Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość zorrrooo1111
Ja szybciutko. MP ja nic z tym pensjonatem nie poradzę. A jak małej ta wysypka? Na zdjęciu wygląda to strasznie. Witamy nową koleżankę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
cześć kochane! Prawda, prawda..można się dołączyć;-) MP ja też Ci nie poradzę z pensjonatem..a wysypka zmalała Izuni? Milan już śpi 2h a ja już posprzątałam, kwiatki w końcu z kurzu pomyłam i nie mam co robić więc oczywiście weszłam na forum;-)aż dziwne mieć tyle czasu..?;-) w weekend byłam trochę zajęta..w tą niedzielę urządzamy chrzciny (w domu!)więc byliśmy na zakupach, ja byłam u fryzjera i tak jakoś ten czas zleciał.. Pierwszy raz nie było mnie w domu tak długo (ok 3h jak wyszłam do fryzjera) i m został z małym sam.. Niestety nie obyło się bez płaczu..mały podobno tak ryczał jak nie wiem..i butelki też nie chciał..ale m jakoś go uspokoił i spał ale przed moim powrotem znowu płakał ale jak tylko weszłam do domu i usłyszał mój głos to się uspokoił..biedaczek mój mały..za mamusią tęsknił.. Wiktorowianka mojemu na spacerach smoczek nie pomaga, ale może masz rację z tą gondolą..hmm bo w foteliku jak jeżdzimy na zakupy to potrafi być grzeczny. A z tymi spacerami to jest różnie..ostatnio mi się udało chodzić z nim godzinkę, ale jak się obudził to od razu zaczął kwękać..A Twój Wiktorek w gondoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dzięki że pytacie, nie zmalała jej, ale umówiłam się na wieczor do lekarza, kapałam ja wczoraj w krohmalu i dziś rano ale poki co poprawy brak, pojde do lekarza moze mi cos powie więcej, bo sama boje sie jej dać nawet calcium jak dostane zielone światło od lekarza to zadziałam. Szukam inspiracji na obiad co dziś gotujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
My nadal na wsi. Mały spał od siódmej do szóstej. Na karmiłam go na spiocha o dziewiątej. teraz też już śpi długo ja też trochę podrzemalam i książkę poczytałam. Martwi mnie brak okresu i nie wiem czy nie kupić te s tu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
motylku a kiedy miałaś ostatnio miesiączke? powiem wam ze u mnie tez dziwna sprawa bo 07,06 dostałam jakies krwawienie które trwało ponad tydz ale nie jestem pewna czy to była miesiączka bo jeszcze pod koniec maja mialam krwawienie pooperacyjne )cc) bo konsultowałam to z lekarzem...sama nie wiem czy czekać teraz na okres czy też robic test jesli nie dostane...dziwne to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
MP przed zajściem w ciążę tj 7 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
MP mi się wydaje ze u ciebie okres byl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swiderek84
no Milanek się obudził..nakarmiony i przebrany..ponoszony na rączkach a teraz sobie leży na macie edukacyjnej;-) ja też nie miałam jeszcze okresu dziewczyny..no trochę to dziwne ale z testem jeszcze poczekam bo to raczej niemożliwe by było.. MP a ja obiadu dziś nie robię..nic nie mam w domu a nie wychodzę nigdzie z małym bo pada cały dzień..jak m przyjdzie z pracy to idę do lekarza bo kurczę ta moja ręka cały czas mnie boli..i to coraz gorzej i w końcu rodzina mnie wygoniła do tego lekarza... ..a jeszcze jedno..od wczoraj Milankowi ropieje oczko..przemywam mu solą fizjologiczną ale jest lekka tylko poprawa i mu łzawi to oko..nigdy tak nie miał..wiem, że niektóre maluchy też mają taki problem..jak sobie radzicie z tym?i z czego w ogóle bierze się ta ropa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
