Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość gosc asmana
MP88 mam dokladnie jak Ty. Ostatnia @ 09.07 termin 16 kwietnia a z usg 07 kwietnia. Ja jutro zaczynam 37 tydzień ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
Co o tym myslicie? Czy to juz byly te skurcze i zwiastuja ze niedlugo porod? Ogolnie dalo sie je przezyc ale w tych szczytowych momentach to naprawde bolalo mocno. Ten bol to tak od dolu szedl w podbrzuszu cos jak bardzo bardzo bolesny okres albo tez z tylu jakby nerki no naprawde bol jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama_Leti mnie tez hormony rozbrajaja ostatnio, wczoraj oglądałam porody, niby normalne były jeden naturalny i jedno cc ,ale na koniec jak juz pokazali te dzieciaczki i wogóle to jak zaczełam ryczeć to sie opanowac nie mogłam, tak we mnie cos puściło, m sie ze mnie smiał ze oszalałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
MP88 mnie.naszla ochota na mielone ale.to taka.ogromna ze szok :-) tak wlasnke.zaraz sie za to wezme,mielone.ziemniaczki i ogoreczek? Albo jakas.suroweczka o tak:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tez na zero :) wbrew pozorom mniej roboty ;) no teraz to masakra jest z tym goleniem wiadomo brzuch przekadza i z tego utycia to jeszcze sie zrobilam troche taki ludzik michelina :( wlasnie jutro ta wizyta a ja juz prawie 100 kg waze wstyd :( poki co utylam 23 kg ....36 tydzien rozpoczynam dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy nasze pociechy będą chciały wyskoczyć to wyskoczą wg mnie nie ma znaczenia ważne, żeby było "lekko" i zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Anus mysle ze bole te wlasciwe beda podobne Moj m tez pomaga mi sprzatac, on czesto myje kibel, umywalke, sciera podlogi, odkurza a ja w tym czasie kuchnie sprzatam dokladniej i obiad robie, a on zawsze mi ziemniaki obierze pranie tez lubi robic i moze nie rozwiesi za dobrze to nei czepiam sie bo ciesze sie ze mi po prostu pomoze a pochodzi z modelu rodziny gdzie jego ojciec nawet szklanki po sbie nie umyje ani nie odkurzy wiec mu czesto mowie ze ciesze sie ze mi tyle pomaga a on na to ze przeciez nie jestem jego służącą ani sprzataczka moj tata tez czasami posprzata wiec widze troche podobienstwo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja sie trzymam tylko jedenj daty z usg bo tak to tez co chwile wychodzi inna, 3mam sie daty z polowkowego wlasnie tak mi lekarka mowila... kurde musze sie zebrac do sklepu cos kupic na obiad bo lodowka pusta cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
mi juz sie ciezko balsamuje uda, od tygodnia juz tylko jedna reka moge to robic;/ w brzuchu mam 103cm , przytylam 14kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miska jeszcze chyba nie rodzi bo odzywala sie rano mowila ze idzie sniadankowac i pozniej sie zjawi:) no chociaz kto wie:)) diewczyny tak dla przypomnienia: Jesli skurcze sa co 5 minut to jedziemy do szpitala tak? jesli rzadzsze to nie? no i oczywiscie jak odejda wody to wtedy nie patrzymy na skurcze tylko od razu jedziemy? prosze o potwierdzenie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
Pytanie z innej beczki, do osób prowadzących Działalność Gospodarczą: Jaki dokument potwierdzający ubezpieczenie bierzecie do szpitala? Wydruk ostatniej składki zdrowotnej? Do lekarza to wystarcza, ale przy porodzie strasznie się czepiaja tego ubezpieczenia. Mimo, że w Polsce kobieta w ciąży nieubezpieczona ma prawo do bezpłatnej opieki lekarskiej i porodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
MP wydaje mi sie ze ta:) teraz jest system ewus i nie tzeba miec zadneg dok ubezpieczeniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
