Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

co do spacerów to ja tez słyszałam, że można w każdą pogodę a nawet trzeba, więc ja chodzę dzisiaj pomimo deszczu też byłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkii
zaba bardzo duzo wazy ale moze jest taki miesniaczek:) ja nie wiem ile moj wazy teraz ja tez nie tesknie za okresem ale zaamowilam test bo to dla mnie podejrzane moj ma 4 grzechotki [w macie ma ich duzo] jeden gryzak juz probuje pakowax wszystko do buzi ale mu sie srednio udaje mojego palca tez ciagnie do buzi, dzis wzial sbie swoja szczotke i do buzi przytykal . Pieluszke tez przytyka. Ma tez takie sporego bialego misia to patrzy sie na niego i go dotyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Paulina tak gadałam tobie a jednak miałaś racje .Mam też za mało pokarmu dlatego tak krzyczy :( chciałam nakarmić Małą po kąpieli ale znów krzyczała bardzo więc wzięłam laktator i tam prawie nic nie leci może z 5 ml :( jak dłuższy czas nie karmię to jest okej trochę sobie poje .Musiałam dać jej mleko modyfikowane.Płakać mi się chce ,że przez tak długi czas głodziłam swoje dziecko nie świadoma tego ,że po prostu jest głodna. Już sobie kilka zabawek upatrzyłam w smyku ,akurat jest promocja :) Czy któraś z was ma może ten kocyk i jest wstanie się wypowiedzieć czy opłaca się go kupować ? http://allegro.pl/label-label-kocyk-przytulanka-metki-lew-zyrafa-i4355387098.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro kontrolna wizyta z usg bioderek w szpitalu zobaczymy czy ortopeda który zapakował ją w ortezę też zauważy poprawę, a po południu idziemy z małą do neurologa . Ah ta pogoda, pogrąża człowieka aż się nic nie chce. Ja już 9 tyg po porodzie i na okres na szczęście mi się jeszcze nie zbiera :) oby jak najdłużej tak zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampersy 3 w Piotrze i Pawle u nas w Warszawie są za 47,99 za 112 szt :) a w rossmannie rzeczywiście też jakaś promocja na nie teraz jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zorrrooo1111
Cześć Dziewczyny! Ale się dziś rozpisałyście! Kasia ale trzymałaś nas w niepewności :) Chyba Ci się co chwile czkało bo ja intensywnie myślałam o Was. Czy wszystko w porządku. MP ciekawe co u Was? Jak z wysypką? Ja też jeszcze nie dostałam okresu. Jutro mała ma 14 tygodni. Karmię piersią. Malutkahaneczka a patrzałaś zestawy zabawek na allegro - czasami są świetne za nieduże pieniążki. A takiego kocyka nie mam. Trzymcie się Dziewczyny do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
http://www.tvn24.pl/lodz,69/matka-podejrzana-o-zabojstwo-noworodka-przyniosla-go-w-reklamowce-do-szpitala,444508.html nie wiem czy o tym słyszalyscie. Teraz w moim obecnym miejscu zamieszkania. Az mam się chce płakać. Niewinne dzieciątko:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Zorro moja koleżanka jak karmiłam piersią to po roku okres miala:) Idę dać małemu butle i spac. Może wytrzyma do siódmej. Branoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bird25
Mamaolcia dokładnie to samo mogłabym napisać co Ty:) moja mała ma takie dni, ze śpi 3 razy po 20 min a reszta dnia to płacz albo trzymanie na rączkach... Na szczęście ma tez lepsze dni, kiedy śpi po 3 godziny:) ale zaczęły sie wakacje, synek nie ma przedszkola, a ja jestem w rozpaczy. Bo on jest tak absorbujący (choć bardzo kochany) ze ja czasami wysiadam emocjonalnie. Ktoś ciagle czegoś chce. Nie ma chwili, żeby po prostu sobie posiedzieć. Kubkiem herbaty i popatrzeć przez okno na park.... Do tego synek ma problemy z przerosnietym migdalem, od tego bardzo bardzo pogorszył mu sie słuch i czasem mówię do niego