból jest taki ciągnący w boku .. Maleństwo sie rusza bo je czuje wtedy najbardziej boli. Boje sie czy to nie coś z łożyskiem... :( czuje od pachwiny aż do żeber. Taki promieniujący musze być silna zaraz nospa pomoże. Sory ze wam tak truje o swoich problemach ale czasami pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
Vici i co z Toba?? co z lozyskiem?? ja wczoraj mialam wigilie pracownicza, dosc sie przeciagnela tak sie najadlam ze potem bylam taka wzdeta ze nie moglam chodzic normalnie wyprostowana i po powrocie pozostala tylko kanapa potem nawet glodna sie znowu zrobilam ale nadal bylam taka wzdeta ze zjadlam tylko jablko i troche paluszkow;) dzis rano juz lepiej:) rano w jednym miejscu na brzucha tak mi sie dzidzia wypchala, jakby chciala przejsc przez brzuch;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech kochana vicicore...kurde to nie mogą Ci w szpitalu dać coś mocniejszego? przecież zwykłą nospę to sobie sama łykać w domu możesz...wrrr nienawidze naszej służby zdrowia! Zgłoś to że może potrzebujesz coś silniejszego i niech wkońcu powiedzą Ci z czego jest ten ból? 3maj sie kochana tam w szpitalu, mam nadzieje ze jakoś usnęłaś wkońcu i że dziś już jest lepiej, daj nam znać bo martwimy się-ale będzie dobrze także nie stresuj się motylku heh ja też czasem jak się najem to tragedia sie czuje dzidzius chyba tego az tak nie lubi:) Ja się wybieram dziś na fitness dla przyszłych mam także cieszę sie:) Buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
Vikicore, napisz koniecznie jak się czujesz po tej bolesnej nocy i co Ci w ogóle powiedzieli lekarze? Trzymamy kciuki żeby wszystko było dobrze. Ja dziś idę w końcu do swojego gina, napiszę potem co i jak z dzidziusiem..mam w sumie do niego parę pytań odnośnie takich typowych objawów, martwię się też tymi leukocytami..zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) czy u któreś z was pojawiła się już może linea nigra oraz czy zmienił wam się pępek na wypukły, ja u siebie nie widzę tych zmian, tzn widze ze pepek jest coraz płytszy ale tej linii nie mam a jak to jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hej, ja już po wizycie u gina, badanie moczu mam do powtórki ale najważniejsze że dzidziuś w porządku, lekarz potwierdził chłopaka, Milanek waży już 580gram!! Co do linii negra to ja już mam, na początku miałam tylko do pępka, ale teraz już mam nad pępek, który zresztą od miesiąca jest już wypukły z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to super swiderkowa ze wszystko w porzadku ciesze sie:))) a to tez jest Twoje pierwsze dziecko?:) powtórz rzeczywiście badania i wtedy się okaże czy nie były zakłamane;) ja jeszcze nie mam tej linii:) ale u mnie wszystko jakoś tak z opóźnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
Ten szpital jest o kant d**y za przeproszeniem. Lekarze nic nie wiedzą. Co jak i gdzie jak zaczelam łazić do pielęgniarek w nocy że mi ta nospa nie pomaga dali mi cos nasenno-rozkurczowego chyba żebym im d**y nie trula. Ale pomoglo. Na porannym obchodzie ordynator dal polecenie zrobienia mi usg i z sali tylko ja miałam mieć. Paradoks polega na tym że obie laski poszły na usg a ja czekam nie wiadomo na co bo przez cały dzień ani jednego badania po co ja tu siedze w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalenka27a
Cześć dziewczyny :) MP88 ja nie mam tej linii linea nigra, a pępek to już wylazł (aż mnie pobolewa - w tym roku laserowo usuwałam pieprzyka z okolic pępka, może skóra słabsza) świderkowa1984 gratulacje!! Mam do Was pytanie, może się orientujecie jak interpretować wynik glukozy, gdzie poziom po 2 h jest niższy niż na czczo? Może coś w laboratorium pomieszali? Na czczo 75 Po 1h 111 Po 2h 53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
Vikicore, no taka nasza służba zdrowia. Przypomnij się może o sobie...a boli Cie jeszcze? Magdalenka27a rzeczywiście dziwny ten wynik..chociaz ja się nie znam ale na moje oko coś pomylili w laboratorium..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
