Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość MP88
no ja tez chciałam quinny ale mood, wkoncu stanelo na graco evo... porazka ogolnie tzn jest bardzo zwrotny i lekki ale zwrotny jest jedynie na fajnej powierzchni...jesli chodzi o kostke brukowa czy krzywe chodniki to jest porazka...;/;/;/ Zła jestem ze go kupiliśmy, w dodatku ta raczka no jakis pojazd zeby wozek po 2 mc sie psul, raczka mu pekla w sensie gabka...;/' a to stelza do spacerowki ma tez byc...trzeba jak najszybciej go zareklamować... moja sobie teraz ze mna lezy na lozku w sumie moglaby pospać jeszcze troszkę, zawsze mi szkoda meza bo jak on juz wraca z pracy to mala jest zazywczja juz marudna i bieny nie moze wypoczac bo steka i kweka :) ech no coz:) czy wasze maluchy tez zazwyczaj wieczorem sa juz takie fest marudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Mood to nowszy model i cena tez duża:) ja kupiłam uźywany Buzz. Ten Graco Evo bardzo ładny. W sumie wszystkie wózki, które nie maja pompowanych kółek bedą cieżko jeździły po kostce. Ja mieszkam koło lasu i mam jeszcze jeden wózek taki terenowy na takie wypady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
HEj, Madziu to dobrze ze wysypka sie zmniejszyła,ale tez jestem zdania ze poznałabys po dziecku ze ma gorączke. Co to wozka ja mam graco symbio i powiem wam ze jestem nawet zadowolona, fakt mogłaby byc wieksza gondola, i kosz na zakupy ale i tak przewaznie smigamy autem na zakupy. Porysowalismy go juz tak ze hej ;/ przez ciagle wyciaganie i wkładanie do bagaznika ;) Wogole to wyciągnełam z pudełka juz spacerówke, bo gondola na styk, ale Maja sie denerwuje bo ona juz siadac chce skubana ;) i ogladac wszystko, spacerowke opuscilismy max na leząco i mysza zadowolona starsznie :) MAlutka haneczka ja tez bym wierzyła temu który zakładał rozworke, napewno jest poprawa i oby jak najszybciej hania sie pozbyła tego balastu :) Motylek o widzisz no to juz wiesz co za nerwa, test nakiedys :))) mnie tez tak przed okresem nosi ze hej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie ale myśleliśmy o używanym quinny , ale jakoś sie napaliłam w sklepie na ten graco i lipa, jesli chodzi o kos zna zakupy to ja wlasnie jestem zadowolona akurat bo dużo mogę napakować...pwoiem wam ze ogolnie zaluje ze nie kupiliśmy używanego wózka, bo jak widze te ceny na allegro czy tablicy to masakra i tak pewnie nie uda nam sie pozniej sprzedać tego wózka a jak juz cos to prawie za darmo...strasznie duzo sie traci 80% ...;/ Wow Jozka to niezle ze Maja juz w spacerówce, wogole ona pewnie już zacznie niedługo siadać silna dziewczynka:)) moja tez jak tylko usiadzie to ja do spacerowki dam:) woogle ostatnio sie zdziwilam na spacerze bo babka jezdzila z dzieckiem siedzacym w gondli hmmm;>? Mamaolcia fajnie ze masz las dziecko oddycha swiezym powietrzem bynajmniej, moj maz chce x landera i chyba kupimy uzywany wlansie x lander na pompowaych kolach. Malutkahaneczka ja tez sugerowałabym się opinią lekarza który zalecił ortezę... Acha i chcialam jeszcze napisać że wsolczuje mamusia ktorych dzieci nie akceptuja smoczka ja pamietam jak my się przez 1,5 mc meczylylismy bez smoka, to byla porazka, a jednka taki smoczek to na prawde uspokajacz ze tak to nazwe. Fakt nie zawsze dzidzia chce smoka przynjamniej moja jak juz sie tak fest rozedrze to nawet smok nie pomaga, ale ogolnie to ratuje nas on w wielu