Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość motylekkkkii
Dorotko to ile ml twoja zjada? Ja Teraz Codziennie Zapisuje I JE Tak OK 6 50 A Według Tego Co Jest Na Op To Powinien Jeść 750 Pięć Razy PO 150 A Mój JE Pięć Razy Ale 150 To Zje Może Dwa Trzy Razy A Tak To PO 90 , 100 Czy 120 A Dziś Nawet Tylko 30. Ale na razie się nie przejmuje. Ciesze się ze jest bardziej najedzony i potrafi właśnie przespać 8 10 h bez jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
motylek zakopalas topor wojenny z dziadkami? moj je nicale 800 ml ale nie spi az tak dlugo w nocy wciaz pobudki... no nic.. ale nie narzekam, butle zawsze puste :) a wiec apetyt ma, a co do pieluch od dawna 3, dobrze ze nie mialam zapaso tych mniejszych pieluszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Już do Was usiadłam, żeby napisać przyszłam moja starsza córa ze szkoły, że musi zaprosić 2 koleżanki i muszą zrobić kartkę dla Pani wychowawczyni na jutro. Mówię Wam... przez nasz dom 4 razy w tygodniu przewijają się jakieś dzieci. I do tego jeszcze moja córka zazwyczaj mówi "Mamo zrób dziewczynom coś do jedzenia bo one obiadu nie jadły" :) I tak jak mam obiad zrobiony na dwa dni to starcza na jeden. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Dorota nie wiem o co chodzi twojemu lekarzowi z tym oczyszczanie. Ja moz dwa tyg krwawi łam po porodzie i nadal okre d u nie miałam ale myślę że w końcu dostane bo chyba miałam tydzień temu owu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Zorro to cie córa potrafi urzadzic:) Do r ona to sporo z jada ale t w ona jest chyba starsza. Może jak będzie mocniej lecieć to tez z je więcej. A na razie z treściami ok ale pewnie nie na długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Będę pisała w kilku postach, żeby mi nie wcieło ich jak kiedyś. I zresztą nie wiem kiedy mała się obudzi. Wczoraj Halinka miała 3 miesiące. Miałyśmy szczepienie i moja starsza córka też miała szczepienie. No i okazało się, że moja starsza dłużej płakała niż Halinka. Zresztą Ala jak szła do lekarza to mówiła "Ale ja się tam wydrę" i tak też było. :) Ale nie miały żadnych komplikacji. Zmieniliśmy łóżeczko dla małej. Z turystycznego na zwykłe. W turystycznym wpadała w dół ( bo już wyleżałe przez inne dwoje dzieci). A w tym ma nowy materacyk kokos- pianka- gryka i nie chce zasnąć . Muszę ją usypiać w wózku i potem przekładać. Do tego strasznie się odkopuje. Chyba muszę kupić jej śpiworek. Dziś w nocy po karmieniu o 4, jak ją odłożyłam to tak długo kopała aż zdjęła z siebie dwa kocyki. Macie śpiworki, sprawdzają się Wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
czytam sobie moje wpisy na starym forumkiedy corka miala skonczone 3me, wazyla 6960 a oliv chlopiec i 6620 ona byla na piersi i butelka dostawala okolo 100ml na dobe ale wisiala na mnie non stop!!! u mnie na opakowaniu NanPro jest ze 180ml 5 razy na dobe i moj tak jak go podlicze to wypija 800-1000, jak ulewal mocno to trudno powiedziec ile zjadl, ale glodny co 2godziny! Teraz wcisnelam mu 150, wypil w dwoch ratach i spi, ciekawe kiedy glod bedzie... Zorrro moja Laura po przedszkolu tez z dziecmi przychodzi albo do innych idzie..ale to od niedawna tak sie porobilo i troche mnie to juz meczy... a dopiero ma 4lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Któraś z Was poleciła mi matę edukacyjną TAF Toys. Upatrzałam na allegro używaną za 85 zł. Pojechaliśmy na zakupy i ktoś mi ją wykupił. Ale zadzwoniłam do babeczki czy ją poleca i powiedziała, że bardzo. Więc kupiłam nową za 180 zł z przesyłką. I powiem Wam, że bardzo ni się podoba. I jest tam taka myszka którą Halinka uwielbia targać za żółty ogonek. Któraś z Was pisała na fb o zabawki do rączki. To ja polecam z tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
