Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

oo juz nie ma słoneczka buuu:) mama Leti ja tez pije kawke to moj grzeszek ciazowy tez:) pije 1 dziennie zazwyczaj do sniadanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Hej Dostałam dziś info że od jutra w superpharm pampersy maxi pack bedą po 34,99 z kartą life style. Cena bardzo dobra wiec limit 2 paczki na osobę, ale rozmiary od 2. Ja dziś pierwszy raz na ktg idę i na wizyte. Pogoda paskudna wieje,leje brrr:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Pierworódka ja tez dzis zaczynam 37 tydzien, ale u mnie brzuszek niżej.Zdecydowanie lepiej mi sie oddycha, już nie sapię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
Mamaolcia ,No wlasnie sie zastanawiam bo moze mi tdn brzuszek juz opadl? A ja mimo to.wciaz dysze jak lokomotywa :-) niewiem czy to mozliwe hehe,ja brzuszek mam maly szczerze mowiac i nigdy niebyl super wysoko ,mam takie wrazenie jakby posrodku byl hehe,chyba.zaczynam.swirowac:-) wyczekuje.tego porodu ale znow na odwrot jak inne piszace tu mamy,ja sobie ubzduralam ze mnie.w dzien zlapie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) U mnie słońca brak a będę musiała wyjść z domu no i może w końcu ostatecznie uloze do konca ciuszki i troszkę wyprasuje MP to chyba ty pisalas czy ktoras miala skurcze przepowiadajace i ja chyba ostatnio mialam brzuch mnie wtedy bolal napinal sie co jakis czas i czasami mi dech zapieralo nie wiem czy to tak sie czuję ale chyba tak w pierwszej ciąży skurcze mialam dopiero w szpitalu ja znów dobrze spalam pachwiny juz przestaly bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez wlasnie nie wiem sama czy mi upadl juz brzuszek czy tez nie... dzieki za odp o skurczach to ja w takim razie nie mialam jeszcze chyba ani razu takiego skurczu buuu u mnie chyba jeszcze daleko...tak samo czekam na czopa i nie ma:)wiem ze mam jeszcze czas no ale ja juz oczekuje hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaba90:) MP jak u Ciebie za daleko u mnie dalej i miałam ale nie kazda musi miec wszystkie dolegliwosci ja np nie mialam nudnosci ani teraz ani w pierwszej ciąży w pierwszej żadnych skurczy nie miałam chyba ze w dole plecow czop mi nie odszedl wcześniej tylko wody w dniu porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) u mnie tak wieje ze balam sie otworzyc rolete bo myslalam ze za oknem zobacze latajce samochody i zwierzeta;) jestem dzis uziemiona w domku bo czekam na dwoch kurierow z racji pogody jakos nie zaluje:) MP wczoraj pisalam wlasnie ze moj M ma odemnie nakaz bycia przy porodzie przynajmniej cialem:) niech sobie zalozy opaske na oczy i sluchawki w uszy ale ma byc! wczesniej myslalam ze jest mi to obojetne ale im blizej porodu to nie chce byc tam sama a jedyna osoba jaka jestem w stanie sobie tam wyobrazic to wlasnie m. Co on an to? chyba sie pogodzil z tym juz ... mama leti - tez mnie wkurza gadanie o tych czasach cudownych jakie teraz mamy - jakby to byla nasza wina ze cywilizacja sie rozwija grrrr... co do opadania brzucha ja nie wiem, od dluzszego czasu mam dzidzie glowka w dol wiec z oddychaniem wiekszego problemu nie mam tylko czesto kopie w zoladek :( jutro mam wizyte to sie zapytam czy mam brzuch nisko czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Nie urodziłam :( Dzien dobry wam ;* Nie wiem już mam wrażenie że to nigdy nie nastąpi, takie odległe terminy macie i maleństwa już dawno a ja.... Ehhh! Poźniej was poczytam idę robić sniadanko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