jedna rzecz cztery razy żeby usłyszał, albo krzycze wręcz, do tego kiedy mała płacze nie wiadomo czemu, obiad mi sie przypala (tak jak dziś) i do tego dzwoni telefon to na prawdę ma sie ochotę to wszystko zostawić w cholerę i po prostu wyjść!!! Nie sądziłam ze podwójne macierzyństwo będzie takie trudne.... Mp88 mam nadzieje ze wysypka przejdzie, szkoda Twojej małej, żeby sie tak meczyla.. Witam nowa koleżankę;) Kasiu, ja tez myśle ze Twoja corcia ma po prostu taki temperament, moze lubi przebywać sama w swoim towarzystwie od urodzenia... Kto wie? U mnie jest zupełnie na odwrót, mała sie drze s jak ktoś sie nad nią pochyla, uśmiecha i gada to Ona jest wniebowzieta. Czasem już mi sie nudzi to guuu guuuu a ona moze tak bez konca! Powiedziałby chociaż giii dla odmiany:) Spokojnej nocy życzę wszystkim mamusiom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćilona
Madziana_83 tez mam 7 lub 8 karmien na dobe. Do tego coreczka bardzo szybko sie najada bo robi to w 5 min. Niczym jej nie dokarmiam. My mamy dwie grzechotki kilka pluszakow i szmatke przytulanke :-) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek, ja nawet nie chce tego czytać, bo ja od takich historii tragicznych z dziećmi to potem nie mogę dojść do siebie. Odkąd jestem mama to tak wrażliwość mi sie zmieniła ze szok. A jak będąc w ciazy przeczytałam artykuł Mariusza szczygła "śliczny i posluszny" to plakalam przez dwa dni!! Mój m powiedział ze będzie mi cenzurowal co czytam normalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka haneczka Strasznie ze tak Ci laktacja sie nie utrzymała... Ale dobrze ze sie zorientowalas w sytuacji i możesz podawać małej butelkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Malutkahaneczka ja teraz piję na potęgę herbatkę hippa mama na laktacje. Mała wypiła butlę przed spaniem było tego z 110 ml. Odbiło jej się porządnie i zasnęła na 3,5 godziny. W tym czasie piersi porządnie się napełniły, nakarmiĺam ją i jeszcze ściągnęłam 60 ml. Jutro jedziemy też na kontrolę bioderek do drugiego lekarza. Mam nadzieję, że jest poprawa. Dziś miałam paskudną migrenę z mdłościami. Przespałam się z małą te 3,5 godziny z zimnym okładem. Dużo lepiej się czuję, ale jeszcze głowa ćmi. Czy apap można brać jak się karmi? Bałam się i nie wzięłam, dlatego tak się męczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Paulina podobno mozna brać apap :) to pisz jak tam po wizycie u ortopedy ! :) to powiedz mi jak teraz karmisz Mala ? Ile razy dziennie dokarmiasz butlą i jakim mlekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asmana
Witam. My dzisiaj w koncu moze zostaniemy zaszczepieni na pneumokoki. Ostatnio sie nie udalo, bo maly mial zadsze kupki. Wogole pojawil sie w nich sluz i musze pogadac z lekarzem o tym. Filip wpycha lapki do buzi, slini sie, marudzi a mamusia doszukuje sie zebow;-). Malutkahaneczka, moj ma sporo grzechotek, i jak tylko sie mu je pokaze to od razu wiezga nogami, macha lapkami. Uwielbia byc w centrum uwagi, gada glosno, smieje sie, ale kurka na spacery ciezko bo krzyk. Dzisiaj wyprobuje spacer w foteliku samochodowym, bo w nim uwielbia spac. Wczesniej sie balam o kregoslup, teraz moge sprobowac. My w niedziele mamy chrzciny, od jutra goscie zaczynaja sie zjezdzac.nadal karmie piersia i okresu tez nie mam. X Paulino a czy ja tez moglabym prosic o "diete"amni.chor@gmail.com-dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina0210
Ja karmię cały czas swoim mlekiem, a ściągam w nocy bo wtedy jest go najwięcej. Dziś mało sciągnęłam ok. 90 ml, ale to było po karmieniu małej. Pewnie, dam znać jak bioderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