mój m tak jak ja jest przed 30-tką i po awanturze jaką sobie zrobiliśmy jest lepiej jednak żale trzeba czasami wyrzucić z siebie... To szwagierce się rozryczała więc wziełam ją na ręce i utuliłam i się uspokoiła a ta była wielce zdziwiona że się jej rozpłakała... nie wiem może się jej nie spodobał jej zapach albo co My prowadzimy album tzn dostaliśmy na dzień dziecka i wsadziłam tam zdjęcia z USG i te które już mieliśmy wywołane a teraz będę wywoływać następne to wsadzę obiecałam sobie że będę prowadzić jej taki album ze zdjęciami w miarę chronologicznie poukładanymi żeby miała pamiątkę jak dorośnie my śpiworka nie mamy Ala śpi kołderką przykryta Dzisiaj pobiła rekord w spaniu spała od 21.30 do 6 rano a potem do 9.30 i teraz godzinę nie wiem czy to przez tą pogodę bo u nas lało strasznie w nocy i może jej się dobrze spało :) ja mam na obiad zupę brokułową :) Józka obczaję te pampersy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
a z tym oczyszczaniem to lekarce chodzilo o to ze na USG plame widziala ale zagladala kamera i nie widziala resztek zadnych a ze ona usuwala mi lozysko to sie przejela... i teraz mowi ze jakby nawet cos zostalo to jest tak male ze nie wida c i lyzeczkowanie to za powazne zeby tak bez podstaw robic wiec lepiej zebym porzadniej pokrwawila to jakby nawet cos bylo to wyjdzie...ale ja wlasnie krwawie duzo tak mysle bo przez 8tyg. zawsze po trochu ale bylo i okres i po okresie to ja juz nadrobilam 9miesiecy bez okresu!!! alez dzisiaj siedze z tym komputerem.. pozeracz czasu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
Nala to moj patologia z tym spaniem bo je w nocy!! Ja spiworki zaczelam jak corka starsza byla i tak mi sie spodobalo ze teraz juz od poczatku stosuje i od kolezanki dostalam i kupialm wiecmam teraz 4, a starsza jak sie da w jakis jeszze wsadzic lekko przymaly;-) to tez fajnie bo spi w nocy spokojnie i nie trzeba jej nakrywac bo sie rozkopie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Dorota to spore porcję i z zsgeszczaczem podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Ja dostałam dla małej dwa albumy. W jednym się mało wpisuje, alem jest dużo miejsca na wklejanie. Postanowiłam, że ten gdzie się mało wpisuje poprowadzi Ala dla Halinki. Oprócz tego mamy manię zdjęć. Robimy dużo. I dużo wywołuję. Ala ma już 11 albumów po 200 zdjęć. Oprócz tego prowadzę też album Halinki i nasz, że jak dziewczyny będą dorosłe to jak zabiorą swoje albumy to nam też coś zostanie. Ale ostatnio się zaczęłam zastanawiać czy to ma sens - a jak dziewczyny będąc dorosłymi nie będą chciały ich? Napiszę Wam jeszcze, że Ali od urodzenia (a ma 9 lat) staram się robić co miesiąc zdjęcie. Np. urodziła się 19 lutego i każdego miesiaca 19 starałam się robić zdjęcie. Potem poskładam je i będzie obraz jak się zmieniała. Oczywiście nie mam wszystkich miesięcy bo czasami się zapomniało. Ale Halince też tak zaczęłam robić. No ale my mamy hopla na punkcie zdjęć. Często siadamy i oglądamy. I jeszcze mogę Wam podpowiedzieć z mojego doświadczenia - nagrywajcie dzieciaczki. Może nie tak dużo filmow, ale takich fajnych chwil. Szczególnie tak po roczku jak te nasze dzieci będą śmieszne. My teraz na Komunii Ali puściliśmy takie wybrane. Ale było Smiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
spore? na opakowaniu jest 180, a on jadl ostatnio po 120 i wczoraj mi powiedziala polozna czy pielegniarka zebym po 150 zaczela dawac.. dzis wypil i nie ulal, bez zageszczacza to do setki juz by chlustal... ale mam nadzieje ze 4odzinywytrzyma a on sie obudzil i sie drze! musze go nosic... zaraz go w wozku powoze albo na spacer pojde bo glowa peka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Nala pisałaś o dziecku w przychodni co trzymało samo główkę. Moja Halinka tak ma. Ona od pierwszych dni trzymała głowkę do góry leżąc na brzuszku. Jak ją trzymam pionowo nigdy nie leży na mojej piersi tylko