U mnie malenka od dawna glowka w dol a mimo to naprawde oddycham jakbym chora byla czy cuuuss :-) dzidzia tez mnie po zoladku kopie ale to tak czasem mocno i po lewej stronie kolo zolodka co kilka godzin wypina mi sie pupka ale to dziwne uczucie,ale sie idzie przyzwyczaic.Co do tego napinania sie brzusia,stawiania czy jak.sie okresla bezbolesnymi skurczami to w moim przypadku sytuacja jest mi super znana bo brzus stawia mi sie ojjj ?? Od dwoch mies.jakos ale ost.od kilka dobrych tyg.naprawde intensywniej...i czesciej w.ciagu dnia..minimum 10 razy ...nagle robi sie kamien twardy jak ,dziwnie ciezko.sie ruszyc:-) ojjj wszystkie mamuski jestem ciekawa co dalej bedzie :-) ja juz wysypianiem sie dawno pozegnalam ,no nie da rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczescie nie spotykam sie z zadnymi ciotkami wiec nie musze sluchac dobrych rad i tego jak my mamy dobrze:) ale pewnie tez by tak bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh miska biedaku urodzisz w koncu do terminu jeszcze kilka dni:) kurcze dziewczyny znowu mi sie cera psuje - na poczatku ciazy mnie wysypalo od czubka glowy po ramiona ale potem tak wyladniala jak nigdy zdazylam sie do tego przyzwyczaic a tu od jakiegos tygodnia znowu twarz jak u dojrzewajacej nastolatki:( hormony to sa jednak zlosliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Cześć Dziewczyny, ja jestem już po wizycie u Pani Doktor. Dostałam lekarstwo na ciśnienie, ale w dawce bardzo małej i dalej mam obserwować co i jak. Dostałam też skieowanie na KTG tak na wszelki wypadek. Dzisiaj zaczyna mi sie 38 tydzień a mój maluszek ma już 3600 g. Pani Doktor powiedziała, że jakbym miała rodzic po terminie to tak z 4200 może ważyć :) Zobaczymy jak to będzie :) Wracając jeszcze kupiłam sobie ten "Język niemowląt" i nie mogłam sie powstrzymać i kupiłam kolejny kryminał Cobena ot taki kaprys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
A ja co do tych ciotek,znajomych i obcych ludzi powiem Wam smieszna historie...:-) niedawno mialam badania i pojechalam autobusem i taka babeczka wsiadla starsza Miejsca wokolo pelno Wolnego oczywiscie a ona sie do mnie dosiadla!! Babka niemalych gabarytow i cisnie.soe ze swoja torebka i wgl niewidzi.ze sama juz mam malo miejsca:-/ zero kultury,ja niewiem,rozumiem ze starsza ale jak ma polowe autobusu wolnego toczemu do mnie sie przysiada? Haaa!! No i tak bylo mi ciasno noge na noge mialam.i chcialam je rozprostowac i za chwile znow noge na noge zalozyc i przy zmienianiu pozycji butem zawadzilam o jej rajstope,konkretnie noge,nie mocno:-) to jak sie na mnie spojrzala zlowrogo jakbym jej wielka krzywde zrobila.,mowie przepraszam a ona nic!:-) dobre co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no daj spokoj powiem Wam ze ja osttanimi czasy mam taka nienawisc do straszych ludzi tak mi działaja na nerwy ze hej, wiem nie wolno generalizowac ale wiekszosc z nich to chamy!! wymagaja szacunku do siebie a sami nie maja go dla mlodszych, nieraz bylam swiadkiem takich zachowan ze az glowa boli, dlatego teraz sie nie bede patyczkowac i bede tym staruchom tez zwracac uwage na rozne zachowania, w kosciele w piewszej lawce siedza wielkie swietochy a jak wyjda to zachowuja sie jak totalne dno strasznego mam nerwa...ostatnio mi sie wlasnie taki stary dzidzia cham wryl w kolejke w luxmedzie juz nie mowie i przepuszczaniu ale stak za mna ale jak sie zwolniwlo tylko polazl pierwszy pfff ... dziewczyny czuje jakis niepokoj jakas zestresowana jestem bez powodu, wlasnie zrobilam sobie meliske i pije nie lubie takiego ucucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierworodka haha tak te starsze osoby panie szczegolnie to maja swoj niezwrozumialy dla "normalnego" czlowieka tok myslenia...jak ostatnio czekalam na badania to byli tez ludzie z malymi dziecmi no te starsze panie zaczepialy te dzieciaki tulily wypytywaly kurcze no mnie by to wkurzalo jakby mi jakas obca baba dziecko zaczepiala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania  z Oliwka
