Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość Juzka1
Dziewczyny o monitorkach oddechu nie chcecie nic pisać a ja naprawde mam fioła, chyba zapytam Pani na szkole rodzenia choc wiem ze mnie opierniczy z góry na doł ale moze mi wybije z glowy głupoty :) taka jakas przewrazliwiona jestem za wczasu ... A w jakie laktatory bedziecie się zapatrywać? ręczne czy elektryczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) ja nie wiem jak tam moja dzidzia bo nie miałam usg, dopiero 25 stycznia się wybieram i mam nadzieję że się czegoś dowiem. Jeśli chodzi o laktator to ja narazie nie planuję kupować nastawiam się na karmienie piersią i mam nadzieję że nie będę miała żadnych problemów jednak jakby się pojawiły to najwyżej mąż mi skoczy kupić;-) Zaraz wybieram się na spacer z koleżanką bo ruchu to ja nie mam wogole ostatnimi czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My sie skusimy na Angel Care, jakos bezpieczniej sie bede czula jak cos takiego bedzie maly mial:) Wam tez tak czas szybko leci?, kurde juz Styczen:). Moze przez ta wiosenna pogode za oknem, bo moze jak by byl snieg i mrozy na zewnatrz to ta zima by sie tak ciagnela. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
A wiec tez wolicie czuć się bezpieczniej :) juz mi lepiej :) A czas rzeczywiscie umyka bardzo szybko :) mi zostalo zaledwie 2 miesiące i będziemy we 3 :) a ja jeszcze w rozsypce i prawie nic nie mam :))))) z jednej strony chyba bede tęskniła za tymi ******* w brzuszku, za takim ubogim leniuchowaniem, za spojrzeniami ludzi na ulicy i usmiechami też ;) rowniez zycze wam milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest to piekny okres w zyciu kobiety:) Nie przejmuj sie ja tez nic jeszcze nie mam, mam zamiar isc na zwolnienie od lutego wtedy bede miala wiecej czasu to zaczne zakupowe szelenstwo:), narazie moja tesciowa świetnie sobie z tym radzi, kupuje i chowa a potem znalesc nie moze;p Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a którą datę porodu traktujecie jako tą ostateczną? ta wyliczoną wg miesiączki czy wg usg?? Ja dziś pospacerowałam dość sporo ale jestem z siebie zadowolona bo jednak ruch potrzebny jest w ciąży:) Wzieło mnie też na gotowanie:D właśnie robię dobry obiadek (kluski i sosik) a wieczorem będę robic sałatkę jarzynową:) dawno nic nie kuchcikowałam i jedliśmy jakieś takie półśrodki więc dziś rewanż:) mam pytanko czy śnią Wam się wasze maleństwa? bo mi bardzo często :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wedlug miesiaczki mam 28 kwietnia, a wedlug Usg 27 kwietnia, wiec duzej roznicy nie ma. Mi sie ostatnio snilo ze urodzilam malego i mial zarne lokowane wlosy i pytanlam sie poloznej czy to aby moje dziecko, bo maz oczekuje malego blondyneczka:)hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hejka, mnie się niestety nie śni mały..a szkoda.. Co do położenia to na wizytę idę za tydzień więc mam nadzieję coś wiedzieć, będę wtedy w 28 tyg. A jeśli chodzi o datę to z miesiączki mi wynika 8.04 a z usg 15.04..po prostu mam tydzień młodszą ciążę. Ja dziś też dużo spacerowałam, ale na spacery chodzę codziennie. Dziś jednak byłam jeszcze na mieście i tak w sumie 3h spacerku sobie urządziłam (łącznie ze spacerem z psem) i już pod koniec trochę mnie pachwiny bolały..poza tym taka głodna wróciłam, że od razu musiałam zjeść drożdżówkę. Też macie ciąglę ochotę na cos słodkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
hej:) ja wczoraj bylam u okulisty , poszlam bo moj m upiera sie bym zmienila okulary, chociaz czesciej chodze w soczewkach dobrze ze poszlam, bo mam zaswiadczenie ze moge rodzic silami natury i doweidzialam sie ze mam jakies plamki w oku, ale na razie mam sie tym nie martwic......... tez jeszcze nie mam [rawie nic, poza tymi pieluszkami:P ale mysle ze zdaze, w koncu mam jeszcze 3 miesiace, jesli chodzi o termin wynikajacy z usg na 12 lutego mam usg u dr Dudarewicza, bede wtedy w 31 tyg:) czytam teraz fajna ksiazke "wpadka" polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