Hej kochane :)) MP czekamy na wiesci od pediatry odnosnie wysypki, ja bardzo jestem ciekawa co wam powie, Paulinko czy ja tez moglabym poprosic o tą dietę na meila? :) justyna_888@wp.pl z góry dziekujeeee. Kategorycznie mi nie powiedziano ze mamy skazę białkową, ale ze dobrze bedzie unikać nabiału, wiec moze sie przydać, staram sie ograniczać, ale ciezko bo uwielbiam mleko i jogurty :)) Ilona witaj :)))) co jeszcze mialam napisać ... aa pampersy owszem ogromna roznica jest miedzy dadą a pampersami dady takie jakies wielkie :) Ze spaniem to znow mamy zmiane i nie spimy do 4 tylko sie budzimy o polnocy :) zauwazylam ze tydzien jest tak a tydzien tak, nie mam pojecia od czego to zalezy, je tyle samo i o tej samej porze codziennie na dobranoc :) Co do pensonatu nad morzem tez nie doradze ;// Motylku to ladnie wam śpi szkrab mały :) powietrze mu sluzy pewnie :) a co do okresu to ja wlasnie mam 3 raz od porodu ale test juz robiłam 3 dni temu bo mi kolezanka nagadala ze ktos tam wpadł 3 mieisace po porodzie i sie tak przestraszyłam, ze teraz to najchetniej wszystkie sposoby anty bym wziela naraz :)chce drugiego boba ale 4 miesiace po porodzie o matkooooo ;D FIONA I KASIA gdzie jestescie ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
motylku ale nie kazdy dostaje okres od razu? Ty karmisz chyba mm prawda? Mamusie ktore karmia piersia, kiedy zamierzacie zaczac wprowadzac jakies inne pokarmy oprcz mleka dla naszych malenstw? ja chce karmic raczej tylko do 6 mc, i sie zastanawiam od kiedy mogłabym zacząć wprowadzać cos innego? widziałam że słoiczki są już po 4 mc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
MP niestety nie mam z kim zostawić starszego synka, a przedszkole zamknięte w lipcu, wiec lipa:( Obiadek dziś- placuszki z cukinii i kurczaka z sosem tzazyki, młode ziemniaki i mizeria :) Ja do tej pory nie dostałam okresu:) a jak inne karmiące piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Ja tak w 6 miesiącu zacznę wprowadzać.Karmiac mlekiem modyfik.mozna od 4 miesiąca wprowadzać słoiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez od 6 zaczniemy wprowadzać :) dzieciom karmionym mm wczesniej sie podaje :) oczytałam sie ostatnio na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Też zamierzam od 6 miesiąca :) Dziewczyny może wyjdę na wyrodną matkę ale patrze na te zabawki i gryzaki itd dla Hani i mi szkoda kasy a z drugiej strony przecież dziecko musi mieć kilka zabawek ,upatrzyłam sobie kilka to wychodzi mi ponad 150 zł ;/ dużo wasze maluchy mają zabawek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jadę nad morze do Pobierowa uwielbiam to miasto polecam ośrodek laguna tylko to są domki , moja Martyna też jakiś czas temu miała wysypke nawet byłam z nią u lekarza ale nic nam konkretnego nie powiedziała tylko tyle, że raczej to nie potowki więc kąpalam w mące ziemniaczanej i stosowalam kosmetyków emolium z serii specjalne i zeszlo, mam wrażenie że to mogło być od cynamonu bo to jedyna nowość w tym czasie co zjadłam a upiekłam jabłka z cynamonem . _ ja też czytałam że dziecią na mm wcześniej wprowadza się dodatkowe produkty niż tym na piersi więc zamierzam też tak na przełomie 5/6 m_ca, ja okres dostałam tak w 8 tygodniu po urodzeniu , a przynajmniej takie mam wrażenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziana83 i teraz juz dostajesz okres normalnie?? regularnie od tamtego czasu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jeszcze nie dostałam, minęło 31 dni więc czekam, we Wrocławiu jest prywatny pediatra który przyjmuje na psim polu prywatnie Gruszka się nazywa ponoć gość jest niesamowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćilona
dziekuje za mile przyjecie :) Tez nie dostałam jeszcze okresu. karmie tylko piersią i mam zamiar do 6mc. w ciąży raczej nie jestem bo rzadko się kochamy z mezem ( martwi mnie to ale jakos nie mam ochoty). Drugiego bobaska chce ale jeszcze nie teraz. Pieluch tez używam 3. mam dada, papers i dostałam z drogerii dali jakies niemieckie - sa okropne przeciekają, sa twarde i sztywne chyba je wyrzucę. Moja tez ma skaze odstawiłam tylko nabiał jego przetwory i jest ok. W ogóle nie mam silnej woli by prowadzic rygorystyczna diete :( i często pojawiają się w niej słodycze i kielbaska z grilla. Przed nami tez ogranizacja chrzcin ciagle to odkładam w czasie. Na wakacje nie jedziemy bo m nie dostanie już urlopu - wykorzystal jak urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agu1983
hej laseczki:) dlugo jakos nie pisalam ale jak zwykle czytam codziennie przy karmieniu albo do podusi jak mala juz spi:) weekend minal pdo zankiem odwiedzin u dziadkow i oczywiscie od nadmiaru wrazen i ze zmeczenia dwa dni z rzedu Milenka nie mogla usnac wieczorem - ale jak juz zasnel to minionej nocy spala od 22 do 5 :) a potem do 8:30 wiec nie ma tego zlego:) pochwale sie rowniez ze od dwoch dni samodzielna kupa byla dzis czekam na nastepna:) poprawila mi sie sytuacja z m nie obylo sie bez awantury no ale szczerze sobie wszystko wzajemnie wyrzygalismy ustalilismy kilka spraw i jest o niebo lepiej, wczesniej kazde z nas trzymalo dla siebie swoje odczucia i stad taka niezdrowa atmosfera byla....sa zgrzyty ale takie lajtowe:) odtsawilam azalie i wilczy apetyt minal - co dziwne dwa dni po odstawieniu 2 kg co myslalam ze przytylam spadly wiec to pewnie byla woda przez te tabletki juz dwa razy dziennie daje butle - przed spacerem i na noc - to chyba juz powoli koniec mojej przygody z karmieniem - zaluje ale co zrobic przeciez nie bede calymi dniami siedzeic z cyckami na wierzchu a ona i tak sie nie naje wiec cyc w nocy rano i po poludniu - a sapcer po butli moze trwac nawet 3 godziny :) okresu nie dostalam jeszcze eh...no i koncze wpis dzidziczka zaczela sie irytowac siedzeniem w bujaczku:) milego popoludnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkii
Ja tez chce drugiego dzidziusia ale teraz to byłoby to niebezpieczne dla mnie i dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny w rossmanie są pampersy 3 82 szt. Za 44 zl, wychodzi 55 gr za szt. to chyba dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia06
Jestem. Nie miałam czasu czytać w sumie jakiejś nerwicy dostałam :( Moja mała nie chce patrzeć na ludzi. Byłam u neurologa i jest ok i powiedział że mała ma czas - olał sprawę. Moja pediatra dała mi skierowanie na lublin bo mała ulewała i ma tą wiotkość i dodatkowo z tym kontaktem złym ale nie wiem czy pojadę bo jak dzwoniłam to powiedziano mi że mają przepełnienie i infekcje i mała na pewno się zarazi więc szkoda dziecka. Przestała mi ulewać po zmianie mleka na bebilon przeciw ulewaniu. Kupki tylko robi częściej. Ale udaje mi się z nią złapać kontakt jak leży na łóżku to jak się zapatrzy to i parę minut słucha i ogląda z zaciekawieniem. Na rękach nie patrzy i nie lubi jak się ją zaczepia bo głowę odwraca lub się złości. Może od samego początku miała zbyt wiele bodźców bo każdy przychodził zagadywał nawet po kilka osób na raz. Uśmiecha się jak się wygłupiam i robie minki do niej. Jak ją zostawiam samą i wychodzę to odprowadza mnie wzrokiem ale później zaczyna płakać więc już jest coś bo nawołuje takim sztucznym płaczem a jak długo nie podejdę to już nerwowym płaczem . Boje się bardzo bo czytałam o autyzmach ale pani która się na tym zna powiedziała że może taki temperament mieć i lubi spokój - mój mąż ponoć taki był i jest a niektóre dzieci ruszają po 5msc i nadrabiają wszystko... Nie interesują ją zabawki ale nie wiem czy to nie za wcześnie ( 11 tyg) a jak jej coś włożę do ręki to od razu do buzi pcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