sztywno trzyma sama główkę. Do tego mam wrażenie że jest taka spięta. Np. Jak śpi w foteliku to ręce powinny jej opaść a ona trzyma je sztywno przy sobie. Nigdy nie śpi z rączkami do góry (może kilka razy jej się zdarzyło). Wczoraj mówiłam pediatrze - powiedziała, że ona nie widzi jakiś symptomów wzmożonego napiecia mięśniowego ale żebym obserwowała. I wczoraj sama postanowiłam że umówię się prywatnie do neurologo niech spojrzy bo ja ogólnie nie panikuję, ale to mi już nie daje spokoju. A najwyżej lekarz spojrzy i powie że jestem przewrazliwiona. Ale za to ja będę spokojna! A czy Wasze dzieci śpią z rączkami do góry? A wierzycie w ten "zabobon", że jak śpi z rączkami do góry to zdrowe dziecko, a jak z rączkami na dół to chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
MP nie bagatelizuj tej piersi. Może tłuczone liście kapusty przyniosłyby trochę ulgi. Ja nie miałam takiego problemu więc więcej nie pomogę. DorotaHelena moja wczoraj - 3 miesiące- też ważyła 6960. Za to moja starsza w wieku 3 m-cy ważyła 6300. Halinka ma niby 63 cm. Ale nie chce mi się wierzyć bo nie mieści się w ciuszki 68. A pediatra powiedziała, że to dlatego, że Halinka rozciąga je wszerz. :) hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
Zorrrrrooo ja tez mam hopla na punkcie zdjęć, i tez non stop pstrykam małej, także twój pomysl bardzo mi się podoba i album jak najbardziej tak :) Co do tego zabobonu pierwszy raz go uslyszalam w szpitalu jak przyszla jakas babcia do dziewczyny obok i moja tak spala z łapkami do góry a ona "to będzie zdrowa dziewczyna" zastanawialam się wtedy po czym wnosi teraz już wiem :) ale zbytnio bym nie brała do siebie, ale ja zawsze jestem za tym ze jak cos trapi lepiej skonsultować, bo po co się denerwować a potem zalowac ze się czegos nie zrobilo gdyby jednak coś, wiadomo ze nie ma co popadać w histerię :) ja śpiworki mam dwa ale jeszcze ani raz nie uzyłam a chyba sprobuje bo moja tez strasznie się rozkopuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Ale się do Was napisałam. Nadrobiłam całe zaległości. :) Buziaki dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaHelena
ja tez sie dzis rozpisalam... ale OLiv lezy w wozku bez spacerowania to korzystam i odkurzylam nawet, powiesilismy mu w wozku zabawki isie patrzy i piastki zajada... Zorro to dokladnie Twoje mlodsze a moje starsze takie same wymiary nawet 63cmsie zgadza:-) Ja kiedys kapuste sobie kladlam tez potluczona.... a co do raczek to ja nie iwem, tylko patrze czy piastki otwiera, bo caly czas zacisniete to problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nala
słyszałam o tym zabobonie i powiem wam że czasami mi się udziela jak Ala nie podnosi raczek do góry :P ech te wszystkie opowieści idzie od nich zwariować :) Zorro to fajnie robisz z tymi zdjęciami :) my też mamy hopla na punkcie zdjęć uwielbiam oglądać zdjęcia :) i dlatego robie jej na potęgę zdjęc i filmików też już mamy parę :) no ja czekam aż moja utrzyma już tą główkę ale jeszcze jej lata tak śmiesznie :) ale jak ją kładę na matę to trzyma super i to dosyć długo zanim położy albo jej opadnie z tym spaniem w nocy to różnie dzisiaj tak pospała ja nie wiem od czego to zależy raz śpi długo raz się budzi w nocy parę razy MP mi koleżanka doradzała kapustę właśnie ale jak mnie się zrobił właśnie taki guzek to jedna mi mówiła żeby sudocremem posmarować żeby wyciągnął a ja okładałam zimnymi okładami i zszedł ale bolał mój gin mi mówił żeby nie rozcierać go bo to stan zapalny np mogło Cię zawiać wiecie co codziennie mamy w południe jak Ala jest śpiąca cyrk jakby nie chciała zasnąć a na oczy już nie widzi i płacze i mręczy ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba1990