hej kochane, Pisałam juz wczesniej na fejsie że byłam u pediatry i ta powiedziała ze ta wysypka na pewno nie jest wysypka pokarmowa tylko wyglada jak ta od trzydniowki ze mala pewnie zlapala trzydniowke a my nie zauwazylismy goraczki bo przez pierwsze trzy dni wystepuje goraczka a pozniej jest wlasnie wysypka, dziwne troche bo wydaje mi sie ze raczej zauwazylaby u dziecka goraczke , fakt nie mierzylismy jej no ale sama juz nie wiem, na szczescie po kapieli w krochmalu wysypka sie zmniejszyla i dzis juz jets blada bardzo takze sie ciesze, a czy wasze dzieciaczki orzechodizly juz trzydniowke?? Ok zbieram sie na spacer bo mala marudzi moze troche pospi:) milego dnia kochane buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny...wczoraj napisałam taaaaakiego posta i pod koniec mi się skasował Mp88 - widziałam tą Waszą wysypkę, mam nadzieję, że już lepiej. Co do wyjazdu nad morze, to moje dwie koleżanki były w tym roku z dziećmi w Sianożętach w ośrodku WRZOS - jest tam do wyboru kilka opcji mieszkalnych, ja myślę, że wybierzemy się tam za rok. W tym roku planujemy jechać w bieszczaady. Świderku - kilka tygodni temu też miałam problem z ropiejącym oczkiem. Przemywałam tylko kilka razy dziennie solą fizjologiczną i po 3-4 dniach samo przeszło. Może być to spowodowane czyszczeniem się kanalików łzowych ( ja dodatkowo jeszcze masowałam ten kanalik) Ilonko - witaj w naszym gronie :) jeśli masz fb to zapraszamy też tam do naszej grupy KAFE KWIECIEŃ 2014 :) ja też sobie pozwalam czasami na kiełbaskę z grilla albo jakieś słodkości :) My w piątek byliśmy na bioderkach i dalej musimy się szeroko pieluchować pieluszką flanelową. Trochę to dziwne, bo w szpitalu po porodzie Laura miała robione USG i wszystko było ok, zalecono jedynie profilaktycznie pieluchować pieluszką tetrową, a teraz lekarka zobaczyła na tym usg jakąś niewielką dysplazję lewego bioderka i zaleciła tą drugą pieluchę. Za miesiąc mamy kontrolę to zobaczymy co i jak. Ja też jeszcze okresu nie dostałam, ale karmię tylko piersią póki co. Kurcze wczoraj mój m przyszedł do domu jakiś taki zaziębiony, mam nadzieję, że mała nic nie podłapie. Pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Ja ropiejace oczy przeżywała rumiankiem bo sól fizjologiczna mało pomagała i już nic nie ropieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkii
tak mnie dzis wszystko wkurza, taka jestem nabuzowana. skomentowalam to jak nas nazwal moj m , moja zenica pomalowala szczotke Kacpra farbami i w ogole wszyystko mnie wpienia. i juz wiem co jest tego przyczyna. Chyba mam okres! a na pewno jakies krwawienie:D najwyzej test ciozowy zostanie na potem a dzis spalam prawie do 10tej i maly tez. Do siebie wracamy jutro a moj m wrarca w py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MP88
Ja na spacerku poszłam sobie do parku ale takie chmury pojawiły sie nad nami wiec uciekłam i teraz jeszcze jestem pod blokiem na ławce bo nagle piękne słoneczko wyszło ach ta pogoda ble ... Malutka sobie grzeczne spi a w domu by mi nie pospala raczej dlatego tez lubię spacerki ale za to w domu mam zaległości ze sprzątaniem i obiad robie na strasznym speedzie nigdy tak szybko nie gotowalam jak teraz przy dziecku ;-) czy wy tez tak macie ? Mojej małej na szczęście oczko jeszcze nie ropilao stad tez nie pomogę ... Kochana ciesze sie ze relacje z mężem sie poprawiły jednak nie ma to jak szczera rozmowa która oczyści atmosferę choc czasem ciezko sie na taka zebrać . po drodze byłam w Rossmanie i kupiłam małej taka kostkę do wozka (zabawka) bo ostatnia ze smyka ban sie popsuła na drugi dzien ... Wogole to jestem tak niezadowolona