sytuacjach. Wiecie co? mowilam wam ze moaj chwyta tylko tego amerykanskiego Wubba NUb i tak bylo bo jeszcze 2 tyg temu probowalam jej dać innego i nie chciała a teraz jej wsadzilam AVenta by sprawdzić czy cos sie zmieniło i ssa jak cholera;)) niezle;)) chyba sobie juz wyrobila bardzo odruch ssania. Wogole powiem wam ze mam tez wrazenie ze mam mniej mleka w piersiach juz nie nabrzmiewaja tak mocno jak jeszcze 2 tyg temu gdy mam dluga przerwe, niby jak nacisne to leci ale juz nie tryska tak jak to czasami bywalo, sama nie wiem czy to dobrze czy tez nie. Wogole to ile waza teraz wasze maluchy i ile maja tyg? Wczoraj zwazylam Izunie ale w ubranku i pampisiu to miala 5600 dzis zwaze ja nago...zauwazylam ze juz jakos mniej tyje. acha i jeszcze chcialam wam napisać że ostatnio spotkalam sie z kolezanka ktorej synus mial 3 tyg i powiem Wam ze juz zapomnialam jak Izunia byla taka malutka, 2 mc roznicy to jest jednak ogromna roznica w wygladzie takich dzieci:)) uswiadomiłam sobie wtedy ze dzieci taj strasznie szybko rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
MP a czy Ty musisz dźwigać wózek na piętro? Bo x lander trochę waży:( Ja i tak pewnie kupię parasolkę Maclarena jak bedzie większa, bo Buzz ma taki kubelkowy fotelik i pewnie jak bedIe większa to ńie bedzie wygodnie. MP niby fajnie koło lasu, ale to rozleniwia, bo wystawiam na taras i nie spaceruję bo mi sie nie chce:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wózek baby designe i jestem bardzo zadowolona, dzisiaj byłam u pediatry kontrolnie i ważyłam mała na skończone 12 tyg waży 5540 gr, przez pierwsze 2 m-ce przybierała ok. 1 kg, a teraz w 3 m-cu przybrała ok. 550 gr. ale jeszcze ma tydzień :) pielęgniarka powiedziała, że teraz będzie mniej przybierać. MP Ty chodzisz z małą na Krynicką do lekarza ? jaki masz kolor wózka, bo moja znajoma ma taki co Ty i mówiła, że jakiś tam kolor wadliwy był ale nie wiem ile w tym prawdy. u nas też smoczek jest idealnym uspokajaczem i niejednokrotnie uratował nas z opresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
a co do smoczka własnie, bo powiem wam ze ja się boję ze szkrab moj za czesto go "doi" :D zasypia z nim i przez sen ssie, po jakims czasie wypluwa ale jak sie przebudzi to go szuka, zastanawiam sie czy jej jakos nie ograniczać, ale czy juz nie jest za pozno ;/ w dzień też jak marudzi to jej daje na chwilę, a m to zawsze tylko chodzi i smoka szuka ;D jak myslicie, czytalam gdzies teraz odnosnie zabkowania ze smoczki zle wypływaja na zęby że są krzywe itp itd ile w tym prawdy nie wiem ... i ze wszyscy ogolnie odradzają ale no czasem sie nie da, nie wiem co lepsze rączka czy smoczek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Tak Madziana chodzimy na krynicka ale tez wykupiliśmy Luxmed małej wiec chodzimy tu i tu gdzie szybciej sa miejsca , my mamy czarno beżowy ciekawe czy to ten wadliwy egzemplarz wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