hej :) nie było mnie tu wczoraj i tyle czytania od soboty wow ale się dzieje :) Miska na pewno juz niedługo się doczekasz :) a co do rad to wiecie co, byliśmy wczaraj z m na imieninach u wujka mojego m i były tam dwie ciotkim stare panny ktore nigdy dzieci nie urodziły a tyle "dobrych" rad dostaliśmy ze chciałam juz wyjść po pretekstem ze źle się czuje, ale wytrzymałam jakos.. wiecie co no jak ktoś może mi mówić co będzie dobre dla dziecka i jak mam się zachowywać podczas porodu jak one nigdy tego nie przeżyły.. no szok.. jeszcze pani z allegro tak mnie wnerwila ze myslalam ze tego laptopa wyrzuce przez okno.. zamowilam w czwartek kilka przedmiotów za pobraniem, pisze do niej dzisiaj czy wysłała, a ona odpowiada ze przesyłki pobraniowe trzeba zgłaszać telefonicznie bo ona nie wie kto jak zamawia.. no cyrk.. a numeru telefonu nigdzie na stronie nie znalazlam.. z wielkim oburzeniem odpisala ze jak wyśle zamowienia z weekendu to na końcu wysle moje ahh ale jestem zła ;/ dobrze chociaż ze dostalismy z tych imienin cały talerz pysznego ciasta to jest sobie czym humor poprawić..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
Takze czy ktos probuj dobra rada radzic i sie madrowac i denerwowac,czy wgl nas ignorowac i niewidziec brzuszka zawsze bedzie zle:-) tak Was troche rozweselic chce i odciagnac.od zmartwien chocby ma chwilke :-) wiec to nie koniec tej podrozy autobusem hehe..w drodze powrotnej czekam na przystanku jakas starsza pani sie dosiada i patrzy tak na mnie i mowi ooo ladny brzus ile jeszcze zostalo to wtedy bylo 4 tyg.a ona patrzy i mowi ..Wie Pani ja pania w.autobusie widzialam i myslalam ze pani.do.szpitala.wlasnie jedzie.na rozwiazanie!! Heheh..te babeczki i ich szczere gadtki oo matko:-) i wiecie co? Nic juz nieodzywalam sie a ona dalej wypytuje a ze staram sie zawsze mila byc to dalej odp.na pytania..a ze mieszkam w Niemczech ,to slychac ten inny akcent i pyta sie skad pochodze,mowie ze z Polski a ona......aaaa Piekny kraj ,bylam tam...aa znam w warszawi bylam a ja mowie o to jakies 100km od mojego miasta a ona.....!! Noo ale to dawno temu bylo,podczas drugiej wojny swiatowej:-) jak mnie takie historie rozbawiaja..szybko ucieklam bo.autobus.nadjechal:-) na szczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wczoraj mnie ta grypa wzieła, po południu dostałam goraczki i byłam słaba jak warzywko tak sobie pomysłałam ze jakbym zaczeła rodzic to nie wiem skąd bym siły wzieła. Na szczescie dzis juz troche lepiej, gorączki narazie brak tylko zawaliło mi zatoki ze az mnie oczy bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie sie istatnio stary dziad za przeproszeniem wbil w kolejke w tesco ...szkoda nerwow czasemn a nich ....my tez bedziemy takie na starosc?? strach sie bac ja slyszalam ze aktywnosc fizyczna w ogole moze przyspieszyc porod - mycie okien podobno i wieszanie firanek albo jazda samochodem po wybojach (mojej kolezance pomoglo) schody pewnie tez heheh ale jak juz sie meczyc to moze cos pozytecznego porobic hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronko ja slyszalam ze chodzenie po schodach jest dobre na wywolanie:) dziewczyny jak ta herbatka z malin wygladac ma wysle ktoras linka i gdzie ja mozna kupic?? wogole to czyje imieniny w weekend byly ze prawie kazda na imieninach byla hhehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