Ale sie dziś nie wyspalam poszlam spac dopiero po 2bo moj starszy syn nie mógł zasnąć przez ten bol nogi co zasypial to znów noga o nogę mu się styknelą i krzyk a okolo 8 maluszek mnie obudzil ten to dopiero cwaniak spi ze mną i mnie puka rączką w ramie jak nie reaguje to próbuje kopac a jak to nie dziala to zaczyna gadac i w ostatecznosci placze taki budzik mam :) Jutro wizyta u pediatry z malutkim. ciekawe co tym razem powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Ja tez poszukam neurologa bo wczoraj się na czytałam baz miałam koszmary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Mój często śpi z rączkami w górze i dużo osób mówiło na ten widok ze zdrowe dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Mój znowu śpi. I nie wiem czy jak wstanie to dawać mu jeść bo jadl ok 14 czy najpierw go kapac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123ewel123 niestety nie mam konta na fb, a mogłabyś podać mi długość i szerokość pod pachami sukienki, moja córcia jest z 04.04 i teraz ma ubranka na 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Dałam mu jeść i śpi nadal:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Motylek to moze go obudź i wykap bo później w nocy nie Bedzie ci spal...jak moja tak robi to ja budzę idę myc i pozniej do cyca i lulać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
hejka kochane! no w końcu znalazłam chwilkę czasu żeby napisać;-) Wczoraj Milanek za dnia prawie w ogóle nie spał..tzn, spał po 15-20min a dziś jak go usypiałam w łóżku to usnęłam razem z nim.. Oduczam go spania w foteliku za dnia bo niedługo z niego wyrośnie. Ale za nic nie chce mi spać w łóżeczku w ciągu dnia..a to dziwne bo w nocy śpi w nim bez problemu i nawet sam zasypia..nie wiem o co mu chodzi..? MP no to ciekawe od czego masz ten zastój..?mnie to póki co chyba nie grozi bo jak zapomnę założyć stanika na noc to cała koszula i pół prześcieradła mokre. Dziś np rano jak się obudziłam miałam taką nabrzmiałą pierś, że tylko czekałam aż się mały obudzi, jak go przyłożyłam to się denerwował więc go odstawiłam na chwilę..patrze a tam fontanna tryska z cycka na parę centymetrów i pewnie się krztusił biedny. Musiałam przyłożyć pieluszkę tetrową żeby mi trochę wyciekło a jak się uspokoiło to przyłożyłam małego znowu i już ssał spokojnie;-) Milanek też jest przenoszony z rąk do rąk jak jedziemy w rodzinne strony, ale tylko u mojej rodziny..szwagierka ani razu jeszcze nie miała go na rękach..jej strata! DorotaHelena nie wiem o co chodziło tej położnej z tym karmieniem w nocy ale to chyba normalne, że małe dzieci jedzą w nocy..nie przejmuj się i karm go normalnie..wcale go nie rozpieszczasz;-) Zorro ale mnie rozbawiłaś ta historią ze szczepieniem starszej córki jak powiedziała, że będzie się drzeć..choć dla Ciebie to pewnie nie było śmieszne..;-) Jeśli chodzi o to spanie z rączkami do góry to mój tak śpi, ale o tym zabobonie usłyszałam dopiero niedawno. Śpiworek do spania też ma i parę razy go używałam ale mój synek to lubi niestety sikać przy zmianie pieluchy i tryska wkoło więc często śpiworek też zamoczył więc zrezygnowałam, ale teraz już w sumie budzi się tylko raz w nocy więc może znowu spróbuję. Poza tym bardzo fajny pomysł z tymi zdjęciami co miesiąc;-) Ja Milankowi też robię mnóstwo zdjęć, ale na razie jeszcze żadnego nie wywołałam ale w końcu muszę to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutakhaneczka to chyba Ty miałaś ten problem z usypianiem małej, prawda? Mój też usypiał tylko na rączkach i do tego bujanie, cyc, noszenie itp i trwało to ok 1.5h. Ale kiedyś położyłam go do łóżeczka, wiercił się chyba z pól godziny, stękał, jękał ale nie brałam go na ręce tylko głaskałam i całowałam i w końcu usnął..Od tamtej pory tak go usypiamy..czasem to trwa rzeczywiście długo i trzeba się nastać przy łóżeczku ale czasami trwa to 10min i juz spi..może też tak spróbuj.. ..aha..i Milan w końcu cimka piąstki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×