My też po bioderkach. Wszystko jest ok. Ten lekarz (podobno najlepszy specjalista w trójmieście) to chociaż badał ją przez minimum 15 minut, a tamten pierwszy po minucie na każde bioderko. Porobił wszystkie pomiary, zmierzył jakieś 3 kąty, a tamten w ogóle. Każdy jest prawidłowy, nawet lepiej jak prawidłowy. Żadnej dodatkowej pieluchy nie powinno się zakładać, bo to i tak nie pomaga, tylko może nabawić się potówek i zaparzeń. Zalecił tylko ruch bioderkami, kręcenie i układanie na brzuszku. I nosić z nóżkami szeroko. Zrobił jej też usg mięśnia na szyjce, z tego względu że częściej ma główkę odwróconą w lewą stronę. Generalnie jest ok, ale ten mięsień jest twardy. Kazał go masować i stymulować z prawej strony. Także jestem bardzo szczęśliwa. Malutkahaneczka u Ciebie też zaraz będzie ok. Potrzeba cierpliwości. Szkoda, że nie jesteś z trójmiasta bo byś pojechała do tego lekarza. Wszyscy do niego jeżdżą. A może wybierzcie się na urlop tutaj i w tym czasie umów się do niego na wizytę. Poczytaj może o nim opinie, to jest dr Sieliwończyk przyjmuje w Gdańsku-Wrzeszczu. Może warto byłoby przyjechać. Na prawdę rzetelny lekarz i konkretny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Moja też ma jeszcze silny odr****Mora. Podobno może być do końca 4 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MP to jednak nie ta firma coś mi się pomieszało :( sorrki, ja też chodzę z małą na Krynicką co do smoczka i jego wpływu na zęby dziecka, to ja się śmieje, że Martyna dla równowagi ssie cycuszka bo to ponoć poprawia zgryz :) więc wychodzi na zero, a w ostateczności będzie nosić aparat jak mamusia :) tylko że ja akurat zęby mam proste tylko ze szparami :) -Paulina, a Ty z jednej piersi 110 ml ściągasz ? ja chciałam sprawdzić z ciekawości ile mi się uda po przerwie 6 h i było 80 ml, ja karmię naprzemiennie raz z jednej raz z drugiej piersi,może to za mało :( i dlatego mała mniej przybrała ale z drugiej strony przesypia noce bez karmienia średni 4,5-5 h to chyba jest ok. jaka jest norma dla dziecka 3 miesięcznego na mm? w ogóle to nie wiem po co się wkręcam może przez to ze tyle śpi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
madziana skoro dziecko nie płacze i śpi to nie jest głodne.Nie zamartwiaj sie:)podobno dziecko potrafi więcej wyciągnąć niż laktator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przesypia noce od 20 do 4,5-5 rano czyli 8.5-9 h bez karmienia, wcześniej źle napisałam, kurczę my jesteśmy naprawdę pokręcone we wszystkim szukamy drugiego dna wrrr, zamiast się cieszyć że dziecko śpi ( i rośnie ponoć we śnie najbardziej )to ja szukam w necie czy to nie są objawy choroby masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sopelek też gdzieś czytalam, że nieraz kobieta laktatorem nie jest w stanie nic ściągnąć mleka , a dziecko przystawione do piersi pięknie je i prawidłowo przybiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Te 110 ml ściągam z dwóch piersi i to na dwa razy. Nie wiem, chyba robię coś nie tak. Ale muszę ściągać, bo mała nie chce w dzień cyca. Drze się wniebogłosy, a butle od razu zaciąga. Chyba z cyca jej za wolno leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! MP88 jak będziesz reklamowała wózek to pamiętaj, żeby powiedzieć, że to się stało tydzień temu. Ze wszystkim tak jest, że od chwili zobaczenia wady mamy chyba 2 tygodnie. Inaczej nie uznają reklamacji. My mamy wózek x-landera volcano i jest świetny. Dostaliśmy go za darmo od koleżanki po jej córce. Mógłby mieć większy kosz i gondole też. Ale reszta bez zarzutu. Motylku - rumianku ponoć nie można do oczek. Łatwo o reakcje uczulającą. Mojej starszej córce jak miała kilka miesięcy strasznie ropiały oczka. Już okulistka miała nas wysyłać na płukanie kanalików. Mała jak spała to jak się obudziła to miała oczka posklejane. Kazała