malutkahaneczka przecież nie musisz kupować odrazu kilka zabawek.Wystarczą dwie,choć ja w tym temacie zaszalałam i teraz co rusz gdzieś się walają gryzaczki,grzechotki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Kasiu może rzeczywiście jest tak jak mówi lekarz, poczekaj jeszcze. W końcu to neurolog, powinien się znać. Moja dziś 3 drzemki po 20 minut:( Starszy synek ciągle chce się bawić, a ta mała wiedźma na rękach ciągle.Zaraz zwariuję! Dobrze , że starszy synek lubi oglądać bajki, oj będę się smażyć w piekle za to, ale nie mam już siły i pozwalam oglądać długo:( W piątek robimy podwójne urodziny z M i pierwszy raz mam zamiar odciągnąć mleko. ciekawe jak Mała przyjmie butlę, ale stwierdziłam, że z okazji okrągłych urodzin napiję się winka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józka1
Kasiu na pewno nadrobi, a sama piszesz ze juz Cie odprowadza wzrokiem wiec fajnie, zabawkami tez zacznie sie interesowac moja myszka duzo duzo starsza i tez nie dawno dopiero zaczeła :) A dzis od 15 nie spi ... od 16 do 18 30 ryk nie wiadomo czemu :( teraz zasneła w bujaczku po godzinnym terepaniu na "fardkora" ;/ nie wiem czy to ząbkowanie ale zwalam na to, bo wczesniej nigdy sie tak nie zachowywała :/ a ja okres mam jak w zegarku i trwa od poczatku po 6 dni wszystko tak jakos szybko wrocilo do normy. Agu to fajnie ze poprawiła sie atmosfera z m :)) czasem dobrze sobie nawyrzucać ;) Mamaolcia to szykuje sie porzadna impreza :))) Malutkahaneczka tak jak sopelek mowi nie potzreba od razu wielu tych zabawek, chociaz ja tez troche mam i sie walają a mysza wcale ich długo trzymac nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sopelek 25
malutkahaneczka patrz żeby te zabaweczki były ławwe do trzymania dla dziecka,mój dostał z babyono takie proste kółeczko,gryzak ,biednie to wygląda a to jego najlepsza zabawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkii
Kasiu cos mi sie wydaje ze niepotrzebnie sie martwisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaba 1990
Bylam dziś u pediatry i wszystko ok za tydzień w czwartek mozemy wkońcu szczepic przy okazji zwazylam malego i wazy juz 7.700kg w ubraniu a waga urodzeniowa to 3,400w środę zaczyna 10 tydzień :) Ja uzywam dla malego dady 3 i sa fajne a babydream nie kupuje juz bo sa za grube moj synek ma jedna grzechotke i jednego gryzaka gryzakiem sie nie interesuje a na grzechotke patrzy jak mu sie nia pomacha ale chwyta zabawkę starszego syna taką cienką gumową wazke i nawet chciał ja do buzi brac ilona witaj ja okresu nie dostałam a karmie tylko piersią i wcale mi sie do tego nie spieszy zwłaszcza ze wakacje sa do tych dziewczyn co obawiają sie spacerowac pediatra mojego syna powiedziala mi dzis ze nie ma zlej pogody na spacery mozna wychodzic a nawet powinno sie w kazda pogode nawet do -10stopni wystarczy tylko odpowiednio ubrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziana_83
moja córeczka ma dwie grzechotki, jeden gryzak, jedną szmatke do gryzienia z tuzinem metek :) a najbardziej lubi pałąk od bujaczka na którym wiszą zabawki ale nie jak siedzi w bujaczku tylko jak leży w wózku to nakładam na gondole ten pałąk a ona wtedy napierdziela w te zabawki i ma ubaw, że aż piszczy z radości :), Kasia ja też uważam, że nie masz się co martwić zwłaszcza, że mała łapie z Tobą kontakt _ ja natomiast wkręcam się, że moje dziecko za dużo śpi :/ w sobotę spała ciągiem od 20-6.15 rano 10.15 h, a w niedziele od 20- 6.30 10.30 h bez przerwy na jedzenie (jej norma to 20-5 rano), a w dzień wcale nie odpuszcza drzemek aktywności ma może w sumie z 6 h ale jedzenia domaga się średnio co 2-2,5 h karmie piersią około 7 razy na dobę, a Wy ile razy karmicie na dobę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×