z wozka jest okropny nie ma kół pompowanych i na naszych polskich dziurawych chodnikach jeździ sie nim fatalnie do tego pękła nam gabeczka na rączce i wyglada jak wózek u cyganów hehe chcemy zareklamować no ale nie wyobrażam sobie zostać bez wozka stad zwlekanie takie ... Zastanawiam sie czy nie kupić drugiego używanego wozka ... Byłby u dziadków bo to wożenie tez mnie troche drzazni a wy jesteście zadowolone z waszych pojazdów ? U małej wysypka sie zmniejszyła co mnie cieszy . Jutro umowilam do do dentysty bo ostatnio mnie ząb pobolewal ale juz nie boli niech sprawdzi czy cos nie ma do roboty , wogole to musz tez wkoncu wywołać zdjęcia małej bo sie tak cyka cyka i nic ejch kolekcja zorra jest Piekna zazdroszczę tez taka chce ;-) zara zamulam do domu jakis obiadek zrobic pewnie tylko wejdę do klatki a mała otworzy oczy hehe ;-) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkii
tak mnie dzis wszystko wkurza, taka jestem nabuzowana. skomentowalam to jak nas nazwal moj m , moja zenica pomalowala szczotke Kacpra farbami i w ogole wszyystko mnie wpienia. i juz wiem co jest tego przyczyna. Chyba mam okres! a na pewno jakies krwawienie:D najwyzej test ciozowy zostanie na potem a dzis spalam prawie do 10tej i maly tez. Do siebie wracamy jutro a moj m wrarca w py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Hej :) my już po wizycie u ortopedy w szpitalu.Normalnie cyrki już nie wiem komu wierzyć.Ortopeda ,który zapakował ją w rozwórke stwierdził poprawę bioderek z 3b na d lewe a prawe z d na 2c ,odwodzenie już dobre tak samo jeśli chodzi o stabilność bioder.Leczenie pewnie jeszcze ze 3 mies.Nie rozumiem takiej różnicy w ocenie bioder Hani ,jeden mówi że już wszystko ok tyle że profilaktycznie trzeba nosić żeby się nie cofnęło a drugi ,iż jest poprawa ale wciąż bardzo poważna wada. I co teraz robić ? Wydaję mi się ,że ortopeda który stwierdził ,że jest wszystko oki ma rację bo na prawdę wykonał bardzo pożądnie usg ,pomierzył wszystko i na usg widoczne są kości ,a ten u którego dziś byliśmy ani nic nie pomierzył tylko tak na oko powiedział co wiedział. Zaraz do neurologa ,oby on nam z niespodzianką nie wyskoczył. U nas też pogoda w Warszawie nie ciekawa ;/ Może jutro wybierzemy się do księdza wreszcie ogarnąć temat chrzcin ,bo trochę nam się przesuneły plany przez tą ortezę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkki
Malutka a czemu do neurologa idziecie? Ja też zaraz zadzwonię i się umowie do neurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkahaneczka
Bo mała ma problem z podnoszeniem głowy i wciaż ma odruch moro który powinien zniknąć do 1 mies życia.tez chce zapytac o rozwoj i stymulacje dziecka w ortezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malutka haneczka odr****moro moze wystepowac nawet do konca 3 mies spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do podnoszenia glowy to zapytaj o nieiwelkie zwiekszenie wit d, powinno pomoc,poza tym skonczyla dopiero 2 miesiące wiec daj jej jeszcze z tydzien dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaolcia
Malutkahaneczka moim zdaniem powiennaś sugerować się tym lekarzem, ktory zakładał rozwórkę. Moja dziś grzecznie śpi, M ją uśpił i spała 3 godziny i pyta mnie w czym widzę problem? Pewnie cały dzień siedzę na necie a mała wcale nie daje mi w kość. Na szczęście mój synuś kochany powiedziqł, że Emilka wczoraj ciagle płakała i nie słyszał bajki:) Kochany chłopak, stanął po stronie mamusi:) MP a jaki masz wózek? Ja mam Quinny Buzz, wszyscy doradzali,że trojkołowiec i bedzie lipa, a moim zdaniem to super wózeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×