To ja wam szczerze zazdroszcze takich spacerów :) ja tez dzis wybrałam sie na poszukiwanie wozka ... po 1h nie mogłam chodzić ;/ ale pwoiem wam ze teraz powaznie zastanawiamy sie nad bebetto nico plus a espiro vector moze znacie i podpowiecie coś :) nie ktore sprzedwczynie odradzaja kupno spacerowki od 0 a nie ktore wrecz zachwalają i badz tu madra :) W sumie cenowo to wyszlo 150 zł roznicy wiec lepiej dolozyc chyba i miec tą gondole. A co do snu to mi sie rozne glupoty śnią, ale wogole nie zwiazane z ciążą, ostatnio jedynie dwa razy miśka mi się śniła ;))))) A termin z okresu 5.03 a z usg 11.03 ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MJ28
Cześć Dziewczyny, Juzka, ja niestety tez nie mogę chodzić, to dopiero 25 tydzień a wystarczy godzina spaceru i rozrywa mi spojenie łonowe. Planuje się zapisać do szkoły rodzenia, ale nie wiem jak dam rade wykonywać ćwiczenia z tym bólem koszmarnym.. Mały się rusza bardzo, czasem jest delikatny i łaskawy a czasem bardzo aktywny, zdarzają się dni, że rusza się słabiej, ale to wtedy ja tez jestem senna :) Co do monitora oddechu, dla mnie to absolutny mus. Ponieść wydatek i mieć spokojną głowę w nocy i podczas drzemek? Dla mnie to oczywiste. Oboje z TŻ byliśmy palący, także podobno tacy rodzice to juz obowiązkowo muszą kupić monitor. Na razie z zakupami jestem daleko w polu! ;-) Chyba podłącze się do grupy tych bardziej przesądnych. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
To mamy podobnie, bo mi spojenie łonowe tez zaczeło rozrywać tak po 24 tyg :) ponoc taki urok nie których Pań :) Szkole rodzenia mimo wszystko polecam ... Uczeszczamy z mezem, na cwieczenia tez chodze ale są one tylko dla chcących i tych kobiet które mogą. Jesli nie bedziesz mogla wykonywac niektorych cwiczen zawsze mozesz posiedziec*****obserwowac, na pewno zostaną ci w pamięci i potem może je wykorzystasz na sali porodowej przynajmniej ja mam taką nadzieje :D wiele Pań w mojej grupie tak własnie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylku-ponawiam pytanie czy przed ta druga glukoza ograniczyłas cukier dzień przed badaniem czy normalnie jadłas? Bo ja sie zastanawiam nad powtórka a wizytę u gina mam 21.01 więc mam trochę czasu do namysłu. MP-2,3 dni po porodzie gdy będziesz miała nawał pokarmu a dzidzi nawet połowę tego nie zje, przekonasz sie że laktator jest niezbędny przy karmieniu piersią :p mówię ci cyce prawie pękają takie pełne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juzka bo ludzie sie patrzą na ulicy i sie usmiechaja myslac nie wiesz co cie czeka kobieto ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
Wybacz Neli ze nie zauwazylam wczesniejszego pytania:) w sumie to jadlam normalnie, cos tam slodkiego w ciagu dnia na pewno zjadlam:D ale jak wieczorem dziadek czestowal mnie ptasim mleczkiem to juz mu podziekowalam:D a moze nasze dzieci beda zarloczne i wypija cale nasze mleczko az im malo bedzie?:D ja w ogole mam plaskie jak nie wklesle brodawki i nie wiem czy bede mogla karmic, niby sa jakies nakladki slikonowe czy jakies co maja spowodowac ze stana sie wypukle ale nie wiem czy to zda egzamin a bardzo chciala karmic naturalnie ogolnie to coraz wieksze mam leki ze nie dam rady z takim maluszkiem, nie mam zielonego pojecia o noworodkach, czego one potrzebuja, jak je ubierac , co ile ma spac i td musze poczytac jakies gazety, ksiazki, a moze w koncu zapisze sie do szkoly rodzenia, tylko ze mojego m czesciej nei ma jak jest i nie wiem czy tak samej wypada chodzic? nie chce sie czuc glupio jak wszystkie beda z partnerami a ja sama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzka1
No tak może i racja hahaha że dlatego się uśmiechaja Gościu ;D Motylku takie obawy są chyba normalne, każda z nas na pewno je ma w wiekszym lub mneijszym stopniu, a na szkołę rodzenia chodzą Panie same, chodzą z kolezankami, z mezami, nie ma reguły, na poczatku maz nie potrzebny w sumie, dopiero pod koniec zawsze jest nauka kąpania itp więc może wtedy uda mu sie znalezc czas :) ale naprawde szkołę rodzenia polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
a od orego tygodnia sa zapisy?? chyba musze sie ogarnac i isc na zakupy co dzis gotujecie na obiad???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wyszukałam firme max baby na allegro a że mam nie daleko do ostrowa to pojechałam obejrzeć osobiście i jest duuuużo taniej niż w sklepie bo to producent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