mi masować i wymasowałam. Moja też wieczorami jest strasznie marudna. Dziś moja Halinka ma imieninki. I zrobiła nam dziś prezent - była tak rozgadana - cały czas w którym nie spała gadała do nas. I śpiewała ze mną piosenki. Była przezabawna do wieczora kiedy to zaczęła strasznie płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Zorro ciekawe po jakim czasie maksymalnie ta reakcja może nastąpić. Mój teraz mniej gada a więcej wydaje dźwiękówjakby samochodzik jjechał czy nie wiem co. Tak się bawi wargami. Ja go w sumie tak nauczyłam i nie wiem czy to ok. Bo jakby zapomniał juz jak się robi aguu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Motylku - chyba od razu byś widziała zaczerwienione oczka. To nie musi działać źle na wszystkie dzieci. A co do tych dźwięków to nie doszukuj się nieprawidłowości. Może już jako mały chłopiec szuka swojej drogi i będzie kierowcą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Ja zamiast spać to czytam to vo pisałam w końcówce ciąży jak byłam w szpitalu. Powiem wam ze bardzo misie podobał ten c a la stan ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Zorro no właśnie ja jak większość tu nas doszukuje się drugiego dna ale spoko - do logopedyczne z tym nie polece:) My jeszcze z małym nie byliśmy w markecie ani w centrum handlowym i nie wiem tez czy to dobrze czy źle. Eh chyba pójdę spać tzn odłoże juz ten telefon:D dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Mój spał znowu do szóstej tzn ja bo on się wcześniej obudził ale nigdy nie płacze jak się obudzi tylko grzecznie le z y :) teraz zaś usnal a ja jakaś wyspana. okres rozkręca się na dobre. Będę mogła zacząć brać tabletki. Ale tak dziwnie bo mnie nic nie bolało tak jak zawsze więc może to nie jest okres? Dziś wracamy do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Witam, ale sie dzis nie wyspalam porazka mała robiła pobudkę o 1 o 5 o 7 echhh masakra spaccccc!!!!! Cos dzis sie jej namieszało buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
MP to z drzemie się jak mała będzie spala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja też dzisiaj coś dziwnie spała, obudziła się o 4,30 więc ją nakarmiłam, a później zamiast spać jak ja położyłam do łóżeczka to tak się zaczęła wdzięczyć i uśmiechać do mamy, że aż parsknęłam śmiechem i męża obudziłam :) zeszło nam godzinka, a później do 8 spała podjadła i teraz znowu śpi ale nie obyło się bez marudzenia :( też sobie zawsze obiecuję, ze jak mała będzie spała to też się drzemne ale zawsze jest coś innego do roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
madziana ja też jestem przewrażliwiona,doszukuje się niewiadomo czego w zdrowym dziecku,panikara się zrobiłam.Ledwo zatka mu sie nosek to juz przezywam ze moze sie rozchorowac.Teraz przezywam bioderka bo po niedzieli mamy kontrole,mam wielka nadzieje ze sie poprawilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaOlcia, a dlaczego maclarena?my mamy teraz mutsy. Jeden z najdrozszych wozkow i moj uparl sie ze parasolka to tylko maclarena, kurde ona ponad tysiac kosztuje, a ladna nie jest. Z mutsy jestem bardzo zadowolona, w ogole nie dopuszczam do siebie takiego wariantu zeby wozkiem zle sie jezdzilo, kosz na zakupy jest cudowny, wyciagany, łapie za raczke i niose do domu. Moj Czarus tez jest nie jadek i bardzo malusi. Pare razy chcialam dac mu sztuczne jak wydawalo