Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Co do kosztu pobrania komorek macierzystych, to najwiecej placi sie za pobranie bo az 1500zl, ale koszt przechowywania to jest 600zl rocznie, wiec nie wychodzi duzo miesiecznie:). Jak juz jestesmy w takim temacie, to ktoras z Was nie bedzie szczepiła maluszka? Tyle sie teraz slyszy co tym maluszkom sie za bombe wstrzykuje (śmieci) to az sie nie chce wierzyc!!! Mialama napisac relacje z Warsztatow w Wawie, ale nie bylam bo pogoda byla okropna i balam sie wyjsc z domu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przytylam ok 10 to moze nad trojmiastem takie powietrze i tez mam cyce wielkieeee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
haha tak Agusia za duzo jodu w powietrzu i wiecej wieje ;) taka teoria mi odpowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A juz myslalam, że moje 10 kg to jakas masakara, ale widzę że nie jestem sama;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vikicore
Ja do tej pory przytyłam za mało bo ok3kg chyba że się coś przez tydzień zmieniło,zobaczymy o 11do lekarza i pobranie próbki do cytologii, bleeeee strasznie tego nie lubię. Może w końcu dostanę skierowanie na usg minęły 4tygodnie od poprzedniego jest prawie 19tydzien mogłabym dostać na połówkowe. Odezwę sie po wizycie teraz pora sie szykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja;) Mi też piersi bardzo urosły ale ich wygląd teraz bardzo mi się podoba przyznam szczerze hehe:)) są takie jędrne napięte i średnio duże:) ja przytyłam poki co 8kg pani dr powiedziała ze powinnam się zacząć trochę ograniczać i żeby jesc 5 posiłkow małych i nie jeść słodyczy, a zamiast nich podgryzać sobie rodzynki czy figi blee:) no ale będę się starać:) Kurde jestem bardzo przeziębiona mam taki katar ze masakra, psikam solą morską i pije syrop prenalen bo mi zapisała mam nadzieję że mi przejdzie. Dziewczyny która z was jest na zwolnieniu L4? czy wy siedzicie w domu cyz nie boicie się wychodzić ze was zobaczą bo ja normalnie wychodzę wszędzie...miała ktoraś z was kontrolę z zus?? we Wroclawiu warsztaty są 14stego mam nadzieję ze pojde choc nadal nie znam jeszcze szczegolow gdzie i o ktorej mam sie wstawic wiec czekam na maila;) Pomimo przeziebienia i zatkanych dziurek w nosie chciałabym się grubo ubrać i szybko pojechać do tesco zobaczyc za suszarką dla siostry na święta bo jest teraz jakas promocja:) milego dnia kochane. Acha musze wam powiedziec ze wkurzyla mnie moja pan gin w sb, bo rozmawialam z nia na temt wyboru szpitala-ona pracuje w jednym z nich i mowila mi o wynajmie poloznej ze niby wplaca sie 600 zl na fundacje i mowila o tym w taki sposob jakby to bylo normalne i oczywiste ze sie wynajmuje polozna...pffff nie lubie czegos takiego to zwykle lapowkarstwo!! a ja nie mam zamiaru nikomu placic nic!! maja sie mna zajac jak kazda inna pacjentka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Madziana:) no ja własnie zastanawiałam się nad Kamienskiego bądź Brochowem, z tym że na Kamieńskiego bardzo powszechne jest wynajmowanie położnych a ja nie zamierzam tego robić stąd obawiam się że mogłabym mieć gorszą opiekę... sama nie wiem jeszcze a Ty?? chciałabym pójść na zwiedzanie tych dwóch szpitali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP ją jestem na l4 od 4 miesięcy y wszędzie chodzę. Na zwolnieniu mam napisane, że mogę chodzic a nie muszę leżeć, więc nie mam się czego obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wprawdzie też mam napisane ze moge chodzic, najbardziej jednak obawiam sie tego ze chce isc na sylwestra i to chyba nie nie bedzie problemem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madziana_83, MP88 - ja też z Wrocławia :-) I też myślałam o szpitalu na Kamieńskiego. Dajcie znać czy byłyście na zwiedzaniu i jakie są wasze opinię. Ja też mam mieszane uczucia co do wykupienia położnej...ciężka sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