motylku ja też jestem nie doświadczona i boję się bardzo opieki nad noworodkiem ale mąż mnie pociesza że większość kobiet przeżywa takie strachy s potem instynkt zrobi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile waza wasze malenstwa,bylam wczoraj na usg 28tydz i 2 dni waga 1550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Witam U mnie dzis na obiad klopsiki i zemniaczki z pomidorem i ogorkiem :) Ja powiem ze nie mam stracha ze sobie nie poradze bo juz mam synka ale z pierwszym tez nie miałam :) duzo czytałam w necie i w gazetach i metoda prod i bledow jakos sie wychowało wiem ze niektorych bledow nie bede powtarzac z drugim mam nadzieje :) hihihhi Aguusia do chyba masz duze malenstwo bo moj wlasnie wazył ponad 900 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA111
Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży? Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży. 9-10 tydzień - 5 g 11-12 tydzień - 12 g 13-14 tydzień - 25 g 15-16 tydzień - 80 g 17-18 tydzień - 150 g 19-20 tydzień - 260 g 21-22 tydzień - 350 g 23-24 tydzień - 540 g 25-26 tydzień - 900 g 27-28 tydzień - 1100 g 29-30 tydzień - 1360 g 31-32 tydzień - 1800 g 33-34 tydzień - 2250 g 35-36 tydzień - 2750 g 37-38 tydzień - 3100 g 39-40 tydzień - 3600 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Ja właśnie wróciłam z fitnessu, ciężko było zmęczyłam się ale teraz jestem z siebie zadowolona. We Wrocławiu coś pada deszcz więc wskoczyłam od razu pod kołderkę i nawet nic mi się nie chce robić:) Obiad mam z wczoraj bo miałam wenę i narobiłam klusek i sosu z gulaszem:) więc dzis tylko odgrzeję:) Miałam iść wieczorkiem na spotkanie ze znajomymi z pracy(obecnie jestem już na l4) ale finalnie nie doszło do skutku. Jeśli chodzi o obawy to myślę że każda z nas je ma ale damy radę, każdy musi przejść swój pierwszy raz a od czego jest wujek google;) Hmm sama nie wiem teraz co z tym laktatorem może rzeczywiście masz rację z tym nawałem, może jednak kupię,cholera jakoś będziemy musiały przed to przejść ja wiem tyle że na pewno chcę karmić i wierze ze nie będę miała jakiś bóli itp itd. Ja poki co nie znam wagi maluszka bo dawno nie miałam usg, muszę czekać do 25tego wtedy się zorientuję jak tam moja mała się ma:) wtedy będzie już 30 tydz więc może się dowiem czy już sie obróciła do porodu:) kochane to juz niedługoooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylku- a byłaś juz u lekarza z tymi wynikami? Bo ciekawa jestem co mi lekarz powiedziałby że raz wyszło podwyższone a raz w normie. Ja po porodzie miałam problemy z karmieniem właśnie z powodu płaskich brodawek chociaż wydawały mi się normalne. Jeśli któraś z was ma takie to naciągajcie je sobie strzykawką tak mi położne poleciły w szpitalu i u mnie pomogło. Słyszałam że już w ciąży lepiej się za to wziąć i także mąż może pomóc ssąc je :p Agusia- nie wiem ile moje waży bo ostatnie usg miałam w 20tyg czyli 5tyg temu. Wydaje mi się że twoja dzidzia ma ładną wagę MP- ja cierpiałam przez kilka miesięcy z powodu pogryzionych, poranionych brodawek. Ból niesamowity, do tego częste zapalenia piersi no bajkowo nie było ale zacisnęłam zęby i jakoś to przetrwałam na szczęście. Małego karmiłam 11mies bo po tym czasie chyba miałam mało pokarmu bo się nie najadał z 2piersi na raz więc zakończyliśmy przygodę z karmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli8 kurcze ciekawe jak temu zapobiec nie chciałabym przechodzić koszmarów bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
Gosciu tez licze na swoj instynkt, ktory mam od dawna:) juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla przytulic wczoraj w jakims sniadaniowym programie bylo o kangurowaniu noworodkow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkk
Neli mi sama gin zalecila powtorzenie badania i byla zadowolona ze tak sie okazalo stwierdzila ze musialam cos pojesc za duzo przed pierwszym badaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderkowa1984
hejka, motylku tez oglądałam o kangurowaniu noworodków, i byłam też wczoraj na spotkaniu edukacyjnum nt. "skóra do skóry" ..ja zamierzam nosic małego w chuście. Dla małego to taka ciągła bliskość a nie ukrywam dla mnie też wygoda. Zresztą już się nie mogę doczekać jak go przytulę...też liczę na instynkt, który mi pomoże w wychowaniu. Bo moja rodzina i rodzina męża 100 km stąd więc będą tylko na telefon, ale myślę że razem z mężem damy radę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×