No mowie Wam,tez tak uwazam dziewczyny...Te starsze ludzie.to.najgorzej sa wychowani ze.wszystkich pokolen!! Tak tak macie racje to prawda Do kociola chodza az swieca ta swietoscia a na codzien mysla ze jak starsi to trzeba zrozumiec a jak taka po rynku z.zakupami.ciezkimi cisnie to juz nie narzeka ze stara ,za przeproszeniem jest:-) Agu ,ja tez sie spotykam z takimi przypadkamii sa to najczesciej starsi panowie,no niema przebacz by cie w kolejke puscili :-) ale wiecie co?? Juz niedlugo urodzimy i nabierzemy energii to wtedy ja im pokaze hehe :-) moga zapomniec o przepuszczeniu czy jakies uprzejmosci:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie linka nie moge wkleic eh...no ale wytarczy wpisac w google ...ale mysle ze w kazdej aptece mozna zakupic...w ogole wyczytalam ze dziala tez na traweinie hm...i rozkurczowo w ogole moze tez zakupie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio byłam na pobraniu krwi w przychodni pytam się grzecznie kto ostatni w kolejce Pan mówi, że mam iść bez kolejki.. a ja, że poczekam każdy chce szybciej się załapać na swoją kolejkę.. jedna babeczka 65+ bo niższego wieku nie było tego dnia na pobraniu słyszę ja się spieszę do wnuka muszę go pilnować pielęgniarka usłyszała zbulwersowana ochrzaniła babeczkę i w ogolę... mi było głupio i mówię nie będę taka poczekam usiadłam i czekam a wszystkie taaaaaaaak się patrzyły,że myślałam że mnie zjedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
Wiecie co? Ja sie tyle nasluchalam ,naczytalam i podobno ta herbatka z lisci malic to bujda..ze nie sa potwierdzone zadne badania na to,ze wywoluje porod tylko ze podczas porodu pomaga przy skurczach i obkurczaniu sie macicy,ze powinno sie maks.4 tyg przed zaczac pic jedna filizanke dziennie.i wtedy przy porodzie odczuwa siie duza ulge..ja juz.zglupialam i niewiem a chcialam tez kupic i.sprobowac...w kazdej aptece,czy sklepie zielarskim dostaniecie herbatka z lisci malin ,albo poprostu liscie malin...a mam do Was pytanko takie moze glupie.l troszke..od kilku tyg.mnie nurtuje,czytam Was dzien w dzien od 3 mies.ale niewiem czy zapomnialam czy nie poruszalyscie tematu.Mianowicie te ciuszki dla maluszka do szpitala to na jaki wgl.rozmiar zabrac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak sie przestraszylam ogromny worek czarny lata za oknem i wpadl mi na balkon ale juz go zwialo matko kochana ... ide sie kapac i ogarnac bo mnie kuriery w pizamie zastana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehhe nom ja tez nie libie gadac z ludzmi obcymi w autobusie dlatego zazwyczaj slucham muzyki:)) Ale ja wam opowiem smieszna sytuacje, bylam z mezem w restauracji byla dosc zatloczona wiec ledwo znalezlismy miejsce przy stoliku 4 osobowym i nagle podchodzi malzenstwo jakies obce i sie pyatka czy moga sie dosiasc yyyyyy no pojazd jakis, mega nie ma co bede rozmawiac z mezem przy jakis obcych osobach to trzeba miec tupet dosiasc sie do obcych ludzi, szybko sie zmylismy stamtad...ale bylam taka wkurzona ze hej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _mala_czarna_
czesc, czytam was juz od dawna i w kocu postanowilam sie ujawnic ;). termin mam na koncowke kwietnia i ogromnego stresa (na zmiane ze zmeczeniem). MP88 co do herbatki z lisci malin - ja pije od 34 tygodnia chociaz moja gin twierdzi ze to raczej 'urban legend' bo gdyby naprawde pomagala to kazdy by pil, ale skoro nie zaszkodzi a ma mi pomoc nawet jako placebo to bede pic dalej. Powinnas dostac w aptece albo w zielarskim - ona nie ma przspieszac porodu tylko przygoowywac miesnie macicy na druga faze porodu.. zauwazylam ze od kiedy ja pije to co wieczor mam takie delikatne bole jak na miesiaczke - ale nie wiem czy ma to jakis zwiazek czy to tylko zbieg okolicznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
ale sie rozpisalyscie:) najadlam sie jajecznica na szyneczce;) MP moj raczej ostatniej fazy porodu nie zniesie i mu to wybacze, pod tym wzgledem jest delikatny, nie moze patrzec na krew , ja tam nie mam z tym problemu mojemu raz sie snilo ze to on porod odbieral:D ja kawe tez pije chociaz ostatnio mam jakos mniejsza ochote na nia ale jak nie wypije to potem popoludniu strasznie spanie mnie bierze u mnie tez sie wypogodzilo ale bardzo wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×