WITAM :) Ja musze wam powiedziec ze Orkan Ksawery tak samo sie nazywa jak moj synek :) hheheehh Dzis byłam na glukozie jej jak czas sie wlekł naczczo miałam 83 a po obciazeniu 124 uffffuff.... Co do wagi juz mam 8,5 na + jej... i tak samo nie objadam sie tylko jem normalnie i tyje i tyje .. Co do krwi pepowinowej to sie długo zastanawialismy jak pierwszy syn miał sie urodzic ale odpuscilismy sobie a teraz chyba tez odpuscimy. Co do szczepien to my bralismy płatne szczepionki 5w1 i na rotawirusy i napewno wezme dla drugiego dziecka bo moj mały wcale nie chorował nie wiem czy to pomogło ale mysle ze tez nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
co do zwolnienia to miałam na poczatku ciazy lezace wiec nie chodziłam nigdzie ale jak skonczyo mi sie i mam chodzace to chodze ;0 JAK COS musze załatwic czy lekarz to ide i sie nie martwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc i Madziana 83 a chodzicie do szkoly rodzenia? ja wczesniej zapisałam się na dominikanski i bylam 2 razy ale wcale mi sie tam nie podobało...i zapisalam nas na kurs weekendowy do mamy gaji nie wiem czy slyszalyscie? czy ktoras z was wybiera sie na warsztaty po prostu polozna w sb? bo ja ide;) gosc jesli chodzi o zwiedzanie szpitali to wlasnie nie wiem kiedy tam sie idzie w ktorym tyg ciazy itp ma ktoras z was pojecia i czy mozna z mezem? ja wiem ze na pewno nie chce placic poloznej jak o tym mysle to mam nerwa...jesli chodzi o krew pepowinowa to troche poczytalam w ten weekend i chyba jednak odpuscimy bo to do konca wcale takie perfekcyjne nie jest jak mowia ...a jesli chodzi o szczypionki to jeszcze nie mam pojecia jakie wezme a te 5 w 1 to w jakiej cenie wogole sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nad szpitalem zacznę sie zastanawiać jak już będę wiedziała czy nie musze mieć cc, bo ja 5 lat temu robiłam zabieg na oczy- laserowa korekta, i czasami po tym zabiegu rogówka jest bardzo ścięta i jest to wskazanie do cc, 19 grudnia mam wizytę u okulisty to będe wiedziała w sumie to na borowską mam najbliżej ale chyba jednak brochów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olguss
Tak, chodzę do szkoły rodzenia do PCZ na Legnickiej. Byłam na razie 3 razy i póki co jestem bardzo zadowolona! Prowadzi położna Agnieszka Czajkowska - polecam jej stronę na facebooku. Co do warsztatów sobotnich to zapisałam się ale jeszcze nie dostałam mejla z potwierdzeniem czy są miejsca. Co do zwiedzania Oddziału Położniczego na Kamieńskiego to z tego co słyszałam, trzeba tylko zadzwonić i się umówić na termin kiedy można przyjść. Nie ma problemu aby przyjść z osobą towarzyszącą i zapytać co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
hej kobietki! ja jestem na zwolnieniu dokładnie od 2 wizyty u lekarza czyli 11 tydzien, gdyz mam taka prace ze cały czas stoje i poprostu pracodawca mi wypisał zaswiadczenie ze nie jest w stanie mi zapewnic pracy zgodnie z wymogami prawnymi dla kobiet w ciazy. :) na zwolnieniu mam zaznaczone moze chodzic wiec wychodze spokojnie. tez troche zakatarzona jestem ale narazie jest znosnie :) zapaliłam swieczuszki, pije herbatke z cytrynka ( choc wolałabym winko :))) i sie odprezam. malutka coraz bardziej daje o sobie znac no w koncu zaczął sie 24 tydzien ciazy... a mam wrazenie ze dopiero co sie dowiedziałam ze jestem w ciazy jak ten czas leci. ani sie obejrzymy i malenstwa beda z nami :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
a co do opieki w szpitalu jak rodziłam mała to niby normalny szpital wszystko na fundusz ale kazda rodzaca osobny pokój narodzin do wyboru nawet poród w wannie stała opieka jedna połozna praktycznie cały czas przy mnie była badała, sprawdzała rozwarcie, skurcze juz po wszystkim połozna pokzaywała mi jak karmic piersia, nad ranem pomogła sie umyc pielegnowała mała pokazywała co i jak. za nic nie płaciłam a czułam sie naprawde pod dobra opieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziewczyny ja mam pytanie do dziewczyn z wrocławia czy słyszałyście jak to jest z cesarką w tutejszych szpitalach?boję się panicznie porodu, komplikacji i szczerze wolałabym to rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziewczyny ja mam pytanie do dziewczyn z wrocławia czy słyszałyście jak to jest z cesarką w tutejszych szpitalach?boję się panicznie porodu, komplikacji i szczerze wolałabym to rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olguss