Zdaża się, mój mąż tak miał.... ja siedze w szpitalu po to żeby sobie posiedzieć najwyraźniej juz mnie to drażni. To się nazywa obserwacja pacjenta. Te same badania moglam zrobić ze skierowania i byly by chyba szybciej. dzisiaj usłyszałam ze lekarze maja 4dni na zrobienie usg. Kurde ludzie po co szpital skoro głupie badanie usg jest w 3dniu od przyjęcia. To mogła mi skierowanie wystawić miałabym Wczoraj to usg zrobione no max dzisiaj. Im sie nie spieszy a jak sie pytam co to może być to slysze odp przyczyny mogą być różne tyle to i ja bez lekarza wiem, chyba lekarze maja ustalic przyczynę i ja wykluczyć a nie po prostu dać nospe i poczekamy zobaczymy może poroni może nie. To chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Magdalenka - ja robiłam glukoze co prawda tylko z 50g i ponowne pobranie po godzinie, ale ten drugi cukier też wyszedł mi wyzszy, lekarz powiedział, że organizm (trzustka) bardzo dobrze poradziła sobie ze zbyt dużą nagłą dawką cukru, tak więc cukrzyca Ci nie grozi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miało być niższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vikicore- paranoja normalnie, czy im nie zależy żeby pomóc jak najszybciej? U mnie w szpitalu też totalna olewka, początki ciąży to całkiem im wisi czy sie utrzyma czy nie ale im większa ciąża tym jednak trochę sie interesują dlatego dziwne dlaczego jeszcze nie zrobili usg. U nas robią od razu przy przyjęciu na oddział. Spróbuj się nie denerwować przez tych idiotów. MP- ja nie mam tej lini ani wypukłego pępka, w pierwszej ciąży też nie miałam Świderkowa- to fajnie że płeć potwierdzona i że to już taki duży chłopczyk :) Co do glukozy to mi lekarz zalecił wypić w domu i po dwóch godz zjawić się w laboratorium, bez pobierania krwi przed wypiciem :) chociaż tyle dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
no masakra z tym szpitalem żeby usg nie zrobić ?? to co oni maja jakąś nadworną wróżkę??? - usg to chyba podstawa jak sie cos dzieje w czasie ciąży -podziwiam Cię ja juz bym dawno kogoś tam zamordowała - grrrr.... tej linii i wywalonego pepka nie mam... zaraz po nowym roku musze zrobic ta glukoze i jeszcze badanie krwi ogolne i TSH. będe to robić prywatnie w laboratorium - czy to trzeba mieć swoją glukozę? czy to zależy od laboratorium?? ta glukoza nie wyklucza innych badan prawda? bo może powinnam to rozlozyc na dwa dni? alez mi dziś córa skacze w brzuchu - pierwszy raz tak ze mi rece podskakiwały jak kładłam na brzuch...a mężczyzna sie nie zalapal na te atrakcje...eh pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
ja na glukoze ide w pn i ogolna morfologie, mocz i toxo znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
witajcie mamusie :) u nas wszystko oki malutka w brzuszku broi bardzo :) a ja stałam wczoraj przed lustrem i tak patrzłam na mój coraz bardziej rosnacy brzuch i jak długo nie rosnął prawie nic tak teraz rosnie z kazdym tygodniem bardziej. mam taka sliczna piłeczke przed soba ze nic tylko stac****odziwiac. pomimo tych małych dolegliwosci skurczy łydek i ciezkiego brzucha moglabym chodzic w ciazy całe zycie. a mąz miała ubaw wczoraj bo lezac nie mogłam pilota siegnac bo tak mi bruch przeszkadzał :) ja dzis na wigilie do pracy ide ogarniam sie i mykam trzeba sie brzuszkiem pochwalic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, Vicicore oni na bank chca Cie trzymać jak najdłużej bo wtedy szpital dostanie więcej kasy zawsze tak robią a już na pewno powyżej 3 dni bo dopiero wtedy im płacą...;/ Szkoda tylko ze pacjenci musza na tym cierpieć, ja też uważam ze powinnaś zrobić Ty albo Twoj mąż jakąś awanture bo tutaj liczy się zdrowie dziecka. Wrrr nienawidze takiej zlewki lekarzy pfff!! i w takich wypadkach fajnie byloby mieć kogoś z rodziny w tym szpitalu:) zawsze by dopilnował:) Miłego dnia i głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka276
Cześć dziewczyny. Czytam Was od początku ale dziś postanowiłam napisać i zapytać może któraś się spotkała. Od tygodnia jestem chora i wczoraj lekarz przepisał mi ibuprom 3 x1 tab. mówiąc iż w II trymestrze można spokojnie stosować ( u mnie 21 tydz. ciąży).Czy któraś z Was brała ibuprom? W internecie są różne opinie dlatego pytam. Pierwsze dwa m-ce ciąży mocno chorowałam i brałam 3 antybiotyki i nie chciała bym tego powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie brzuchatki :) ja wczoraj byłam na glukozie u mojej Pani doktor i ogólnych badaniach. Wyniki mam za 2 tyg. od ostatniej wizyty przybrałam 600 gr., więc nie jest źle. Maluszek tak wywijał na USG, że już nie ma wątpliwości, że to chłopak było widać bardzo wyraźnie waży już 770 gr. i 30 cm długi wszystko jest w porządku ciąża rozwija się prawidłowo tylko niestety mam problem wirusowy grzybiczny znowu dostałam globulki tym razem antybiotyk na zwalczanie jak nie pomoże lekarka musi zrobić specjalny wymaz i oddać do laboratorium, zobaczymy. Co do pępka ja już go prawie nie mam - zawsze miałam wklęsły a teraz prawie zniknął i linii nigra też u mnie brak ;) A co wy dzisiaj porabiacie ? Ja wczoraj upiekłam biszkopta i dziś będę robić do końca torta kawowego bo jutro po południu jedziemy w gości, więc wypada coś ze sobą wsiąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×