mi sie ze glodny, ale on nie chce mysli ze butelka to zabawka i smieje sie do niej. My jeszcze nie uzywamy spacerowki, jest to nie zdrowe, tak samo nie rozszezamy diety, a duzo matek juz w tym msc karmi dziecko papkami. Na wszystko przyjdzie czas. Cale zycie bedzie jadl mieso i owoce. Teraz jest czas na mleko. Takie moje zdanie Czarus zaczyna mi sie sam do siadu podnosic, juz nie steka tak lezac na brzuchu, za to usiluje podnosic brzuszek i dupke do raczkowania. W ogole powiem Wam ze ciagle z nim jestem, ciagle sie bawimy i smiejemy. Tak naprawde to co mi tam jakies inne sprawy. Okres niemowlecy tak szybko przeleci.. warto sie poswiecic teraz, poki jest na to czas Helenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
hej dziewczyny My mamy jazdę ząbkową skończyła się kolka zaczęły się zęby bardzo swędzą ją dolne dziąsła i dzisiaj jej masowałam dziąsełka i wyczułam że dwójki wychodzą już prawie idę dzisiaj do apteki po jakiś żel może coś polecacie? Na razie dałam jej trochę paracetamolu i dziecko śpi mi już dwie godziny i się z jednej strony cieszę bo ona spokojniejsza a ja mogłam zrobić obiad i posprzątać do a z drugiej martwię się co jej się porobiło ;) zwłaszcza że w nocy spała od 21 do 5 a potem do 8.30 ale wczoraj też tak było po południu była aktywna więc może tylko moje przewrażliwienie My mamy wózek z Abdor Arte 3 Alu i jestem mega zadowolona lekki po dziurach świetnie jeździ i wygodny ciekawe jak będzie ze spacerówką ale na to jeszcze czas mam problem z nią bo tak jak Wam pisałam z tą głową na jedną stronę walczę z tym ale pieron mały się denerwuje trudno muszę ją nauczyć na drugą też i jak ją biorę na ręce na siebie to trzyma już ładnie główkę ale przekręca w tą jedną stronę masakra jakaś dobrze że neurolog nie długo może jakieś ćwiczenia zaleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka Haneczka to cyrk niezły z tymi ortopedami ale najważniejsze że jest jakaś poprawa i bioderka się polepszają ja dostałam okres pierwszy raz od roku i chodzę tak zła że ło matko m już oberwał strasznie ode mnie ale przynajmniej sobie wyjaśniliśmy co nieco a odnośnie teściowej kolejna akcja mamy chrzciny i u niej jest nasza wódka z wesela tzn zostało 7 flaszek i ona do nas że to jest mało że musimy dokupić ze cztery na 15 osób no nie wiem czy to mało ale najlepiej m do niej mówi że nie kupimy bo kasy mamy mało i w ogóle a ona do nas z tekstem to po co robimy chrzciny... opadło mi wszystko m ją wyzwał i wczoraj ją spotkałam w sklepie nie wiedziała ja się ma zachować do mnie czy ją wyzwę czy nie wkurza mnie bo we wszystko się wtrąca normalnie idzie szału dostać momentami i wymyśla co jeszcze ech przepraszam ze nie każdej odpiszę ale czytam Was regularnie przy jedzeniu Małej a teraz muszę spadać bo jednak się wybudziła już i będziemy jadły ;) miłego dzionka! a moja też płacze wieczorami strasznie przed kąpaniem aż wstyd z nią iść gdzieś taki cyrk robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
hej, a my byłysmy juz u dermatologa na kontroli, kolejną maść dostałysmy ale juz ladniejsza skora jest :) Nala ja osobiscie testuje bobodent na zabki :) działa naprawdę szybko , narazie jestem zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Mój też na brzuszku nie steka i lubi tak leżeć szczególnie jak kciuka zaś się to nawet tak mu się usnie czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×