wiktorowianka, nie nic nie orientowałam się w temacie cesarki ponieważ nastawiam się na poród "naturalny". Może powinnaś spotkać się z położną, której opowiedziałabyś o swoich lękach i obawach? Myślę, że warto - po co stresować siebie i Maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olguss
wiktorowianka, nie nic nie orientowałam się w temacie cesarki ponieważ nastawiam się na poród "naturalny". Może powinnaś spotkać się z położną, której opowiedziałabyś o swoich lękach i obawach? Myślę, że warto - po co stresować siebie i Maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Witam mamuski :) Mam pytanko macie jakies ksiazki o ciazy jaka polecicie bo siostra jest w ciazy i chcem kupic na swieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25tc
witam ja mam termin na 2 kwietnia wiec dołączę się do Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, Miałam dziś piękny sen śnilo mi sie już moje maleństwo hehe, ze mialo tydzien a ja je na zakupy do tesco wzielam wlozylam do za duzego fotelika jakiegoś i wszyscy sie na mnie dziwnie patrzyli że ja takie maleństwo tam wkładam. Nałożyłam też jej jakąś czapeczkę która była przy tym foteliku i mała dostała jakiegoś uczulenia heh:) śmieszny sen ale dzidziuś był taki piękny że normalnie ja chcę ją już mieć tutaj:)) Jeśli chodzi o książki to mogę polecić język niemowląt bądź w oczekiwaniu na dziecko:)) Ech nadal jestem przezębiona i wogóle nie widze poprawy mam taki straszny katar i głowa mnie boli....może któraś z was mi poleci jakis domowy sposób jak się wykurować? dziś nigdzie nie wychodzę muszę się wygrzać w łóżku Miłego dnia buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
Hejka, MP88 ja póki co tylko raz byłam przeziębiona, tzn miałam gorączkę...i wtedy pomogła mi herbatka z lipy z cytrynką i oczywiście stare, babcine sposoby czyli mleko z czosnkiem i miodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula z Martynka w drodze
czesc dziwczynki :) jak mnie dzis głowa boli to jakas masakra. ale musze wyjsc jeszcze po prezent na swieta dla tesciowej bo wigilia z nimi wiec trzeba :) meza nie ma do 18tej w pracy wiec cały dzien sama. co do ksiazki na czas ciazy nie wiem ale polecam kupic wam PIerwszy rok zycia dziecka. bardzo ciekawa i pomocna ksiazka kazdy miesiac opisany z najmniejszymi szczególami co dziecko robi, jakie postepy, czego sie uczy. jak my sobie powinnysmy radzic w czasie połogu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu83
MP88 - herbatka z lipy na prawde pomaga nawet jak sie nie jest w ciąży:) wypij taka goraca i porzadnie sie wygrzej, taka herbatka sprawi ze sie wypocisz i moze pojda sobie te Twoje zarazki, współczuje tego przeziebienia bo na prawde mamy małe pole do popisu:( moj facet ma grype juz od tygodnia sie meczy ale jakoś mnie nie zaraził na szczęście - nie mam serca wyganac go z domu;) co do l4 jestem od poczatku prawie i mam chodzące i łaże gdzie mi sie podoba - długie spacery w ciąży są wskazane:) i jeszcze jedno jesli ktoras z was ma słabszy humor polecam fryzjera albo zakupy eh...wczoraj to zrobiłam i powiem Wam niby nic a samopoczucie w góre...dzis usg w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za polecenie herbatki z lipy, wlasnie powiedziałam mezowi ze jak bedzie wracał w pracy zeby mi kupił:) Ugotowałam własnie zupke ogorkowa bo tak jak mowie nie chce wychodzic z domu zeby sie bardziej nie zaziebic jeszcze bardziej wiec zrobilam cos z niczego heh:) Kurde ale ja sie nudze tragedia totalna;) co Wy wogole porabiacie calymi dniami same w domku moze jakis macie sposob na spedzanie wolnego czasu?:) Acha i musze wam powiedziec ze moja dziewczyneczka codziennie wieczorami sie tak mocno rusza ze moj maz czuje od zewnetrznej strony jak sie kreci:) slodkie uczucie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
oj to zazdroszczę, że mąż też czuje;-) Moj Milanek też się mocno kręci, ale jak mąż przykłada rękę to przestaje...chyba nie chce dac tatusiowi kopniaka..;-) Ja też obecnie nie pracuję, i czasami też się nudzę, poza obowiązakami domowymi staram się znaleźć jakieś zajęcie. Troszkę podszkalam mój angielski, mam w domu jakies stare ćwiczenia i książki więc żeby nie wyjść z prawy doszkalam się. Poza tym lubię czytać książki...A wy macie może jeszcze jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×