ja tez mysle ze te bole na porod beda podobne ale czemu te ustaly i czy to dobrze ze sie pojawily w ogole? I co jak sie pojawia znowu a ja nie pojade do szpitala a to beda juz te prawziwe i pozniej na ostatnia chwile. masakra. Tyle watpliwosci moze dzis moj lekarz sie bardziej otworzy i cos mi powie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:)ale się od rana rozpisałyście:)tyle mam do czytania a to już takie uzależnienie żeby wejść i poczytać:) pierworódka986 ja też się zastanawiam jakie brać ciuszki u nas szpital na szczęście daje na czas przebywania.wezmę body 56 a pajacyki mam i na 50 i na 55. anus23 ja też się właśnie zastanawiam jak to te skurcze wyglądają.gdzie się to odczuwa. Mam czasem takie dziwnie skurcze w kroczu łapią na sekundę dwie i puszczają. Jutro kończę 38 tydzień lekarze liczą ponoć skończone tak więc w środę mogę rodzić:)Już chyba chce mieć to za sobą:/ A u mnie na obiad będą dziś naleśniki z dżemem z jabłek który zamierzam sama zrobić narazie czekam na kuriera z laktatorem zaaraz wypróbuje:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anus23
MP88 widzisz ja mialam skurcze tej nocy czesciej niz co 2 min ale pomyslalam po seksie to wiec poczekam i dobrze zrobilam bo staly sie coraz mniej czeste i ustaly. ale trwaly dlugo. w sumie od 22 do 2 w nocy az

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Leti
ale mam dzisiaj lenia, muszę kilka rzeczy dla klienta przygotować, a siedzę na kafe... Będę musiała wieczorem pewnie siedzieć... No nic, z tego całego lenistwa też zmierzyłam brzuch 97 cm, +10 kg. Zadowolona jestem z przyrostu wagi bardzo, ale jędrność pozostawia wiele do życzenia:) no nic, i tak zdrowie jest najważniejsze! Idę po jabłko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja obiadu nie robie bo nie mam z czego za bardzo a do sklepu nie pojde przez tych kurierow ...napisalam m zeby zrobil zakupy i uswiadomilam ze nie sie co nastawiac na obiad;) z reszta ja juz nie mam za bardzo sily na stanie przy garach i on to chyab o dziwo rozumie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to biorę w razie co z zusu karteczkę, że zostało zapłacone. Niby wszystko komputerowo w systemie jest ale w razie co wezmę. U nas dziecko można kąpać samemu a jak się nie chce to położna kąpie w sali i oddaje ciuszki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anus to podziwiam bo ja juz poewnie bym danwo do szpitala pojechala ale coz tego jakby mnie odesłali buuu no nie wiem ja chyba bede jechac jak bede miec regularne co 5 minut a pozostałe dziewczyny? kochane cwiczycie oddychanie przeponą?:) ciekawe co tam u Juzki i Helenki i fionki:)) niech sie do nas odezwa mamusie:) i dadza znac jak sobie radza? tesknimy:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
ja dzis na obiad robie sobie piers z kury z sosem slodko-kwasnym lowicz:P i ryzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierworodka896
Witaj Wiktoriowianka:-) u Nas tez zapewniaja maluszkom ubranka,wszystko podczas pobytu,chodzi mi bardziej o wyprawke.Chcialabym miec wszystko przy sobie.juz naszykowane i po swojemu spakowane itp i niewiem...Mamuski pisza ,zeby wziac na 56 i cos awaryjnie wiekszego,ja bym wziela.dodatkowo chyba jeszcze cos mniejszego:-) ale tyle tego az pakowac??:-( niewiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaolcia ja tez wszystko piore w normalnych proszkach i to dosc mocnych bo persil i ariel i płucze w zwykłym płynie, przy corce tez tak robiłam i nigdy nie dostała nawet jednej krostki jesli dziecko sie uczuli to zawsze wtedy mozna sie przerzucić. Ja na obiad robie dzis spagetti mam jeszcze rosół z wczoraj to go moze w jakąs zupe przekształce. Finezyjka te kapsułki z nasion wiesiołka to tez czytałam ze dobrze wpływaja na zwiekszenie poslizgu w narzadach rodnych co ułatwia pozniej poród, stosujemy doustnie oczywiscie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataliaaaaaaa
Mama_Leti. Wystarczy wziąć wydruk z ostatniej składki zdrowotonej, czyli 270,40zł. Mój szpital tego nie wymaga, ale na wszelki wypadek wydrukowałam jakbym miała rodzić gdzies indziej. Nie wiem jakie moga mieć wątpliwości to jest jedyny dokument potwierdzający, że jesteśmy ubezpieczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Motylekkk ja z mężem mam tak samo, sam się może nie domyśli ale jak mówie że pranie trzeba wstawić to mówi ja pójdę potem przyniesie i rozwiesza i mówi że rozwiesi że nie musze, ale i tak zawsze pomagam i tak ze wszystkim... :) OKna umył, za tapczanem odkurzył, często mi odkurzacz zabiera albo kurze ściera jak widzi że za szmatke łapię bo mamy mebelki niskie, a właśnie jego ojciec nic w domy nie robił!:P Cała jego rodzina jest zdziwiona, że się ogarnął że obiad ugotuje itp itd ;) Tzn nie jest tak, że robi wszystko ale z powodzeniem jest w stanie i potrafi ;)Jak dużo pracuje to robię ja, ale wiem że jak nie mam sił to mogę na niego liczyć ______________________ Jeśli chodzi o ciuszki to ja piorę w dziecięcym płynie i płukam też w dziecięcym a potem prasuje, ale to chyba bardziej już z przyzwyczajenia!:P Wogóle dzisiaj ostatnie rzeczy poprasowałam dla maluszka ;) ______________________ Rozwieję wasze wątpliwości nie rodzę i nie wiem kiedy urodzę mam wrażenie że nigdy. Chyba jak przestana na to czekać i o tym myśleć to się zacznie ;p ______________________ wogóle wam powiem, że troszkę nieładnie niektórzy wasi m podchodzą do tematu porodu. Mój sam powiedział, że chce być i cieszę się z tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
A ja przytyłam 15 kg, i w brzuchu mam 120 prawie! ale jestem niska i gruba i ja to dopiero jak ludzik michalin! Ale co tam po porodzie... Tak tak ta bajeczka ;p I też golę na zero, ale ciężko już mam wrażenie że mam tam łaty jak krowa hahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
MP88 tak dokładnie skurcze co 5 minut lub wody odejdą, lub jeśli krwawisz tam to też ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój chce być przy porodzie i też mi pomaga w domku bardzo dużo chociaż tez był z takiej rodziny, że mama wszystko robiła.. a tu zaskoczenie u mnie też tata sporadycznie mamie pomagał w domku facet robi na zewnątrz porządki (ogródek) a kobieta w domu a mój mi pomaga w domku chociaż nie rozwiesza prania tak jak powinno być ale zawsze mi łatwiej tylko poprawić bo w tym temacie nie jest reformowalny nie potrafi się tego nauczyć inne rzeczy przyswoił jak się robi a prania nie ogarnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska22
Motylku mam to samo na obiad!:P Prawie, bo zamiast sosu łowicz to robię z takiego z proszku do potraw chińskich, zostało mi z wczoraj tylko sosiku muszę dorobić ;p ___ A jeśli chodzi o ciuszki to ja piorę te na 56 tylko bardziej mam problem z tym co wziąć. Na wyjście planuję kaftanik i spiochy ALBO body na długi rękaw i takie półśpiochy + do tego pajacyk welurowy na wierzch, czapeczkę grubszą i kombinezonik taki polarkowy grubszy ale nie zimowy ew. nakryję kocykiem. Będzie dobrze ?? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkkkk
Miska to ile masz wzrostu?? omg ale masz w obwodzie sporo:) ale moze ja tez bede tyle miala za 2 tyg:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×